PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul Avrupada bizim motoru tanıyan sağlam bi usta var demişlerdi?

agresus
23.Şubat.2007, 16:01
arkadaşlar bundan aylar önce- ki yaklaşık eylül başı gibiydi yanlış hatırlamıyorsam- Süleymaniyede güzel bi cafe işleten ismini hatırlayamadığım bi arkadaş avrupa yakasında, yine yanlış hatırlamıyorsam küçükçekmeceye doğru bi yerlerde bi ustadan bahsetmişti... yedek parçayı falan alıp gidiyodunda o takıyodu, motoruda bayaaa tanıyo deniyodu... bilgisi olan arkadaşlardan yardım ve yataklık rica etmekteyim...

aslanburclu
23.Şubat.2007, 22:20
ya güzel kardeşim derdin ne söyle napacaksın ustayı falan derdini söyle nerde ne yaptıracağını sana söyleyim artık bizim rr.lerin herşeyini öğrendik sayılır

agresus
23.Şubat.2007, 22:55
baba sanırım 5.vites dişlimde sorun var... ve sanırım profesyone bi yardıma ihtiyacım var... ve bu yetkili bi servis olmazsa sevinirim.. güvenemiyorum artık... en son mutlu'da 31 ytl olan akü altanda 147 olarak karşıma çıktı- altanda ki akü bakımsız kuru tipmiş... ama bu kadarda fark olmamalı... alt tarafı 12v 9ah akü...

aslanburclu
24.Şubat.2007, 02:42
ya korkma ve büyütme motorun garantili nasıl olsa götür servise servis sorunu anlasınki halledebilsin tabi sorun varsa ayrıca 5 vites motorla direk kuble bi dişli olması lazım motorda bir sorun olmasın senyinede yetkili bir servise göster oonlarda açık parça resimleride var beraber karar verirsiniz .

2 ci akü meseleside siiii................t tak bi 12v 14a veya 18 amp. bi yerli akü bişey olmaz

agresus
24.Şubat.2007, 05:54
Eyvallah baba.. zati hallettik akü meselesini.. fekat bize uygun 12ah bulamadım.. yer dar geliyo.. yine 9ah aldım.. derdim belli servisler sanki biraz kazıklıyolar gibi.. ama yinede dinliycem seni komtanım... Teşşekkür ederim...

aslanburclu
24.Şubat.2007, 12:40
ya anlamazlarsa diye bşey yok bi netice al

örnek dün ben altan motordaydım beraber benim meseleyi çözdük.

iş yedek parçada bitiyor onuda ithalatçı firma her halükarda halledecek halledemezse bir sürü saldırma olayı var birilerinden bir bir başlarız.

tüketici ve kullanıcı hakları diye bişey var. oda olmazsa kötü reklam diye bişeyler var.

yeterki makinada senin bir hatan olmasın ben seninleyim

hadi yanaş bir servise özellikle şu andan itibaren altan motoru tavsiye edebilirim .

ve tamer beyiiiii

lunatic
24.Şubat.2007, 14:48
Daha önce biri post etmişti Motosiklet.net de mi ne 5. dişlide problem oluyormuş Fabrikası sonunda hatasını kabul eymiş diye yazmışlar. Adama 3-4 tane böyle gelmiş. Seninki de garanti kapsamında olabilir.

agresus
24.Şubat.2007, 15:08
eyvallah... canlar ciğerler... haftaya bi gidelim bakalım şu Altan Motora... Ne olacak bi görelim...

Altanın topiğinde de sordum bu soruları detaylı olarakı Altana, ama bi geri dönen olmadı hala... bi de şu Akü olayı iyice zıplattı beni... ama dinleyelim bakalım sizi... bi gideyim bakalım nolcak...

aidikurt
24.Şubat.2007, 15:09
agresus kardeş altan motora git en saglam yer orası fiyat konusuna gelince 141 ytl akü olmaz yanlışın var 41 demişlerdir.Bide senin dişlilerde sorun varsa zaten o tur seyler garantiden değişir cebini yakmaz yani

alper_tim
24.Şubat.2007, 15:31
Altan motora gittikten sora ben başka servi,se gitmem dostum sende memnun kalıcaksın gitde gör farkı

emrahss
25.Şubat.2007, 13:10
Ben otuz ytlye akü aldım. Akü toptancısı arkadaşım, çok iyi olduğunu söyledi. Bujileri de NGK ile değiştirdim. Motor süper oldu. Dün bi dünya yol yaptım. Eski aküyü de servise verdim, garanti kapsamında değiştirecekler. Belki bir başka arkadaşa derman olur diye. Akü ve buji kesin değişmeli yaw, önceden söyleyen arkadaşlar çok doğru söylemişler.

agresus
25.Şubat.2007, 14:10
bu arada hala kimseler evrupa yakasında ki şu özel servis hakkında bi bilgilendirme yapmadı ayyrııı :? .... yahu şimdi kalk taaa kartala git, bi de abi makinayı bırak yarın al derlerse durum dahada kötü... :mrgreen:

GOKHAN
27.Şubat.2007, 01:24
Merhaba kardeşim avrupa yakasında emre motorun kendi servisini kurdu .cok iyi bi usta yamaha da baya ustalık yapmış 4 zamanlı motorlar konusunda uzman. orayla irtibata geç parca sorunuyok cünkü kendileri getiriyor cinden. tel:0212 6562656
mustafa usta yardımcı olabildiysem ne mutlu. mustafa ustanın cp=05336680972 sorularınıza cevaplar burda

aidikurt
27.Şubat.2007, 01:28
bu arada hala kimseler evrupa yakasında ki şu özel servis hakkında bi bilgilendirme yapmadı ayyrııı :? .... yahu şimdi kalk taaa kartala git, bi de abi makinayı bırak yarın al derlerse durum dahada kötü... :mrgreen:
gokhan kadeş ilk mesajını sırf senin içn atmış ve sana yardımcı olmuş hoşgeldin gokhan kardeş paylaşım için saol

okan
27.Şubat.2007, 02:29
koca istanbulda ne çok derdiniz varmış beaaa...biz ne yapalım buralarda servisimizi bile kendimiz belirledik ..abi sen bu motorlardan anlıyosun gel seni servis yapalım gazıyla kandimize bi servis bulduk .. yazışmalarınıda ben yaptım hatta denizliyle ....sağolsunlar onlarında çok ihtiyacı varmış demekki hiç bi itirazda bulunmadan kabul ettiler...şu anda son derece memnun olarak ayrılıyoruz servisimizden...

GOKHAN
27.Şubat.2007, 02:53
gokhan kadeş ilk mesajını sırf senin içn atmış ve sana yardımcı olmuş hoşgeldin gokhan kardeş paylaşım için saol
hosbulduk kardeşim bi tanışma topiği olmadığı için sitede kendimi tanıtamadım kusura bakmayın muhabbete birden girdim
iyişallah zaman içerisinde birbirimizi daha çok tanıyacağız.

agresus
27.Şubat.2007, 03:15
Yahu sen ne mubarek bi adammışsın... Sağ olasın çok makbule geçti... En yakın zamanda irtibata geçiçem inşallah... :cheesy:

BULL
05.Mart.2007, 00:54
arkadaşlar şu servis meselesi ile ilgili: k.çekmece-sefaköyde yetkili bayii ve servis olan biyere gittim. (ismini şimdi hatırlayamadım) motoru görmek için. (gördüm ve beğendim muhtemelen yapıcaz bi tane) ustayla bakımı hakkında konuşurken yağ 50ytl işçilik 20ytl toplam 70ytl dedi. sizcede çok değilmi? bilmiyorum ama 2lt yağ 50 ytl olurmu? arabada kullanılan yağlar bu kadar pahalı değil ne diosunuz?

aslanburclu
05.Mart.2007, 01:25
yaw kardeşim kusura bakma ama içimden geldi valla şöyle deyim ooooooohhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

nelanbu yok kardeşim yok sen git herhangi bir yağ satan bayiden castrol marka 10-40 veya bu ayarlarda benzinli motor veya motosiklet yağı al öyle git verme o parayı bizide üzme

agresus
05.Mart.2007, 02:52
Bak ben şimdi yine bu servisler adam kazıklıyo diicem... siz kızcaksınız bana... Bull kardeşim sakın servislere güvenipte yağ işini onlara bırakma sakın.. bu arada nası ya.. bi civata sökme işine 20 YTL mi istiyolar... Sen en iisi gomtanımın dediğini yap alyağını 10-40 Castrol... hatta servisi varsa oranın- ki çoğunlukla üçretsiz yağ değişim yerleri vardır- rica et babalardan.. açsınlar tapayı.. akıtsınlar eski yağı... hatta duruma göre - ki pek dooru bi hareket olasada- eğer yağın çok koyulmuş, partekül partekül bi hal almışsa al 1 lt mazot yavaş tavaş dök yağ karterinin içine... salla biraz motoru... sona tapa açıkk bi 5-10 dakka bekle- ki mazoy iice ucsun.. sona kapattır tapayı... döktür yağı içine... bak nası cillop gibi çalışıyo makinan... Maşşallah allah kaza bela vermesin... 15YTL aliim canım.. :mrgreen:

