PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KÖPRÜ VE OTOBAN ÜCRETLERİNİ PRETOSTO EYLEMİ

müslüm baba
01.Ağustos.2007, 11:13
Bir motosikletten alınan köprü ve otoban ücretleri eğer altıncı sınıf KGS en yoksa aynen otomobil veya kamyonet kadardır, biz bunu en son Dipsiz Göl gezisine giderken anladık otobanda ödediğimiz ücret 11 ytl evet yanlış duymadınız tam ONBİR YTL ben buna ohaaa diyorum, köprülerden de aynen otomobiller gibi KGS ile 3 ytl altıncı sınıf KGS en varsa 2.10 YTL ben buna da ohaaaa diyorum.

Motosikletin pratik ve ucuz bir ulaşım aracı olduğu düşünülürse özellikle İstanbuldaki tafik probleminin de tek çözümü olduğu artık yetkililer tarafından da dile getiriliyorsa, bence motosikletlerden ücret bile alınmaması gerekiyor, bu konuya duyarsız kalan yetkililer i duyarlı hale getirmenin bence tek yolu protesto eylemi yapmaktır, diğer motosiklet siteleriyle de koordineli bir şekilde gelin bu eylemi gerçekleştirelim.

100 motorun plakalarını siyah bandanalarla kapatıp pankart ve bayraklarla da donatıp birinci köprü yoluna çıktığını bir düşünsenize bence olay olur ve basın buna yer verir, olay olur bence bir basın açıklaması da yapılır sonrada dağılınır, eylemin tekrarlanacağını da belirtiriz, gerçektende eğer bu durum düzelmezse 1 ay sonra bir eylem daha patlatırız.

EYLEM ŞARTLARI

- Kesinlikle trafiği aksatmadan bir şerit kapatılarak yapılacak,
- Trafiğin en az olduğu saatler ayarlanacak
- Asla yasa dışı slogan atılmayacak,
- Çevreye zarar vermeden kimseyi kendimize düşman etmeden yapılacak,
- En önemlisi bu eylem yasal olarak yapılacak yani gerekli izinler alınacaktır.

VARMISINIZ

Aksu
01.Ağustos.2007, 11:27
Köprü KGS ile otomobil 2.40 YTL. Motosiklet e ise 2,10 YTL. Yani yüzde 30 motosiklete indirimli. Tabii KGS kartını motosiklet adına çıkartırsan.
Eylem işine gelince biraz siyasi davranayım, yaw Ankara da köprü yok ki ben ne edeyim eylemi meylemi.
Şimdi yukarıdaki yazıyı kopyalayıp Emniyete yolluyorum. Zaten Celalettin Cerrah ın gıcığı var motorculara, benim de ona gıcığım var o ayrı konu.

müslüm baba
01.Ağustos.2007, 11:30
Biz korkmayız ondan bundan, gayrettepenin ağzı olsada anlatsa müslüm babayı.

okan
01.Ağustos.2007, 11:32
valla ne diyeyim ben iki köprüdende bedava geçiyom zaten .. ben katılamayacaamm.... :lol: :lol:

köprüleri merak eden varsa karadeniz turunda gösteririrm... biri çarşamba tarafta yeşilırmak üzerinde. öbürüde bafra tarafta kızılırmak üzerinde... hepinizi beleş geçiririm gelirseniz... :P :P :P

yenikoylu_ua
01.Ağustos.2007, 11:32
Yapalım tabi ama hafta arası olmamasında fayda var

müslüm baba
01.Ağustos.2007, 11:34
valla ne diyeyim ben iki köprüdende bedava geçiyom zaten .. ben katılamayacaamm.... :lol: :lol:

köprüleri merak eden varsa karadeniz turunda gösteririrm... biri çarşamba tarafta yeşilırmak üzerinde. öbürüde bafra tarafta kızılırmak üzerinde... hepinizi beleş geçiririm gelirseniz... :P :P :P

Gelelim vallaha köprüden beleş geçmenin zevkini tadalım, sen bu geçişinde müslüm baba için de de bari hatırımız kalmasın.

yenikoylu_ua
01.Ağustos.2007, 11:43
Önemli olan gişesi olan köprüden bedava geçmek bizde geçiyoz haliç köprüsünden galata köprüsünden bedava :P

Aksu
01.Ağustos.2007, 11:47
Geçin geçin yarın satsınlar da otoyolları köprüleri, o zaman beleş geçenleri özel güvenlik elemanları gişenin üzerinden kementle yakalayıp boş senet imzalatacaklarmış.

müslüm baba
01.Ağustos.2007, 11:48
Satarlar vallaha bak sabah haberlerinde söyledi akar suları ve gölleride satıyorar, şu dipsiz gölü satmazlarmı acaba alalım orayı regal üssü yapalım

yenikoylu_ua
01.Ağustos.2007, 11:48
Yanlı anladın Aksu baba geçmiyoz valla izin versinlerde o zevke varalım istiyoz

Tayfun
01.Ağustos.2007, 13:16
İzin verirlermi böyle birşeye ya ?

gecee
01.Ağustos.2007, 16:15
boyle bişey için sadece bizim sitenin katılımı yeterli olmaz sanırım ...
diyer sitelerede duyurmak ve katılım sağlamalarını sağlamak gerekli diye düşünüyorum ..

ness
01.Ağustos.2007, 16:50
Ücretsiz yapıcaklarını sanmıyorum ama uygun bir tarife yapabilirler.

Birde plakaları kapatma fikri olmaz herhalde,yasal değil ama son karar ortak olacak herhalde :oops:

sihirli_eller
01.Ağustos.2007, 19:29
benide ekleyin şu protestoya zaman müsait olursa bende orada olucam

agresus
01.Ağustos.2007, 19:59
yahu protesto edelim etmesine de zam yapmasınlar akabinde... bu amcaların öölee bi protesto falan taktıkları yok... anaaa biz ne eşekmişizz beaa motorada bu fiyat olur mu demiicekleri kesin... eskiden bi geyik vardı ecevit hükümeti zamanında; benzin 1 dolara fikslencek diye... şimdi 2 doların üstünde... dolar düşer benzin artar bizde.. bahanede hazır orta doğu karıştı felan... köprü içinde maliyeti çıkaralım beleş olcak geyiği yapmışlardı geçmişte; şimdi bi yılda topladıklarıyla 2 köprü parası çıkarıyolar ama durmak yok yola devam...hatta dava bile açılmıştı bu ekstra zamlar yüzünden de ne oldu anımsamıyorum, unutturdular sona... motor satışlarının patlama yaptığını anladıkları zaman ötv getirmişlerdi 35lere varan ekstra vergiler falan... bu adamlar bizleri yolunacak kaz görüyolar ve hattı zatında yoluyolar... pipon topuyla enflasyon hesaplıyan zihniyetten bişi beklememek gerek... ama seni mi kırcass baba yapalım bakalım...

El_Mariachi
01.Ağustos.2007, 21:00
müslüm abi ben de bu sabah aynı şeyi düşünmüştüm. bir de zaten fazla para vermemize rağmen benim bi geçişimi yanlışlıkla kaçak yazmışlar. bu sabah kavga ettim görevlilerle. ben de 2 günde bir kaçak geçmeye karar vermiştim kendimce. ben bu protestoya varım. diğer sitelerin de buna katılacağına eminim.
bir de sizler 2.4 2.1ytl'lerden bahsediorsunuz. ben motosiklet olarak kaydettirdim ama benden 3 ytl düşüyor sürekli. acaba bir yanlışlık mı var?
bir bu protesto haftasonu olursa daha iyi olur, malum çalışıyoruz.

benden tam destek... :+1:

müslüm baba
01.Ağustos.2007, 22:28
Diğer sitelerin tam katılımı sağlanmazsa olmaz zaten ben herkese haber vereceğim.

yeaks
01.Ağustos.2007, 23:21
MÜSLÜM BABA BENDEN DE TAM DESTEK !!

sancezz
02.Ağustos.2007, 00:56
yaaaa abıler espırısıne olsa gerek burada ben%5 lık bır oy goruyom yanlıs degılse dostlar sanırım bızım sıtede regalcı mıllet vekılı adaylarımız var bunları ortaya cıkaralım ve bıze evet oyu vermeden bızım kopruyu gecırmeyelım bu nasıl ıs anlamadım :x :x :x :P :P :P
:idea: yoksa :lol: :lol: :!:

RızaHoşgör
02.Ağustos.2007, 01:16
müslüm abi sen gerekli ayarlamaları yapabilirsen sanırım oldukça ciddi bir katılım olacaktır.beni yaz şimdiden

müslüm baba
02.Ağustos.2007, 09:51
Oylama demokratik bir ortamda yapılıyor kimse merak etmesin, eylem yapmak istemeyenlerde olacaktır tabiki, ama destek gittikçe çoğalacaktır. Eğer katılım hiç olmazsa tek başıma gider yine o eylemi yaparım en azından kendimi gişelere motorumla birlikte zincirlerim. :cheesy: :cheesy:

MEHMETONUR
02.Ağustos.2007, 10:51
Müslüm baba düşüncen harika.. Tarihini tam hatırlamıyorum ancak 6-7 sene önce olabilir buna benzer bir protesto yaptı motorcular. Herkes çok küçük bozuk paraları ayarladı geçiş ücreti olarak yaklaşık 60 motorcunun gişelerden geçmesi saatleri buldu. Trafik o biçim tabi ki .
Gişe görevlisi saymadan aldı bir kısmını akşam haberlerinde eksik çıktığı söylendi.

Şimdi sadece Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde gişe var tabi ki...

yenikoylu_ua
02.Ağustos.2007, 12:05
müslüm abi ben de bu sabah aynı şeyi düşünmüştüm. bir de zaten fazla para vermemize rağmen benim bi geçişimi yanlışlıkla kaçak yazmışlar. bu sabah kavga ettim görevlilerle. ben de 2 günde bir kaçak geçmeye karar vermiştim kendimce. ben bu protestoya varım. diğer sitelerin de buna katılacağına eminim.
bir de sizler 2.4 2.1ytl'lerden bahsediorsunuz. ben motosiklet olarak kaydettirdim ama benden 3 ytl düşüyor sürekli. acaba bir yanlışlık mı var?
bir bu protesto haftasonu olursa daha iyi olur, malum çalışıyoruz.

benden tam destek... :+1:

Sen bence bankadan bi kontrol ettir bi yanlışlık var bu işte gerekli düzeltmeleri yapsınlar belki para iadesi bile alırsın

Tayfun
02.Ağustos.2007, 12:23
Anasını satıyım gidelim abi gişelerin oraya yatıralım motorları gişelerin önüne önce motorları birbirlerin sonra kendimizi hem birbirimize hem motorlarımıza zincirleyelim bide pankart açalım MOTO PEACE diye :) o zaman bizi dikkate alırlar, boğulacaksak okyanusta boğulalım ama ses getirerek boğulalım, işte darbe böyle birşeydir ;)

yenikoylu_ua
02.Ağustos.2007, 12:30
Darbe marbe noli arkadaşlar

agresus
02.Ağustos.2007, 12:44
olm tayfunun deli zabitim, devlet memurum.. atarlar olm seni işten... işsiz kalırsın... deli mi ne... itersen bi de benzin döküp yakalım seni... indirim yapmassanız bi daha yakarıss falan diyede baaralım... ne dersin... :mrgreen:

Tayfun
02.Ağustos.2007, 12:46
Hadi 1 kere yaktınız okeyde ikinciye bidaa nası yakcaksınızki beni, 1 kere yaktıktan sonra geriye kalanlarla mısır yada patates közlersiniz ancak :D hahahahaha

agresus
02.Ağustos.2007, 12:54
yok beeaaa daaha ölmeden sndürücessss... sen inlerkene bisss basın açıklaması yapcasss... sona seni en yakın hastanenin önüne atıp kaççassss... ii leşince de baktık bi numero yo bidaha yakceeesssss..... :evil:

okan
02.Ağustos.2007, 13:06
olm tayfun.. sen niye atlıyon bu işlere yavv....sitemizin ihtiyarları dururkene... yasık diilmi sana....töööbeeee....

agresus dooru söylüyo.... işindende olacan soora....bizde hava atıyos zaptiye arkadaşımız var diye...soora ne diicesss.. işsiz aylak bi raptorcumu diicess senin için... :P :P :P

agresus
02.Ağustos.2007, 13:09
Ay ay ay... düşüncesi bile tüülerimi tiken tiken ettii okanım... öölee bişi olursa konuşuruz adminle banlatırısss bunu.... işsiz zabit mi olur muş..... atarıss gider... olmadı yakarıssss ...

okan
02.Ağustos.2007, 13:11
Ay ay ay... düşüncesi bile tüülerimi tiken tiken ettii okanım... öölee bişi olursa konuşuruz adminle banlatırısss bunu.... işsiz zabit mi olur muş..... atarıss gider... olmadı yakarıssss ...bencede yakalım.... :evil: :evil: motorlardan bensin çekeris .. bol bol ıslarıs .. acı çekmeden yanar hiç olmassa..... :evil: :evil: :P :lol:

agresus
02.Ağustos.2007, 13:14
Duydun mu deli zabitim... o gün depoyu fullede gel... ii bi yerden al benzini... sulu fealan olmasın... :evil:

okan
02.Ağustos.2007, 13:18
ulaaaaaaa.... adamı bi de kendi bensiniylemi yakacass... :P :P yasık yavvvv..... :lol: üç kuruş maaş alıyo belediyeden ziyan olmasın zaptiyemin bensinleri......ben gönderiim burdan bensini .. kargoyla zaten adres belli köprü üstü yazarım direk elinisde.... :evil: soora şölle üstten aşşaa bolca dökeceeniss.... bi de zippo çakmak lasım atıp da kaçmak için.... :P :P
soora çısssss...yandı..vah vaaaahhhh .. gitti zaptiyem diyede yalandan bi aaalarsınıss.. yandı bitti kül olduuuu..
ertesi gün köpriler betafaaaaaaaa....... :lol: :lol: :lol: :lol:

agresus
02.Ağustos.2007, 13:30
baba naaptın sen yaaaa... bi köprü bedava yapcass diye dünyanın masrafına soktun biziii.... benzini ayrı para, bidonu ayrı para, zippposu hele ap ayrı bi para... adam zatiii yancak... bundan sona paraya pula ne hacet... maaş günün ertesinde yakarısss adamı.... izinleride o zamana alırısss.... hatta pankartların parasınıda ödetelim... ee o kadar ünlü olcaan 70 milyan seni issliicek deli zabitim... bizi diil seni hatirrliiceklar... :evil:
niahohaaahhaaoohooaaahhaaaa...

inci
02.Ağustos.2007, 13:33
şşşşşşşşşşşşşşşşş zaptiyeynen niye uğraşıyonusss sisss bakiimmm :P :evil: ....adamı yakacanısss sonaaaa beyoğlu dilberlerini öksüss mü bırakacanıss yafff :mrgreen: :mrgreen: ...bide çitlembik mi,çimdik mi ne vardı, ordaki hatunlara ne demeli ?ağlıcaklar bir sürü şimdi albaşına ... :evil: töbe töbeeee....uğraşmayın zabitnen

agresus
02.Ağustos.2007, 13:39
bişi olmass bişi olmaaasss... o yakmış zati kendini yakıcaa kadar... geçen çarşambaaa gördüktü... taaa tepelerden indiridi aplanın biri... hoop aynen kayıplardaydı tayfunun deli zabitim... apla bi de buna fırça kayıyodu ki sormayın gitsin.... şşşşııışşşşt zabit... 3.derceden yanık zabit...

okan
02.Ağustos.2007, 13:46
bişi olmass bişi olmaaasss... o yakmış zati kendini yakıcaa kadar... geçen çarşambaaa gördüktü... taaa tepelerden indiridi aplanın biri... hoop aynen kayıplardaydı tayfunun deli zabitim... apla bi de buna fırça kayıyodu ki sormayın gitsin.... şşşşııışşşşt zabit... 3.derceden yanık zabit...vayyyy... kılıbık zabitim.... :P manitalarından fırça mı yiiyon olm sen .....aip beaaa..... koskocca 4 çeker zaptiyenin düştüüü durumlara bahh...vışşşş.... üsüldüm falla haline.... :mrgreen: :mrgreen:

yakın ula bunu .. bundan bu saatden soora bişi olmas...... :P :P :P :P köprüde yansınki son bi işe yarasın bariii.... :P :P :evil: :evil: :evil:

inci
02.Ağustos.2007, 13:48
vay vay, şşşş ...deli zabit ne diyo bu agresuss yaaa ...bak ,su testisi nerde kırılır sen biliyon dimi. :? Dikkat et ,görünme bari biryerlerde hatunlardan fırça neyim yerken.baksana heryerde gözü -kulağı var bu dalgıçın... :mrgreen:

agresus
02.Ağustos.2007, 13:58
olmadı şu kızı mı çaarsak acep; ne zippo ne benzin masrafı...

yenikoylu_ua
02.Ağustos.2007, 14:00
Yaktınız zabitimi bole şeyler ulu orta açıklanırmı be Volkan abim tobe tobe :lol: :lol: :lol: :lol:

gecee
02.Ağustos.2007, 14:35
şşşşşşşşşşşşşşşşş zaptiyeynen niye uğraşıyonusss sisss bakiimmm :P :evil: ....adamı yakacanısss sonaaaa beyoğlu dilberlerini öksüss mü bırakacanıss yafff :mrgreen: :mrgreen: ...bide çitlembik mi,çimdik mi ne vardı, ordaki hatunlara ne demeli ?ağlıcaklar bir sürü şimdi albaşına ... :evil: töbe töbeeee....uğraşmayın zabitnen

cimcix öğrtmenim ...
sitede en cok cimciklenenler arasında bizim deli zabit...
şeytan tüyü var :mrgreen:

müslüm baba
02.Ağustos.2007, 15:14
Ya siz işi ne kadar büyüttünüz ihtilal yapmıyacağız sadece sesimizi duyuracağız o da kimseyi kendimize küfür ettirmeden, yolları tıkamadan tek şeridi akar şekilde kapatıp diğer araç sürücülerindende destek alarak kavgasız gürültüsüz bitireceğiz. Kimse motorunu da yakmayacak.

handojoe
02.Ağustos.2007, 15:15
sevimli adam canım...

küçük APACHE yaramazlarına benziyor... yanağı sıkılası şeylerden...

tenide karakızıl :cheesy:

HANDO ..... dedi bunu... :)

agresus
02.Ağustos.2007, 16:08
Ya siz işi ne kadar büyüttünüz ihtilal yapmıyacağız sadece sesimizi duyuracağız o da kimseyi kendimize küfür ettirmeden, yolları tıkamadan tek şeridi akar şekilde kapatıp diğer araç sürücülerindende destek alarak kavgasız gürültüsüz bitireceğiz. Kimse motorunu da yakmayacak.

baba zati motorunu yakmiicass ki zabitin; kendisini yakcesss... motor yakılır mı yaaa... yazık günah... hatta artık biss de yakmiicasss o aplayı carıcass icabına bakıcak zabitin... hatta belkim daha çok ses getiriris bu sayede; sabah programlarına atarıss bunnarı... herkesler bunnarın dertleriynen falan ilgilenir... dali zabitimde arada bi köprüler pahalı geçinemiyosss... köprü parası aramısda şddetli geçimsizlik felan yapıyo der... aileden sorumlu devlet bakanım da duruma el atar felan... sona beleş bile olablir köprüler, otobnlar, benzinler... ewet ewet... kesinlikle bu yolu seçelim.. benzinle diil, hatunla yakalım biss zabitimi.... nihoha ha zuha hohahoah :evil: hahaaaa

okan
02.Ağustos.2007, 18:18
hee yaaaa. bah ben bunu hiç düşünmemiştim agresusum..... benzinde bedafa olabilermi acep....o zaman acaip ii olur falla pilla.... :lol: :lol: :lol:

zippo benden .... :lol: benzinide zabitin motordan çekeriss... :lol: zabitim iice yansın :P :P :P :P soora eylem bitince söndürürüs..
:P :P
ben ona ahan bu aşşadaki motoru yaptırtıyom zaten... o iileşene kadar motorda bitecek inşallah sanırsam bi ihtimalle...

http://upload2.postimage.org/83643/U_AKMINEBUUU.jpg (http://upload2.postimage.org/83643/photo_hosting.html)

inci
02.Ağustos.2007, 18:59

baba zati motorunu yakmiicass ki zabitin; kendisini yakcesss... motor yakılır mı yaaa... yazık günah... hatta artık biss de yakmiicasss o aplayı carıcass icabına bakıcak zabitin... hatta belkim daha çok ses getiriris bu sayede; sabah programlarına atarıss bunnarı... herkesler bunnarın dertleriynen falan ilgilenir... dali zabitimde arada bi köprüler pahalı geçinemiyosss... köprü parası aramısda şddetli geçimsizlik felan yapıyo der... aileden sorumlu devlet bakanım da duruma el atar felan... sona beleş bile olablir köprüler, otobnlar, benzinler... ewet ewet... kesinlikle bu yolu seçelim.. benzinle diil, hatunla yakalım biss zabitimi.... nihoha ha zuha hohahoah :evil: hahaaaa

soraaa yanan zabitin hastane mesariflerini de sabah proğramının bütcesinden karşılatırısss :evil: :evil: ...tekrar filinta gibin olur ...başka bir eyleme kadar :evil: ...başka eylem ne olur acep ? :mrgreen:

polo
03.Ağustos.2007, 01:12
gün ne gün yaşasın regal kardeşligi........................................ ..................

agresus
03.Ağustos.2007, 01:17
yaşasın dabii erol abi... bak kardeşlerimiz nası düşünüyo zabiti: özel yapım makineler, zippo çakmaklar ve hatta kendi motoruynan hastane masrafları bilem ödeniyo... daha ne... belasını mı arıyo... iiki varıs beaa... biz de olmasak ne edecektin deli zabitim....

müslüm baba
03.Ağustos.2007, 08:57
Zaten bu eyleme dayağa dayanıklı olanlar katılacak, ne olur ne olmaz belki polisler bizi sevmez. :mrgreen: :mrgreen:

Aksu
03.Ağustos.2007, 09:58
Zaten bu eyleme dayağa dayanıklı olanlar katılacak, ne olur ne olmaz belki polisler bizi sevmez. :mrgreen: :mrgreen:
Gelelim baba istersen
12 Eylül 1980 öncesi tecrübemiz var ne de olsa,
Köprüyü savunur geçit vermeyiz motordan başka araca