PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : APTAL YERİNE KONULMAK

inci
02.Ağustos.2007, 02:31
Motosikletimin hikayesini hepiniz biliyorsunuz... Çok detaylı sizi meşgul etmek istemiyorum, bilgilendirmek amacı ile yazıyorum... Motosikletim kullanılmaz bir durumda... Özellikle üzüldüğüm konu şu ; hesapların tutmamasından dolayı başarısızlıkla sonuçlanan bir durumu yine "kullanıcı hatası" deyip vicdanları rahatlatma yoluna gidildi. Soruyorum ki, illa ki de cevaplansın. Motorun şaseyi kasması ve sonuçta conta kesmesi, nasıl oluyor da "KULLANICI HATASI" oluyor..? Bunun gibi bir sürü soru var, ama ben hiç olmazsa bir tanesinin cevabını istiyorum...

yenikoylu_ua
02.Ağustos.2007, 02:58
O motoru modifiye edenler sorulara cevap vermiyomu hocam nası iş bu yıllarca taksicilik yaptım sanayide nekadar usta varsa tanırım aracın üstünde bir civata değiştirse bile neden yaptığını ne sonuçlar doğuracagını anlatmak zorunda.Eğer anlatamıyorsa yaptığı işin arkasında duramıyor ve sorunları gideremiyorsa bırakır elindeki anahtarları ustayım diyede dolaşmaz ortada.Sürücü hatası olacak şey var olmayacak şey var.İnsanları keriz yerine koymayı nekadar seviyor bu insanlar bu yaptıkları ne ustalığa ne esnaflığa sığar.Ya yaptığın işin sonuçlarının nerelere varacağını hesaplıyıp kendi hatanı kabul edeceksin ve problemleri bi şekilde çözeceksin yada yapamayacağın işlere karışmayacaksın yada en başından çıkabilecek ve çözümü olamayacak sorunları anlatıp insanlara seçme hakkı vereceksin.Sen herşeyin iyi yönlerini anlat çıkabilecek sorunlardan bahsetme sonra sorunlar cıkmaya başlıyınca o ondan oldu bu bundan oldu şu şundan oldu yok sürücü hatası yok kar yağdı ayağım kaydı burnum kaşındı gözüme toz kaçtı falan filan ne güzel İstanbul be.Bu memleketin ne denizi biter ne kerizi YİYİN BİZİ

inci
02.Ağustos.2007, 03:07
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Kubilay tam da anlatmak istediğim bunlardı ,beni anlayan birisi olduğunu ı bilmek çok güzel...teşekkür ederim...

sihirli_eller
02.Ağustos.2007, 03:12
günümüzde ne insanlık nede ustalık denen şey pek kalmamış bu yüzden de insanları anlamak artık cok zor çünkü herkezin dini imanı para olmuş ustalık hikaye

Deli çerkes
02.Ağustos.2007, 03:16
İnci hocam , ne yazık k, ülkemizde önüne gelene teknik servis sertifikası verilirse olacağı budur. ve iddia ediyorum dünya "ARIZA UYDURMA" rekoru türkiyedeki servislerdedir.neredeyse türkiyede ki tüm servisler müşterilerini yolunacak kaz gibi gördükleri için bu da normaldir.

Bu cumartesi ehkiyeti alabilirsem önümüzdeki ay bende motoruma kavuşuyorum. henuz motorsiklet servislerinden canım yanmadığı için serzenişte bulanamayacağım. ( artık ilerde bende başlarım )

Ancak geçen hafta başıma gelen ilginç bir servis olayını anlatayım ve Türkiyedeki teknik servis olayını birlikte yorumlayalım.

İşyerinde kullandığım ve işverenime ait bir Range Rover Jeep var. hem yol bilgisayarından hemde hız göstergesinin altındaki dijital göstergeden lüzumlü veya lüzumsuz bir bilgiye ulaşmak mümkün. geçen hafta ön fren uyarısı verdi.avcılardaki servisine götürdüm.danışmadaki elemanlara durumu anlattım bir bakalım dediler. araca birlkikte gittik. eğilerek ön fren balatalarına baktı.birde arka fren balatalarına baktı.sinyal kolundaki bilgi tuşuna basarak ekrandaki fren ikazınıda gördü.adam teknik servis elemanı değil ancak bu olay faturaya şöyle yansıyor her bir balata kontrolü 95 Euro

4 X 95 = 380 Euro+Kdv Balata kontol ücreti

Bu durumda
a) ya bu arkadaşta süpermen gibi röntgen bakışları var , aracı sökmeye bile gerek yok. bir bakışta anlıyor arızayı
b) 120.000 Euro'luk Jeep alabiliyorsan bu parayı da öde.sana koymaz
c) ben bir kazım.yolunmaya müsaitim.ekranda yazdığı halde anlayamadım
d) zaten servise günde kaç müşteri geliyorki. başka nasıl para kazanacağız
e) ben yetkili teknik servisim , başka yere gidersen garantiyi kaldırırım.işine gelirse hemşerim.

Bu kadar büyük bir servis bunları güle oynaya yapabiliyorsa, daha ufak teknik servisler müşterilerine Allah bilir neler yapar.

Neyse paşa paşa ödedik faturayı, Ne diyeyim " ALLAH TEKNİK SERVİS ELEMANLARINI , BAŞKA TEKNİK SERVİS ELEMANLARINA MUHTAÇ ETSİN". Belki müşterileri neler çektiğini anlarlar.

inci
02.Ağustos.2007, 03:29
Amin ...
İşin bir de bu yönü var; PARA... Bundan bahsetmedim ilk postumda... Bahsettiğin maddi durumlar benim olayda da geçerli, ama ne yapsam da bundan sonra nafile biliyorum,
Geçen zamana mı, günlerce gidip gelmelerime mi , yorgunluğuma mı, yaptığım masrafa mı, motorsuz kaldığıma mı, çocukluktan bu yana peşinde koştuğum, yakaladığımı sandığım hayalimin; gerçekleşmiş gibi olup da elimden alınmasına mı yanayım, yoksa aptal yerine konulama mı ?

müslüm baba
02.Ağustos.2007, 09:23
Bende bu konuyla ilgili bir şeyler yazmadan duramıyacağım, bir kere herkes şunu iyi bilmeliki kimse bu işe başlarken kötü niyetli değildi, yani ne Gökhan kardeşimiz ne Mustafa usta ne Emre Ltd nede İnci hoca, herkes İnci hocanın kullanabileceği güçlü bir motor yapma peşindeydi ama bu işi yapanların düşünemediği bir şey vardı İnci hoca bir bayan ve motor tamirinden anlamaz, bu şekilde yapılan motorların oturması için aylar geçmesi gerekir yani kullandıkça ortaya çıkan hataları ve arızaları sürücüsü tespit eder ve kendi nezaretinde yaptırır.

Ben o motoru tezgahta dağınık olarak ilk gördüğümde eyvah siz ne yaptınız başınıza iş aldınız keşke bu motoru alıp yerine başka büyük orjinal bir motor verseydiniz dedim, ama Gökhan da Mustafa usta da hatta Emre Ltd nin sahibi Erdem bey bile oradaydı ve hepside yapılsın da bak gör nasıl olacak dediler bende olmayacak dedim.

Arkadaşlar bir motora modife yapmadan önce onlarca mühendislik hesaplar yapılır, bizim kullandığımız orjinal motorlar çin malı ama çinli bile sanıyorum en az bir sene bu motor üstünde çalışmıştır.

Buradaki yanlışın en büyüğü bu işi yapan insanlardadır çünkü motor tamiri işinden onlar anlarlar İnci hoca anlamazki İnci hoca ne kadar da benim motoru büyütün desede onlar hayır hocam olmaz senin şasen zayıf koyacağımız motoru kaldırmaz demeleri lazımdı ama yapılırken hiçbir ince hesap yapılmadığından bu iş bu hale geldi.

Her ne kadar İnci hoca yine inceliğini gösterip bu işi yapanların ismini deşifre etmesede ben burada yazıyorum, defalarca bu konuyu konuştuğum Mustafa usta Gökhan ve Erdem beyin bu konuya bir çözüm bulacaklarına hala inanıyorum çünkü Erdem beyle en son konuşmam da sen merak etme bende artık sıkıldım bu konudan, bir yol bulacağız dedi ama işlerinin yoğunluğundan, malum motosiklet sezonu,sanıyorum ilgilenemediler.

İnci hocam sen asla aptal değilsin kimsede seni aptal yerine koyamaz burada koskoca regal camiası var merak etme birgün toplanıp Emre Ltd yi bile basarız.

ÇeLeBi MuRaT
02.Ağustos.2007, 11:21
İnci hocam sen bunları dert etme inşallah motorun yapılı, sağlık olsun bunu düşün.Kimse seni aptal yerinede koyamaz malesef bendede aynı olayın farklı bir boyutu oldu adamlar benim motoruma bir subap ayarı yaptı verdiler elime motoru al kardeşim karburator herşeyin değişti felan filan insanlar cidden çekilmez bir duruma gelmiş, sattım kurtuldum pişmanmıyım değilim.Sende az çok acemiliğini attın bu motor üstünde daha iyisini alırsın inşallah tabiki hakkın olan senin böyle düşünmene sebep olan herşey en yakın zamanda çözülür.Hepimiz arkandayız birim hepimiz hepimiz birimiz için...Trak bırak yok bize.....

okan
02.Ağustos.2007, 11:28
inci örtmenim geçmiş olsun yaa.... ne heveslerle yaptırmıştın motorunu halbuki.... şanssızlık heralde..... kimse kötü olsun diye yapmamıştır.... en yakın zamanda bi çaresini bulurlar inşallah.....

handojoe
02.Ağustos.2007, 11:41
haydaaa İNCİ hocamın başına gelenlere bakın hele...

ben 17 aydır motosikletimi asla servisine götürmedim garantisi olduğu halde

ve asla motorum tamir olurken başından ayrılmadım...

üç beş fazla ödedim ama rahatım motor kısmında en ufak bir sorun dahi çıkmadı bir kez debreyaj balatası değiştirdim.

tabii diğer kısımlarda sorunlar bitmiyor...

HANDO bu benim tarzım diyor... :!:

yenikoylu_ua
02.Ağustos.2007, 11:46
inci örtmenim geçmiş olsun yaa.... ne heveslerle yaptırmıştın motorunu halbuki.... şanssızlık heralde..... kimse kötü olsun diye yapmamıştır.... en yakın zamanda bi çaresini bulurlar inşallah.....

Okanım zaten sorunda bu kimse kötüniyetle bişi yapmaz onlarda iyi olacagını düşünerek bu işe kalkışmışlardır ama artı işişten geçmiş sorunlar boy göstermeye başlamış sorunlar çıktıkçada biz yaptığımızda olmuştu bunlar senin kullanma hatan bunlara yapacak bişeyimiz yok demek telefonlara çıkmamak ayıp sen yaptığın işin arkasında durucan en azından bir prestijin varsa onu korumak adına ama nerdeeee Böle yaparak şunu diyorlar Biz bu işi bilmiyoduk öğrenmek için bu motoru kobay olarak kullandık şimdi sorunlara çözümde bulamıyoruz zaten bu modifiye işindende vazgeçtik bidaha yapmıcaz sen kendine bu işi bilen bi usta bul bizide unut

Yani anlıcan abicim çözüm bulmak için uğraşmıyolarki çare bulsunlar :oops: :oops:

inci
02.Ağustos.2007, 11:48
haklısın HANDO orjinalliğini bozdurmamak gerekiyordu :( ...akılsızlık yaptım ... :frown: :cry:

Okan"cığım sorun; burdan bakıldığında çözülecek gibi durmuyo,çünkü tek suçlu ben görünüyorum şu anda . :frown:

Tayfun
02.Ağustos.2007, 12:16
Kim bu motoru modifiye etti ve nerde etti hocam ?

thoraman
02.Ağustos.2007, 12:34
hocam estağfurullah aptal yerine konmakta nedemek başınıza gelen aksiliklere gerçekten çok üzüldüm umarım en kısa zamanda çözülür sorun ve yine kazasız belasız gaz açmaya devam edersiniz..üzüntünüzü paylaşıyoruz hep birlikte bir motor aşığı için en üzücü şeylerden biri motorundan mahrum kalmaktır elbetteki..motorlu motorsuz siteden kendinizi uzaklaştırmayın bundan sonra sorunların çözülmesi için paylaşım ve bilgi alışverişine devam edelim...saygılar.

agresus
02.Ağustos.2007, 12:40
Emre LTD servisinde yaşandı bunlar Tayfunum...

