PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tohum

karakalem
18.Eylül.2015, 12:14
2 ay önce ankarada,akşam tunalıda bi kafede arkadaşlarla otururken chopper yanaştı önümüze, dizik aynaları önü ışıklı olan modellerdendi. Arkadaşıma modelini sorduğunda yanıtını hemen verdi, çünkü kendiside chopperlarla ilgileniyordu. O an tok ezgos sesi kulağımdan geçip, beynim yerine kalbime inmişti. Ve bir saniye içerisinde kararımı vermiştim.
"Ben Chopper alıcam "

2 ay sonra bugün. 2 gün önce alıp, Tuğrul abimin verdiği eğitim doğrultusunda biraz çekinmekle beraber sürdüğüm demir atım. Heycan, endişe, panik ve saf mutluğun mükemmel harmanı içimde tohum vermişti bile. İlk gün kapalı alanda birkaç ileri geri ve dönüş hareketi yetmişti o tohumu çimlendirmeye.

Ve evet bugün. Sabahın 6 sında, sırf sokaklar boş olur daha rahat ederim diye bi cesaret aldım kaskımı ve çıktım. Motorum bana ilk cilvesinide bugün yaptı. Aküden dolayı yarım saat çalışmadı, tam pes edip evin önüne çekerken, "tamam lan tamam hadi gel " diye dalga geçer gibi çalıştı. Artından güneşin henüz yakıcı sıcağından uzak ama kasvetinden nasibini almış sokaklarında bir iki istop un ardından tekerlerim dönmeye başladı. Daha fazla uzatmıyım, park alanına giderken kendimi trafiğin içinde buldum. 4 saatlik sürüşümde en büyük sıkıntım, yeşil yanınca benim istop ettirmem ve arkadaki sabırsız halkımızın ısrarlı kornalarıydı. Bornovada girilmedik sokak bırakmadım, aynı şey ege üni. içinde geçerli. Hayatımda 2. Kez motor kullanmama rağmen bugün gayet iyiydim diye düşünüyorum. (ilk motor kullanışımda, motorumu satın aldıktan sonraki akşamdı)
Anlıyacağınız abilerim kardeşlerim, içimdeki tohum bugün ilk dalınıda verdi. Her zaman söylediğim gibi ;
" Hayat yolda olmaktır "

tbaylan
18.Eylül.2015, 12:20
Olmuş bu çocuk olmuş... Hadi bakalım tekerine taş değmesin. Yazım stili, betimlemeler güzel8)

karakalem
18.Eylül.2015, 12:23
Eyvallahhh abi, bu süre zarfı yetti de arttı :)

CELİL
18.Eylül.2015, 12:42
Burak ilk heyacanın yerini hiçbirşey tutmuyor tadını çıkar tekerin düz bassın nazar 8)

Ahmet Ateşler
18.Eylül.2015, 14:04
en zor sınavını bügün geçmişin içindeki kıpırtı hiç bitmesin inşallah

karakalem
18.Eylül.2015, 14:05
Burak ilk heyacanın yerini hiçbirşey tutmuyor tadını çıkar tekerin düz bassın nazar 8)

Evet abi dediğin gibi ilk heycan bambaşka, çok sağol :)

ibrahimyılmaz
18.Eylül.2015, 19:46
Valla kardesim kendimi buldum yazinda mukemmel yazmissin bende bugn ciktim bayrakli cay mah. Arasi hic durmadim 2 kere artciyla indim ciktim (aştim kendimi) ama hakikatten o kaski takip marsa basip o egzos sesi basladigi an unutuyosun herseyi dunyayi dolasicakmissin gibi geliyo:)) tekerimiz duz bassin kardesim..:))

LG-H955 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karakalem
18.Eylül.2015, 19:58
Bunun tarifi özgürlük işte, iki teker üzerinde rüzgara karşı :)

gerilim79
18.Eylül.2015, 20:20
Hayırlı Olsun

Potenza
18.Eylül.2015, 21:08
ah o ilk sürüş hiç unutulmaz..Ama tedbiri de sakın elden bırakma
O chopper aşkı adamı yolundan döndürür,beni de buldu aylar önce :)
Kazasız sürüşler...

Rider&Drummer
19.Eylül.2015, 05:25
Çok güzel yazmışsın resmen böyle kendimde hayal ettim. Sabah sürüşü benimde aklımda olan birşey. İçim kıpırdadı :) Tekerin daima düz bassın. Uzun uzun keyifli sürüşler.

karakalem
19.Eylül.2015, 11:29
Beğendiğinize, kendinizden birşeyler bulduğunuza çok sevimdim, chopper aşkı bir yaşam tarzı :)

Trkr
21.Eylül.2015, 09:27
Gençler çokda heyecenalanmayalım, çok adrenalin kalbi yorar :P8)

Draven
21.Eylül.2015, 11:32
İlk motor ilk hatun gibi adeta, bir başka keyifli bu meret de :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi