PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçimiz Acıyor, Gözümüz Doluyor..

OturanBull
28.Temmuz.2007, 19:22
Dostlar Umarım Hiçbirimizin Böyle Acı Bir Video İçinde Senaryosu Yoktur..

Tıkla - Ağla (http://www.youtube.com/watch?v=Bx9PsE5syeM)

sancezz
28.Temmuz.2007, 19:35
Dostlar Umarım Hiçbirimizin Böyle Acı Bir Video İçinde Senaryosu Yoktur..

Tıkla - Ağla (http://www.youtube.com/watch?v=Bx9PsE5syeM)
ah bull abım sen naptın boyle yaa yaa gozlerım yasardı allah hepsıne rahmet eylesın gıden gerı donmeyecek ıste koyanda bu bızlere:cry: :cry:

OturanBull
28.Temmuz.2007, 19:44
Sancezz hiç sorma..
Demin tam ofisimin köşesindeki ışıklarda yeşilin yanmasını beklerken acı fren sesi ile gaza yüklenmem bir oldu.. amcam beni görmemiş..
Gerçi Ben Ona İyi Bi Gösterdim Kendimi Ama Ya 1 Sn. Geç Fark Etseydim..

sancezz
28.Temmuz.2007, 19:46
Sancezz hiç sorma..
Demin tam ofisimin köşesindeki ışıklarda yeşilin yanmasını beklerken acı fren sesi ile gaza yüklenmem bir oldu.. amcam beni görmemiş..
Gerçi Ben Ona İyi Bi Gösterdim Kendimi Ama Ya 1 Sn. Geç Fark Etseydim..
abı canım abım gecmıs olsun kader denen o cızgıden son anda kurtarmısın kendını abı yaa cok dıkkat edelım ınan bana ben kaza yapmaktan degıl bır cana zxarar vermekten korkuyorum bana ne olursa olsun vebal tasımak korkutuyo cok gecmıs olsun

Deli çerkes
28.Temmuz.2007, 20:06
Apartmandaki bir komşum motorsikleti ile benzinlikten çıkarken hangi pompa boş diye pompalara bakmaktan önüne bakmayan bir aracın altında kaldı. motorsiklet pert oldu. komsumunda ayağında 3 platin iğne ile taburcu ettiler.beterin beteri vardır diyerek haline şükrediyor

ARZUM
28.Temmuz.2007, 21:42
ya anlamıyorum... sanki bu yollar sırf 4 tekerli araçlara aitmiş gibi davranmaları dokunuyor insana ,bu ne biçim iş ya video da bile sırf arabaların dikkatsizliği tamam bazen bizimde gözümüzden kaçanlar oluyo ama 2 tekerin üstünde olduğumuzu unutmuyoruz. daha ne kadar kayıp vericez. veya ne zaman dikkate alıncaz bilmiyorum ama ne olur arkadaşlar dikkat edelim...

OturanBull
28.Temmuz.2007, 21:47
arzum bu fark edilme olayı ile ilgili almanyada çok güzel bir kampanya yapılmıştı.. tüm motor kullanıcılarının çıplak olarak motorlarını kullandığı bir reklam filmi çevirildi.. bu reklam filiminden sonra motorsiklet - araba ikilisinin kazalarında istatistiksel yüksek br düşüş elde edildi..ülkemizin bu şekilde çarpıcı ve fark ettirici bir kampanyaya ihtiyacı var.. keşke büyük reklam ajanlarımızın sahipleri (çoğunluğu motor kullanıcısı) bu işe el atsalar.. benim ajans olarak daha cürmüm çok küçük ancak etrafımı kavuruyorum..

ARZUM
28.Temmuz.2007, 21:59
arzum bu fark edilme olayı ile ilgili almanyada çok güzel bir kampanya yapılmıştı.. tüm motor kullanıcılarının çıplak olarak motorlarını kullandığı bir reklam filmi çevirildi.. bu reklam filiminden sonra motorsiklet - araba ikilisinin kazalarında istatistiksel yüksek br düşüş elde edildi..ülkemizin bu şekilde çarpıcı ve fark ettirici bir kampanyaya ihtiyacı var.. keşke büyük reklam ajanlarımızın sahipleri (çoğunluğu motor kullanıcısı) bu işe el atsalar.. benim ajans olarak daha cürmüm çok küçük ancak etrafımı kavuruyorum..

sanada bu arada geçmiş olsun abi haklısın evet ama bunu yapacak adam çok az hem böle farketmeleri için bişeyler yapsakta bizim halkımızın anlıcanı sanmıyorum..
başımdan geçen gün bi olay geçti. kadıköyde arabayla giderken arkadaşımla ben yanımızda 600 F durdu . o kadar tetikteydi ki anlatamam arabalara o kadar dikkat ediyo ki bakışlarında bi tehlike olurmu acaba gibi bakıyodu .. birazda sinirli ben ona baktım bana tuhaf tuhaf baktı sanki ona bişey yapıcakmışım gibi sonra yol verdik çekti gitti.. o arada anladımki ben gerçekten tek benim kuşkum deilmiş bu , ama inanırmısın onu sıkıştırdılar .. biz yol verdikten sonra ne yani kasıtlar ne anlamıyorum .. ikimizde bayandık arabada en sonunda trafikte indim ve patladım arabadaki adama bende motor kullanıyorum.. neden böle yapıyosun ne kastın var diye ve adam sende olsan sanada yaparım banane dedi bastı gitti.
yani onun gibi magandalar için önemli deiliz böle insanlara bişey anlatamazsın abi

tt06
28.Temmuz.2007, 22:08
Geçmiş olsun Ömer Allah ; canını motorun üstünde vermiş tüm kardeşlerimize rahmet etsin

RızaHoşgör
29.Temmuz.2007, 02:00
geçmiş olsun ankaralı kardeşim
memlekette farkımıza varılması için çıplak motora binmek gerekiyorsa bunu hemen yapalımilk çıplak benim
hadi beyler bayanlar eller havaya
kim katılıyor

handojoe
29.Temmuz.2007, 02:08
çıplak binmeye gerek yok benim gibi pislik ve pisikopat bir görüntünüz olsun yeter

bak o zaman nasıl yol açıyorlar.

farlarınızı açın gerçekten bende bugün araba kullandım ama arkamdan gelen motosikletliyi görmedim.

aynaya baktığım halde kırmızı ışıkta yanıma yanaşınca fark ettim.

HANDO her zaman far açın diyor... :!:

MEHMETONUR
30.Temmuz.2007, 14:14
memlekette farkımıza varılması için çıplak motora binmek gerekiyorsa bunu hemen yapalımilk çıplak benim
kim katılıyor

Türkiye'de o kadar aç insanın içinde hamburgerle yürümek gibi birşey olur bence...
Önce motoru sıkıştırıp bizi düşürürler...
Sonra bayıltana kadar döverler...
Sonrasını düşünmek bile istemiyorum... :( :P

handojoe
30.Temmuz.2007, 14:29
BİR ÖLÜM BU KADAR DRAMATİZE EDİLMEMELİ...

insanlar hergün bir şekilde ölüyor, her ölümün bir sebebi var.

bu izlediğim ölüm çok masum ve saf bir ölüm, her ne kadar dikkatsizlik olsada

bir çok ölümden daha adil bir ölüm...

eğer bir motor sürücüsü isek buna hazırlıklı olacağız.

bu keyfin ve sevdanın bedelini umarım ve dilerim hiçbirimiz ödemeyiz.

kendi üzerimize düşen görevi yapalım, birşey olacaksa bu bizden olmasın...

HANDO sabır ve akıl diyor... :!:

yenikoylu_ua
30.Temmuz.2007, 14:59
Ürperdim resmen laylaylom biniyoruz motorlara ama böle bi kazayı düşünemiyorum arkadaşım sanada geçmiş olsun sonu vahim olabilecek bir kaza atlatmışsın böle durumlarda arkayı kontrol edip öle durmak lazım yada kaldırım dibine doğru yanaşmak

okan
30.Temmuz.2007, 15:36
gerçekten çok kötü oldum yaaa....tam unutmuşken kaybettiklerim geldi yine aklıma... :( :(

altug
30.Temmuz.2007, 18:21
ÖMERCİM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.

ARABA MOTOR FARK ETMİYOR. KENDİNİN DİKKATLİ OLMASIDA YETMİYOR. HAFTASONU ANKARA İNCEK VE ÇEVRE YOLUNDA ÇOK FAZLA MOTOR KULLANAN ARKADAŞ VARDI .ŞÖYLE BİR BAKTIM . % 80 NİNDE KASK TAKILI AMA ELDİVENDEN BAŞKA HİÇ BİR ŞEY YOK. MALUM HAVA SICAK ÜSTTE BİR TİŞÖRT KAFADA KASK GERİSİ YOK. AYAKLARINDA MOTOR BOTU BİLE YOK. AMA KAZA OLDUĞUNDA KEŞKELER ÇOK OLACAK.

LÜTFEN MAKSİMUM DİKKATLİ VE TAM KORUMALI BİNELİM ARKADAŞLAR.

RızaHoşgör
31.Temmuz.2007, 01:20
kim katılıyor

Türkiye'de o kadar aç insanın içinde hamburgerle yürümek gibi birşey olur bence...
Önce motoru sıkıştırıp bizi düşürürler...
Sonra bayıltana kadar döverler...
Sonrasını düşünmek bile istemiyorum... :( :P

yanlış dersin derim mehmet kardeş

ness
31.Temmuz.2007, 16:04
Arkadaşlar öncelikle merhaba;
ben motor kullanıcısı değilim,artçıyım.Motor kullanmaya cesaretim yok açıkçası.
Hepinizi öncelikle allah korusun diyorum.Ve çok sabır diliyorum.Motor kullananlara
bizim milletimizin bi gıcıklığı var,nedenini bilmiyorum.Ben polat'ın artçısıyım.Bazen yolda
çok korktuğum zamanlar oluyor.Oda arabaların,minibüslerin sıkıştırmalarından dolayı oluyor.
Ne olur herkes çok dikkatli ve kontrollü süratta kullansın motorlarını.Sevgilerle...

