PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Perşembe Eskişehir'e Gitmeyi Düşünüyorum

Çağatay Nokay
15.Kasım.2015, 16:46
Perşembe sabah 4 5 gibi yola çıkmayı düşünüyorum.Bir seferde gideceğim en uzun yol olucak.
Ne tavsiye edersiniz?
Çıkması muhtemel sorunlar nelerdir?
Olmazsa olmazlar alet edevatlar nedir?

Saygılar...

Crime
15.Kasım.2015, 18:11
Bir adet 15 20 sigorta alin yanınıza , on ampul alin ve sıkı giyinin inegolde üzülmeyin hayırlı yolculuklar haftaya yagmurlu olabilir

spue
15.Kasım.2015, 18:31
1.korumaların tam olsun
2.rüzgar ve suyu önleyecek giysi
3.kullanıma açık ve limiti dolmamış kredi kartı ve 50 tl den büyük olayan 250-300 tl nakit para
4. Şarjı tam cep telefonu.
İYİ YOLCULUKLAR...😊

Çağatay Nokay
15.Kasım.2015, 18:55
Bir adet 15 20 sigorta alin yanınıza , on ampul alin ve sıkı giyinin inegolde üzülmeyin hayırlı yolculuklar haftaya yagmurlu olabilir

Pek tamir işlerinden anlamıyorum sigorta nerdedir 15 20 nedir hiç bilmiyorum. :utangaç:

Bahadır
15.Kasım.2015, 21:42
10 amper sigorta)Senin motorundaki hangi tip bilmiyorum.Servise sor yada açabilirsen kendin kontrol et.Açmayı bilmiyorsan öğren:cheesy: )
6 numara alyan anahtar(Motor bloğunun üst kapağını sökmek için)
Buji anahtarı,Buji
10-13 numara anahtar(Seleyi sökmek için)
Kalın yıldız tornavida(Akü kapağını sökmek için)

Yola çıkmadan önce motor yağını kontrol et.Zinciri yağla ve gerginliğini kontrol et.

Kalın giyinmeyi unutma.Eskişehir soğuğu İstanbul'a benzemez8)
Yazın gitseydin eşlik ederdim sana :)

Çağatay Nokay
15.Kasım.2015, 22:07
10 amper sigorta)Senin motorundaki hangi tip bilmiyorum.Servise sor yada açabilirsen kendin kontrol et.Açmayı bilmiyorsan öğren:cheesy: )
6 numara alyan anahtar(Motor bloğunun üst kapağını sökmek için)
Buji anahtarı,Buji
10-13 numara anahtar(Seleyi sökmek için)
Kalın yıldız tornavida(Akü kapağını sökmek için)

Yola çıkmadan önce motor yağını kontrol et.Zinciri yağla ve gerginliğini kontrol et.

Kalın giyinmeyi unutma.Eskişehir soğuğu İstanbul'a benzemez8)
Yazın gitseydin eşlik ederdim sana :)

Kaydettim bunları sonra da işime yarayacağı kesin, yazın kışın farketmez gidelim de sadece 8)

ob1kanobi
16.Kasım.2015, 04:21
Benden de ilave olarak buff ve kulak tıkacı... Özellikle kulak tıkacı uzun yolda çok yardımcı oluyor. Şimdiden iyi yolculuklar. Kazasız belasız.

Crime
16.Kasım.2015, 06:01
Bujı degıstırebılmenı hemen beklemıyorum fakat ozellikle soyledım on ampul ve sıgorta al yanına.Neden ?
Regal raptorun enteresan huyudur Motorun kısa farı hıc bır halt gostermedıgı ıcın uzunlarını yakıcaksın fanla bırlıkte calıstıgında uzun yolda ya on ampulu patlacak ya sıgortayı ,hızlıca degısebılmelısın tabı patlatacak garantısı vermıyorum :D:D
Bırde bır konu daha özellikle soguk noktalardan gecerken refleks kaybına ugrayabılırsın usumekten bu hususta ayakkabıların daha az su alması eldivenlerin daha dirençli olması ıstenır daha az ruzgar alması vb ıcın vazelinleyebılırsın vazelin olayını vucuduna suren ınsanlarda var fakat ben henuz denemedım bunun yerıne bu tarz bır havada 50 kurus ve 2 liratan satılan sıcak tutan ısı bandları var gıttıgıdıyor tarzı sıtelerde satılıyor bu tarz urunlerı denıyebılırsın.
Kulak tıkacı yerıne kapsonlu bır sweatshırt gıymenı onerırım sayet bafın vb urunlerın yoksa
Son bır nokta kı bu oldukca onemlidir geçeceğin illerde mutlaka yola çıktıgını bilen bır sorunla karsılastıgında ıyı kotu sana ulasabılecek ınsanlar olsun.

ve son olarak yalova bursa arası vırajları pek hos degıldır ayrıca ınegol bozoyuk arasındakı bır kısım ıcınde aynısı gecerlı buralarda ozellikle soyluyorum yagmurlu bır havada yakalanırsan sakın ola o kotu lastıklerıyle motorla yola devam etmelıyım gec varacağım dıye ınat etme bu noktalarda aheste aheste gıderım yagmurda olsa dıyede dusunme ALLAH korusun kalırsın vıraj ınısınde kamyonun altında.cek benzınlıge cay ıc.
Son bır husus daha ki bu benım dusuncemdır katılırsın katılmazsın sen bılırsın her sey bır kenara bu uzun yol deneyımın korkusunu atmak ıcın manevıyata da ıhtıyacın olabilir hadı onu gectım kendını korusun dıye bır cevsen alıp ıc cebıne koymanda fayda var.

Çağatay Nokay
16.Kasım.2015, 13:00
Bujı degıstırebılmenı hemen beklemıyorum fakat ozellikle soyledım on ampul ve sıgorta al yanına.Neden ?
Regal raptorun enteresan huyudur Motorun kısa farı hıc bır halt gostermedıgı ıcın uzunlarını yakıcaksın fanla bırlıkte calıstıgında uzun yolda ya on ampulu patlacak ya sıgortayı ,hızlıca degısebılmelısın tabı patlatacak garantısı vermıyorum :D:D
Bırde bır konu daha özellikle soguk noktalardan gecerken refleks kaybına ugrayabılırsın usumekten bu hususta ayakkabıların daha az su alması eldivenlerin daha dirençli olması ıstenır daha az ruzgar alması vb ıcın vazelinleyebılırsın vazelin olayını vucuduna suren ınsanlarda var fakat ben henuz denemedım bunun yerıne bu tarz bır havada 50 kurus ve 2 liratan satılan sıcak tutan ısı bandları var gıttıgıdıyor tarzı sıtelerde satılıyor bu tarz urunlerı denıyebılırsın.
Kulak tıkacı yerıne kapsonlu bır sweatshırt gıymenı onerırım sayet bafın vb urunlerın yoksa
Son bır nokta kı bu oldukca onemlidir geçeceğin illerde mutlaka yola çıktıgını bilen bır sorunla karsılastıgında ıyı kotu sana ulasabılecek ınsanlar olsun.

ve son olarak yalova bursa arası vırajları pek hos degıldır ayrıca ınegol bozoyuk arasındakı bır kısım ıcınde aynısı gecerlı buralarda ozellikle soyluyorum yagmurlu bır havada yakalanırsan sakın ola o kotu lastıklerıyle motorla yola devam etmelıyım gec varacağım dıye ınat etme bu noktalarda aheste aheste gıderım yagmurda olsa dıyede dusunme ALLAH korusun kalırsın vıraj ınısınde kamyonun altında.cek benzınlıge cay ıc.
Son bır husus daha ki bu benım dusuncemdır katılırsın katılmazsın sen bılırsın her sey bır kenara bu uzun yol deneyımın korkusunu atmak ıcın manevıyata da ıhtıyacın olabilir hadı onu gectım kendını korusun dıye bır cevsen alıp ıc cebıne koymanda fayda var.

Dediklerinizi dikkate alacağım, neopren maske kullanıyorum kaskla beraber kullanınca sesi baya düşürüyor.Altlı üstlü termal içlik iş görür diye düşünüyorum olmadı bir çift daha giyer yana yana giderim :) Yarın benim tamirciye gidip şu sigorta buji işlerini bir öğreneyim. Vermek isteyen olursa bir dal Hız Sabitleyicinizi alırım :cheesy:

Bypale
17.Kasım.2015, 03:52
Şimdiden yolun farın açık olsun kardeşim.

gerilim79
18.Kasım.2015, 14:11
Yolun Açık Olsun

Çağatay Nokay
18.Kasım.2015, 16:11
Eyvallah çok teşekkürler, umarım kazasız belasız gider gelirim.

spue
18.Kasım.2015, 16:50
Eyvallah çok teşekkürler, umarım kazasız belasız gider gelirim.

iyi yolculuklar, kazasız belasız.............8)

CELİL
18.Kasım.2015, 18:37
Hayırlı yolculuklar çağatay güle güle git gel inşallah 8)

Bahadır
18.Kasım.2015, 22:08
Eskişehirde sabah simit yemeyi unutma.Yalnız pastane simidi değil fırın simidi olsun:cheesy: sonrasında haşhaşlı börek ve çibörek var tabi :cheesy: 8)

Ömer
18.Kasım.2015, 22:13
Çağatay senin korumalı mont yoktu! İçlik fayda etmezse mont içine gögüs kısmına biraz gazete sıkıştır. Fena çarpılırsın yoksa.
Kazasız belasız keyifli yolculuklar...

Çağatay Nokay
19.Kasım.2015, 03:10
Çağatay senin korumalı mont yoktu! İçlik fayda etmezse mont içine gögüs kısmına biraz gazete sıkıştır. Fena çarpılırsın yoksa.
Kazasız belasız keyifli yolculuklar...

Ömer abi çift havlu çorap, yanımda bir çift daha içlik var baktık çok soğuk giyerim yol kenarında :) mont korumalı değil ama rüzgarı kesiyor, neopren göğsüde koruyan maske var. Soğuktan değil de en çok olur olmaz arizalardan korkuyorum.
Bahadır öncelik tabiki alkol belki çi böreği meze yaparız :)
Süleyman abi ve Celil abi size de teşekkürler, bu benim dönüm noktam olucak, sağ salim gider gelirsek her hafta giderim artık :artiz:

Çağatay Nokay
19.Kasım.2015, 19:52
Sağ salim gittim sorunsuz soğuk sadece terliyen el ve ayaklarima vurdu. Ana depo 237.km de bitti, yedeğe aldım 291 gitti, genellikle 80 - 100 arası gittim tüm yol boyunca maksimum 5 dk 120 ye çıktım. 3 defa molayla 5.30 saat sürdü.

Trkr
19.Kasım.2015, 19:58
Sağ salim gittim sorunsuz soğuk sadece terliyen el ve ayaklarima vurdu. Ana depo 237.km de bitti, yedeğe aldım 291 gitti, genellikle 80 - 100 arası gittim tüm yol boyunca maksimum 5 dk 120 ye çıktım. 3 defa molayla 5.30 saat sürdü.

sağ sağlimde dönersin inşallah 8)

Bahadır
19.Kasım.2015, 20:41
Sağ salim dönersin inş. 8):)