PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet yağ seçimi için yardım

Lawyer crouser
21.Ekim.2015, 17:23
Merhaba,
2 ay önce Regal Raptor dd 150 e2 marka motosiklet aldim ilk yagını 450 km'de değistim şimdi motosiklet 1500km'de fakat yağını kendim değistirmek istiyorum aklimda 2 seçenek var birincisi castrol power1 4t 10w-40 digeri castrol magnatec 4t 10w-40 acaba bu iki yag arasindaki fark nedir cunku fiyat farki var bu konuda bilgilerinizi rica ediyorum ne yapmaliyim ?

Simdiden tesekkurler ve keyifli sürüşler 8)

CELİL
21.Ekim.2015, 19:35
Merhaba Ahmet yeni RR 'nu güle güle kullan makinan sıfır olduğu için yağ değişimlerini serviste değiştirip garanti kartını kaşeletmezsen makina garantiden çıkar
Bizim makinalara 10w -40 yarı sentetik yağ kullanmamız gerekiyor mağnetik yağlar tam sentetik yağ bizim makinalara uyumsuz ben ve pekçok arkadaş castrol power1 4t 10w-40 yağ kullanıyoruz çok memnunuz 8)

Crime
22.Ekim.2015, 04:25
Bizim motorlar 2 litre yağ aldığı için bütçe düşünülerek castrol biraz da tercihimiz oluyor fakat senin motor 1 litre yağ alacağı motorun için bir üst sekmen yağları kullanabilirsin.ornegin motul 10v40 ipone 10v40 vb. Fakat bu yağlara verecek paran yoksa castrolden şaşma hic petrolofisi shell vb. Yağlar kullanma emin ol kar değil zarar edersin.

Trkr
22.Ekim.2015, 09:12
Castrol 10w 40 yarı sentetik yağ kullanıyorum ben. 1,75litre

tbaylan
22.Ekim.2015, 10:18
Bizim motorlar 2 litre yağ aldığı için bütçe düşünülerek castrol biraz da tercihimiz oluyor fakat senin motor 1 litre yağ alacağı motorun için bir üst sekmen yağları kullanabilirsin.ornegin motul 10v40 ipone 10v40 vb. Fakat bu yağlara verecek paran yoksa castrolden şaşma hic petrolofisi shell vb. Yağlar kullanma emin ol kar değil zarar edersin.

Görüştüğüm bir teknik servis epey teknik konulardan bahsettiğinden tam olarak ne anlattığını söyleyemem ama kesinlikle ipone yada motul kullanmamayı tavsiye etti. Daha çok Racing makinelere uyumlu olduğunu söylemişti.

Ben de Castrol kullanıyorum, tavsiye de ederim8)

Seçkin-67
22.Ekim.2015, 11:50
Motul , castrol ve mobil1 15w-50 tam sentetik yağ (mobil1 10w-40 bulamdığımdan) kullandım benim en memnun kaldığım mobil1 oldu motorun sesi biraz daha toklaştı şanzımandan hışır hışır gelen ses nerdeyse yarı yarıya azaldı özelikle vites geçişleri çok yumuşak oldu nerdeyse gereğinden fazla belkide.. dokunur dokunmaz şık şık geçiyor yani genel sürüş daha yumuşak konforlu ve zevkli oldu son hız 145 km ani hızlanmda artı veya eksi birşey değişmedi ben çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim. Bulabilirsem mobil1 10w-40 kullanıp onuda deneycem bulamazsam bu yağa devam