PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KASK TAKMADIĞI İÇİN ÇOK ŞANSLI.

deep-impact
25.Temmuz.2007, 21:24
çok garip değilmi arkadaşlar kasksız kaza anında ne kadar şansı olabilir bir motorcunun.Bir arkadaşım geçenlerde motoru ile gider iken beyin kanaması geçiriyor bu arada artçısıda var o anlatıyor bu anları 60 km hızla giderken birden yolda baygınlık geçiriyor ellerini bırakıyor motor r1 allahtan 60 ile gidiyormuş neyse bizim arkadaş motoru sağa yatırıyor ve kafasından darbe alıyor ve kafatasında yarılma oluyor ve her yer kan revan sonra hemen ambulans falan apar topar hastaneye doktor ne derse beğenirsiniz dua et demiş motor kullanıyordun ve allah tarafından KASK TAKMIYORDUN demiş.belki bilenleriniz vardır beyin kanaması geçirenlerin kafasında hemen bir delik açılıyor ve kan dışarı atılıyor işte bir motorcu böyle bir durumda kask takmadığı için şanslı olabilir hepinize kazasız sürüşler dilerim ve buradan arkadaşıma acil şifalar dilerim çok geçmiş olsun.

Engin
25.Temmuz.2007, 21:54
Gerçekten çok şanslı bir arkadaşmış. Allah acil şifalar versin. Kaza bela göstermesin.

Yoksa kask takmadığı için güneşten etkilenerek beyin kanaması geçirmiş olmasın.

handojoe
26.Temmuz.2007, 00:23
Gerçekten çok şanslı bir arkadaşmış. Allah acil şifalar versin. Kaza bela göstermesin.

Yoksa kask takmadığı için güneşten etkilenerek beyin kanaması geçirmiş olmasın.

BUNLAR BİRER İSTİSNA DOSTUM,

VE İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ

SEN YİNEDE KASK TAK BEYİN KANAMASI İHTİMALİNİ İSE DÜŞÜNME

ÖLÜMÜN PAZARLIĞI OLMAZ...

hando GENE BİŞEYLER SÖYLEDİ... :cheesy:

aykut
26.Temmuz.2007, 01:08
Bu bir saçmalık, böyle bir şey mümkün olamaz! eğer kafatasını kıracak kadar bir darbe almişsa o şahıs, beynınde tedavisi mümkün olmayan sekerler oluşur.Bu nedenlede zaten o şahıs mümkündeğil ama şayet kurtulsa bile ömür boyu sakat kalır.

KIZILELMA
26.Temmuz.2007, 09:36
Doktor olmadığım için yorum yapamıyorum.Arkadaşımıza acil şifalar dilerim.Kapısında bekleyenlerede sabır.

müslüm baba
26.Temmuz.2007, 09:56
İlginç, bende mi artık kask takmayayım acaba Aykut ne dersin sen sağlıkcısın bilirsin bu işleri.

Şaka bi yana gerçekten bu bir istisnadır mutlaka kask takmalıyız,ben sıcaktan mont giymiyorum bir kaç gün sanki kendimi çıplak hissediyorum ve 80 Km yi geçemiyorum, aman dikkat arkadaşlar.

gecee
26.Temmuz.2007, 10:51
Kimi nefes alırken boğulur ölür kimimide bu arkadaşımız gibi kurtulur ....
Kask şart ama....

agresus
26.Temmuz.2007, 11:26
İlginççç.... büyük geçmiş olsun.... annamadığım durum şudur ki; baba kafayı yere çarpıyo, kafa açılıp her yer kan oluyo, doktorda durumun öncesini görmüşcesine ii ki kask takmamışsın çünküm sen kaza öncesinde beyin kanaması geçiriyomuşsun diyo... kaza öncesi diilde kaza yüzünden geçirilmiş bi beyin kanamasın olmasın bu olay.... yani belkim doktorii ki kafan açılmış yoksam beyin kanamasından ölebilirdin felan mı demek istedi acep???... annamadım annayamadım... ama büyük geçmiş olsun... bi daha da kasksız binmesin... hem r1 hem kasksızlık.... olmazzz... 1000cclik i kurşun be o... kasksız diil korumasız, hayat sigortasız binilmez.... neyse tekrar tekrar geçmiş olsun....

aykut
26.Temmuz.2007, 11:47
İlginç, bende mi artık kask takmayayım acaba Aykut ne dersin sen sağlıkcısın bilirsin bu işleri.

Şaka bi yana gerçekten bu bir istisnadır mutlaka kask takmalıyız,ben sıcaktan mont giymiyorum bir kaç gün sanki kendimi çıplak hissediyorum ve 80 Km yi geçemiyorum, aman dikkat arkadaşlar.

Abi aman dikkat et, sıcaklardan millet bunalmış durumda trafikte ve konsantrasyonlar bozuk.Allah göstermesin bi dalgın sürücüye denk gelirsin!!!

Neden saçmalık dedim bu yazıya, ambulansta görev yaparken bi sürü kaza ile karşılaştım yani adam yerde kafa falan dağılmış ortalık kanrevan yatacak :P olmaz böyle birşet arkadaşlar, kurtulması imkansız hele hele ambulans gelecek yaralıyı alacak, taşıyacak acil servise girecek hasta, oradan acil ameliyata mümkün değil!! Hani söz konusu ek kol kırılması olsa neyse sadece ana arterlerden biri kesilde ki 10 dk'da kaybedersiniz hastayı, ama kafatası be beyinden bahsediyoruz 4 dk oksijensiz kalsa beyin ölümü başlar 6 dk sonra kurtarsan bile kalıcı hasarlar oluşur, ee beyine oksijeni kan taşıyo ne olursa olsun mümkün değil anlatılan tabloya göre. Ha olay hastaneye 50 metre kala olduysa ve ambulansda hazır bekliyosa bellki diyecem ama türkiyede yinede olmaz diyorum.benim kişisel görüşüm bu siz nedersiniz bilmem?

infinitedreams
26.Temmuz.2007, 11:54
Deep Impact;
"Bir arkadaşım" demişsin. Bu gerçekten arkadaşının başına geldiyse öncelikle geçmiş olsun. Merka ettiğim olayın ayrıntısı nedir. İşten anlayan arkadaşlar yorum yapmışlar ama, olayın nasıl geliştiği üzerine tahminlerle yapılmış yorumlar bunlar.
Tabii bu şekilde bir kalemden çıkıp "fw mail" çılgınlığıyla dünyayı dolaşan yazılardan biri de olabilir...

yenikoylu_ua
26.Temmuz.2007, 12:23
Arkadaşım diye başladığına göre doğruluğunu sınamak pek doğru değil.Bunu şole açıklayabiliriz.Öldürmeyen Allah öldürmez daha yaşayacak günü alacak nefesi varmış buna mucizede diyebiliriz.Ama kasksız asla motora binmemeliyiz.Arkadaşada geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

OturanBull
26.Temmuz.2007, 12:28
Arkadaşım diye başladığına göre doğruluğunu sınamak pek doğru değil.Bunu şole açıklayabiliriz.Öldürmeyen Allah öldürmez daha yaşayacak günü alacak nefesi varmış buna mucizede diyebiliriz.Ama kasksız asla motora binmemeliyiz.Arkadaşada geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

:+1:

deep-impact
27.Temmuz.2007, 00:19
arkadaşlar gerçekten doğru agresus abimizin aynen değerlendirdiği gibi.kafatsı düşünce param parça olmuyor aykut abi ufak bir yarık.

handojoe
27.Temmuz.2007, 00:26
amaan kafa yorulcak meseleler değil bunlar
daha öncede yazdım sen görevini yap kaskını tak beyin kanaması ihtimalini ise düşünme...

HANDO süledi gene... :x

Jedaykin
27.Temmuz.2007, 11:22
çok acaip bir olay. kask takmamanın avantaj olabileceği tek ihtimal gerçekleşmiş olsa gerek. başka bir olasılık göremiyorum.

aslında bir şey var kafama takılan. bu şahıs acaba kask taksa beyin kanaması geçirmeme ihtimali olur muydu? belki beyin kanamasının nedeni güneş altında uzun süre kalması olabilir. hava çok sıcak ve güneş yakıcı. beyin kanamasının nedeni bu olmasın? kask taksaydı ne beyin kanaması geçirecekti ne de kafasını kırcaktı belki.