PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum Çalındı!!!!!

tbaylan
21.Temmuz.2015, 14:14
Evet arkadaşlar; başlıkta bahsettiğim gibi motorum çalındı. Siz de takdir edersiniz ki hepimizin en büyük korkusudur motorumuzun çalınması. Bir ton para, emek harcayıp satın aldığımız motorlarımıza evladımız gibi bakarız. Üstüne yetmemiş gibi düzenli bakımlarını yapar, toz konmasın diye sürekli siler, temizler, yıkarız. Fakat benim başıma gelen olayda bir takım; hatta epey ilginçlikler var. Hepsini sırayla anlatacağım sizlere.

Gece 23.00 sularında yatmak için odamın yolunu tuttum. Bayramın ikinci günüydü ve içimden pek de birşey yapmak gelmiyordu. Oda sıcak olduğundan 00.00 gibi sigara içmek için odamdan çıktım. Evli olan ablamı da bizim evde görünce şaşırdım. ''Hayırdır? Ne işin var bu saatte?'' diye sorunca ''Birşey alıp çıkacağım'' deyince pek de umursamadım ve yattım.

Sabah 10.00 gibi annem kahvaltı için uyandırdı. Elimi yüzümü yıkadıktan sonra kahvaltı masasına oturdum. Annem, ablam ve ben kahvaltı yapacağız. Bayramın üçüncü günü, yani pazar günü. Pazartesi günü ise motosikletle yola çıkıp İzmir'e dönecektim.

Ablamın binbir emekle içine peynir koyduğu krepi elinden kapıp bir ısırık aldıktan sonra ''Hanimiz benim dul feryadı'' diyerek kafamı balkondan uzattım. Ama o da ne! Motorum yerinde yok. ''Noluyor lan?'' diyerek bir de pencereden baktım. Sanki oradan bakınca yerine gelecekmiş gibi:cheesy:

Annem ve ablam şokta tabii. Hemen yemeyi bırakıp üstümü değiştirdim ve arabanın anahtarını alıp hemen sokakların yolunu tuttum. Her ne kadar orada doğmasam da en ücra köşelerini bilirim oturduğum semtin. En azından bir umut belki binip parçalayıp bir köşeye atmışlardır düşüncesiyle sokakları dolaşmaya başladım. Her ara sokağa girdiğimde umudum biraz daha kırılıyor, daha da üzülüyorum derken polis ekibine rastladim. El işareti yapıp durdurduktan sonra adamlara durumu izah ettim ve plakayı verdim. Ardından karakolun yolunu tuttum.

Karakolda işlemlere başladıktan sonra bir takım sorular sordular. Yedek anahtarı nerede, motor nereden çalındı, saat kaçta farkettiniz vs. tabii cevapladıkça adam bilgisayarda işlemlerine devam ediyor, bir yandan da telsizde haber merkezine anons ediyor durumu. Sağolsun başkomiser de aynı semtte oturduğumuzu ve kendisinin de bir motorcu olduğunu ve içimi ferah tutmamı, bulacağımızı söyledi. İçim biraz olsun rahatladı ama nafile. Giden gitmiş!

Karakolda işlemlerin devam ettiği sırada arayan arayana tabii! Annem bir yandan, ablalalarım bir yandan, kız arkadaşım bir yandan. En son kuzenim arayıp ''Sakın davacı olma, ben motorunu bulucam'' dedi. Ben de tabii ''Nasıl bulacaksın lan sen mi çaldın yoksa?'' diye çıkıştım. İşlemleri yapan polis abimiz de ''Nasıl bulacakmış? Bize de söylesin, aynı taktiği uygulayalım'' dedi. Biz işlemlerimize devam ederken on dakika sonra kuzenim tekrar aradı. "Motorun bende, akşam arabayı bağladılar, sana söyleyemedim. Anahtarı aldım çıktım'' dedi. Tabii ben de sövdüm niye haber vermiyorsun diyerekten.

Neyse polis abilerimizden bayram günü zahmetleri için teşekkür ettik, onlarca özür diledik. Tabii adamlar bozuldu. ''Dalga mı geçiyorsunuz bizle" diye hafiften çıkıştı. Ki böyle bir durum aslında adaleti meşgul etmekten kamu davasına giderdi. Neyse rahatlamış bir şekilde polis abilerimize baklava ve dondurma ısmarlayıp evin yolunu tuttuk. Tabii asıl gerçek bundan da ibaret değilmiş!