lunatic
31.Temmuz.2007, 22:26
Geçmiş olsun Ömer. Aman dikkat. Ehliyet de yok. Adam gelir sana arkadan koyar gene suçlu sen olursun. Bir an önce al ehliyeti. Sonra çağır adamı beraber döverim. Bu adamların zihinleri HAYVAN gibi çalışıyor herşeyi büyüklüklerine göre değerlendiriyorlar. Kendilerinden küçük şeyleri kafaları algılamıyor ya da önemsemiyor. Dipsiz Göl yolunda İki kez hatalı sollama yapanlarla yakınlaştım. Ben sellektör yapıyorum. Adam içeri gireceğine dışarı çıkıp üstüme selektör yaparak geliyor ya. İkisi de aynı şeyi yaptı. Üçüncü önce geri giriyordu sonra baktı ufak bişey sollamaya devam. Bir başkası yine nazlana nazlana girdi geri içeri. Bunların topuna gaz dökp yakıcan. Sonra ateşin kenarında kamp kuracan.

Beatrice
19.Kasım.2007, 01:35
Zagorun sadece ismini duymuştum ama Erhan, Kamberhan arkadaşımdı. Kendine gelsin gözünü açsın diye ne kadar dua ettiğimi hatırlamıyorum. Bu acıyı yaşamak gerçekten çok zor. Atlatmam uzun sürmüştü. Şimdi yine elim ayağıma karıştı yine ne yazacağımı bilmiyorum boğazım düğüm düğüm. Çok erken gittin güzel kardeşim seni hiç unutmadım ve asla unutamam. Beni wiwi kask takıyorum diye eleştirip, bana kızardın keşke sen de o gün kask kilidini taksaydın...

Batis
19.Kasım.2007, 02:26
Böyle ölümlerin haberini alınca ''acaba motor almasam mı?'' diye soruyorum kendime , ama insan elbet ölüyor , bundan korkarak yaşamak mantıksız , nerede nasıl geleceği belli değil ölümün. :(

Hepsinin toprağı bol olsun...

technosat
19.Kasım.2007, 17:10
Kardeşlerim ; Öncelikle ölen arkadaşlarıma Allahtan rahmet ,kederli ailelerinede başsağlığı dilerim...Ben kadere inan biriyim eğer kaderimizde varsa yolda düşer ölürüzde,önemli olan biz dikkati ,güveni elden bırakmamamız,yani tedbiri alalım takdiri allaha bırakalım...yoksa bu şeylere kafayı takarsak bırak motor almayı yanından bile geçemeyiz.motor bir sevda aşk,sevgili nederseniz deyin artık böyle birşey.ben 1991 yılında bir kaza yaptım minsk marka motorum vardı oldukça güzel ve seri bir motordu yeni evliydim sanırım 2 aylık evliydim, kaza yaptım ölümlerden döndüm ,iyileştikten sonra eşim bana ya motorun ya ben dedi...başımdan hiç ayrılmayan ölesiye sevdiğim eşimi daha fazla üzemezdim sen dedim ve motor hurda fiyatına verdik.ve yıllardan 2007 kasım ayı yani 16 yıl sonra 3 çocuk babası ve ailesini çok seven bir kişi olarak tekrar motor aldım ....ama söz verdim ,yarış motoru değil gezi motoru alacam ve artık 40 yaşındayım nerdeyse , çok dikkatli olacağıma dair söz verdimde izni koparabildim ve buna hakkı kardeşimde kısmen şahittir. yani uzun sözün kısası ; MOTOR BİR SEVDADIR...

RoS
19.Kasım.2007, 17:45
Bu videoyu izlemiştim ben bi keresinde hakketende cok etkilendiydim :( vala kaza her yerde buluor hele hele her zamanda derim zaten buyuk sehirde kullananlar için daha ayrı bi sorun allah sizlere kolaylık versin o buyuk sehirlerine bakınca ben kucuck sinopta motor kullanıorum valla biras daha sanslı buluorum kendimi ama genede kaza her yerde buluor sizleri bizleri mekanları cennet olsun....

müslüm baba
19.Kasım.2007, 17:49
Farkındaysanız videodaki kazaların bir çoğunda hata motorlarda, bu meredi freni patlamış bir araç gibi kullanırsan kaza yapmazsın, freni olmayan bir aracı nasıl durdurursun öyle kullan, motosiklet farkedilmesi zor bir araçtır sen 4 teker sürücüsünün seni farketmesini beklersen çok beklersin.

Tayfun
19.Kasım.2007, 18:30
Üzücü bir video, herkesin ders alması gereken gerçek bir kesit bence, belki bizim sonumuz belki 1 arkadaşımızın, ona göre dikkatli olalım.

müslüm baba
19.Kasım.2007, 18:36
Üzücü bir video, herkesin ders alması gereken gerçek bir kesit bence, belki bizim sonumuz belki 1 arkadaşımızın, ona göre dikkatli olalım.

Allah allah ağzından yel alsın