PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorlu taşıt vergisi ile ilgili bir soru...

doğan
01.Ağustos.2007, 18:37
arkadaşlar ben motorumu 5 nisanda aldım. ve mtv nin 2. taksitini ödeyeceğimi düşünerek temmuz a kadar takip etmedim. geçen hafta internetten baktığımda ise ilk taksit için son ödeme gününü 32 ytl, 5 mayıs(yani aldıktan 1 ay sonra), 2 taksidin son gününüde 31 temmuz da 32 ytl olarak gördüm. yani toplamda 64 ytl vergi 2 ytl de geçikme zammıyla beraber 66 ytl ödedim. motoru aldığım yere sorduğumdada durumun normal old. söylediler.
sizinle paylaşmak istedim. hiç başına böyle bişey gelen oldumu?

yenikoylu_ua
01.Ağustos.2007, 18:49
Evet kardeşim aynen öle oluyo ben o yüzden bakmıyorum bile.Çünkü motorlar araba gibi değil vergi daireleri kaydı geç oluyo o yüzdende ilk aldıgında ilk taksidi yatıramıyorlar

ayhan67
01.Ağustos.2007, 22:05
slm dogan arkadasım bende senın gıbı aynı sorunla karsılastım,motorun aldıgım yer 1. taksıdı odememıs bende senın gıbı sasırıp cezalı odedım.hakkını arasan bır turlu aramasan bır turlu.

kaldera
01.Ağustos.2007, 23:52
siz motorunuzu mayıstada alsanız plaka işlemleri sırasında verginin ilk taksidi makbuzunu istemeliydiniz.
bunun ücreti olan 32 ytl tahsil edildi sizden çünkü.

doğan
05.Ağustos.2007, 21:00
insanın acemiliğine geliyor. yeni motor almanın heyecanıyla düşünemiyorsun. motoru satan firmada hiç sesini çıkarmıyor. tabi sonrada iş işten geçmiş oluyor.

okan
05.Ağustos.2007, 21:42
maalesef durum böyle...bandrol parası alındığı halde bunu kar sayıp aldığınız yer vergi dairesine yatırmıyor..aslında tüketiciyi koruma amaçlı olarak bu vergiyi ilk plaka çıkışında alsalar bizim içinde iyi olur... bayi üzerine vazife olduğu halde yatırmıyor çünkü....