PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkatsizlik ve ihmalkarlık sonucu gerçekleşen motosiklet kazası!

tbaylan
07.Temmuz.2015, 13:16
Arkadaşlar selamlar;

Geçen hafta Cuma günü başıma gelen kazayı ve kendime çıkardığım dersi sizlere aktarmak istiyorum.

Mesai bitimini müteakiben hemen çarşıda yemeğimi yedim, eve gelip eşyalarımı toparladıktan sonra evden çıktım. Kaskım, koruyucu ceketim, ayakkabımı giydim. Aynanın önünde duran iki çift; biri yumuşak deri, diğeri sert deriden yapılma eldivenlerim göz kırptı bana. Ben de onlara göz kırpıp ''Amaaan nolcak ki?'' diyerek evden çıkış yaptım.

Yaklaşık 80 km'lik bir yolculuk sonrası ulaşmak istediğim yere vardım. Tabii geçen bahsettiğim bir konu vardı. En sık yaşanan iş ve trafik kazaları Pazartesi ve Cuma günleri yaşanır. Hem Cuma günündeydim hem de tatile girmiş olmanın heyecanını yaşıyordum.

Hafif bir eğim ile giriş yapılan otoparka yaklaştığımda dikkatimi arka plana bıraktım. İçinde bulunduğum mekanda trafik yok denecek kadar az idi. Sonuç olarak Yukarıdan bakıp ileride gördüğüm otopark bariyeri aslında bana daha yakındı. Nitekim yaklaştığımı farkeder farketmez panikleyerek frene asıldım. Sonuç olarak motosiklet kaydı ve benle birlikte düştü.

Motorun gidonu yamuldu, doğal olarak aynalar da aynı şekilde bu işten nasibini aldılar. Düzeltilebilecek şeylerdi bunlar. Fakat arka fren takımı komple flanşından yamuldu ve fren pedalı ayak basamağının hemen dibinden kırıldı. Düştüğümde ilk vurduğum yer kafam ve omzum oldu. Sağ ayağımın ucunu yere sürttüm. Normal bir ayakkabı giymiş olsaydım, ayak parmaklarımı ciddi derecede yaralamış olabilirdim. Tabi bir de düşmenin etkisiyle refleks olarak ellerimi yere vurdum. Elimde büyük bir hasar yok ama tüm gün boyunca yanma hissi oluştu.

Şimdi buradan ne ders mi çıkarmamız lazım kendimize?

Tabikide koruyucu ekipmanımızı mutlak suretle, nereye gidersek gidelim, gideceğimiz yer 500 metre ötedeki bakkal bile olsa motosiklet üzerinde iken koruyucu ekipmanımızı kullanmalıyız. Şanslıyım ki yüksek hızlarda değildim. Maksimum 40 km hızla gidiyordum, fakat daha yüksek hızlarda da yapabilirdim bu kazayı. Ve geriye dönüşü olmayacak sonuçlarla karşı karşıya kalabilirdim. Ufacık bir dikkatsizlik ve ihmalkarlık bunlara sebebiyet verdi.

Hepinizi bu konuda hassas davranmaya davet ediyorum. Koruyucu ekipmanlarımızı kullanalım. Ailemizi, sevdiğimiz insanları, bizi seven insanları üzmeyelim. Üzecek davranışlardan ve hareketlerden kaçınalım.

Farınız da yolunuz da açık olsun.

Sevgiler.

tb

Ömer
07.Temmuz.2015, 13:38
Geçmiş olsun :(

CaNeR
07.Temmuz.2015, 14:41
Ben sana kullanmayı öğretcem kanka :p cana gelceğine mala gelsin kardeşim dikkat et oralarda kendine bensiz :)

Bahadır
07.Temmuz.2015, 14:54
Allah beterinden korusun

Kerem Düzgün
07.Temmuz.2015, 15:05
Geçmiş olsun kardeşim

Ekrem Özdemir
07.Temmuz.2015, 15:24
Geçmiş olsun kardeşim. Allah beterinden korusun.

CELİL
07.Temmuz.2015, 15:34
Tuğrul çok geçmiş olsun Allah korusun

nickziki
07.Temmuz.2015, 17:41
Geçmiş olsun. Haklısın amma işte bazen kaptırıyoruz kendimizi.

LKRLTY
07.Temmuz.2015, 18:14
Geçmiş olsun, ekipman mutlaka kullanılmalı, bende yaptığım kazayı forumda paylaşmıştım ve dizliklerimi kaza günü takmadığım için dizimde şişlik,iltihaplanma ve uzun süreli antibiyotik içmek zorunda kaldım.

aidikurt
07.Temmuz.2015, 18:15
Tuğrul kardeşim telefondada konusmustuk. Burdanda tekrar geçmiş olsun dileklerimi ileteyim. Allah beterinden korusun.ilk ve son kazan olur inşallah.

OğuzhanYılmaz
07.Temmuz.2015, 18:47
Büyük geçmiş olsun :/

atagenes
07.Temmuz.2015, 23:45
cok cok gecmis olsun, ciddi birsey olmadigina, size bir zarar gelmemesine sevindim. tekrar cok gecmis olsun.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trkr
08.Temmuz.2015, 10:13
bende cumartesi günü belediye otobüsünün içinden geçtim :cheesy::artiz:

tbaylan
08.Temmuz.2015, 12:36
bende cumartesi günü belediye otobüsünün içinden geçtim :cheesy::artiz:

Bu filmlerdeki gibi ön camdan girip, arka camdan çıkmak gibi bişey mi oldu:cheesy::cheesy:

Sana da geçmiş olsun kardeşim.