PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sag elde uyuşma

drali
30.Temmuz.2007, 15:23
Arkadaşlar;ben gunde 70-80 km yol yapıyorum,eldiven kullanıyorum,son birkaç gündür ilk 10km sonrası bilhassa sağ elim en çok da baş ve işaret parmaklarım,uyuşuyor.Motorun titreşimimi arttı öyleyse arttıran neden ne olabilir veya başka nedenler nedir yaşıyanlar veya bilenlerden akıl ve çözüm istiyorum.Şimdiden teşekkürler.

okan
30.Temmuz.2007, 15:27
bendede olmuştu aynısı... ön lastiğinize haddinden fazla hava vurup kontrol ediniz... muhakkak balon yapmıştır....

Kino
30.Temmuz.2007, 15:37
olur merak etme bileklerde uyuşma normaldir
motorcu hastalığıdır o alışık olmadığı için birde kasıyorsan elini falan olabilir

Okan!!!
bilekteki uyuşma ile ön tekerin balonu ne alaka :?: :?: :?:

allah göstermeye arka teker balon yapsa neremiz uyusacak ?? :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: aaaa sende de olmuş demek ki nasıl oluyor bir tarif ediver beyyaaa :mrgreen: :mrgreen:

okan
30.Temmuz.2007, 15:43
kino baba.. şimdi ben aynı şikayetten muzdariptim...sübap ayarı felan diyoduk.. ama sonradan farkettimki ceviz gibi balon yapmış ön lastiğim.. değişince yağ gibi kaymaya başladı şimdi motor... :shock: 8)

ToMCaT
30.Temmuz.2007, 15:48
Motor sürerken içgüdüsel olarak insan elcikleri haddinden fazla sıkabiliyor bu da uzun süreli kullanımlarda uyuşmaya neden olabili. elcikleri sürüş esnasında fazla sıkmamaya dikkat ederseniz sorunu çözebilirsiniz.Bunu motosiklet teorisinde okumuştum paylaşmak istedim sizlerle...

okan
30.Temmuz.2007, 15:50
titreşim diyolar aloooooooo......gumandanımm.....hey gidim heeeeyyyy....önde titreşim neden olurr....lastikteki bozulmadan.... :P :P :P :P :P

ToMCaT
30.Temmuz.2007, 15:58
titreşim diyolar aloooooooo......gumandanımm.....hey gidim heeeeyyyy....önde titreşim neden olurr....lastikteki bozulmadan.... :P :P :P :P :P

:cheesy: titremeyen RR mı olur be okanım ben normal motorlar için bilgi verdim sözüm RR dan dışarı :D :D :D

okan
30.Temmuz.2007, 15:59
gumandanım ... RR lara laf yok... tosyayıda salladık ....tırmanmada birinci oldum... yavaş gitmedede üçüncü.. hey gidim heyyy...

Kino
30.Temmuz.2007, 16:03
okan bırak şimdi sübap ayarı falan uyuşmalara gel

arka teker balon yaparsa ne olcak neremiz uyuşacak ??

ayhan yaa hala tadı damagımda o masa altındaki şisede duran vay beeee ne derler 40 yıl hatırımı var derler

haa o kahve için Rıza senin 4 asır hatırın oldu aklımdayken söyleyeyim ...

aykut
30.Temmuz.2007, 16:07
CARPAL TÜNEL SENDROMU denir bu olayın ilerlemiş haline ki bu bileğini çok kullanan insanlarda görülen bir rahatsızlıktır (motosiklet sürücüleri, demir uztaları ata yıkamacılar,yoğun bilgisayar kullananlar vs.....).Bilek içerisindeki sinirler el bilgesine uzanırken carpal tünel denen bir noktadan geçmektedirler yoğun bilek hareketlerinde bu tünelde sinir sıkışması oluşur. Sağ el zaten gaz kolu olduğundan bu konuyu dikkate al bence ileride rahatsızlık iyice artarsa ameliyata kadar uzanan işlemlerle karşılabilirsin.Geçmiş olsun. ;)

okan
30.Temmuz.2007, 16:22

ayhan yaa hala tadı damagımda o masa altındaki şisede duran vay beeee ne derler 40 yıl hatırımı var derler

haa o kahve için Rıza senin 4 asır hatırın oldu aklımdayken söyleyeyim ...kino baba arka teker de olursa mıçımısda uyuşma olabilir kanımca..... :lol: :lol: :lol:

aykut kardeşş naaaptın yavv sen ameliyat felan.. yazan arkadaş titreşimin arttığından bahsediyor.. ayrıntıyı kaçırıyosunuz....ön lastik özelliğini kaybetmiştir... başka şekli yoktur.... motorda ön lastik bozulunca bütün titreşimi elciklere vurur....