BULL
05.Mart.2007, 03:03
Al abi sen al :D heriflere bak yaa ayaküstü kaydıracaklar bizi yağ kutusunun içine zaten şu garanti bakımlarınada uyuz oluyorum. resmen para tuzağı abi. adam dört tane vidayı sıkıyor, korna çalıyor, sinyal yakıyor tosla bakalım parayı. onları zaten bende yapıyorum. ama amcaların kaşesi olmadımı garanti yok nassı iş annamadım ben.

agresus
05.Mart.2007, 03:11
aracını muayeneye götürmek gibi bişi... ve ya askerlik yoklaması.. Nassın asker! - saol!. bitti muayene... tek fark muayene yıda 1 kez.. askerlik - Gomtanım hariç- ömürde 1-5 yıl.. ama bunlar ber 1000 gel.. ver parayı.. du ya ne yaptın diyemeden ver parayı... yoksa kaşe yok... garanti yok... zaten çoğu garantiden bişi değiştirmemek için her şeye kullanıcı hatası diyo... neyse bak yine dellenicem... ben unuttum artık garantiyi... yakında götürücem güssel bi ustaya.. baktırıcam... yerim kaşesini.. tabi ii bi usta bulabilirsem... du bakalım Gökhan abi bi usta var diyo.. ona bi gitmek gerek.. ama EmreLTD'nin servisi... kaşesi geçersiz senin için... öölee işte biraderim.. Allah cümlemize sabır versin.. :?

BULL
05.Mart.2007, 03:18
bak bugün gittiğim yer Emre Ltd.dende bahsetti. güya onlar kendileri getirtiyorlarmış motorları onun için servisleri falan farklıymış. o nasıl oluyor? markanın bi özelliği yokmu? herhangibir regal servisine gidemiyormuyuz? nerden aldıysan orayamı olucak bu iş?

agresus
05.Mart.2007, 03:57
canım benim durumu şöölee özetliim: şimdi regalin iki tane düstüribütörü var Türkiye'de.. hatta ilk geldiği sene 3 müş 1'i batmış... neyse kalanlardan biri Sarıkayalar Denizli merkezli, diğeri EmreLTD İstanbul merkezli.. şu anda en yaygını Sarıkayalr ve büyük ihtimalle seninkide onların motorlarından... eğer makinan 2006 ise ve üstünde yellowrock yazıyosa illaki o makine sarıkayalarındır.. eğer makinem garantiden çıkmasın diyosan sen sarıkayaların servislik verdiği yerlerden yaptırıcaksın makineni... makinenin garantisi getiren firmaın güvencesi altındadır... şöle bi örnekle kafanı biraz daha karıştiriim: canon marka fotoğraf makineleri her yerde satılıyo dünyada, türkiyed erkayaların elinde.. eğer sen makineni amerikadan getirien bi firmadan alırsa daha ucuz diye u makineye erkeyalar bakmaz bişi olursa... o makineyi illaki amerikaya onu satan firmaya göndermen gerekir... ma makineni erkayalar güvencesi ile alırsan her canon servisi bakmak ve gerekli parçayı eğer garanti kapsamındaysa değiştirmek zorundadır... bunun gibi bişiler...

okan
05.Mart.2007, 11:35
kafamızı bulandırdın haaa agresus ... :D erkayalar sarıkayalar ... nooluyo yaaff... :D

agresus
05.Mart.2007, 14:04
o saatte fotoları aktarıyodm bilgisayara... bu soru gelince du bi örnek daha verriiim dedimdi elimde makina... birden bu oldu yani... canonuda erkayalar getirio.. annamadım ki birader bööleee kayalı falan olunca isminde daha mı bi güvenli oluyo ki... yoksam bi rastalantımı.. bilemedim... bak benimde kafam karıştı...

BULL
06.Mart.2007, 00:59
vay bea agresus naaptın daattın iyice şaftımızı :?

peki aynı motur sarıkayada 5.000 emre de 4.600 ne dersin?

servis dışında bi fark olurmu aralarında?