PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Raptor riders kuruluş yıldönümü kutlaması

Bypale
13.Ocak.2016, 00:26
Raptor Riders gibi bir foruma ve gruba üye olduğum için çok huzurlu ve mutluyum. Buraya kendimi ait gibi hissetmemi sağlayan varolan başta başkanlar ve üye arkadaşlara küçük büyük herkese saygı sevgi ve teşekkürlerimi sunarım.

Bu birlikteliğin bir parçası olarak. Bu güzel topluluğa ait adına yakışır hemde bağları dahada güçlendirecek bir KURULUŞ YILDÖNÜMÜ organizasyonuna imza atmamız yerinde olacaktır diye düşünüyorum. Bunu sizlerlede paylaşmak ve fikirlerinizi almak adına bu konuyu başlatıyorum. Herşeyin en güzeli bizlerle olsun. Hepimizin fikri değerlidir. Olmalımı ?olursa nasıl olur? tarzı nasıl olmalı? Yada olmamalı mı? Fikir görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar.
Uğur GÜLER

2_rock
13.Ocak.2016, 00:39
Raptor Riders gibi bir foruma ve gruba üye olduğum için çok huzurlu ve mutluyum. Buraya kendimi ait gibi hissetmemi sağlayan varolan başta başkanlar ve üye arkadaşlara küçük büyük herkese saygı sevgi ve teşekkürlerimi sunarım.

Bu birlikteliğin bir parçası olarak. Bu güzel topluluğa ait adına yakışır hemde bağları dahada güçlendirecek bir KURULUŞ YILDÖNÜMÜ organizasyonuna imza atmamız yerinde olacaktır diye düşünüyorum. Bunu sizlerlede paylaşmak ve fikirlerinizi almak adına bu konuyu başlatıyorum. Herşeyin en güzeli bizlerle olsun. Hepimizin fikri değerlidir. Olmalımı ?olursa nasıl olur? tarzı nasıl olmalı? Yada olmamalı mı? Fikir görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar.
Uğur GÜLER

abi yürü be bu konu yürür gider sonunda da kutlamaya kadar varırız . aslında tam tarih belli olsa bütün şehirler toplansa bence güzel olur ama tarihte önemli bunun için
güzel bir konu için başlık açtığın içinde seni tebrik ediyorum eline sağlık abi 8)8)8)8)

tbaylan
13.Ocak.2016, 00:51
Güzel bir yaz mevsiminin haftasonunda, güzel bir sahil şeridinde tüm RaptorRiders gönüllülerinin buluşup, kamp yapıp, ateş yakıp gece boyunca çılgınlar gibi eğleneceği bir ortam efsanevi olabilir bence8)

Bypale
13.Ocak.2016, 00:58
Güzel bir yaz mevsiminin haftasonunda, güzel bir sahil şeridinde tüm RaptorRiders gönüllülerinin buluşup, kamp yapıp, ateş yakıp gece boyunca çılgınlar gibi eğleneceği bir ortam efsanevi olabilir bence8)

abi yürü be bu konu yürür gider sonunda da kutlamaya kadar varırız . aslında tam tarih belli olsa bütün şehirler toplansa bence güzel olur ama tarihte önemli bunun için
güzel bir konu için başlık açtığın içinde seni tebrik ediyorum eline sağlık abi 8)8)8)8)

Tabiki tarih ve başkanların fikirleride önemli. Dilediğimiz gbi olur inşallah. Kalabalık büsbütün bir hatıra olmuş olur hepimiz için.8)

tbaylan
13.Ocak.2016, 01:04
Tabiki tarih ve başkanların fikirleride önemli. Dilediğimiz gbi olur inşallah. Kalabalık büsbütün bir hatıra olmuş olur hepimiz için.8)

Mantık bizi A noktasından B noktasına götürür. Halay ise heryere. Bence düğün tarzında bişey de olabilir::::::::::

Ben sana söyleyeyim abi bu konu çok tutar:Rockn Roll::hastayız:

Bypale
13.Ocak.2016, 01:08
Mantık bizi A noktasından B noktasına götürür. Halay ise heryere. Bence düğün tarzında bişey de olabilir::::::::::