Bu arada sorunlar bununlada bitmiyo ki... örtmen fatura fatura diye diretti ruhsatta değişiklik yapmak için; gelen faturada 125cc yazıyo... kıza 200c yapıcass dediydiler 125lik bi makine koymuşlar... hadi belirli sorunlar çıktı aktarmada falan, arka dişli yetmedi, yok o olmadı bu gitmedi; ama 200lük yapıcaz diip 125'lik makine takmak biraz ayıp... bununla beraber motoru 4 yerden şaseye sabitlemişler, güzel ama motor takozu koymadıkları için vibrasyon direk şaside... egsostlar şaseye sıfır geçiyo zati, hatta kasıyo; bu sebeplede egsost vidadaları kırılıyo... son olarak motor çıkışında ki jonta kesmiş, yüksük kırılıp içierde kalmış falan filan.... mustafa kötü bi usta diil ama son zamanlarda bariz hatalar yapmaya başladı... hoş son dönem vehbi abinin makinayı canavar yaptı falan deniyo ama vehbi abi patronlardan biri, aynı ilgiyi İnci örtmenin makinede göstermedi... Gökhan abide neden bilinmez birden ortalardan kayboldu... bu işin tek çözümü Erdem abide biter; o el atarsa bi şekilde çözülür...

yenikoylu_ua
02.Ağustos.2007, 12:53
Uğraşmak istememişlerdir Volkan abim motorun altına takoz koysa motor daha yukarı kalkıcak bu arada eksoz dahada kasıcak şimdi eksozun baglantı yerine yakın biyerden kes 2-3 cm parça ekle cromaja gönder ooooo uzun iş çıkarın takozları oldu bu iş biraz kasıyo ama o kadar çatlaktan su sızmaz toplayın takımları bide yıkayın güzelce, İnci hanımıda çağırın alabilir motoru

Ondan sona İnci örtmen sürünsün yollarda kimin umrunda adamlar telefona bile çıkmıyo

okan
02.Ağustos.2007, 13:08
vaybeee.. işe bak yaaa... yannış bi durum var gerçekten ortada......üzüldüm yanii.....inci örtmenin yaz boyunca motorsuz kalmasıda cabası ....

agresus
02.Ağustos.2007, 13:12
dooruu aslında... egsost bu halde bile kasarken bi de takoz olsa iice kasar valla... erdem abii... tek çözüm o... yoksa kimsenin bişi yapmaya niyeti yok... patron ağırlığını koyarsa iş değişir.....

inci
02.Ağustos.2007, 13:42
Uğraşmak istememişlerdir Volkan abim motorun altına takoz koysa motor daha yukarı kalkıcak bu arada eksoz dahada kasıcak şimdi eksozun baglantı yerine yakın biyerden kes 2-3 cm parça ekle cromaja gönder ooooo uzun iş çıkarın takozları oldu bu iş biraz kasıyo ama o kadar çatlaktan su sızmaz toplayın takımları bide yıkayın güzelce, İnci hanımıda çağırın alabilir motoru

Ondan sona İnci örtmen sürünsün yollarda kimin umrunda adamlar telefona bile çıkmıyo

ya Kubilay, topiği açtığımdan bu yana yazdıkların ve gördüklerin benim bire bir yaşadıklarım ve olanlar ,nasıl yani yaa :? :? :? :? :? :? ?sen ordamıydın başından beri ,görünmez olupta herşeye şahitmi oldun yoksam :? ben daha güzel anlatamazdım valahi de billahi de

agresus
02.Ağustos.2007, 13:47
Bir diğer çözüm yoluda tükoder olabilir mi acaba... şikayette bulunulsa bi sonuç alınabilir mi dersiniz ey ahaliii...

yenikoylu_ua
02.Ağustos.2007, 14:15
Keşke hocam keşke şahit olabilseydim bu gün bunalrı konuşmuyo olurduk

Ya sözleşme imzalamak zorunda olurlardı hiçbir sorun çıkmayacağına yada çıkacak sorunların kendileri tarafından çözüme kavuşturulacağı ve hiç bişi talep edilmeyeceğiyle ilgili yada siz hala 100 cc lik motora biniyo olurdunuz olmadı onu satmış 250 lik almış olurdunuz

inci
02.Ağustos.2007, 14:17
Keşke hocam keşke şahit olabilseydim bu gün bunalrı konuşmuyo olurduk

Ya sözleşme imzalamak zorunda olurlardı hiçbir sorun çıkmayacağına yada çıkacak sorunların kendileri tarafından çözüme kavuşturulacağı ve hiç bişi talep edilmeyeceğiyle ilgili yada siz hala 100 cc lik motora biniyo olurdunuz olmadı onu satmış 250 lik almış olurdunuz
Budur.

handojoe
02.Ağustos.2007, 14:38
SERVİSE NE ZAMAN GİTMEYE KALKSANIZ

SERVİS ELEMANLARI HEP YENİ ARIZALAR ÇIKARIR SİZE

BİRDE MOTORDAN ANLAMADINIZ MI

SÜLÜK GİBİ EMERLER, O DEĞİŞECEK, BURASI BOZUK ŞURASI YAMUK.

GARANTİNİZ BİTTİMİ ARIZALAR DAHADA BÜYÜR.

BEN KENOİ SORUNLARIMI KENDİM HALLEDİYORUM,

NASIL MI ALIYORUM ELİME ANAHTARI KAYNAK MAKİNASINI

BAŞLIYORUM İŞE BİR TEK MOTOR SÖKMEDİM.

BOŞ ZAMANLARIMDA MODİAL SERVİSİ OLAN BİR DOSTUMUN DÜKKANINDA YENİ GELEN MOTORLARI TOPLAMAYA

BAŞLADIM YAKINDA MOTORLARINIZI TAMİR İÇİN BANA GETİRECEK SİNİZ. HEH HEH HEH

BELKİ SIFIRDAN BİLE MOTOR YAPARIM SİZE AMA HEMEN DEĞİL...

HANDO herşeye merak sarıyor ama bir işi sonlandıramıyor... :P

yenikoylu_ua
02.Ağustos.2007, 17:12
SERVİSE NE ZAMAN GİTMEYE KALKSANIZ

SERVİS ELEMANLARI HEP YENİ ARIZALAR ÇIKARIR SİZE

BİRDE MOTORDAN ANLAMADINIZ MI

SÜLÜK GİBİ EMERLER, O DEĞİŞECEK, BURASI BOZUK ŞURASI YAMUK.

GARANTİNİZ BİTTİMİ ARIZALAR DAHADA BÜYÜR.

BEN KENOİ SORUNLARIMI KENDİM HALLEDİYORUM,

NASIL MI ALIYORUM ELİME ANAHTARI KAYNAK MAKİNASINI

BAŞLIYORUM İŞE BİR TEK MOTOR SÖKMEDİM.

BOŞ ZAMANLARIMDA MODİAL SERVİSİ OLAN BİR DOSTUMUN DÜKKANINDA YENİ GELEN MOTORLARI TOPLAMAYA

BAŞLADIM YAKINDA MOTORLARINIZI TAMİR İÇİN BANA GETİRECEK SİNİZ. HEH HEH HEH

BELKİ SIFIRDAN BİLE MOTOR YAPARIM SİZE AMA HEMEN DEĞİL...

HANDO herşeye merak sarıyor ama bir işi sonlandıramıyor... :P

Yaparsın kardeşim sende bu azim varken hemde ben ustayım diye geçinenlerden daha iyi yaparsın biz sana güveniyoruz zaten bundan sona işler böle gitmeye devam ederse herkez kendi işini kendi görecek tabi birbirimizede yardım ederek

MotoJunior
02.Ağustos.2007, 17:51
hocam üzülme teklif gecerli takas yapalım

yenikoylu_ua
02.Ağustos.2007, 18:02
hocam üzülme teklif gecerli takas yapalım

İnsanlar bu yazılanları okuyunca hiçmi yüzü kızarmıcak acaba biz yaptığımız işin arkasında durmazken telefonlara bile çıkmaya tenezzül etmezken adamlar dosluk kardeşlik bağlılık adına ne tekliflerde bulunuyorlar hemde sözde değil yazılı bizdemi bir eksiklik var diye düşünmeyeceklermi.

inci
02.Ağustos.2007, 19:11
hocam üzülme teklif gecerli takas yapalım teşekkür ederim mehmet bey ...herzaman böyle iyi niyetinizi belli ediyorsunuz minnettarım...ama benim başıma bela olan kullanamadığım ,sürekli yolda bırakan , sorunlu bir makinayı ,bir başkasına helede yine bir motorcuya verebilme hakkım yok diye düşünüyorum...dürüstlük adına burda yazıp -çizerken aynı ,olumsuz davranışı nasıl yapabilirim ,motoru alacak kişiye bu sıkıntıları devretmek , ne kadar doğru bir hareket olur...özelliklede başına bir şey gelirse (ALLAH korusun)bunun hesabını nasıl veririm?

okan
02.Ağustos.2007, 19:37
gerçekten çok takdir edilecek bi kişiliğiniz var örtmenim..... :+1:

siz motoru mehmete sattıktan soora, mehmet ona ufak tefek ayarlar yapar ve satar..... sizin bunda da hiç bi suçunuz ve günahınız olamazki...bu kadar ince düşünceli olmayın ....mehmetin teklifini de değerlendirin bence... kaçtane inci örtmenimiz varki bizim......bise düşen bişi varsa el birliğiyle halledelim.... yeterki siz başımızdan eksik olmayın...yeterki motorsuz kalmayın..... :wink:

inci
02.Ağustos.2007, 19:42
gerçekten çok takdir edilecek bi kişiliğiniz var örtmenim..... :+1:

siz motoru mehmete sattıktan soora, mehmet ona ufak tefek ayarlar yapar ve satar..... sizin bunda da hiç bi suçunuz ve günahınız olamazki...bu kadar ince düşünceli olmayın ....mehmetin teklifini de değerlendirin bence... kaçtane inci örtmenimiz varki bizim......bise düşen bişi varsa el birliğiyle halledelim.... yeterki siz başımızdan eksik olmayın...yeterki motorsuz kalmayın..... :wink:
çok saol okan"cığım sen aynaya bakıyorsun :D .....
motorsuz kalmak içimi buruyo sahiden de ...oysa yıllarca ne hayyallerle bu günleri beklemiştim,kışın aldığımda makinamı hep sezonu bekledim di ,ama insanlar gelecek planı yapınca melekler gülerlermiş...kısmet değilmiş napalım... sizleri tanımama ,sevmeme neden oldu ya bu kazanç motordan çok daha önemli ve değerli

sihirli_eller
02.Ağustos.2007, 20:09
gerçekten ince düşünüyorsunuz ama mehmet o motoru güzelce bakımını yaptıktan sorunlarını hallettikten sonra satacagı için alacak kişide sorun yaşamaz değerlendirin bence teklifi

müslüm baba
02.Ağustos.2007, 22:11
Bence Mehmetin teklifini değerlendir hocam, için rahat olsun Mehmet de başkasını kazıklayacak biri değil sizin motorunuzu yürü hale getirip eli anahtar tutan bu işle uğraşabilecek birine satar. Bence kaçırmayın da sezon kapanıyor bir iki buluşmaya katılın.

ugurcuk
02.Ağustos.2007, 22:33
örtmenim sen gir takasa mehemet abi onu adam gibi cutom choper yapar herseyiyle. hatta o kadar ii yaparki belkim sen gene aldıgın aletle onu takas edersin :D

mehmet abi toplar adam edersin demi sen onu :D

yeaks
02.Ağustos.2007, 22:43
ya beyler anlamadım ben aranızda yeni olduğum için bilmiyorum konuyu inci öğretmenin motoru 100 lük te 250 lik motor mu koyuldu ??

sancezz
02.Ağustos.2007, 22:53
yaa bu elımızdekı garantı belgelerını yakalım o zaman bazen ınsana lanet ettıryo bu embesıller :x :x :x

mügü
02.Ağustos.2007, 22:54
hocam mehmet teklifi benim için yaptı. satmak amaçlı değil. benim yazlıkta bindiğim bızdık kucuk geliyo. elden gecirip ben binmeyi düşünüyorum. ondan demiştir.

müslüm baba
02.Ağustos.2007, 23:08
hocam mehmet teklifi benim için yaptı. satmak amaçlı değil. benim yazlıkta bindiğim bızdık kucuk geliyo. elden gecirip ben binmeyi düşünüyorum. ondan demiştir.

Kendinizi tanıtırmısınız tanışma topiğine bir başlık açıp kendinizi tanıtabilirsiniz kiminle konuştuğumuzu bilelim.

MotoJunior
02.Ağustos.2007, 23:20
müslüm abi eşim müjgan topik açmamıştır uyarırım

yenikoylu_ua
03.Ağustos.2007, 01:01
Uyar kardeşim uyar öle topik açmadan yok mesaj yazmak

agresus
03.Ağustos.2007, 01:12
waayyy yenge hoş geldin.... mehmet abi büyük adamsın vesselam... senin burhan onu bi güssel adam eder yenge de binerr... ama tikkat etmek gerek... daha önceki modifiyeci çok pis kaçar tutamazsınıss felan diodu... aciip bişi ettik diodu... yenge tozunu attırmasın sona... :mrgreen: ... örtmenim kıymetlim; teklif iyi, geğerlendirmek lazım... hem memet zarar ediceği makinayı almaz rahat ol...

yenikoylu_ua
03.Ağustos.2007, 01:14
Hakkaten hocam ya gel şu işi halledelim haftaya yeni tayınla gel buluşmaya hafta sonuda yalova çok şık olur çok

müslüm baba
03.Ağustos.2007, 09:55

Ne demek istediğini anlamadım Mehmet sadece kimin yazdığını bilmeden cevap vermek istemedim ayıp olur pot kırarız diye bende seni uyarırım.

OturanBull
03.Ağustos.2007, 11:14

Ne demek istediğini anlamadım Mehmet sadece kimin yazdığını bilmeden cevap vermek istemedim ayıp olur pot kırarız diye bende seni uyarırım.

müslüm baba sen niye uyardın mehmet abiyi yanlış anladın galiba mesajı..

o demişki ben eşimi uyarırım tanışma topiği açar..

sende uyarı vermişsin hemen mehmet abiye :D

yenikoylu_ua
03.Ağustos.2007, 11:18

Müslüm baba Mehmet eşini uyarıcağını söylemiş bi yanlış anlama oldu herhalde tanışma topiği açması konusunda

ugurcuk
03.Ağustos.2007, 18:48
konu dağılıoo inci örtmenim sen teklifi kabul et al yeni bi tay :D

yenikoylu_ua
03.Ağustos.2007, 18:52

Allah kısmet ederse pazartesi o işe son noktayı koyuyoruz kardeşim merak etme.Bu arada sen nezaman gelicen bu tarafa sıkılmadınmı o iğrenç trafiği olan iş ev arası güzergahtan gelde istanbulun düzenli kalabalık olmayan ve manzaralı yollarında sürüş yapalım :evil: :evil:

ugurcuk
03.Ağustos.2007, 19:07

Allah kısmet ederse pazartesi o işe son noktayı koyuyoruz kardeşim merak etme.Bu arada sen nezaman gelicen bu tarafa sıkılmadınmı o iğrenç trafiği olan iş ev arası güzergahtan gelde istanbulun düzenli kalabalık olmayan ve manzaralı yollarında sürüş yapalım :evil: :evil:

walla abi hafta bası istanbula geldim bi iş görüşmesi için eğer olursa 15 gun içinde istanbulda sürüş için hazır olacam :D burasıda sıkmaya başladı artık tabe askama kadar otur aksam cık bi bara git iki bira iç yada gidip bi dalış yap dalış sonrası teknede ay ışıgında iki bira yuvarla :D izin gununde git türkiyeynin en iyi dunyada ilk 50 arasında olan dalış bölgelerinde dal hergun temiz hava :D sıktı artık :D

abi bu arada ne oldu motoru antalyaya yollama fikri???

müslüm baba
04.Ağustos.2007, 00:03

müslüm baba sen niye uyardın mehmet abiyi yanlış anladın galiba mesajı..

o demişki ben eşimi uyarırım tanışma topiği açar..

sende uyarı vermişsin hemen mehmet abiye :D

Gerçekten yaşlandık galiba artık yazılanlarıda anlamıyorum,tekrar okuyunca anladım, kusura bakma Mehmet kardeşim ben söylediğini yanlış algıladım.

okan
04.Ağustos.2007, 00:07
ben ihtiyarlar deyince niye kızıyon peki müslüm baba.... :roll: :roll: :lol: :lol: bak işte kendin itiraf ediyon...ehehehhehe..

müslüm baba
04.Ağustos.2007, 00:11
ben ihtiyarlar deyince niye kızıyon peki müslüm baba.... :roll: :roll: :lol: :lol: bak işte kendin itiraf ediyon...ehehehhehe..

Evet Okan artık kızmayacağım ama yolda yine gençlere takarım :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

okan
04.Ağustos.2007, 00:13
skutır kullanalaramı baba.....yoksam bizim gibi deli fişek gençleremi....

yavv bu arada site karardı.. bişiler oldu heralde....annaaammmm ecinnilermi bastı neyavvvv.... :( :( :( :(

müslüm baba
04.Ağustos.2007, 00:18
Scutır mukutur dinlemem isteyene anahtar teslimi istanbul samsun gider,

Bu siteyi kim bu hale getridi yaw aniden nasıl olduki yoksa Tosyadaki üfürükçümü yaptı

okan
04.Ağustos.2007, 00:21
vışşşşş.. korktum ben baba.... helede istikrar olayından soora senden hep bi tırsar oldum.... :( :( :shock: :? ne ettiydin herife ölle yaaa....kaçacak delik aradıydı kendine.... :lol: :lol:

inci
07.Ağustos.2007, 01:53
http://img255.imageshack.us/img255/5138/serdem498vtkw1.jpg (http://imageshack.us)

BU DA BENDEN EMRE LTD E ARMAĞAN

thoraman
07.Ağustos.2007, 07:08
ehehehe süpersiniz inci hocam cuk diye oturtmak buna denir işte:)

okan
07.Ağustos.2007, 09:11
inci örtmeniiiimm.. çok güzeldi bu yaaa.....valla sipariş verseniz böyle bi karikatür yapamaslardı..... :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

yenikoylu_ua
07.Ağustos.2007, 10:25
Hocam bunlar adresini buluyomudur bence buraya yazma cesaretini gösteremeselerde bunları okuduklarına eminim

Ama hakkaten çok güzeldi bu karikatür

agresus
07.Ağustos.2007, 10:58
:? :mrgreen: :P :P :P

ÇeLeBi MuRaT
07.Ağustos.2007, 11:33
Nihaohohoo onlar böyle şeylerden anlamazlar. :P :P:P

gidikurt
07.Ağustos.2007, 17:51
İncim süpersin yaaa :cheesy: :P

handojoe
08.Ağustos.2007, 01:00
http://img255.imageshack.us/img255/5138/serdem498vtkw1.jpg (http://imageshack.us)

BU DA BENDEN EMRE LTD E ARMAĞAN

bazen resimlerle konuşmak gerekir...

