PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet geçiş ücretlerinde indirim

CELİL
23.Ekim.2015, 18:29
http://i.hurimg.com/i/hurriyet/98/620x350/562a3ec867b0a9542c583fd4.jpg

http://www.hurriyet.com.tr/motosiklet-gecis-ucretlerinde-indirim-40005194

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden motosiklet geçiş ücretlerinde indirim geldi. KGM Basın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından yapılan açıklamada, "6. Sınıf araçlar için uygulanacak ücretlerde değişikliğe gidildi.

Otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinden 6. Sınıf HGS etiketi ile geçiş yapan L3, L4, L5 ve L7 sınıfı araçlar 1. sınıf araç geçişlerinin yüzde 50'si oranında ücretlendirilecek" denildi.

Bu kapsama giren araçların, motosikletler olduğu belirtildi.

KGM tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), sorumluluğu altında bulunan "Otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ve Erişme Kontrolünün Uygulandığı Karayollarında, Geçiş Ücretlerinin Belirlenmesi ve Uygulanması" na ilişkin yönetmelikte, 6. Sınıf araçlar için uygulanacak ücretlerde değişikliğe gidildi. Buna göre, otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinden 6. Sınıf HGS etiketi ile geçiş yapan L3, L4, L5 ve L7 sınıfı araçlar 1. sınıf araç geçişlerinin yüzde 50'si oranında ücretlendirilecek. Karar, 24.10.2015 tarihi saat 00.00'dan itibaren uygulanacak."
Kaynak: Hürriyet

ersupalit
23.Ekim.2015, 18:38
Yamaha xv950 (Bolt) var resimde :))) bayılırım :)))

Trkr
23.Ekim.2015, 18:54
oo süper bir haber bu 8) sonunda anladılar.

frknulas
23.Ekim.2015, 18:58
Ben HGS çıkardığım zaman bi fark yok aralarında deyip 1. sınıf vermişlerdi. Herkes aynı oduyodu çünkü. Şimdi gidip 1.sınıfı iptal edip 6. Sınıf çıkardığımda tekrar bi bedel odemem gerekir mi? Şuan ki bakiyemi yeni çıkarttığıma aktarabilirler mi?

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CELİL
23.Ekim.2015, 19:15
Ben HGS çıkardığım zaman bi fark yok aralarında deyip 1. sınıf vermişlerdi. Herkes aynı oduyodu çünkü. Şimdi gidip 1.sınıfı iptal edip 6. Sınıf çıkardığımda tekrar bi bedel odemem gerekir mi? Şuan ki bakiyemi yeni çıkarttığıma aktarabilirler mi?

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende aynı durumdayım detaylı bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla eskisi iptal olacak altıncı sınıf için yapıştırmalı sticker hgs yok yeni kart hgs verecekler 15 tl de ona vereceğiz eski hgs yi teslimine para iladesi yok ama içindeki bakiye yeni karta aktarılıyor diye biliyorum

frknulas
23.Ekim.2015, 21:03
Bende aynı durumdayım detaylı bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla eskisi iptal olacak altıncı sınıf için yapıştırmalı sticker hgs yok yeni kart hgs verecekler 15 tl de ona vereceğiz eski hgs yi teslimine para iladesi yok ama içindeki bakiye yeni karta aktarılıyor diye biliyorum
Eskisi iptal olduğunda ya içindeki parayı vermeleri lazım yada yenisine aktarmaları. Kimse o kadar parayı hibe etmez bu devlete. Özellikle milyonlarca motosiklet surucusunu düşünürsek çok yüksek paralar döner ortada. Mutlaka bi çözümü vardır bunun

CELİL
23.Ekim.2015, 21:09
Eskisi iptal olduğunda ya içindeki parayı vermeleri lazım yada yenisine aktarmaları. Kimse o kadar parayı hibe etmez bu devlete. Özellikle milyonlarca motosiklet surucusunu düşünürsek çok yüksek paralar döner ortada. Mutlaka bi çözümü vardır bunun

Eski hgs deki para yenisine aktarılıyor ama hemen değil bir süre sonra tabi biz kartı ilk aldığımızda zorunlu olarak yüklenmesi gereken bir para var o kadar parayıda peşin yatırıyorsun yani yenilemeye giderken 15 tl kart parası + zorunlu yükleme rakamı kadar para yanında olması gerek :x
Edit: HGS sitesinde yazdığına göre kimlik kartı ile hgs yi aldığın yere (PTT,Banka) gidiyorsun hgs yi iptal ettirmek istediğini söylüyorsun işlemi yapıyorlar yeni hgs alırsan 7 gün içinde eski hgs nin bakiyesi yeni hgs ye aktarılıyorlar yenisi almazsan 1 ay sonra içindeki parayı tekrar aynı yere gidip alabiliyorsun

Ömer
03.Kasım.2015, 12:34
HGS'sini benim gibi bankadan alanlar için önemli bir uyarı. PTT'ye gittim ve 1 saat kuyruk bekledikten sonra HGS'mi bankadan aldığım için onların iptal edemiklerini öğrendim.
Önce bankadan iptal ettirip sonra PTT'ye gidin.

Yada şube ile konuştum. Yenisini onlar getirtecekler. Sonra gidip ben oradan alacağım. Detaylarını şubeye gidip geldikten sonra yazarım...

Hang
11.Ocak.2016, 03:03
6.sınıf HGS aldım ptt den plastik koruyucu içerisinde 15tl kart ücreti 30 tl zorunlu yükleme toplam =45 tl
daha sonra kaybettim zannettim ve iptal için gittim iptal ettirdim... kart ücreti ödemiyorlar ve içerisindeki 30 tl de 1 ay sonra gidip ptt den çekebiliyorsun...
şimdi tekrar yeni motor için 45 tl ye alıcam :/

Nıka Kelevic
11.Ocak.2016, 13:49
Bende araba için olan var. Bunca senedir cüzdanımda hiç düşmedi bakiye, ceza da yok . Anlamadım gitti.
(Bakiyede aynı duruyor)

Hang
11.Ocak.2016, 17:36
Ben motoru aldım İstanbul dan gelirken hgs yoktu gectim aceba ceza olur mu nerden öğrenirim cezayı

CELİL
11.Ocak.2016, 18:49
Ben motoru aldım İstanbul dan gelirken hgs yoktu gectim aceba ceza olur mu nerden öğrenirim cezayı

Merhaba Ekrem hgs siz geçişin cezası var 1 hafta içinde hgs alırsan ceza yazmıyorlar sadece geçiş ücreti alıyorlar internetten hgs sayfasından plakayı yazıp sorgulayabirsin 8)

Hang
11.Ocak.2016, 22:33
Merhaba Ekrem hgs siz geçişin cezası var 1 hafta içinde hgs alırsan ceza yazmıyorlar sadece geçiş ücreti alıyorlar internetten hgs sayfasından plakayı yazıp sorgulayabirsin 8)
sorgulattırdım cezanız bulunmamaktadır dedi :) ama ben geçiş yaptım sanırım okumadı :)8)

Hang
11.Ocak.2016, 22:35
https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/hgs.jsf#violation

burdan cezanız olup olmadığını sorgulayabilirsiniz

CELİL
11.Ocak.2016, 22:45
sorgulattırdım cezanız bulunmamaktadır dedi :) ama ben geçiş yaptım sanırım okumadı :)8)

Sistem düzgün çalışmıyor ceza gelmeyedebilir birkaç ay sonrada gelebilir ara ara kobtrol et 8)

Hang
11.Ocak.2016, 22:53
Sistem düzgün çalışmıyor ceza gelmeyedebilir birkaç ay sonrada gelebilir ara ara kobtrol et 8)

TEŞEKKÜRLER..kontrol ederim tabi :)

2_rock
12.Ocak.2016, 01:02
Bu hgs nin bir süresi var mı 1 yıl yada 2 yıl gibi alıp yenilemek gerekiyor mu?

Ufuk_
12.Ocak.2016, 01:06
Bu hgs nin bir süresi var mı 1 yıl yada 2 yıl gibi alıp yenilemek gerekiyor mu?
Süresi yok bakiyesi bitince tekrar doldurmak gerekiyo sadece.

2_rock
12.Ocak.2016, 01:08
Süresi yok bakiyesi bitince tekrar doldurmak gerekiyo sadece.

Mesaj alınmıştır. Teşekkürederim. 8)

Ufuk_
12.Ocak.2016, 01:23
Telefona hgs uygulamasını indirip ne kadar kalsığınıda görebiliyosunuz.

2_rock
12.Ocak.2016, 01:27
Telefona hgs uygulamasını indirip ne kadar kalsığınıda görebiliyosunuz.

Devlete gel yaaa çalışıyorlar :cheesy::cheesy::p

Ufuk_
12.Ocak.2016, 01:37
Devlete gel yaaa çalışıyorlar :cheesy::cheesy::p

Sorma hiç affetmiyolar geçenlerde kilit plakanın üzerindeyken geçtim sonra vicdan yapıp çıkardım cıkışta onu bile tespit edip düşmüşler bakiyeden :D

2_rock
12.Ocak.2016, 01:38
İşleri güçleri para ya . Kıran girsin bunlara