Ben sana söyleyeyim abi bu konu çok tutar:Rockn Roll::hastayız:

Tuğrul mikrofonu eline al başla.
Dayısından 1 kasa bira
Amcasından kuzu çevirme
Aldoradan bi paket çekirdek ::::::::::

tbaylan
13.Ocak.2016, 01:12
Tuğrul mikrofonu eline al başla.
Dayısından 1 kasa bira
Amcasından kuzu çevirme
Aldoradan bi paket çekirdek ::::::::::

Tuğrul'dan bir İl Teşkilatı:Rockn Roll::Rockn Roll::Rockn Roll: Neyse susuyorum abi içimdeki apaçi ortaya çıkacak...

apaçi; on the road again:::::::::::::::

FouL
13.Ocak.2016, 01:17
benim bu güzel fikire nacizane önerim şu sekilde olabilir.. büyük şirketlerde özel gunlerde bulunduklari sehirlerlerdeki temsilcilikleri o gün bir araya gelip aralarinda ceşitli etkinlikler yapip bunlari video veya fotograflarla ana serverde bir catida toplayip birbirlerine paylasirler.. Bizde bu sekilde yapabiliriz..

ayni gün rr bölge temsilcileri organizasyonlari kendileri tertibler ve biz catida burada paylasiriz erkinligi.. malum herkesi biraraya toplamamiz ne zaman nede maddiyat olarak imkansiz.. bence guzel fikir ve gelenekselleştirilmeli kanaatindeyim.. : )

aidikurt
13.Ocak.2016, 01:27
Arkadaşlar güzel bir fikir . Konuyla ilgili herkes fikirlerini yazabilir . Paylaşılan fikir ve önerileri gözden geçirerek değerlendirme yapabiliriz.

2_rock
13.Ocak.2016, 01:32
Evet RR AİLESİ pamuk eller klavyeye

CaNeR
13.Ocak.2016, 02:21
Bu konuyu süleyman abiyle bikaç kez aramızda konuşmuştuk. Gün belli olduktan sonra bütün patchli üyelerin katılımı zorunlu olmalıdır. Tarih her sene belli olduğu için herkes iznini ayarlamalı önceden ve belirlenmiş yerde buluşulmalı 8)

ibrahimyılmaz
13.Ocak.2016, 03:18
Valla mükemmel olur bencede hatta yakın şehirler buluşarak da olabilir yada ortak bi şehirde 2 3 şehir RR buluşup inanılmaz etkinlikler ortaya çıkabilir..

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trkr
13.Ocak.2016, 10:34
3 büyük şehir ortak noktada buluşmalı ve patch sahibi üyelerin katılımı zorunlu olmalı, hatta 10.yıl şerefine aşağıdaki gibi bir hatıra rozeti yaptırabiliriz.8)
http://i.hizliresim.com/orjJnb.jpg (http://hizliresim.com/orjJnb)

2_rock
13.Ocak.2016, 11:40
Birisi rozet mi dedi 8) a bak o iş çok güzel olur.

Ferhat BASTEM
13.Ocak.2016, 11:50
Bence bu konu çok su götüren cinsten. Bunun için bir Dorock toplaşması lazım gelir :)

Bypale
13.Ocak.2016, 12:28
3 büyük şehir ortak noktada buluşmalı ve patch sahibi üyelerin katılımı zorunlu olmalı, hatta 10.yıl şerefine aşağıdaki gibi bir hatıra rozeti yaptırabiliriz.8)
http://i.hizliresim.com/orjJnb.jpg (http://hizliresim.com/orjJnb)

Bencede 10. Yıl şerefine 3 büyük şehir ortak noktada buluşmalı. Dewamında ise her ilde farklı organizasyonla kutlanabilir. Rozet gibi. Yada farklı bi fikir. 10. Yıla özel bi sembol kullanılabilir

FouL
13.Ocak.2016, 12:32
Haha süper birde düşünsenize 100'ün üzerinde raptorriderci hepberaber sürüş yapıyo : ))))

Bencede 10. Yıl şerefine 3 büyük şehir ortak noktada buluşmalı. Dewamında ise her ilde farklı organizasyonla kutlanabilir. Rozet gibi. Yada farklı bi fikir. 10. Yıla özel bi sembol kullanılabilir

Trkr
13.Ocak.2016, 12:43

10.yıla özel patch de yapılabilir, benimki sadece bir örnek http://i.hizliresim.com/4bP5aJ.jpg (http://hizliresim.com/4bP5aJ)

Trkr
13.Ocak.2016, 13:11
4.büyük ile en yakın buluşma noktası Eskişehir gibi, orada bir organizasyon yapılabilir mi ? eskişehir motosiklet kulübü de bize kamp alanı konusunda yardımcı olur sanırım.

2_rock
13.Ocak.2016, 13:13
Ben şimdi bunlardan mahrum mu kalicam nispet yapar gibi rozetlerim falan : (

Trkr
13.Ocak.2016, 13:15
Ben şimdi bunlardan mahrum mu kalicam nispet yapar gibi rozetlerim falan : (

neden mahrum kalasın kardeşim, öyle şey olur mu 8)

Bypale
13.Ocak.2016, 13:15
4.büyük ile en yakın buluşma noktası Eskişehir gibi, orada bir organizasyon yapılabilir mi ? eskişehir motosiklet kulübü de bize kamp alanı konusunda yardımcı olur sanırım.

Fikri ortaya attım ama kardeşim. Yaşanmış bi tecrübem yok. Alper yada celil başkanla konuşmak hatta ferhat bastemin dediği gibi yüzyüze konuşup ön plan yapmak daha sağlıklı olucak gibi. Şimdiden bile fikirler kulağa hoş gelmeye başladı bence8)

Trkr
13.Ocak.2016, 13:17
Fikri ortaya attım ama kardeşim. Yaşanmış bi tecrübem yok. Alper yada celil başkanla konuşmak hatta ferhat bastemin dediği gibi yüzyüze konuşup ön plan yapmak daha sağlıklı olucak gibi. Şimdiden bile fikirler kulağa hoş gelmeye başladı bence8)

biz fikirleri yazalım başkanlar ve il sorumluları çözer işi kardeşim. 8)

2_rock
13.Ocak.2016, 13:21
Rozeti olmazsa küserim ben rozet topluyorum yeligimde var birsuru

Topluyorum derken gittiğim festivallerden sayın alıyorum o senelere dair

Trkr
13.Ocak.2016, 13:26
Rozeti olmazsa küserim ben rozet topluyorum yeligimde var birsuru

Topluyorum derken gittiğim festivallerden sayın alıyorum o senelere dair

rozet katılıma bağlı olur sanırım, ucuz birşey olacağını sanmıyorum.

2_rock
13.Ocak.2016, 13:30
Yurtdışında örneğin bi 50- 100 neyse sipariş veriliyor gelenler ücretitle alıyor eğer kalırsa başka zamanda talep edenlere satılıyor tabu bu yönetime kalmış bi karar bekleyip görücez 8)

ob1kanobi
13.Ocak.2016, 14:54
Bence de çok güzel olur. İşim gereği sık sık mekan kiralıyorum. Örneğin çok uygun fiyata ilkbahar veya sonbaharda Foça' da koca bir plajı birkaç günlüğüne kiralayabiliriz. Rahat rahat kendi müziğimizi yapabilir, kafamıza göre mangal yapabilir, denize girebiliriz. Bence bütün illerin toplanıp Raptor Riders'a özel bir festival düzenlemesi çok güzel olur. Biraz da içerik eklersek geleneksel RR Fest. Hazır demektir :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

2_rock
13.Ocak.2016, 15:00
Abi bence ortada biyerde buluşsak daha iyi olur daha fazla katılımcı için ama tabiki bunun kararı yönetime kalmış. Eğer bir festival düşünülürse bu işi daha öncesinden yaptım moto festival organize ettim yurt dışında yardımcı olurum seve seve

frknulas
13.Ocak.2016, 15:08
Alper abinin tarih falan belirtmesi lazım ki o an ki hava koşullarına gore bisey yapılabilsin. Şimdi gelip martta kurduk derse kar kış falan ortak buluşma yalan olur. Kimse karlı havada veya saganak yagmurda sehirlerarasi yola cikmaz. Bakalım Alper abi ne diyecek bu ise

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bypale
13.Ocak.2016, 15:10
Öncelikle organizasyondan anlayan tecrübesi olan içimizdeki kişiler lazım. Sonra organizasyonun boyutu belirlenmeli. Arge yapılmalı. Tarih yer mekan bu yapılan planlamaya göre ayarlanıp plan programa sokulmalı diye düşünüyorum.

2_rock
13.Ocak.2016, 15:12
Öncelikle organizasyondan anlayan tecrübesi olan içimizdeki kişiler lazım. Sonra organizasyonun boyutu belirlenmeli. Arge yapılmalı. Tarih yer mekan bu yapılan planlamaya göre ayarlanıp plan programa sokulmalı diye düşünüyorum.

Uğur abi birisi benden mi bahsetti tercüme organizasyon falan

Bypale
13.Ocak.2016, 15:13
Alper abinin tarih falan belirtmesi lazım ki o an ki hava koşullarına gore bisey yapılabilsin. Şimdi gelip martta kurduk derse kar kış falan ortak buluşma yalan olur. Kimse karlı havada veya saganak yagmurda sehirlerarasi yola cikmaz. Bakalım Alper abi ne diyecek bu ise

Furkancım. Zaten hava koşullarına göre tarihte böle bi programa göre ayarlanır. Sonuçta motosikletlerle katılacağımız böle bi etkinliğe olduya şubatta olması zaten planı çöpe atmak olur.

frknulas
13.Ocak.2016, 15:17
Furkancım. Zaten hava koşullarına göre tarihte böle bi programa göre ayarlanır. Sonuçta motosikletlerle katılacağımız böle bi etkinliğe olduya şubatta olması zaten planı çöpe atmak olur.
Bende onu diyorum abi. Su tarihte kurduk ama su zaman yapmak daha mantıklı olur gibisinden belirtir bi tarih ona gore detaylar zaten halledilir bi sekilde

Hang
13.Ocak.2016, 15:18
Evet Güzel bir organizasyon olur seve seve katılırız raptorriders ailesi gücünü hep birlikte görmüş olur... her gelen yanında birileri bir kaç hatta birsürü motorla gelir toplu bir etkinlik yapılır 2016 ya damga vuracak bir organizasyon bekliyoruz.bizde elimizden gelen ve gereken ne ise elimizi motorların altına koyarız ;)

Bypale
13.Ocak.2016, 15:23
Uğur abi birisi benden mi bahsetti tercüme organizasyon falan

Şahsım adına. Neden olmasın kardeşim sen ben herkesin elini taşın altına sokması lazım. Baxı konularda durumlarda başkanlarımızda yol göstererek elbirliğiyle ortamı inşaa etmemiz gerek. Hayaller güzel gerçekler zahmetlidir. Bu zahmete katlanıp rahata erecek yine bizleriz. İnşallah güzel olucak güzell 8)8)8):)

2_rock
13.Ocak.2016, 15:35
Çoğunluğu sağlamak ve güzel bir havaya denk gelerek eğlenceli zaman yaza denk gelir bence tabiki bunun için mekan faktörü çok önemli. Bence bütün herkesin bu organizasyona ihtiyacı var hemde biraz dinlenmeye hep beraber. Düşünsenize bi bütün forumdan yazan herkes birarada uffffff süper olur ne muhabbet döner yaa

Bypale
13.Ocak.2016, 15:46
Çoğunluğu sağlamak ve güzel bir havaya denk gelerek eğlenceli zaman yaza denk gelir bence tabiki bunun için mekan faktörü çok önemli. Bence bütün herkesin bu organizasyona ihtiyacı var hemde biraz dinlenmeye hep beraber. Düşünsenize bi bütün forumdan yazan herkes birarada uffffff süper olur ne muhabbet döner yaa

Yegane amaçta bu zaten. Sana bi konuda yazmıştım hatırladınmı. Bırakılacak izler çok önemli. Çünkü bizlerden başka çok kişi forumu takip ediyo. Bi çok kişiye motorsikleti sevdiren choopper duygusu aşılayan bi elektriğe sahip burası. Böyle bi etkinliğin ufak çaplı dahi olsa amaç biarada olmak. Bırakacağı izlenimse süper olacağına inanıyorum. Dilerim kısa sürede zemini hazırlar temeli atarız. Ortak ve iyi düşünmek gerekli. Hedef iyi belirlenmeli.

2_rock
13.Ocak.2016, 15:58
Katılıyorum şeylerden bir fikir alındıktan sonra yönetim buna net bir cevap verecektir bekleyelim ve görelim ama güzel birşey olacak şimdiden bunun işaretlerini verdi bu Konu başlığı

CELİL
13.Ocak.2016, 16:29
Organizasyonun yazın yapılması daha uygun gerekirse kuruluş tarihimizi yaza kaydırırız ha ha :)
Daha önce tüm illerin ortası eskişehir moto festivalde 50 makina toplanmıştık yine orta şehirdeki bir festivalde toplanabiliriz veya farklı şekilde her şehir aynı tarihte kendi bölgesinde toplanır veya büyük şehirlerin çevresindeki iller büyük şehirlerde toplanabilir veya diğer alternatifler fikirler gelsin bakalım 8)

2_rock
13.Ocak.2016, 16:47
Ama onuncu yıla özel rozet yada patch güzel gelio kulağa patch daha uygun fiyatlı olur hemde kaybolup düşmez. Rozetler genelde kopuyor yada düşüyor. Patch büyüklüğü ısimlik kadar yada logo kadar olması en idealdir büyük patch güzel durmuyor ki bizzat şahit oldum

Birkan Bozkuş
13.Ocak.2016, 16:54
Bence bu konuda kendi festivalimizi yapabiliriz kişi sayısı belirlenip cuma çıkış pazar dönüş gibi herkes için uygun olabilecek bir şehirde 2 günlük kamp vs bir organizasyon ayarlayabiliriz.

2_rock
13.Ocak.2016, 17:02
Bence bu konuda kendi festivalimizi yapabiliriz kişi sayısı belirlenip cuma çıkış pazar dönüş gibi herkes için uygun olabilecek bir şehirde 2 günlük kamp vs bir organizasyon ayarlayabiliriz.

Festivalden kastın müzikli kamp alanlı misafir girişlerinin olduğu ilerde ekipman satışı ve gösterilerin olduğu bi tarz mi ben anlamadım türkiyede nası oluyor bu iş . Yoksa toplanip bir yerde kamp yapıp hep birlikte içip eğlenmek mi ?

fatih ekren
13.Ocak.2016, 17:05
Organizasyonun yazın yapılması daha uygun gerekirse kuruluş tarihimizi yaza kaydırırız ha ha :)
Daha önce tüm illerin ortası eskişehir moto festivalde 50 makina toplanmıştık yine orta şehirdeki bir festivalde toplanabiliriz veya farklı şekilde her şehir aynı tarihte kendi bölgesinde toplanır veya büyük şehirlerin çevresindeki iller büyük şehirlerde toplanabilir veya diğer alternatifler fikirler gelsin bakalım 8)

BURSA da toplanalım tam orta çünkü:cheesy:

Birkan Bozkuş
13.Ocak.2016, 17:24
Festivalden kastın müzikli kamp alanlı misafir girişlerinin olduğu ilerde ekipman satışı ve gösterilerin olduğu bi tarz mi ben anlamadım türkiyede nası oluyor bu iş . Yoksa toplanip bir yerde kamp yapıp hep birlikte içip eğlenmek mi ?