SÖZLER UZUN OLURSA ANLAMINI YİTİRİYOR...

hocam keskin zekasını kullanmış... HANDO________

RızaHoşgör
11.Ağustos.2007, 01:26
sevgili inci
işin emre boyutunu bilmem ama bu motoru senin yogun baskıların sonucu gökhan ı ikna ederek sen yaptırttın.bende sana ve gökhan a o dönemde şunu dedim.düz vites araç kullanamıyorum diyen inci nasıl oluyorda düz vites motor kullanacak.sende dedinki heves işte yavaş yavaş ögreneceğim.daha dünyada denemesii ilk olan bir custum motordan heleki motor ve şase çin malı iken nasıl oluyorda daha fazlasını beklersin.ayrıca bu motor bir günde 500 km üzeri yol yaparak istanbul edirne istanbul yapmıştır.
gökhan sırf seni kırmamak adına boyundan büyük bir işe girmiştir.bence kendi yetenekleri içindede başarılı olmuştur.
ben senin gibi eğitimli birinden şunu beklerdim.bu sorununu siteye yansıtmadan gökhanla dialog içinsde çöz.
sevgili inci yazarken amacım seni kırmak değil.gel görki bildigim birşeyde susmakta bana göre değil.
eger dediklerim bildiklerim dışında bişi varsa lütfen bunu da paylaşki hatamı bileyim.
sevgilerimle

inci
11.Ağustos.2007, 02:05
--Ben yoğun baskı yaparken sen yanımızda mıydın rıza? Ben hatırlamıyorum senin olduğunu.. .Hadi ben zorladım diyelim --MESELA --bunu yapmaya kalkan kişi ; hiçmi bişey bilmiyodu ki ; "BU OLMAZ ,BAK ŞU ŞU SORUNLAR ÇIKAR,ŞASE TAŞIMAZ,BÖYLE BİŞEY RİSKLİ,SENİN HATRIN BÜYÜK AMA SENİ TEHLİKEYE ATAMAM" diyemedi?
--Sen, yapılıp bittikten sonra bu olaya şahit oldun herkes gibi, çünkü buna karar verildiğinde ben seninle henüz tanışmamıştım... Bu olay aylarca gizli kaldı sürpriz yapılacak diye...
--Ayrıca ben güvendiğim birinin iknası ile bu işe " EVET " DEDİM BEN NE ANLARIM YOKSA BİR MOTORA BAŞKA BİR MOTOR TAKILABİLİRLİĞİNİ.

--Edirne'ye bir kez gidebilmesi bir motosikletin ve ondan sonra sürekli arızalanıp garajda yatması bir başarı mıdır sana göre, o zaman sizler de bir kez bir yere gidin ve atın motorlarınızı...
--Düz vites araç kullanamıyorum mu dedim, yoksa düz vites motoru henüz kullanmadım mı dedim... Sanırım sen benim konuştuğum şeyleri benden iyi biliyosun... Zira 20 gün ortada yoksun 2 gün varsın fakat herşeye hakimsin ne güzel...
--Motosikletten fazlasını değil standart olanını bekliyorum... Yani 2 gün üst üste kulanabilmeyi, yapanların sözlerinde durup arıza yaptığımda bana destek olmalarını... Telefonlara bile çıkmayıp saklanmalarını değil.....
--O kişilerle yüzlerce defa dialoğa girildi (müslüm baba da buna dahil) sonuç olarak şu anda motosikletim 20 gündür yatıyo ... Ama para işine gelince hizmetini alamadığım bir malın parası isteniyor ve ben de iyi niyetimle veriyorum...
--Sen hatalısın çünkü yanlı davranıyorsun,
--sen hatalısın çünkü; ben isim bile vermediğim halde, iyilik yapacağım diye kişi adını sen telaffuz edip ifşa ediyorsun....
--Sen hatalısın çünkü hakim olmadığın bir konuıda eksik bilgilerle yorum yapıyorsun... Ama bunu niye yaptığını anlamak zor olmasa gerek.. sabah akşam bu adı geçen serviste güzel hizmetler alıyorsun çok doğaldır taraf olman... seni anlıyorum ve saygı duyuyorum...
--Benim bu konuda anlattıklarımla ilgili en az 5 şahidim var, ya senin ?
--Önemli bir nokta daha ; anlaşma 200 cc diye yapılıp 125 lik motor takılması ,rusat konusunda hiç bir bilgi verilmemesine ne diyeceksin,fatura istiyorm defalarca ,verilmiyo, verildiğinde herşey ortaya çıkıyo... ayrıca ruhsata işlenemiyo zira,bu yapılan yasal değilmiş çevirme olsa veya muyene zamanı gelse ben ve yapanlar suçlu oluyormuş , ben bunları bilmiyorum ama yapanlar da mı bilmiyordu,niye bunlar bana anlatılmadı.... işte burda art niyet aramamak artık saflık noktasına geliyorki ; başlıkta ki anlatmak istediğim de buydu...beni çok seven hatrımı çok önemseyen kişiler aptal ,saf yerine koydular ve alınmak istenen alındı...
--Motor sürekli servisteyken ; sizler soruyordunuz "motor nasıl " diye ; hiç duymuşmuydun benden bir şikayet yada bir serzeniş,yapmıyordum çünkü ben iyi niyetliydim ,kimsenin rencide olmasını istemedim , ama yolda kaldım , yardıma gelinmedi, telefonlar açılmadı ,zorla ulaştığımda ise bana "BAŞINI ÇARESİNE BAK ",dendi... başka yerde yaptırdım "kullanamıyo "dendi...,niye başka yere gitti dendi...,işin rengi o zaman çıktı ortaya ,ama ben hala ve hala isim vermekten imtina ediyorm...

--BİLDİĞİN ŞEYLERİ SÖYLEMEN NE KADAR ERDEMLİ,GÜZEL ,ALKIŞLANACAK BİR DAVRANIŞSA,BİLMEDİĞİN TANIK OLMADIĞIN ŞEYLER HAKKINDA KONUŞMAN ,YORUM YAPMAN AYNI DERECEDE ,YANLIŞ,YANLI,VE ÇİRKİN BİR DAVRANIŞ....

