PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HGS ile ilgili garip durum

EagleRider
09.Ocak.2015, 22:31
Merhaba arkadaşlar,

HGS Başvurusunu Akbank üzerinden yaptım. Elime ulaşmadı henüz ama sisteme yansımış mı nolmuş diye PTT HGS Müşteri portalına giriş yaptım. Orada bakiye hareketleri bölümünden kontrol ettim. Satış ve yükleme şeklinde 2 satır bilgi vardı. OK. Herşey güzel aktif bir HGS etiketim var.

Aynı bölümde birde İHLALLER kısmı var buraya tıkladım. Ne göreyim. Bana ait olması imkansız kaçak geçiş cezaları :) Totalde 870 küsur...
Ceza tarihlerinde motosikletim yoktu bu plaka bana ait değildi. HGS zaten yeni. Nasıl bir durumdur bu. Yorumunuz var mı bu saçma konuya? Yetkili birime mail attım henüz bir cevap yok. Ne yapmam lazım?

m.kaptan
09.Ocak.2015, 22:44
satıs sozlesmesi ile birlikte gerekli adrese itiraz mail ını at onlar o cezaları düşerler.. =)

EagleRider
09.Ocak.2015, 22:48
satıs sozlesmesi ile birlikte gerekli adrese itiraz mail ını at onlar o cezaları düşerler.. =)

Sık yaşanan bir durum mu bu :) Henüz elime ulaşmadı banka mesaj attı kuryeye verdik diye ama gelen giden yok o da ayrı dert.

m.kaptan
09.Ocak.2015, 22:51
Sık yaşanan bir durum mu bu :) Henüz elime ulaşmadı banka mesaj attı kuryeye verdik diye ama gelen giden yok o da ayrı dert.

2. el sanırım motor.. 2. ellerde olur genelde.. satısdan önce cezalar sistemde cıkmıyor bazen.. sonrasında bakmasaydın mhtemelen senin evine ceza kagdı gelirdi zaten... ama iitiraz edince ben su tarihte aldım bu plakalı motoru buda belgesi diyince ceza br önceki sahibine gonderiliyor...

CELİL
09.Ocak.2015, 22:52
Emre hgs sistemi salak saçma doğru çalışmayan bir sistem kimine hiç yazmıyor kimine kullanmadan ceza yazıyor ama itiraz dilekçesi gönderdiğinde düzeltme yapılıyor sana çok yüklü ceza yazılmış sıkı takip et sıkıntı çıkarmasınlar kolay gelsin :x

EagleRider
10.Ocak.2015, 01:03
2. el sanırım motor.. 2. ellerde olur genelde.. satısdan önce cezalar sistemde cıkmıyor bazen.. sonrasında bakmasaydın mhtemelen senin evine ceza kagdı gelirdi zaten... ama iitiraz edince ben su tarihte aldım bu plakalı motoru buda belgesi diyince ceza br önceki sahibine gonderiliyor...
motoru sıfır aldım. Daha önce bu plaka bir otomobil tarafından kullanılıyormuş. Hgs ye itiraz edeceğim dediğiniz gibi.