Akşam aile saadeti yaşamak üzere Çengelköy'e ablama geçtim. Hem mangal yapacağız, hem de boğaz manzarasına karşı bir kaç kadeh yuvarlayıp muhabbetin dibine vurucaz. Tüm ailem orada. Annem, ablalarım, enişteler, yeğenlerim, motorumu alan kuzenim, onun iş ortağı Mahmut abi ve kız arkadaşım.

Yemek yerken bir kaç muhabbet döndü ve ben de ne oluyor diye bunlara yüklenince asıl gerçek o zaman ortaya çıktı. Motorumu gerçekten çalmışlar! Hem de ailem! Ben gece sigara içmeye kalktığımda Mahmut abiler kamyona yüklüyorlarmış motoru. Hatta o anda paniklemiş ablamlar balkondan bakacağım göreceğim diye. Allah da biliyor ya, o anda baksam elime geçirdiğim kesici, delici, patlayıcı, yanıcı ne varsa saldırırdım onlara doğru.

Gece bunlar oturup bikaç kadeh deviriyorlar, e malum ailem motosiklet kullanmama da karşı. Yetmezmiş gibi İzmir'e de motorla dönücem. Haliyle korkuyorlar. Alkolün etkisiyle ne yapalım ne yapalım derken bu fikir geliyor akıllarına. Mahmut abi Gebze/Darıca'dan arkadaşını çağırıyor. Evin önünde iki manav var, aydınlık. Oradan çalıyorlar. Tabii manavlar geliyor ne oluyor diye. Bizimkiler de durumu izah edince adamlar gülüp tamam diyorlar. işin içinde herkes var. Annem, ablalarım, kuzenim, mahmut abi, hatta manavlar bile var!!

Kamyon ve kalasla geliyor arkadaş. Burada ben girdim araya tabii. Nasıl çaldınız? Disk kilidi, gidon kilidi herşey var. O sırada aydınlatıyorlar beni. Ön tekerden havaya kaldırıp, debriyaja basıp kamyona yükleyip gitmişler.

Aslında bana söylemeyeceklermiş ama annem üzüldüğüme kıyamamış, söylemiş ablamlara o şekilde geri vermişler. Tabii onlar da tutuşmuş, motoru kamera görecek bir açıya yerleştirmiştim. İlla ki oradan çıkacaktı. Sonunda güldük eğlendik gırgır şamata derken geceyi kapattık.

Ama asıl olan şey hırsızlığın provası edilmiş oldu. Demek ki bu kadar kolay imiş motorumuzun çalınması. Buna göre dikkatli olalım arkadaşlar. Tüm tedbirleri alıp bu şerefsizlere göz açtırmayalım. Böyle bir olay gerçekten olmuş olabilir, benim yada başka bir kardeşimizin/abimizin başına da gelebilirdi. Allah korusun diyorum...

Sevgiler.

tb

Ferhat BASTEM
21.Temmuz.2015, 14:46
Soluk soluğa bir polisiye hikayesi :)

Bununla geçmiş olsun diyelim.

Ömer
21.Temmuz.2015, 15:31
Ne diyeceğimi bilemedim. Çok enteresan bir durum olmuş.
En azından geçmiş olsun diyelim, inşallah tekrarlamazlar böyle bir olayı :shock:

CELİL
21.Temmuz.2015, 16:13
Tuğrul flim gibi valla sizinkilerde fena kortkutmuş seni geçmiş olsun :)
olayın çalınma aşamasındaki öne takılan disk kiliti demekki işe yaramıyor bence disk kilitini arka tekere takmak işi biraz daha zorlaştırabilir

tbaylan
21.Temmuz.2015, 16:55
Tuğrul flim gibi valla sizinkilerde fena kortkutmuş seni geçmiş olsun :)
olayın çalınma aşamasındaki öne takılan disk kiliti demekki işe yaramıyor bence disk kilitini arka tekere takmak işi biraz daha zorlaştırabilir

Abi arka tekere taksan bu sefer arkayı kaldırıp götürürler. Bu şu demek; hırsıza hiçbirşey dayanmaz. En kısa sürede gps taktırıcam. Yada hem ön hem arkaya disk kilidi takıcam:cheesy:

Nıka Kelevic
21.Temmuz.2015, 17:16
Geçmiş olsun . Bu vesile ile motoru kabullenmiş olurlar bence :)

Motor sabit bir yere bağlı değil ise disk kilidi falan çok işe yaramıyormuş. Kaykaya yerleştirip götürüyorlarmış kamyona falan

tbaylan
21.Temmuz.2015, 17:33
Geçmiş olsun . Bu vesile ile motoru kabullenmiş olurlar bence :)

Motor sabit bir yere bağlı değil ise disk kilidi falan çok işe yaramıyormuş. Kaykaya yerleştirip götürüyorlarmış kamyona falan

Hırsıza kapı mı dayanır hesabı valla. Aynen sonunda kabullendiler8)
Bazı hırsızlar da yan sepetli makine kullanıp üstüne yatırıp götürüyorlarmış:shock:

Ekrem Özdemir
21.Temmuz.2015, 18:27
Alarm'lı disk kilidi en mantıklı seçenek duruyor. Tek koruma olarak onu kullanıyorum. Site içinde eko yapan bir yerde biri üzerine oturduğunda bile 110 desibel kükrüyor.

sedarth
22.Temmuz.2015, 11:28
Hırsıza dur durak yok.

Trkr
22.Temmuz.2015, 11:56
bizimkilerde eve motorla gitmeyince neden motorla gelmedin diyorlar, hayret 8)

MUSTAFA48
19.Mayıs.2016, 02:34
ne diyecegımı bılemedım tugrul abi gecmıs olsun herhalde benım kuzende calsa motoru sıkayetcı olurdum yınee bunu dusunmeden soyluyorum :)

Oguz
19.Mayıs.2016, 02:37
Tuğrul abi geçmiş olsun :)

Crixus
19.Mayıs.2016, 03:08
Beyler Konu 1 senelik nerdeyse. Konu Hortlatmaya bayılıyoruz bu aralar 😂 ama vesile oldu okudum. Olayı öyle bir anlatmışsınki Tuğrul yazar olucak adammış sın la. Stephen King yanında halt etmiş valla 😂🖒

Samsung Galaxy Note 5 Cihazımdan gönderildi

HuBo
19.Mayıs.2016, 03:10
Tuğrul geçmiş olsun

detailer
19.Mayıs.2016, 10:01
Ya bu hortlar neden hep tuğrul un başına geliyor [emoji4] Tamam seviyoruz tuğrul u ama isyan edecek sonunda [emoji1]

Hikayeyi okuyunca dusundumde akrabalık ilişkilerin devam ediyorsa sen çok sabırlı adamsın tuğrul [emoji106]

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coni-blaze55
19.Mayıs.2016, 10:35
[QUOTE=tbaylan;182605]Abi arka tekere taksan bu sefer arkayı kaldırıp götürürler. Bu şu demek; hırsıza hiçbirşey dayanmaz. En kısa sürede gps taktırıcam. Yada hem ön hem arkaya disk kilidi takıcam:cheesy:[/QUO TE]

abi kısa film çekilebilir aslında buna roman gibi aynı :) :)

ereneren
19.Mayıs.2016, 10:41
bunu okumustum simdi görünce yinemi dedim ta eski olay hortlamıs yine :cheesy:

Amon_Amarth
19.Mayıs.2016, 19:49
Roman gibi okudum be abi, çok geçmiş olsun :cheesy:

Trkr
20.Mayıs.2016, 09:00
Arkadaşlar bir konuya yazmadan önce tarihine bakmanızı tavsiye ederim. üstte olması gereken önemli konular bu sebeple aşağılara düşüyor.

DarkMacros
20.Mayıs.2016, 12:08
Everyday us hortling

2_rock
20.Mayıs.2016, 12:59
İyi konu hortlatmissiniz vallahi 😀😀

drmahoo
20.Mayıs.2016, 14:51
Tuğrul yazıyı bir soluk ta okudum.ama bu arada hangi bayram... 2. gün derken niye bu kadar beklemiyordum niye haberimiz olmadı diye... vallahi Sokaklardaki duygularını yaşadım... kabus gibi... adamlar arabayi caloyorlar motorlarinizi bir soluk ta gotururler. youtoube da alışveriş merkezinden panelvana koyup goturuyorlar. vallahi ne diyeyim... geçmiş olsun

Siyah Adam
25.Mayıs.2016, 21:27
Aynısının başıma geleceğinden korkuyorum 😂😂

Realferman55
25.Mayıs.2016, 21:45
Hortlayacagi kadar hortlamiş konu madem öyle geçmiş olsun tugrul soluk soluga okudum roman olacak bir olay vallahi :)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

WOLF
25.Mayıs.2016, 22:50
vaaay be kaykaya koyuyorlar demek. adamlar neleri düşünmüş. bizde arkada disk klidi var diye rahatız.

bronks
25.Mayıs.2016, 22:57
Hehe her daim kendilerince bizleri korumaya çalışan ailelerimizi seviyorum :) uzun zaman önce de olsa geçmiş olsun hocam :)