PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mola Bitti, Yol Beni Çağırıyor

infinitedreams
23.Temmuz.2007, 14:22
2 ayı aşkın bir süredir iş yoğunluğu dolayısıyla siteden, buluşmalardan ve gezilerden baya bir uzak kaldım. Her ne kadar mümkün olduğunca içerde kalmaya çalıştıysam da son gittiğim buluşmada çok geride kaldığımı farkettim. Sezonun açılmasıyla aramıza yeni arkadaşlar/abiler katıldı, arada Eskişehir'e imrenilecek bir gezi düzenlendi, sitede bir-iki çatlak dışında muhabbet ilerledikçe ilerledi. Neyse ki artık buralardayım inşallah. Kastamonu'yla birlikte startı vereceğim ben de.
Tabi öncellikle motorumun biraz daha ilgiye ihtiyacı var. 13000. kilometrede ilk kez hava ve yağ filtresini yeniledim, altını değiştirdim (yağ deşimi dediler), radyatörü sıfırladım, üzerinde verilen o dandik çanları koparttım attım. Şimdi manifolt'ta bir sorun varmış, onu gidericem. Ek olarak karbüratörü temizletip zincirimi değiştirince ve fanların birinden gelen zırıltıyı da kesince tekrar eski günlerine dönecek canavarım.

Dünyalar tatlısı Raptor'cu bir arkadaşımın çok sevdiğim bir imzası vardı; "ÇEKİLİN YOLUMDAN"

aslanburclu
23.Temmuz.2007, 14:29
yola devam ha hadi bakalım ruhsuz allah bilir pis pisde gülüyosundur şimdi anladın sen onu

okan
23.Temmuz.2007, 14:38
yola devam ha hadi bakalım ruhsuz allah bilir pis pisde gülüyosundur şimdi anladın sen onuEHHEEHEHE... bencede pis pis gülüyodur...

infinitedreams
23.Temmuz.2007, 15:05
Abiler yapmayın yahu :)

Çok samimi söylüyorum siyasi bir anlam yüklemeye çalışmadım. Zaten forumlarda dış tahrik olmadıkça kesinlikle siyaset yapmam.

Oradaki yol, bildiğimiz asfalttan başka bir şey değil. "Motorcu yolda gerek", "Yol beni çağırıyor" gibi.

Alemsiz yahu :)

okan
23.Temmuz.2007, 15:08
EHEHEHHEE..... peki öyle ossuun...yolun açık olsun...

infinitedreams
24.Temmuz.2007, 18:40
Dediğim şeyleri yaptım motoruma.

Zinciri, debriyaj balatası ve telini, manifoltları değiştirdim. Geçen hafta götürdüğüm başka bir servisin "hepiminizin motorunda var, markalı, büyük motorlarda bile oluyor" dediği, kalkış anında çıkan (şakırtı, şak-şuk ya da herneyse) ses tamamen kesildi. Radyatör değişimi sırasında (geçen hafta) yerine tam takılmayan bir vida ve kırık bir ayak yüzünden hala bir zırıltım var.
Yeri bana yakın olduğu için, ısrarla servis olarak kullanılmaması gerektiğini söylediğim Ali Usta'ya (Dikilitaş) götürmüştüm bu sefer. "Bakalım" dedim "Yaşar Komutanımın söylediği kadar mı... ya da Tuncay'ın lafıyla 'artık işi çözmüş' mü". Sorduğum bir-kaç soruya ve motorda neyi neden yaptı sorularına tatmin edici cevaplar aldım. Ödediğim para da gayet normaldi.

Hele ki sabah motoru bıraktığımda işe gitmem için kendi motorunu bana vermesi balla-kaymak oldu.

Aslında bunu servisler bölümüne yazmak daha mı mantıklıydı ne?
Her neyse.. durum budur!

BULL
25.Temmuz.2007, 01:06
Nihatım o kadar masrafı boşuna yapmışın be kardeşim...

Bujileri değiştirsen bişeyciği kalmazdı :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

annadın sen onu...

handojoe
25.Temmuz.2007, 01:32
o şakırtı ilk kalkışta debreyajdan geliyor yani bir motosiklet en çabuk debreyajı yer

HANDO sorunlar her yerde herkeste :x aynı der...

agresus
25.Temmuz.2007, 01:51
yaww nihatım şinci yarın olcek olan şu buluşmada senin bi kıyağın oluyo mu biseee... ne de olsa belediye tesisii... anladın sen onu.... hadi hayırlı ossun bu arada... ii çalışmışsın vesselam... :mrgreen:

handojoe
25.Temmuz.2007, 01:53
aha balık adam su yüzüne çıkmış

uçuşun martılar.... dalışa geçin

HANDO hah hah hah diye gülüyor... :D

agresus
25.Temmuz.2007, 02:03
balık adam handoya kurban olsun.... hatta bi toparlaniim şu verdiğim sözleri bir bir tutacamda... selimiye selimiye diye tutuştuk ama beceremedik... kısmet etsede mevlam bi ciğer yesek beraber, çay içsek tekrar....

infinitedreams
25.Temmuz.2007, 11:30
Nihatım o kadar masrafı boşuna yapmışın be kardeşim...

Bujileri değiştirsen bişeyciği kalmazdı :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

annadın sen onu...Abi bir teh bujileri dğeiştirmedim. Ama ustanın söylediğine göre dibi tutmauş, tepesi yanmış gibi bir şeyler olmuş :)
Kastamonu'ya gitmeden değiştir dedi :)

---

Agresus'um.. öyle küt diye söylenince bir şeyler yapamıyorum. Yani gününde arayıp konuşmak biraz yersiz oluyor.
Bir dahaki sefere Paşalimanı'na falan gidelim, iki önceden başlığı açalım.. belki bir %10 kopartırız :) Olmadı farkını ben öderim :)

--

Konu Dışı: İşini yapmak yerine artislik yapan, karşıdakinin suçsuzluğunu ve iyi niyetini bile bile, üstelik de hiç bir gerekçe yokken sadece 'buranın patronu benim' havası vermek için ceza kesen her polisin aldığı para hastane masraflarına gitsin, yediği lokma boğazına dizilsin, akşamı bulmadan belasını bulsun.
(Görevini hakkıyla yapanlardan da Allah razı olsun. Başı dertten uzak dursun)
-Çok doldum arkadaşlar-

müslüm baba
25.Temmuz.2007, 11:35
Mola bitti yola devam da bundan sonraki yol çok taşlı ve engebeli bakalım rahat yola devam edebilecekmisin :mrgreen: :mrgreen:

infinitedreams
25.Temmuz.2007, 11:45
Mola bitti yola devam da bundan sonraki yol çok taşlı ve engebeli bakalım rahat yola devam edebilecekmisin :mrgreen: :mrgreen:Abi, kastettiğim şeyin bildiğimiz yol olduğu konusunda ısrar ediyorum.
En fazla motor bir yerde 'yeter' der, yolda kalırız. Ben de senin imzana (NERDE BİR MOTORCUNUN BAŞI SIKIŞSA MÜSLÜM BABAYI ARAR 0532 228 08 59) güvenerek bir 'alo' derim, olur biter.
:)

(Başlığı değiştiriyorum...)

müslüm baba
25.Temmuz.2007, 11:49
Allah seni yolda bırakmasın, ama birşeye sıkılırsan ara elimden geleni yaparım çekinme.

Yol olayında neyi kastettiğini biliyorum yazdıklarımız sadece geyik sen merak etme ama başlığı değiştirmen hoşuma gitti.

emrahss
25.Temmuz.2007, 11:53
Aha, başlık değişmiş, artık yazabilirim, hoşgeldin Nihat Dostum..

Kino
25.Temmuz.2007, 11:56
hayda nihat

herkes " annadın sen onu " diyorr hayırdır ne iş be yaauu biri bize anlatsın :) :) :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :cheesy: :cheesy:
merak etme bende annnadımmm onuu

hando " balık adam " ile güzel tespit yapmış

kino handoyu kutluyor...

infinitedreams
25.Temmuz.2007, 11:57
Allah seni yolda bırakmasın, ama birşeye sıkılırsan ara elimden geleni yaparım çekinme.

Yol olayında neyi kastettiğini biliyorum yazdıklarımız sadece geyik sen merak etme ama başlığı değiştirmen hoşuma gitti.Şaka yaptığınızı biliyorum abi de, anlayan var, anlamayan var. Yoksa siyasi fikirleri satır aralarına sokuşturmaya çalışacağım yer asla burası olmaz. ;)

hayda nihat

herkes " annadın sen onu " diyorr hayırdır ne iş be yaauu biri bize anlatsın
merak etme bende annnadımmm onuu
Kino Baba... sen yapma bari :)

Komutanım, hoşbulduk. Bilseydim baştan böyle yazardım yaa... üzüldüm şimdi.

okan
25.Temmuz.2007, 11:57
Aha, başlık değişmiş, artık yazabilirim, hoşgeldin Nihat Dostum..eheehhhe.. yavvv adam başlığı deiştirmese yazmıyacaamıydın gumandanım...alemsiniz yaavvv...

gumandanııımmmmmm.. tosyaya gel daaaa..... valla ösledim ....bi kahkahanızı duyalım yaavvvv.... :lol: :lol:

emrahss
25.Temmuz.2007, 12:02
Ya Nihat, senle alakalı değil, öyle bir amacın olmadığını da düşünüyorum ama 1 aydır o kadar çok duyduk ki bunu ister istemez çağrışım yapıyor.

Hehehehehehehe.. Okan'ım şimdilik bununla idare et adamım. Hadı sana bonus: Hehehehehehehehe...

okan
25.Temmuz.2007, 12:05
yavv sanaldan kahkahamı olur gumandanım...canlı lasım canlı... şölle göbenisi öne doooru üzerinede bi bira....
http://upload6.postimage.org/544780/Fotoa_raf_0146.jpg (http://upload6.postimage.org/544780/photo_hosting.html)

yenikoylu_ua
25.Temmuz.2007, 12:07
Yaw Nihat kardeşim arada böle şakalar geyikler olacakki muhabbet güzelleşsin herşey çok ciddi olursa burası iş yerine döner üzülme sen yola devam ama sadece motor üzerinde :lol:

emrahss
25.Temmuz.2007, 12:07
Yuhhh, nereden buldun o fotoyu ya. Komutan deyip duruyonuz, adım alkolik komutana çıkacak valla..

okan
25.Temmuz.2007, 12:10
daha ne fotolar var gumandanıımmm.... :evil: :evil: :evil: zamanla çıkacak su yüzüne .....siz hala raptoru satmayı düşünüyonusmu onu sölleyin :evil: :evil: :evil:

emrahss
25.Temmuz.2007, 12:14
Düşünüyom la gadaşum, ne varsa tök daa...

Kino
25.Temmuz.2007, 12:20
yok be nihatım

benden bir şey yok sadece sana neden "annadın onu" dediklerini ben annadımm

yoksa bir niyet yok bende...

komutanım vay beeeee ne GÖBEK wallaaa helal olsun komutan dediğinde olacak be dostum.. :mrgreen: :mrgreen:

okan
25.Temmuz.2007, 12:21
zamanla ... :evil: heiehiehi...daha yeni başladım...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

infinitedreams
25.Temmuz.2007, 12:28
Yaw Nihat kardeşim arada böle şakalar geyikler olacakki muhabbet güzelleşsin herşey çok ciddi olursa burası iş yerine döner üzülme sen yola devam ama sadece motor üzerinde :lol:Bilmez miyim abi. Şu saatten sonra buranın mudavimleri arasında her türlü sataşma geyik olur ama kavga gürültü yanlış anlama olmaz.
Şaka yollu değil de ciddi rahatsızlık duysak, özelden yazar sorun olmadan bitiririz. Bu olgunluğa erişti sitemiz şükür. Benden yana rahat ol abi :)

--

Kino Baba sen bizim her şeyimizsin ;)