PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ayakta ki elektirik soketi

jashuaa
31.Temmuz.2007, 17:42
selam arkadaşlar.
dün motorumun vites pedalını ayarlamaya çalışırken ayağın üzerinde çıkık bir elektirik soketi gördüm. ve evet bu tahmin ettiğim şeydi. motora bir yıldır binmeme rağmen daha önce farketmemiştim. soket takılı ayak inikken motor çalışmıyor yada çalışırken ayak inince anında motor duruyor. tahminim bu soketi motoru aldığım arkadaş çıkarmış ve ben o zamandan beri öyle biniyormuşum. şimdi size bir soru sizde bu soket takılımı duruyor? acıkcası bana pek kullanışlı gelmedi. ikincisi daha önce de bahsettiğim benim motorumun birtürlü çözemediğim bir akü şarj sorunu var. bu soketten kaynaklanıyor olabilirmi. değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.
veysel

agresus
31.Temmuz.2007, 18:07
o soket bende de aldığımdan beri sökük hatta tamamiyle iptal durumda... ayak açıkken de çalışabiliyo bu sayed motor- zati biliyosun-. bildiğim kadarıyla okanın makinede sökülmemiş bi şekilde işlevini koruyo- malum çocuk var biniyo falan üstüne, çalışmasın diyo-. eğer parçayı sökerkene kabloarda gereksiz bi şaseleme falan oluşmuşsa bu sebeple sarj sorunu yaşıyo olabilirsin,... belki bi yerlere değiyodur ucu başı veysel kardeşim... saygılar...

jashuaa
31.Temmuz.2007, 18:21
o soket bende de aldığımdan beri sökük hatta tamamiyle iptal durumda... ayak açıkken de çalışabiliyo bu sayed motor- zati biliyosun-. bildiğim kadarıyla okanın makinede sökülmemiş bi şekilde işlevini koruyo- malum çocuk var biniyo falan üstüne, çalışmasın diyo-. eğer parçayı sökerkene kabloarda gereksiz bi şaseleme falan oluşmuşsa bu sebeple sarj sorunu yaşıyo olabilirsin,... belki bi yerlere değiyodur ucu başı veysel kardeşim... saygılar...

tavsiyelerin için çok teşekkürler abi. en iyisi ben onu bi ustaya göstereyim şasi filan yapıyomu.

talkie
31.Temmuz.2007, 20:11
Kablonun bir ucu takılı diğeri boşta duruyorsa komple çıkarmanızı öneririm.Şase yapma olasılığı var

ozzymania
31.Temmuz.2007, 22:15
aynı sorun bendede var ama pek önemsemiyorum.Özellikle sabahları motoru 1-2 dk ısıtırken işime yarıyor hiç motorun üzerine binmek gibi bir derdim kalmıyor.
Ama normali yan ayak açıkken motorun çalışmaması.

yenikoylu_ua
31.Temmuz.2007, 22:32
Arkadaşlar bence onu takın akü kutusunun ordaki ucunu çıkartın orda problem olmuyo

ilkerkoparal
01.Ağustos.2007, 00:01
ya onu sökseniz bile vitesteyken motor debriyaja basmadan çalışmaz sıkmayın canınızı. debriyajda mişür var ve vitesteki motorun debriyaja basmadan çalışmamasını sağlıyor. 2. güvenlik önlemi yani korkacak birşey yok motor fırlayıp gitmez altınızdan hatta tık etmez

MEHMETONUR
01.Ağustos.2007, 00:13
Benim motorda takılı duruyor 1 kere zinciri yağlarken söktük. Ayakta çalışsın diye. :?
Daha iyi bazı uyanık arkadaşlar 1 kere oturayım diyip marşa basıyorlar ve çalıştıramadıklarında motorumu da alamıyorlar tabi ki... :evil: