PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 240KM ile kaza yapmak.

penguennoktanet
03.Kasım.2015, 11:37
Normalde link vermeyi sevmem ama bu konu başlığı motorsiklet.net üzerinde yürüyor. Başlangıç için 150'lik, 250'lik makinalara burun kıvıran kişilerin "ibretlik" olarak okumasını tavsiye ederim.

Yazının başlığı "240km ile yaptığım kaza (ilk motorunu alacaklar için yazıyorum)

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/155474-240km-ile-yaptigim-kaza-ilk-motorunu-alacaklar-icin-yaziyorum-2.html

CELİL
03.Kasım.2015, 12:04
Merhaba Kerem yazıyı bende okudum çok güzel herkesin okuyup ders alması gereken bir yazı
fakat başka forumların linklerinin bizim forumda verilmesi forum kuralları gereği yasaktır yazıyı kopyalayıp altına alıntı kaynağını yazarak buraya yapıştırabilirsin 8)

penguennoktanet
03.Kasım.2015, 13:25
Merhabalar Celil Bey,

Açıkcası yazıyı kopyalayıp, link vermeyi bende düşündüm. Ama kazayı yapan kişi "yanlızca oraya yazdığını, birkaç cevap verip sonra ayrılacağını" beyan ettiği için direk olarak oraya yönlendirmek "daha doğru" gibi geldi bana.

Bir dahakine dikkat ederim :)

Bahadır
03.Kasım.2015, 19:57
Çok dramatik olmuş be abi:cry:

ellekli
04.Kasım.2015, 00:57
Çok dramatik olmuş be abi:cry:
Hemde çok dramatik :(

CELİL
04.Kasım.2015, 10:48
Alttaki linkteki yazı .

Merhaba. Biraz konuşup birkaç cevap verip gitmeyi düşünerek yazıyorum.

Adım ahmet. Bursadanım. yaşım 25. Gençliğin baharı derlerya. öyle değil işte.Onu ben kendimden aldım.

acıtasyon olsun,geçmiş olsun denilsin diye yazmıyorum. Bakmak istedim foruma kaza bölümünde Bursa özdileğin orada kaza yapmış bir arkadaş.

2012 den beri geçmesine hala ilk motor SuperSport 600lük alayımmı muhabbetleri bitmemiş.

Yazmak istiyorum. Bilinçlenin diye yazıyorum.Kendime kızarak yazıyorum.Belki birine derdimi anlatabilirim diye yazıyorum.

2012 de Temmuzda bir motosiklet aldım ben. 2008 Model Yzf R1 aldım. daha öncesi sanıyorum 5 bin km kadar motosiklet kullandım ufak tekek şeyler buna scooterlerde dahil.

2012 ekimde o karanlık gecede. Bursa Özdilek geçiti hemen geçince Bir kavşak var. Total benzin istasonuda var orada.

Motosikleti sürme konusunda bir sıkıntım yoktu şehir içi normal şekilde kullanıyordum.Benim etrafımda motosiklet kullananda pek yoktur.
Gittim beğendim aldım.Kimsede napıyorsun demedi. (ben kendimi bilmedikten sonra biri birşeyler desede ne kadar önemli ki? işte tam da bunun için yazıyorum bunları.

Bir an geliyor ki hayatta. İşte o an. Keşke dediğin an oluyor. Ben bursa tarafından gelip Görükle otobanına girecektim.Bursalılar bilir.Vazgeçip mudanya tepedevrentten dön ahmet dedim kendi kendime. Ben bunları düşünürken otoban sapağını geçtim.

Şunu belirtmek istiyorum. R1 Suçlu değil. Motosiklet asla suçlu değil.Gaz verdiğinizde giden.Frene bastığınızda duran bir makine yanlızca.
yani güçlü motor öldürür demiyorum.Bilinçsizlik öldürür.

Sohbet gibi olsun istiyorum.İki dost konuşuyor gibi olsun. Öyle yazacağım.

Bak dostum. Görükleye gidiyordum ben,Okuldan sevdiğim bir kız umut verdi bana.Oldu gibiydi ya iş telefonda.Birlikte olacaktık onunla.
Seviyordum,Çok..
Neler diyeceğimi düşünürek gidiyordum ben. Aklım ne yoldaydı nede ibrede.
Sen aklın başka bişeylerle çok meşgulken motosiklet sürüyormusun?
Ben sürüyordum.

Sen motosiklet sürerken kulaklıkla yüksek sesle müzik dinleyip,bunun dikkatini dağıttığını bilip dinlemeye devam ediyormuydun?
Ben ediyordum.

Sen güçlü bir motosikletin suya girdiğinde ne yapacağını biliyormusun?
Ben bilmiyordum.

...........

Ekim'de. aklımda O'na neler diyeceğimi kurarken biraz daha vaktim olsun diye 15km öteden otobana girmek istedim,yolumu uzattım.
Ben yazın aldığım. Ve gerçekten çok güçlü bir motosikleti ister inanın ister inanmayın daha hiç suya sokmamıştım.

Bak dostum Saat sanırım gece 2,3 arası. Olay nasıl oldu anlatayım
Ben ne kadar hızlı gittiğimin hiç farkında değilim.
Kulağımda da Muse-New Born bağırıyor.

bir an geldi. öyle bir kaydıki motosikletim. Beklemiyordum,Bilmiyordum,Ne yapacağımı hiç bilmiyordum.

o anlık savrulmadan sonra yüzüm ibreye yaklaştı o an ben Kadranda 240ı gördüm.

Nerdeydim biliyormusun? kavşağa sanırım 50 metre uzaktaydım ben.

Hafızam o anı çok net hatırlıyor.Belkide Allah özellikle hatırlamamı istemişti.Belkide bu yazdıklarım birine yol göstericek.
Kader böyledir çünkü.

Nasıl motosikletin altımdan kaydığını hatırlıyorum. Kaskın yerle buluştuğu anda Gök yırtılırmışcasına çıkan sesi hatırlıyorum.

Sonra ne mi oldu dostum?

4 ay sonra uludağ universitesinde açtım gözlerimi ben. Gerçekten çok şanslıydım ben.

ne oluyor? diye ayağa kalkmak istiyor insan dostum.
Sonra farkediyorsun ki bel altını oynatamıyorsun sen...

Hıçkırarak ağlayan bir ailen oluyor etrafında dostum.
Arkadaşların çok üzgün bakıyor sana biliyormusun.

Sonra bir şekilde öğreniyorsun ömür boyu o sandalyede kalacağını dostum.Bil bak bu güzel bir duygu değil.

Ufak bir dalgınlığın mükafatını ilk sandalyeye oturduğunda iyice anlıyorsun dostum.

Kötü dostum,Gerçekten kötü.

Rüyanda koştuğunu görmek,top oynadığını görmek kötü dostum.

Sosyal yaşamı dert etme. Sevdiklerin değerli dostların varsa mutlu olabiliyorsun bazı bazı.

Bak dostum;

Motosiklet ile olan kısa maceramda beni çok mutlu etti. Seninde çok mutlu olmanı diliyorum.

Ama youtubeden izleyerek mutlu olma olur mu?

Doğduğumuz anda konuşamıyor koşamıyorsak.

Tecrübe etmeden Güçlü bir motosiklete binmek

Doğru değil dostum..

Yazdıklarım benim Kişisel görüşlerimdir.Hatada bendedir.

Ekipman konusuna girersekte. Orta segment tam kıyafetim vardı. Mont Motosiklet pantalonu eldiven kask.

Sağlıcakla Kalın. Dalmayın.
Vakit buldukça sürün
Motosiklet Bir tutkudur.
Ömür boyu bu keyifi yaşayabilmek adına.Dikkatli sürün.

Alıntı : motosiklet net

ibrahimyılmaz
04.Kasım.2015, 11:26
Cok fenaymis abi yaa..

LG-H955 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nickziki
04.Kasım.2015, 12:13
Dün sabah işe gelirken bi gaza geldim. Trafik lambalarından clionun biriyle kalktım. İki şeritli yolda en sağda olduğum içim biraz hızlı kalkıp 300 metre kadar sonraki ışıklardan sola dönmeyi planlıyordum. Clioda hızlı kalkınca bende inat ettim. Neyime güvendiysem artık. 100ü geçmişimdir muhtemelen. Clio beni geçmedi ama solumda tamponumun hizasında gittiği için sola geçemedim. Aynam da sağolsun algılayamadım ne kadar yakın veya uzak olduğunu. Dedim ya gaza da geldiğim hırs yaptığım için gaz da kesmedim. Son yaklaşık 50 metre kala sağdan park halindeki bir gerizekalı beni hiç kaale almadan benim şeridimden yavaş yavaş yola çıkmaya başladı. Kornanın sesi zaten egzozun sesinden duyulmadığı için bir faydası olmadı. Clio da hiç istifini bozmadığı için o an oturduğum yerden bi sesler gelmeye başladı. Adım da yusuf değil ama sürekli yusufu çağıran bi ses. :) Neyse yusufu tanımam etmem zaten clionun önüne attım kendimi. Gaz da kesmedim. bu sefer de döneceğim yer gelmek üzere. Işıklar allahtan yeşil yanıyor. artık zaten yapabileceğim başka birşey olmadığı için frenledim sola döndüm. Ama dönene kadar gerçekten çok korktum çünkü çok geç hız kesmiştim ve zaten lastikler anında kaydığı için frenlemek benim için büyük bir problem. Neyse işe gelebildim kendime küfür ede ede. sonra paylaştığın yazıyı okudum. Kafama bi dank etti. yani
" Don't Fucking Die !! "

Bypale
05.Kasım.2015, 00:43
Çok anlamlı. Herkesin okuması lazım. Kaza geçiren kardeşede şükran sunmak gerek. İnanın bu yazdıklarıyla çok kişiye rehber olmuştur.

ersupalit
05.Kasım.2015, 01:27
Dün sabah işe gelirken bi gaza geldim. Trafik lambalarından clionun biriyle kalktım. İki şeritli yolda en sağda olduğum içim biraz hızlı kalkıp 300 metre kadar sonraki ışıklardan sola dönmeyi planlıyordum. Clioda hızlı kalkınca bende inat ettim. Neyime güvendiysem artık. 100ü geçmişimdir muhtemelen. Clio beni geçmedi ama solumda tamponumun hizasında gittiği için sola geçemedim. Aynam da sağolsun algılayamadım ne kadar yakın veya uzak olduğunu. Dedim ya gaza da geldiğim hırs yaptığım için gaz da kesmedim. Son yaklaşık 50 metre kala sağdan park halindeki bir gerizekalı beni hiç kaale almadan benim şeridimden yavaş yavaş yola çıkmaya başladı. Kornanın sesi zaten egzozun sesinden duyulmadığı için bir faydası olmadı. Clio da hiç istifini bozmadığı için o an oturduğum yerden bi sesler gelmeye başladı. Adım da yusuf değil ama sürekli yusufu çağıran bi ses. :) Neyse yusufu tanımam etmem zaten clionun önüne attım kendimi. Gaz da kesmedim. bu sefer de döneceğim yer gelmek üzere. Işıklar allahtan yeşil yanıyor. artık zaten yapabileceğim başka birşey olmadığı için frenledim sola döndüm. Ama dönene kadar gerçekten çok korktum çünkü çok geç hız kesmiştim ve zaten lastikler anında kaydığı için frenlemek benim için büyük bir problem. Neyse işe gelebildim kendime küfür ede ede. sonra paylaştığın yazıyı okudum. Kafama bi dank etti. yani
" Don't Fucking Die !! "

Aklımdan hiç çıkmasın diye gidip dövmesini yaptırdım..

nickziki
05.Kasım.2015, 11:41
Aklımdan hiç çıkmasın diye gidip dövmesini yaptırdım..

Hadi canım :) iyi fikirmiş. bakiim bi ara

Trkr
05.Kasım.2015, 12:01
'Yazdıklarım benim Kişisel görüşlerimdir.Hatada bendedir.'

Aman siz hata yapmayın, gaza gelmeye gerek yok.