mustafa ali tunal abiciim .. bi bakıver ön lastiğine yavvv.... bah yoksam sana ameliyat yolu gözüküyo.... :lol: :lol:

ToMCaT
30.Temmuz.2007, 16:36

haa o kahve için Rıza senin 4 asır hatırın oldu aklımdayken söyleyeyim ...

Kino baba lafımı olur ya ben masların altını şişe doldururum aynı şekilde yine bir araya gelsek valla ne iyi olur.

okanım bütün madalyaları toplamışın valla helal olsun sana bunların hepsini 1 raptor gücüyle yaptın değilmi :lol:

okan
30.Temmuz.2007, 16:42
ahan bunlardan iki tane kazandım.. votkaya doyduk valla....

http://upload2.postimage.org/32271/FotoA_raf_0099.jpg (http://upload2.postimage.org/32271/photo_hosting.html)

birinci votkayı ilk gelen olduğum için kazandım.. ikinci votkayıda yavaş gitme yarışında üçüncü olduğum için ...biras şaibeli yarıştı ama neyse votka gelince ses çıkarmadık....bide tırmanma yarışı yaptık kendi aramısda...KLE 500 ü yedim ...(spidi şahittir.. onun arkadaşı çıktı geçtiğim arkadaş)

yenikoylu_ua
30.Temmuz.2007, 16:44
RAPTORRİDERS seninle gurur duyuyor

okan
30.Temmuz.2007, 16:45
RAPTORRİDERS seninle gurur duyuyoreyyvallah kubilayım... kelebeklikten kurtuldumya o bana yeter.... :lol: :lol: :lol: :lol:

moonchild
30.Temmuz.2007, 17:26
Okan babaaa!! Arkadaş motorun titreşimi artmış dememiş, motorun titreşimi Mİ arttı acaba diye sormuş. Yani acaba bu uyuşma motorun titreşimiyle alakalı olabilir mi gibi! İşte votka kazanmakla bitmiyo, onun bi de içmesi var!! Neyse canım o kadar votkaya bir Mİ ekini kaçırmışsın sadece, ona da helal!!! :) :)

okan
30.Temmuz.2007, 17:31
he yaaa.... mi kaçmışş.... :( ama yinede lastik diyorum... :lol: 8)

moonchild
30.Temmuz.2007, 17:32
Emin misiniz? Son kararınız mı?

okan
30.Temmuz.2007, 17:34
Emin misiniz? Son kararınız mı?son kararım.... :lol: :lol: :lol: ulaaaaa. olmadı gidek adamın lastiği şişleyek barii... yoksa rezil olacass... :lol: :lol: :lol:

moonchild
30.Temmuz.2007, 17:35
Valla ben Aykut hocama telefonla bağlicam sizi! İçim elvermedi göz göre göre kaybetmenize! Bi de boşu boşuna lastik şişlenecek falan!

handojoe
30.Temmuz.2007, 17:36
Arkadaşlar;ben gunde 70-80 km yol yapıyorum,eldiven kullanıyorum,son birkaç gündür ilk 10km sonrası bilhassa sağ elim en çok da baş ve işaret parmaklarım,uyuşuyor.Motorun titreşimimi arttı öyleyse arttıran neden ne olabilir veya başka nedenler nedir yaşıyanlar veya bilenlerden akıl ve çözüm istiyorum.Şimdiden teşekkürler.

gazı çok fazla sıkıyorsundur dostum...

kavradığında ağırlık noktası baş ve işaret parmaklarındadır arkadaşım...

rahat ol genişle ellerinide o kadar sıkma...

HANDO doktor değil ki... :!: