PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hava filtresi

DeliKurt
05.Mart.2015, 19:20
Merhabalar...
Hava filtremi değiştirmek istiyorum da burada bir motorcuya sordum bizde RR 250'liklerin hava filtresi var deyince kafama takıldı acaba RR klasik 150e ile 250cc yada diğer modellerin hava filtreleri aynı mı farkı var mı?

CELİL
05.Mart.2015, 20:04
Merhabalar...
Hava filtremi değiştirmek istiyorum da burada bir motorcuya sordum bizde RR 250'liklerin hava filtresi var deyince kafama takıldı acaba RR klasik 150e ile 250cc yada diğer modellerin hava filtreleri aynı mı farkı var mı?
Serdar bildiğim kadarıyla 150 cc ve 250 cc aynı filitreyi kullanıyor altta resmini koyduğum 250 cc nin hava filitresi senin makinaya bak bu modelse aynı demektir kullanabilirsin 8)
Regal Raptor 250 Hava Filitresi

http://www.regalraptor.org/image/cache/data/hava-500x500-228x228.jpg (http://www.regalraptor.org/image/cache/data/hava-500x500-500x500.jpg)

Üretici: Regal Raptor (http://www.regalraptor.org/regal-raptor)
Ürün Kodu: DMRTS0000179
Ödül Puanı: 0
Stok Durumu: Stokta var
Fiyatı: 25.96TL

DeliKurt
05.Mart.2015, 20:25
Benim motordaki filtrede aynı böyle sadece üzerindeki siyah çıkıntı yoktu abi... Büyük ihtimalle uyum sağlar gibi.

umut.
06.Mart.2015, 13:04
Benimkisi cahil sorusu olacak ama hava filtresi ne işe yarar nasıl takılır hiçbir fikrim yok biraz bilgi verebilirmisiniz ?

CELİL
06.Mart.2015, 13:33
Benimkisi cahil sorusu olacak ama hava filtresi ne işe yarar nasıl takılır hiçbir fikrim yok biraz bilgi verebilirmisiniz ?
Hava filitresi motorun sol yan kapağının altında karbiratöre giden havayı filitre eder temizler periodik bakımlarda servis açıp temizler çok kötüyse değişim zamanı gelmişse değiştirir filitre iş görmez se motor çekişten düşer çok yakıt yakar gitmez ama sık bakım gerekmez 8)

ubasaroglu
04.Nisan.2016, 23:50
Hava filitresi motorun sol yan kapağının altında karbiratöre giden havayı filitre eder temizler periodik bakımlarda servis açıp temizler çok kötüyse değişim zamanı gelmişse değiştirir filitre iş görmez se motor çekişten düşer çok yakıt yakar gitmez ama sık bakım gerekmez 8)

Abi allah razı olsun bende cahiliydim işin sayende öğrendık teşekkürler

Çılgın bobber
17.Ağustos.2016, 16:57
Arkadaslar selam benim bi sorunum bende 350cc bobber var ve manifolt ve acik hava filtreli kelepcenin oldugu yerden manifolt borusu delik ben orayi bantladim ama fazla dayanacagini danmiyorum bu boruyu nerden bulabilirim

ob1kanobi
17.Ağustos.2016, 17:32
Arkadaslar selam benim bi sorunum bende 350cc bobber var ve manifolt ve acik hava filtreli kelepcenin oldugu yerden manifolt borusu delik ben orayi bantladim ama fazla dayanacagini danmiyorum bu boruyu nerden bulabilirim

Eğer karbüratör ile hava filtre kutusu arasındaki hortumdan bahsediyorsak; yetkili servisten veya internetten sipariş verebilirsin. Ayrıca biz İzmir' de bulması kolay ve fiyatı ucuz olduğu için Mondial MCT 250 hortumunun en dış geniş halkasını keserek kullanıyoruz. Fiyatı 10/15₺' ye geliyor. Henüz herhangi bir sorun yaşamadık. Orjinal bulamazsan veya fiyatı açısından tercih etmezsen, bu yöntemi tavsiye ederim.

Çılgın bobber
17.Ağustos.2016, 19:58
Peki ben onun sekline gore hortum bulsam yapsam sorun cikartirmi incelik veya kalinlik fark edermi motorun cekis gucunden dusermi

Emok
31.Ağustos.2016, 15:17
Benim de hava filtresinden karburatore baglanan hava hortumu yipranmis. Bakmadigim yer kalmadi ulus disinda. Internette bir yerde var o da fahis fiyatlı. Ankaradaki arkadaslar nereden temin ediyor acaba. 150e-2bu arada motor.