PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin Göstergesi

tbaylan
08.Temmuz.2015, 12:54
RaptorRiders Ailesi selamlar;

Malum hepimizin motorları tipik olarak aynı. Ve bazı eksiklikler var. Özellikle devir saati ve benzin seviye göstergesi. Devir saatiyle ilgili bazı yazılar okudum. Pek de beklentiye kapılmayın dedikleri için o işten vazgeçtim. Peki ya benzin göstergesi?

Hiçbirimiz benzininin bitip de yolda kalmasını istemez. Tabiki de km hesabı yapmaktan ise göstergeden takip etmek daha kolay olacaktır.

Konuyla ilgili bilgisi, deneyimi, yapan var mıdır acaba forumda? Yada nasıl yapabiliriz bunu? Çalışma mantığı nedir? Nasıl çalışır? Hangi modellerin benzin göstergesini taksak verimli bir çalışma alabiliriz?

Sevgiler.

tb

berkehrercan
08.Temmuz.2015, 14:08
O sistem varken gerek yok ya alisiyorsun.Zaten deponun sekli yuzunden pek saglikli olmuyor gosterge isi.

nickziki
08.Temmuz.2015, 15:25
Bizim depoların içinde şamandıra tarzı göstergeye bilgi sağlayacak bir düzenek olmadığı için gösterge takmakdan çok daha fazla işi olacaktır ve çok da sağlıklı olmayacaktır diye düşünüyorum.

Trkr
08.Temmuz.2015, 17:25
deponun altından çıkan vana yukarı doğru baksın, ana depo bitince aşağıya doğru çevir 30 km daha gidersin. 8)

tbaylan
08.Temmuz.2015, 17:49
deponun altından çıkan vana yukarı doğru baksın, ana depo bitince aşağıya doğru çevir 30 km daha gidersin. 8)

Türker kardeşim verdiğin faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim:hastayız::hastayız: