PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kazada yaptık

TyLn75
19.Mayıs.2015, 19:44
Arkadaşlar geçen hafta ilk kazamı yaptım ve gerçekten korktum ve birşeyi anladımki

sen nekadar dikkatli olsanda ülkemizde motorculara karşı dikkat etmeyen sürücüler olduğu sürece olacak bu. tem otoyoulunun yanında yan yolda yol ayrımı yokken bir anda aracı kırması sonucu yandan girdik arabanın sağ ön kapı ve sağ maşpiyel içeri bayağı girdi. motorun sol ön amortisör patladı ön lastiğin havası 5 gün şişiriyorsun sonra hemen iniyor. ucuz atlattık motordan fırlayıp yan tarafa düştüm motorun arka çantanın altındaki demir sağ dizime çarptı. iyi kötü atlattık allah kimsenin başına vermesin beyler dikkatli olun ben oldum ama olmamış gibi oldu. Allah kimseye kaza vermesin

raptors
19.Mayıs.2015, 20:39
kardeşim ucuz atlatmışşın geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

Bahadır
19.Mayıs.2015, 21:20
Allah beterinden korusun

Ömer
19.Mayıs.2015, 22:17
Taylan geçmiş olsun. Allah korumuş. Patlayan amartisor olsun, yapılır geçer. Sende birşey olmamısı olayın sevindirici tarafı. Geçmiş olsun tekrar.

Arkadaşlar geçen hafta ilk kazamı yaptım ve gerçekten korktum ve birşeyi anladımki

sen nekadar dikkatli olsanda ülkemizde motorculara karşı dikkat etmeyen sürücüler olduğu sürece olacak bu. tem otoyoulunun yanında yan yolda yol ayrımı yokken bir anda aracı kırması sonucu yandan girdik arabanın sağ ön kapı ve sağ maşpiyel içeri bayağı girdi. motorun sol ön amortisör patladı ön lastiğin havası 5 gün şişiriyorsun sonra hemen iniyor. ucuz atlattık motordan fırlayıp yan tarafa düştüm motorun arka çantanın altındaki demir sağ dizime çarptı. iyi kötü atlattık allah kimsenin başına vermesin beyler dikkatli olun ben oldum ama olmamış gibi oldu. Allah kimseye kaza vermesin

Trkr
19.Mayıs.2015, 22:23
Kardeşim geçmiş olsun ilk ve son kaza. Olur umarım 👍

CELİL
19.Mayıs.2015, 22:25
Taylan çok geçmiş olsun Allah korumuş sana birşey olmamış motor kolay halledilir dediğin gibi trafikte çok dikkatli olmak lazım motorları yok sayıyorlar :(

frknulas
19.Mayıs.2015, 22:32
Geçmiş olsun kardeşim Allah beterinden korusun

Sent from my iPhone using Tapatalk

CaNeR
19.Mayıs.2015, 22:39
Taylan geçmiş olsun kardeşim dikkat kendine istanbul trafiği berbat zaten sen ne kadar dikkatli olsanda malesef üzücü kazalar olabiliyor neyseki giden motor olsun sana bişey olmasın

Potenza
20.Mayıs.2015, 00:06
Çok geçmiş olsun, sığıri bitmez bu memleketin....

benal
20.Mayıs.2015, 00:22
Çok geçmiş olsun.

ahfil
20.Mayıs.2015, 01:12
Bu hafta pazar günü izmirden çıktım,afyona kadar yol rahat ve serbestti. Afyon girişinde pazar olmasına karşın yoğunluk feci arttı. Yağmur çiselemeye başladı , Afyon girişindeki iniş rampalarından emniyetli ,kaydırmadan sürüş için hizımı 70 km/sa düşürdüm. vay senmisin düşüren, Yolcu otobüsleri,kamyonlar,özel araçlara 3 şerit yetmiyor, son şeritte beni teğet geçerek ,emniyet şeridine zorlamalar başladı. Daytonada sağa virajlar rahat alınıyor fakat sol virajlara girmek istediğinizde motor ikinci şerit çizgisini geçmek istiyor. kazasız belasız ikbal tesislerinde dinlendim. ikinci etap Afyon-Eskişehir
yer yer bozuk eski şehire 80 km kala iniş ve virajlar başlıyor. Yerleşim yerlerine yaklaştıkça risk artıyor, Bir ton ehliyetsiz traktör sürücüleri ve tali yoldan ana yolu kontrol etmeden veya motoru gördüğü halde vasıta saymayıp ana yola önünüze fırlayan ,fırlatmalar gördüm. Allahın emri peygamberin kavli ile eşki şehire girdim.
Eskişehir-Bursa etabında daha başlarken Bir trafik yoğunluğu, herkez yıldırım gibi gidiyor,üstüne üstüne geliyor. ''Oğlum motor yeni 100 km'den fazla gidemiyorum''
diyemiyorum. yokuş aşağı virajlı bir yol. bursaya gece o1:00 girdim. Bursa Balıkesir - Edremit-dikili etabı rahattı. 1000 km yol sonunda dikiz aynasına bir bakayım dedim gözler benim gözler değil ,eskiden daha ufaktı. 77 yaşında olduğumu hiç hissetmiyordum. ilk defa hissettim. Doğduğumdan bu yana iki gözüm vardı. Etap bittiğinde 4 olduğunu hayretler içinde kaldım. ikisi dikiz aynalarında kaza korkusu ile takılı kalmış . diğer ikisi Öncü öncüsü gibi çalıştılar 2 gün. Ama o güzergahtan yakın tarihte geçecek arkadaşlarım olursa yollarda dökülmüş kurtlar görürlerse o kurtları ve adrinali ben döktüm yollara.özgürüm şimdi.

Yollardaki kazalar ın ana gerekçeleri hazımsızlıklar,iddialaşmalar gibime geliyor ne dersiniz ?

Ekrem Özdemir
20.Mayıs.2015, 01:17
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

aidikurt
20.Mayıs.2015, 01:23
Kardeşim çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun. İlk ve son kazan olsun inşallah.

Kerem Düzgün
20.Mayıs.2015, 01:26
Gecmis olsun allah beterinden saklasin , ilk ve son kazan olsun ins.

TyLn75
20.Mayıs.2015, 08:13
abilerim çok teşekkürler allah kimseye göstermesin

Rainmaker
20.Mayıs.2015, 10:13
taylan geçmiş olsun... umarım son kazan olur kardeşim...

havaların ısınmasıyla birlikte motorcu sayısında ve kaza sayısında artış var maalesef beklendiği üzere, çok dikkatli olun... benim tavsiyemi tırsaklık olarak alabilirsiniz canınız sağolsun ama geç gidin yavaş gidin, mümkünse tem, e-5 gibi ortalama trafiğin 100 km de seyrettiği ana arterlerden uzak kalın, geze geze gidin... bizim makinalar kaçlık olursa olsun gaza basma makinası değil, çünkü durmuyorlar, bunu hiçbir şöför bilmez, bilmek de istemez...

motoru görmüyorlar değil, görüyorlar ama umurlarında değil ve bu durum önümüzdeki 50 sene falan değişmeyecek... bu yüzden paranoyak olun, bu şimdi karşı şeritten benim şeride girer, aha bu kadın şimdi dank diye frene asılır, şu sağdaki yol girişine ducato park etmiş, göremiyorum o halde kesin araba çıkar ordan diye diye gidin...

en iyi, en usta motor sürücüsü yaşayan, nefes alan sürücüdür... yavaş kullanın şu mereti... ben burda 100 ile gidiyordum şu oldu bu oldu yazan arkadaşları okudukça geriliyorum (sözüm Taylan'a değil)...

Bahadır
20.Mayıs.2015, 10:26
taylan geçmiş olsun... umarım son kazan olur kardeşim...

havaların ısınmasıyla birlikte motorcu sayısında ve kaza sayısında artış var maalesef beklendiği üzere, çok dikkatli olun... benim tavsiyemi tırsaklık olarak alabilirsiniz canınız sağolsun ama geç gidin yavaş gidin, mümkünse tem, e-5 gibi ortalama trafiğin 100 km de seyrettiği ana arterlerden uzak kalın, geze geze gidin... bizim makinalar kaçlık olursa olsun gaza basma makinası değil, çünkü durmuyorlar, bunu hiçbir şöför bilmez, bilmek de istemez...

motoru görmüyorlar değil, görüyorlar ama umurlarında değil ve bu durum önümüzdeki 50 sene falan değişmeyecek... bu yüzden paranoyak olun, bu şimdi karşı şeritten benim şeride girer, aha bu kadın şimdi dank diye frene asılır, şu sağdaki yol girişine ducato park etmiş, göremiyorum o halde kesin araba çıkar ordan diye diye gidin...

en iyi, en usta motor sürücüsü yaşayan, nefes alan sürücüdür... yavaş kullanın şu mereti... ben burda 100 ile gidiyordum şu oldu bu oldu yazan arkadaşları okudukça geriliyorum (sözüm Taylan'a değil)...

Abi bence e-5 veya tem ara yollardan daha güvenli.En azından ara sokaktan yola atlayanlar,kırmızıda geçenler olmaz.En fazla dikkatsiz şerit değiştirirler.

Rainmaker
20.Mayıs.2015, 10:43
doğrudur, hele bazı semtlerde yayalar arabadan daha büyük tehlike adam motorun önüne atlayıp mal mal bakıyor yürüyeceği yerde falan ama neticede böyle yerlerde istesen de istemesen de yavaş gidiyorsun ya onu kastediyordum... yani 20 km hızda motorun yan yatması ile 80 km ile yatması arasında fark var...

fizikte "bağıl hız" denen bir kavram var. yani herkes 100 km ile giderken sen de 100 km ile gidiyorsan yanındaki araçlar duruyormuş gibi hissedersin ya hani, işte o... trafik bu yollarda çok hızlı aktığı için insan fark etmiyor kaçla gittiğini, 100 km sana sanki 40 km gibi geliyor, bence asıl tehlike tam da orda başlıyor... yan yollarda, etrafınızdaki duran nesnelerin fazlalığı hem sizi hızlı gidiyormuş gibi hisettirir (böyle bir derdiniz varsa tatmin eder) hem de olası bir düşme halinde size çarpılma, ezilme riskini düşürür hem de alacağınız fiziksel hasar (tahmini konuşuyoruz gerisini allah bilir) daha az olur...

tabii ben ileri sürüş teknikleri uzmanı vs değilim, tamamen şahsi fikrim burda yazdıklarım... ona bakarsan geçen gün yan yoldaki asfalt kırığı (asfaltın ortasında kaldırıma paralel uzanan 2-3 cm yükseklik farklılığı, kırık çizgi gibi görünür) dengemi bir bozdu, şansa topladım, yapışıyordum yere... adı üstünde kaza, ama ben ihtimalleri ve hasarları düşürmek derdindeyim...

LKRLTY
20.Mayıs.2015, 12:09
Yakın zamanda bende yaptığım için sizi çok iyi anlıyorum.Büyük geçmiş olsun.Kazasız sürüşler dilerim.

nickziki
20.Mayıs.2015, 13:36
Çok geçmiş olsun. bende bekliyorum bakalım bizimki ne zaman :)