PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RR 150 egzoz

DeliKurt
23.Şubat.2015, 17:23
Merhabalar...
Bu egzoz konusuyla ilgili daha önce bir çok konu açıldı, yorum yapıldı ama benim sorum sadece RR 150cc lik olan motorun egzozuyla ilgili. Fabrika çıkışlı olan egzozda susturucunun bulunduğu kısmı tamamen boşaltmayı düşünüyorum. Aramızda bunu yapan arkadaşlarım abilerim ne önerir öğrenmek istiyorum. Işıklarda yanıma duran kanuni 150cc egzoza ne yapmışsa gürül gürül ses verirken benim motor kendi içinde patır patır ediyor. Artık buna dur demek istiyorum :shock: teşekkürler :)

ereneren
28.Şubat.2015, 00:57
Merhabalar...
Bu egzoz konusuyla ilgili daha önce bir çok konu açıldı, yorum yapıldı ama benim sorum sadece RR 150cc lik olan motorun egzozuyla ilgili. Fabrika çıkışlı olan egzozda susturucunun bulunduğu kısmı tamamen boşaltmayı düşünüyorum. Aramızda bunu yapan arkadaşlarım abilerim ne önerir öğrenmek istiyorum. Işıklarda yanıma duran kanuni 150cc egzoza ne yapmışsa gürül gürül ses verirken benim motor kendi içinde patır patır ediyor. Artık buna dur demek istiyorum :shock: teşekkürler :)

bendede 150vardı sattım bence egzozla hiç uğraşma ben egzozun motora bağlanan kısmında tek egzona yaptırdım contasız direk vidayla bağlattırdım ordan açtır harley gibi ses cıkıyo inanmicaksın belki ama yaptırırsan sende baya şaşırcaksın :D motora falan bi zararı olmadı ve harika bi ses vardı bütün arabalarda beni duyup görüyodu kaçıyolardı hatta önümden :D

DeliKurt
28.Şubat.2015, 02:30
bendede 150vardı sattım bence egzozla hiç uğraşma ben egzozun motora bağlanan kısmında tek egzona yaptırdım contasız direk vidayla bağlattırdım ordan açtır harley gibi ses cıkıyo inanmicaksın belki ama yaptırırsan sende baya şaşırcaksın :D motora falan bi zararı olmadı ve harika bi ses vardı bütün arabalarda beni duyup görüyodu kaçıyolardı hatta önümden :D

Önerilerin için teşekkür ederim kardeşim :) Bu bahsettiğin uygulamanın görüntüleri mevcut mudur? Mevcut ise paylaşabilir misin?

ereneren
28.Şubat.2015, 09:21
Önerilerin için teşekkür ederim kardeşim :) Bu bahsettiğin uygulamanın görüntüleri mevcut mudur? Mevcut ise paylaşabilir misin?

yok mevcut değil titreşimden egzozu motora bağlayan somunmu vidamı neyse kırılmıstı :D baktım cok fena ses cıkıyo abartıyorum gibi düşünebilirsin ama inanamicaksın sesi duyunca :D contasız bağlattır basit iş hemen yapıyo ücret bile vermemiştim tamirciyide tanıyodum :D vida bidaha kırılmadıda motorada zarar olmadı yani öyle seylerde gelmesin aklına :D motoru sattım daytona 250 alcam onada aynısını yaptırrım :D

cnrsgr
03.Eylül.2015, 23:25
Merhabalar...

Hocam aynı dertten muzdaribim bende, bir çözüm bulabildin mi, bir yol katedebildin mi?

DeliKurt
04.Eylül.2015, 00:30
Hocam aynı dertten muzdaribim bende, bir çözüm bulabildin mi, bir yol katedebildin mi?

Bu konuyu bir süreliğine sineye çektim ama aklımın köşesinde hala takılı kaldı, yapmayı planladığım bazı düşüncelerim var gerçekleştirince paylaşım yapacağım.

cnrsgr
04.Eylül.2015, 00:42
Bu konuyu bir süreliğine sineye çektim ama aklımın köşesinde hala takılı kaldı, yapmayı planladığım bazı düşüncelerim var gerçekleştirince paylaşım yapacağım.

Bende gördüğüm motorculara uğrayıp soruyorum ama hepsi sadece nasihat veriyor yaş genç olduğu için ''yapma, etme, polis var, polis şöyle, cezası var, ceza yersin'' demekten ileri götüremiyorum muhabbeti malesef :S

berkehrercan
04.Eylül.2015, 04:01
150nin sesi cok cirtlak oluyor ya bulasmayin hic

cnrsgr
10.Eylül.2015, 16:38
150nin sesi cok cirtlak oluyor ya bulasmayin hic

Sesin cırtlak olmasından ziyade; nasıl yapılacağını bilmek daha yeterli olacaktır diye düşünüyorum hocam. Arabada yapılan mantık gibi; susturucu çıkartma muhabbeti mi var, abarth egzozlar motorlarda da var mı veya başka bir yöntem ile motorun sesini yükseltebiliyor muyuz gibi zibilyon tane soru var kafamda :))

cnrsgr
18.Eylül.2015, 19:34
Ben konuda bi güncelleme olmayınca eskiden müşterim olan bir egzozcuda aldım soluğu. Hem biraz ticaret konuştuk, hemde fikir alışverişi yaptık. Kendisi, sesde biraz yükselme ve motordan çıkan havayı rahatlatmak adına egzoz kafalarını biraz kesmemizi tavsiye etti. Yaklaşık 3 cm mesafeden, egzozların uçlarını kestik. Sesi biraz daha güzelleşti.