PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NE KADAR KOLAY KANIYORUZ

yenikoylu_ua
01.Ağustos.2007, 13:59
Greater Idaho Falls Bilim Fuarı'nda, bir lise öğrencisi, çevre insanlarına hazırladığı projeyi imzalamaya davet etti. Delikanlı, “Dihydrogenmonokside” adlı maddenin kullanımının yasaklanmasını, mümkün olmadığı taktirde çok sıkı kontrolünü istiyordu.

Maddenin zararlarını, duvarlara astığı afişle açıklıyordu:

1-Yoğun terlemelere ve kusmalara sebep olabilir.

2-Tabiata büyük zararlar veren asit yağmurlarının ana unsurudur.

3-Gaz hâline geçmiş şekli, çok ciddi yanıklara sebep olabilir.

4-Kazara solunması, ciğerlere dolması ölüme yol açar.

5-Erozyona yol açar.

6-Otomobil frenlerinin etkinliğini azaltır.

7-Ölümcül kanser tümörlerinin hepsinin içinde bulunmuştur.

Bir saat içinde tam 50 bilim fuarı meraklısı insan, delikanlının kampanya açtığı standı ziyaret etti. 43 kişi yasaklama isteğini şiddetle desteklediler. 6 kişi kararsız kaldı. Sadece 1 kişi yasaklanması istenen “Dihydrogenmonokside”in H2O, yani hayatın can damarı “Su” olduğunu söyledi. Delikanlının bu projesi; “Ne kadar kolay aldatılabiliyoruz?” yarışmasının birincisi ilân edildi!

Lise öğrencisi; “Amacım; kolayca saptırılmış, saçma bilimsel cümleciklerle insanların nasıl yanlış kanaatlara saptırılabileceğini göstermekti.” dedi.

tt06
01.Ağustos.2007, 14:41
SÖZ BİLİYORSAN SÖYLE İBRET ALSINLAR, YOK BİLMİYORSAN, SUS DA İNSAN SANSINLAR atasözümüz bu durumu çok güzel özetliyor

yenikoylu_ua
01.Ağustos.2007, 15:15
Hadi bunu mahalle aralarında veya bir meydanda yapsa o imzaları anlarım sonuna kadar okumadan onun su olduğunu anlamadım ama adam bilim fuarında yapıyo oraya giden insanlar az çok bilimi hobi yapmış ilgilenmiş bilgi sahibi olmuş azçok kimyadan anlayan insanlar diye düşünüyorm o ismin su olduğunu bilmeleri gerekir ama yanılıyorum demekki

gecee
01.Ağustos.2007, 16:29
rahatsız edici bir durum ve olay ...
bazen inanılmaz saf ve yardımsever oluyoruz aslında ...
ne kadar iyi olduğu tartışılır ....

ness
01.Ağustos.2007, 16:40
dereyi görmeden paçayı sıvama demiş atalarımız :mrgreen: ben gidip bir bardak daha su alayım :lol: