PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RR DD250 E6C Koruma Demiri

emreyurtseven
14.Aralık.2014, 21:22
Merhabalar,

Yeni raptor sürücüsü olacağım. 2014 Daytona 250 aldım. Ruhsat, Plaka vs. işlemlerden sonra motosikleti teslim alacağım. Koruma demiri orjinal aksesuarlar arasında yer almıyormuş. Bu konuda ne gibi çözümler geliştirebiliyoruz. Bu motora sahip arkadaşlarım nereden temin ettiler.

Yardım ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

CELİL
14.Aralık.2014, 21:48
Merhaba Emre aramıza hoş geldin
Tamışma başlığında kendini tanıtırsan seviniriz
http://www.raptorriders.com.tr/forums/newthread.php?do=newthread&f=27
Yeni Daytona'n Hayırlı olsun Allah kazasız belasız keyifle kullanmayı nasip etsin nazar
Daytona ve spyder de orjinal koruma demiri yok malesef
Klasik küçük kasalarda koruma demiri var bu demiri servisler Daytona'ya göre bağlantılarını uydurup takıyorlar 8)

benal
14.Aralık.2014, 22:02
nazarKardeş hayırlı olsun kazasız belasız keyifli sürüşlernazar

emreyurtseven
14.Aralık.2014, 22:05
Merhaba Celil hocam, şimdi kendimi tanıdan bir içerik girdim :)
İstanbul'da bu işlemi gerçekleştirebileceğim bir servis önerebilir misin?

CELİL
14.Aralık.2014, 22:46
Merhaba Celil hocam, şimdi kendimi tanıdan bir içerik girdim :)
İstanbul'da bu işlemi gerçekleştirebileceğim bir servis önerebilir misin?

Tüm servisler işlemi yapabilir avrupa yakasında yukarıda linki olan beşiktaşta demirtaş motosiklet veya güneşlideki distibütörün kendi yerinde yaptırabilirisn 8)

Ferhat BASTEM
15.Aralık.2014, 13:27
Merhaba Emre, hoş geldin aramıza. Motorun hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız binersin inşallah.

Koruma demiri epey konuşuldu forumda ama klasik kasalar dışında kimsede takılı değil. Allah korusun herhangi bir kaza durumunda zaten gidon ve açık durumdaki ayaklıklar yere daha önce temas edip depoyu ve gövdeyi koruyor. Tabi bu bahsettiğim düz yolda düşme durumunda geçerli. Ben de ilk başlarda olmazsa olmaz olarak görüyordum ama sonradan vazgeçtim.

Ruberjack
15.Aralık.2014, 18:16
Ben ocak ayında taktiracagim. Şimdilik araştırıyorum

Potenza
27.Mayıs.2015, 21:12
Arkadaslar Daytona ya koruma demiri takan oldu mu aramizda?Demirtas'i aradim,uydurmak gerekiyor,maliyeti 200tl yi bulur gibisinden konustu.

Bahadır
27.Mayıs.2015, 21:26
Arkadaslar Daytona ya koruma demiri takan oldu mu aramizda?Demirtas'i aradim,uydurmak gerekiyor,maliyeti 200tl yi bulur gibisinden konustu.

Emre motordan Ahmet usta 100 liraya spydera takmıştı.Daytonayada takar bence.Bende taktırcam ama maddi durumum el vermiyor şu anda

CELİL
27.Mayıs.2015, 21:36

Klasik küçük kasaların koruma demirini uydurup Daytona ve Spyder'e takılıyor koruma demiri ve işçilik maliyet 180 - 200 tl yi buluyor

Emre motordan Ahmet usta 100 liraya spydera takmıştı.Daytonayada takar bence.Bende taktırcam ama maddi durumum el vermiyor şu anda
Bahadır o fiyat eskide kaldı

Fiyatı: 106.20TL
http://www.regalraptor.com.tr/8rkc6dtte/537_bigph.JPG

Potenza
27.Mayıs.2015, 21:52
Arkadaslar tesekkur ederim.
Celil abi,klasik kucuk kasalar dedigin,150'lik ler mi?

CELİL
27.Mayıs.2015, 22:23
Arkadaslar tesekkur ederim.
Celil abi,klasik kucuk kasalar dedigin,150'lik ler mi?
150 ve 250e -9 lar

Ekrem Özdemir
27.Mayıs.2015, 22:34
Arkadaşlar ben farklı bir şey soracağım.
Hiç kendi yaptırmaya çalışan oldu mu ?
Ben geçen biriyle konuştum. Kendi yaptırmış 400TL dedi.
Suratına yuh diyemedim. ama gerçekten çok sağlam bir şey ortaya çıkmış yolda giderken bir yere çarpsa karşısındakini söker atar gibi duruyor

Rainmaker
28.Mayıs.2015, 09:49
fiyatına oranla faydası tartışma götürmez... bence gerekli bir parça...

LKRLTY
28.Mayıs.2015, 12:50
Daha önce froumda kaza yaptığımı paylaşmıştım. Bu kazada bana ve motora bir şey olmaması tamamen motor koruma demiri sayesindedir. Koruma demirinin olmasını şiddetle tavsiye ediyorum.

raptors
28.Mayıs.2015, 16:32
serviste takılan pek sağlam gibi gelmedi bana tanıdık ustası olan varsa daha uygun fiyatlara yaptırılabilir bende düşünüyorum ama kafama göre bişey bulamadım

Potenza
28.Mayıs.2015, 17:45
Var mıdır aramızda tanıdık bir Ustası olan, el sanatı güzel?

Bahadır
28.Mayıs.2015, 19:54
Var mıdır aramızda tanıdık bir Ustası olan, el sanatı güzel?

Varsa uygun fiyata güzel birşey yapabilecek topluca yaptırılabilir aslında

Potenza
29.Mayıs.2015, 00:05
Varsa uygun fiyata güzel birşey yapabilecek topluca yaptırılabilir aslında

Kesinlikle Bahadır ,öyle bir şey yapabilirsek herkese faydalı olur, 2-3 kişi bile olsak yeter sanırım usta için.Benim çevremde hiç yok malum ilk chopper ım :)

raptors
29.Mayıs.2015, 00:24
boru bükme tezgahı olan kaynak yapan bi usta lazım ama maliyetli olur baya o yüzden tanıdık olsa işçiliğe uygun fiyat verir

FeLiX
17.Haziran.2015, 01:10
Bu konu bir nihayete varsaydı da uykularımız kaçmasaydı :)

Bahadır
17.Haziran.2015, 10:25
Bu konu bir nihayete varsaydı da uykularımız kaçmasaydı :)

Kardeş ilk önce kendini tanışma bölümünde başlık açarak tanıtsaydın da, biz de kime cevap vereceğimizi bilseydik 8)

Draven
17.Haziran.2015, 19:19
Aslında bu koruma demiri konusu benim de çok kafamı kurcalayan bir konu.
Koruma demirim yok ve açıkcası taktırıp taktırmamak arasında gidip geliyorum diyebilirim.
Olası küçük bir kaza anında motoru korumak adına mantıklı bir önlem olduğu şüphesiz.

Ancak, kafamı kurcalayan şu;

Örneğin CELİL üstad' ın paylaştığı koruma demiri çok güzel duruyor ( şimdiye kadar internetten baktıklarım arasında en güzeli diyeyim hatta ). Eminim ki monte edildikten sonra motorun üzerinde de hoş duracak, hatta kimisinin zevkine göre belki motora çok daha güzel bir hava katacak.

Peki bu tip koruma demirlerinin kaza sebebiyle katlanıp bacağı sıkıştırması/batması ya da monte edildiği noktalardan çıkarak uç kısımların bacağı yaralaması ( tarantino filmine gönderme gibi oldu ama umarım aklımdakini doğru aktarabilmişimdir ) gibi durumlar konusunda fikirleriniz nedir ?

Kafanızda yanlış canlanmasın, çok şiddetli bir kaza senaryosundan bahsetmiyorum. Orta ölçekli bir kaza anını düşünelim. 40-50 km hızda kaydık düşüyoruz, ya da çok çok hızlı olmamakla birlikte yandan gelen davetsiz bir misafir ile çarpışmak gibi tatsız bir durum yaşayacağız diyelim...

* Bu tarz koruma demirlerinin darbeye karşı mukavemeti aşağı yukarı nedir ?
** Yine paylaşılan resim üzerinden soracağım, bu koruma demiri eğer yanılmıyorsam krom malzemeden değil mi ? Krom malzeme kullanmak ne kadar sağlıklı bir tercih olur ? Ya da sizler hangi malzemeyi tercih ediyorsunuz ?
*** Kullanılacak koruma demirleri arasından hangisi şekil itibariyle bizim motorlarımıza daha uygundur ? Hem görsel anlamda, hem de sürücü için en az riski taşıyan şekli tercih edebilmek adına.

Uzun lafın kısası, bir süredir bu konuyu araştırıyordum. Bu tarz konuların konuşulduğu diğer platformlarda bir taktırın risk almayın diyen var, bir taktırmayın katlanır, kırılır bir yerinize zarar verir vs diyen var...Kafamda deli sorular :)

Motorumu çok seviyorum, gözüm gibi de bakmaya çalışıyorum ama, sırf 1-2 çizik almasın diye de kendim için riski arttıracak uygulamaya girmek istemiyorum.

Görüşleriniz benim için çok önemli, kusurum olduysa affola ;)

CELİL
18.Haziran.2015, 12:08
Mrh. Barış Öncelikle Daytona ve Spyder için orjinal koruma demiri yok takdığımız koruma demiri RR küçük klasik kasanın demiri ve başka seçeneğimiz yok malesef (özel yapım hariç )
Koruma demiri sağlam bir malzemeden yapılıyor orta şiddetdeki bir kazada katlanma kopma yapmaz yüksek şiddette bir kazada yamulabilir kopma bacağa saplanma gibi olay çok zor yani kolay kolay sürücüye zarar veremez makinayı ve sürücüyü korur takılmalı 8)

Draven
18.Haziran.2015, 13:41
Celil abi çok teşekkür ederim, içime su serptin resmen. O zaman tamamdır, ben bu koruma demiri olayına %100 varım diyorum :)

Celil abi resmini paylaşmış olduğun koruma demiri İstanbul' da alışveriş ettiğiniz bir yerde 100 TL civarı bir fiyata satılıyor sanırsam ? İzmir' de bu tarz ürünlerde afaki fiyat farkları var, daha detaylı araştıracağım ama, eğer mümkünse bu demiri temin ettiğiniz dükkan ya da ustanın telefonunu paylaşmanız mümkün mü ?

En kötü ihtimal adama göndereyim parasını kargolasın demiri :)

CELİL
18.Haziran.2015, 14:10
Celil abi çok teşekkür ederim, içime su serptin resmen. O zaman tamamdır, ben bu koruma demiri olayına %100 varım diyorum :)

Celil abi resmini paylaşmış olduğun koruma demiri İstanbul' da alışveriş ettiğiniz bir yerde 100 TL civarı bir fiyata satılıyor sanırsam ? İzmir' de bu tarz ürünlerde afaki fiyat farkları var, daha detaylı araştıracağım ama, eğer mümkünse bu demiri temin ettiğiniz dükkan ya da ustanın telefonunu paylaşmanız mümkün mü ?

En kötü ihtimal adama göndereyim parasını kargolasın demiri :)
Barış üstte lnki olan demirtaş motordan temin edebilirsin (koruma demiri linki aşağıda) koruma demirini takan ustanın üst bağlantısı için delik delip uydurması gerekiyor burdaki servisler üst bağlantısı için işlem yapıp takıyorlar 8)
http://www.regalraptor.org/regal-raptor-yedek-parcalari/regal-raptor-250-yedek-parcalari?product_id=217

Draven
18.Haziran.2015, 14:45
Barış üstte lnki olan demirtaş motordan temin edebilirsin (koruma demiri linki aşağıda) koruma demirini takan ustanın üst bağlantısı için delik delip uydurması gerekiyor burdaki servisler üst bağlantısı için işlem yapıp takıyorlar 8)
http://www.regalraptor.org/regal-raptor-yedek-parcalari/regal-raptor-250-yedek-parcalari?product_id=217

Celil abi tekrardan çok teşekkürler. Ustama güveniyorum, becerikli adamdır bulur bir yolunu :) Koruma demirinin üzerindeki montaj delikleri sabit anladığım kadarıyla, bu durumda üst bağlantılar için motor üzerinde delip uyduracak değil mi ?

Abi çok özür dilerim, çok soru sordum, ben bile kendimden sıkıldım ama çaylaklığıma ver olur mu :)

CELİL
18.Haziran.2015, 14:47
Celil abi tekrardan çok teşekkürler. Ustama güveniyorum, becerikli adamdır bulur bir yolunu :) Koruma demirinin üzerindeki montaj delikleri sabit anladığım kadarıyla, bu durumda üst bağlantılar için motor üzerinde delip uyduracak değil mi ?

Abi çok özür dilerim, çok soru sordum, ben bile kendimden sıkıldım ama çaylaklığıma ver olur mu :)
Evet alt bağlantılar uyuyor üst taraf radyatörün üzerindeki koruma demirinin denk geldiği perde saça ve koruma demirine delik delinip takılıyor 8)

nickziki
19.Haziran.2015, 11:09
Aslında güzel bi çizimini yapabilecek olsa ben yaptırabilirim sanırım. adetli yaptırırsak çok pahalı olmaz. denemeye değer.