PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fren hidroliği

carvalho
26.Şubat.2007, 01:04
Bir cumartesi, rotasını yolda belirleyeceğim bir geziye çıkayım dedim "Efe" ile. E-5'e çıkana kadar bir tuhaflık olduğunu farkındaydım ama düşük hızda önemsememiştim. E-5'te hız yükseltince ön frenin neredeyse tutmadığını farkettim. Motor freni+arka fren ile kendimi Altan Motor'a zor attım. Meğer fren hidroliği boşalmış; muhtemelen motora binerken de bu haldeydi... Hidroliği tamamladık, yallah...

Demek ki neymiş? Motorumuzu çalıştırmadan önce fren hidroliğini de kontrol ediyormuşuz...

yasinsubay
26.Şubat.2007, 01:11
selçuk kesin motoru günlerce yatırdıgın icin birisi calmıstır abi hidroligi :D

agresus
26.Şubat.2007, 01:46
Yahu artık bahsetmesek şu motorun yatma işinden... Laf bana dokunuyo artık... :mrgreen:

carvalho
26.Şubat.2007, 01:59
Suçlu kendini nasıl da biliyor :):)

agresus
26.Şubat.2007, 02:32
Hafta sonu bi gelsin... kendi elcaazlarımlan takcam şu mubarek aküyü... :P (Yahu inşallah rezil olmam ha...)
bi de havalar toparlamıyomuş... bu akü de yata yata bitiyomuş... neyse 2 yıl garantisi var... :mrgreen:

aidikurt
27.Şubat.2007, 01:24
Hafta sonu bi gelsin... kendi elcaazlarımlan takcam şu mubarek aküyü... :P (Yahu inşallah rezil olmam ha...)
bi de havalar toparlamıyomuş... bu akü de yata yata bitiyomuş... neyse 2 yıl garantisi var... :mrgreen:
baba sen takana kadar 2 yı geçice aküdegarantidışı olacak :P

turlabo
27.Şubat.2007, 14:31
fren hidroliği nedir neden biter. kaçak olmadan bu sıvı bitermi

aidikurt
28.Şubat.2007, 01:35
eee ver bakalm carvalho kardes turlabo dostumuza sorusunun cevabını?

carvalho
28.Şubat.2007, 11:07
eee ver bakalm carvalho kardes turlabo dostumuza sorusunun cevabını?

Kaçak olmadan bitmez tabii ki... İşin ilginci hidroliği tamamladıktan sonra eksilme olmadı. Servis de "şuradan kaçak yapmış" diyemedi...

Kaçmış bir şekilde :)

ilkerkoparal
28.Şubat.2007, 12:07
çalmışlar senin hidroliği çalmışlar

thoraman
29.Nisan.2007, 03:07
nası bakılır arkadaşlar fren hidroliğine?

Aksu
29.Nisan.2007, 17:25
Ne yapalım fren hidroliğini çaldılarsa bizimkileri de çalarlar. Ben en iyisi bir de hidrolik kilidi alayım da çalmasınlar.
Arkadaşlar arabalarda da olur ya balatalar inceldikçe hidrolik seviyesi o aranda düşer. RR lerimizde de ön balatalar aşındıkça seviye birkaç mili düşer ona aldanmamak lazım. Bizim derdimiz ön balatalar ve hidroliği ile ilgili. Muhakkak biryerlerden kaçak yapmıştır ki hidrolik akmıştır.Geçmiş olsun kardeşim.

okan
30.Nisan.2007, 00:12
o hidrolik kaçak yapıpta giderken motora sıçrarsa tüm nikelajların kaynanası ağlar haberiniz olsun :cry: .. fren tutmama konusuna hiç değinmiyom :cry: .. gerenk yok onu herkeşler bilir zaten... :oops:

carvalho
01.Haziran.2007, 09:41
Benim hidrolik seviyesi yine düştü. Balatanın incelmesinden kaynaklanması akla gelen ilk ihtimal ama öyle hafif bir seviye azalması değil, neredeyse yok gibi :( N'oluyor anlamadım yav.

Yarın Carrefour buluşmasından önce Altan motor'a bir uğrayayım bakalım. uzun yol öncesi sakata gelmeyelim...

okan
01.Haziran.2007, 09:57
aman selçuğum haşin delikanlım samsunlum.. dikkat et.... şakaya gelmez fren işleri.....

carvalho
01.Haziran.2007, 11:08
Doğrusun Okanım, bugün alıp akşama takviye yapıcam...