- -Sen bana cevap yazabilirsin ama bunlar benim sana söyleyeceğim son sözlerdir, cevap vermeyeceğim, çünkü ben iç huzurunu taaa içimde hissediyorum, kimseye verilecek bir hesabım yok tam tersine bana hesap verecekler var, burda olmazsa, başka bir yerde alırım bu hesabı.....

RızaHoşgör
11.Ağustos.2007, 02:26
segili inci
baştan aşagı yanlış oldugumu kabul edebilirim ama burdaki insanlar senin kimlerden bahsettiğini bilmeyecek kadar saf değil.kaldıkı bu topic te 2 agustos tarihli 7 numaralı müslüm abinin yazısını okursan benim kimseyi deşifre etmediğimi anlarsın.
umarım senin forumda başlattıgın konu için sana forumdan cevap vermeme kızmıyorsundur.
seni halen arkadaşım olarak bildigimi bilmeni isterim
sevgilerimle

Kino
11.Ağustos.2007, 03:41
belki de mehmet o motoru parçalayıp yedek parça olarak kullanacak inci öğretmenim

inci öğretmenim tabii bu modifiye ( mesajları okudum ama gözümden kaçmış olabilir yaşlılıktandır yakın gözlüklerim yanımda değil) ücretini ödedin mi yoksa ödüyormusun
halen ödüyorsan ve de buna ilaveten birde takaş yaptığında o farkıda ödeyeceksin
vay beee iyi paraaa sen boşver 2 el bir harley alsaydın daha iyi olurdu gibi.

eski 100 lük haline döndürme durumuda mevcut değil galiba
125 lük motoru al koy bir kenara 100 lük eski motoru tak

aslında amacım dalga falan geçmek değil sakın yanlış anlama ama maliyet olayını gündeme getirmekti sadece.
100 lük motorun taksitlerini ödüyorsan + modifiye için yapılan masrafı ödüyorsan bunlara ilaveten de takas masrafı cıkacak yaaa cok kötü bir durum keske en baştan 100 lük le takas yapsaydın diyecem ama karşı kıyıya geçilmiş bile

yapılacak bir şey varsa lütfen söyle...

inci
11.Ağustos.2007, 03:49
belki de mehmet o motoru parçalayıp yedek parça olarak kullanacak inci öğretmenim

inci öğretmenim tabii bu modifiye ( mesajları okudum ama gözümden kaçmış olabilir yaşlılıktandır yakın gözlüklerim yanımda değil) ücretini ödedin mi yoksa ödüyormusun
halen ödüyorsan ve de buna ilaveten birde takaş yaptığında o farkıda ödeyeceksin
vay beee iyi paraaa sen boşver 2 el bir harley alsaydın daha iyi olurdu gibi.

eski 100 lük haline döndürme durumuda mevcut değil galiba
125 lük motoru al koy bir kenara 100 lük eski motoru tak

aslında amacım dalga falan geçmek değil sakın yanlış anlama ama maliyet olayını gündeme getirmekti sadece.
100 lük motorun taksitlerini ödüyorsan + modifiye için yapılan masrafı ödüyorsan bunlara ilaveten de takas masrafı cıkacak yaaa cok kötü bir durum keske en baştan 100 lük le takas yapsaydın diyecem ama karşı kıyıya geçilmiş bile

yapılacak bir şey varsa lütfen söyle...

evet abi 100 lük motorun borcunu (bankaya)hala ödüyorum
modifiyeyide hala ödüyorum....
dediğin gibi takasa da ödemem gerekiyo ...ama çok önemli bir nokta var bunu yeniköylü daha iyi anlatabilir çünkü o araştırdı ....ben motoru takas yapamıyorum çünkü;yapılan işlem yasal değil miş ve yasal hale getirebilmek için dudak uçuklatıcı bir rakam söylediler ...duysan inanamazsın 3 tane sıfır harley alıyorum ...yani motor hala ödenediği halde çöp tenekesinde .....

mehmet yedek parça olarakta kullanamıyo ,sebebi ise Sarıkayalar 100lük hiç getirtmemiş ...yani mehmet"e bu motordan hiç tamir için gelmiyo...

yapılacak hiç bişey yok sezonda şehir içinde kullanılabilirmi ona bakıyorlar şimdi saolsun arkadaşlar...ilgin için teşekkür ederim ...tek istediğim ,konuyu gerçekten bilmeyenlerin yarım yamalak bildikleri şeylerle haksızlık yapmamalarıdır ..

Kino
11.Ağustos.2007, 04:19
ya harbiden cok zor ve muazzam moral bozucu bir olay
hani denir yaa ulen senle maddi manevi ne alakası var
iyi güzel iceberg in üzerinde yokmuş gibi ama gel birde bana sor aklıma geldikce nasıl içim daralıyor nasıl kasıyor bu olay anlatamam
ya bunun çözümü nedir söylesenizde üstüne gidilse bari. belki kubilay biliyor belkide volkan aslında Müslüm Baba da demiş çözümü galiba. emre tic patronumu tek çözüm nedir? eğer öyle ise topluca bir ziyaret edilse bu muhterem.

inci
11.Ağustos.2007, 04:27
ya harbiden cok zor ve muazzam moral bozucu bir olay
hani denir yaa ulen senle maddi manevi ne alakası var
iyi güzel iceberg in üzerinde yokmuş gibi ama gel birde bana sor aklıma geldikce nasıl içim daralıyor nasıl kasıyor bu olay anlatamam
ya bunun çözümü nedir söylesenizde üstüne gidilse bari. belki kubilay biliyor belkide volkan aslında Müslüm Baba da demiş çözümü galiba. emre tic patronumu tek çözüm nedir? eğer öyle ise topluca bir ziyaret edilse bu muhterem.

Abi ,Müslüm abi bir çok kere konuştu emre ltd nin sahibi ile ,gerekli teklifleri yaptı... onlar kendilerince haklı olarak "kendi istedi "diyorlar..
çÖZÜM YOK...Erdem bey" den bekledim bunu çözümünü ,şimdiye kadar bir ses çıkmadı ...ben de zaten vazgeçtim motordan ...ama kubilay kardeşimizin tıpkı senin gibi içine sinmedi ,sezonu geçirbilmem için en azından bişeyler yapmaya çalışıyorlar... moral olarak yanımda olmanız yapılan en güzel şey...su içiyorum bol bol :)

Frontier
11.Ağustos.2007, 10:57
sevgili inci
işin emre boyutunu bilmem ama bu motoru senin yogun baskıların sonucu gökhan ı ikna ederek sen yaptırttın.bende sana ve gökhan a o dönemde şunu dedim.düz vites araç kullanamıyorum diyen inci nasıl oluyorda düz vites motor kullanacak.sende dedinki heves işte yavaş yavaş ögreneceğim.daha dünyada denemesii ilk olan bir custum motordan heleki motor ve şase çin malı iken nasıl oluyorda daha fazlasını beklersin.ayrıca bu motor bir günde 500 km üzeri yol yaparak istanbul edirne istanbul yapmıştır.
gökhan sırf seni kırmamak adına boyundan büyük bir işe girmiştir.bence kendi yetenekleri içindede başarılı olmuştur.
ben senin gibi eğitimli birinden şunu beklerdim.bu sorununu siteye yansıtmadan gökhanla dialog içinsde çöz.
sevgili inci yazarken amacım seni kırmak değil.gel görki bildigim birşeyde susmakta bana göre değil.
eger dediklerim bildiklerim dışında bişi varsa lütfen bunu da paylaşki hatamı bileyim.
sevgilerimle

umarım senin forumda başlattıgın konu için sana forumdan cevap vermeme kızmıyorsundur

sadece bu sözünüze olaylara sahit olan biri olarak yaziyorum.. konu için cevap vermek yaziyorsunuz fakat yazdiklarinizda hic bir dogruluk payi yok..

senin yogun baskilarin sonucu gökhani ikna ederek yaptirttin diyosun... böyle bisey yok olan sey konu arasinda yapilan gökhan abinin teklifidir yani teklif inci abladan gelmemistir bunun aksini kimse söyleyemez. inci abla motordan modifiyeden anlayan birisi degilki bunu teklif etsin.
sonra düz vites arac kullanamiyorum diyen inci diyorsun.. bu konuya ne kadar uzak oldugunu gösteriyo zaten inci ablanin su anki aracindan önceki araclari düz vitesti.
herkes diyoki dialog icinde olun çözün ben bi sahit olarak yaziyorum bunu karsi tarafta yaptiklarinin arkasinda durmak gibi bi niyet yok ki bu niyet yolda kalan hem bi bayana hemde yaptiklari cumtomla kalan birine basinin caresine bak gibi bi laf edebiliyorlar daha sonrasi zaten telefonlara bile cikmiyorlar kimle dialog kurulcak ? onlar bence baska bisey istiyorlar.
Serhat.

ethanol
26.Ağustos.2007, 21:31
inci öğretmenim konuya sonradan vakıf oldum anladığım kadari ile bir sıkıntı yaşıyorsunuz geçmiş olsun en başda vede zararın neresinden dönerseniz kardır bu motoru bu hali ile satmaya çalışsanız sahibindende tabi açıklama kısmında izah ederekde böylece kimseye vebali olmaz alan insanda bilinçli alır motorun ne olduğunu bilerek ruhsatıda standart bir devir yapsanız normal şekilde hep derim her malın bir alıcısı vardır

inci
26.Ağustos.2007, 21:47
teşekkür ederim ethanol,
evet bir sıkıntı yaşıyorum ,umarım dediğin gibi olurda motoru satabilirim ama hi,ç umudum kalmadı ...ben motordan da vazgeçtim zaten:(

ÇeLeBi MuRaT
26.Ağustos.2007, 23:30
Hocam senin motorun en son hali ne oldu ?? Motor alıcakmısın ilerleyen zamanlarda ....

Deli çerkes
26.Ağustos.2007, 23:33
galiba sahibinden com da ilanızınızı görmüştüm . siz motordan vazgeçmiş olabilirsiniz ama biz sizden asla vazgeçmeyiz hocam.öyle motoru satıp , ortalıktan kaybolmak yok

inci
27.Ağustos.2007, 01:02
ortalıktan mecburen kayboluyorum .motor olmayınca size katılamıyorum ki :(

murat"çığım alıcam bir motor inşaallah ,bakalım kısmet ...

Deli çerkes
27.Ağustos.2007, 01:23
Hocam siz katılmak isteyin , gerekirse sırtımızda taşırız. katılırsınız

inci
27.Ağustos.2007, 01:27
estf.ya olurmu sırtta TAŞINMAK :)...çok teşekkür ederim ...özledim sizleri

oakgun68
27.Ağustos.2007, 02:49
İnci hocam

Mal canın yongası ama, her işte bir hayır olduğuna inananlardanım.
Siz bu olumsuzluklara rağmen elinizden geleni yaptığınıza ve yapmaya devam edeceğinize inanıyorum.
Ama belli bir aşamadan sonra işi akışına bırakıp kendinizi fazla yıpratmamanızı temenni ederim.

Sonuçta stres insanın bütün organlarının çalışma şekline bile negatif etki ettiği kanaatindeyim.

Hayat herşeye rağmen güzel, ve hiç birşey sağlığımız kadar önemli değil.

Sağlıcakla kalın.Selamlar...

ethanol
27.Ağustos.2007, 10:44
teşekkür ederim ethanol,
evet bir sıkıntı yaşıyorum ,umarım dediğin gibi olurda motoru satabilirim ama hi,ç umudum kalmadı ...ben motordan da vazgeçtim zaten:(

inci öğretmenim satılır inanın ne motorlar satılıyor ruhsatsız sorunlu sizinkinden beter olanlar var ama bir alıcıda çıkıyor onlarında alma nedenleri var. bir örnek veriyim bir arkadaşım ruhsatsız scooter arıyordu neden dedik arıyorsun ruhsatsız yazlıkda site içinde kullanıcam şimdi uğraşamam her sene vergisi osu busuyla dedi. yani her kezin bir motoru alırken nedeni oluyor siz verin allah kerim deyin inanın çıkar alıcısı en azından üstünüzdeki yükü bir nebze hafifletir belki sattığınız paranın üstüne ufak bir mevla koyup ikinci el yeni bir regal alabilirsiniz kısmet işi bunlar. ama adım atmak şart vah vah demekle olmuyor :) savaşıcaz öğretmenim :)

inci
27.Ağustos.2007, 13:03
oakgün68 ve ethanol,moral verdiniz teşekkür ederim ,kısmetten öte geçilmeyeceğini çok iyi biliyıorum ama insanız işte bazen ümitsizlik kapıyı çalıyor..neyse şimdi sayenizde daha moralliyim birkez daha teşekkürler...:)