O kadar büyük organizasyon yapmak biraz zahmetli ve zor olabilir diye düşünüyorum:soru? ama benim dediğim üyeler arasında içmeli eğlenmeli :Rockn Roll::Rockn Roll:

2_rock
13.Ocak.2016, 17:32
O kadar büyük organizasyon yapmak biraz zahmetli ve zor olabilir diye düşünüyorum:soru? ama benim dediğim üyeler arasında içmeli eğlenmeli :Rockn Roll::Rockn Roll:

En sevdiğim şey buluşup içip mıcmak eğlenmek. :cheesy::cheesy::cheesy:
Eskişehir bursa demişler ortası için İstanbul İzmir Antalya ve ankara için düşünüyoruz. Başka illerden katılımcı olacaksaiyi karar verilmeli 8) istanbul Antalya ve İzmir dışında hangi şehirlerde teşkilatımız var

Bypale
13.Ocak.2016, 17:50

Celil abinin dediği gibi orta noktadaki bi festivaldende faydalanabiliriz arkadaşlar. 8)8) orda yine aramızda hazır ortam kuruluyken 10. Yılımızıda kutlamış oluruz.

2_rock
13.Ocak.2016, 18:07
Ortak bi nokta olsun da bi tek oraya gidip buluşması kalsın orası kolay

aidikurt
13.Ocak.2016, 23:12
Arkadaşlar Türkiye genelinde kuruluşun 10 yıl kutlaması olucaksa .Ayrı gayrı olmaz
Tarih belirleyip örneğin haziran temmuz gibi katılım yapıcakların genel bir listesi çıkarılarak türkiye haritasında yerleri belirleyerek noktaların ve katılımcıların yoğunluğuna gore daire çizilerek tam orta noktası nereye denk gelirse orda toplanılabilir.Tek yöntem budur.
Daha öncede bu şekilde ayarlama yapmıştık.
Bilginize.En sağlıklı bu sekilde bır organizasyon yapılabilir.Öbür türlü baya bir karışır .

Bahadır
13.Ocak.2016, 23:17
Birincisi; fikir güzel.:):Rockn Roll:
İkincisi; kendimiz bir organizasyon yaparsak bu Raptor Riders festivali değil, daha çok Regal Raptor reklamı gibi olur.:soru?
Üçüncüsü; katılım zorunlu gibi bir ibare koyarsak bir yaptırım da koymak gerekir.Bu yüzden zorunlu olmasına ben karşıyım.:)
Dördüncüsü; eğer bir festivalden yararlanılacaksa, oralıyım diye demiyorum ama bu Eskişehir festivali olmalıdır.:cheesy:
Bknz:İstanbul-Eskişehir arası: 330km
İzmir-Eskişehir arası:400km
Antalya-Eskişehir arası:400km
Ankara-Eskişehir arası:235km 8)

aidikurt
13.Ocak.2016, 23:23
Eskişehir dediğin gibi bu koşullarda ve forum üyelerinin dağılımına bakılırsa orta nokta gibi gözüküyor.
Festivalden yararlanmakta mantıklı gibi gözüküyor.
Daha çok zaman var merak etmeyin.Ortak bir paydada buluşur karar veririz.
Zorunluluğa gelirse bu yola gönül verdik o yüzden gönüllü katılım olmasından yanayım.Bize zorunluluktan gelen adam değil içinden gelerek gönül veren kardeşlere ihtiyacımız var.
Kış geldi sıkıntıdan ne yapacağımızı şaşırdık :) Beyin fırtınası yapıyoruz . :)

Hang
13.Ocak.2016, 23:25
Birincisi; fikir güzel.:):Rockn Roll:
İkincisi; kendimiz bir organizasyon yaparsak bu Raptor Riders festivali değil, daha çok Regal Raptor reklamı gibi olur.:soru?
Üçüncüsü; katılım zorunlu gibi bir ibare koyarsak bir yaptırım da koymak gerekir.Bu yüzden zorunlu olmasına ben karşıyım.:)
Dördüncüsü; eğer bir festivalden yararlanılacaksa, oralıyım diye demiyorum ama bu Eskişehir festivali olmalıdır.:cheesy:
Bknz:İstanbul-Eskişehir arası: 330km
İzmir-Eskişehir arası:400km
Antalya-Eskişehir arası:400km
Ankara-Eskişehir arası:235km 8)
Evet eskişehir mantıklı Zonguldak-eskişehir 356 km:cheesy:
Orta nokta herkes için daha kolay olur 8)

Bypale
14.Ocak.2016, 00:06
Eskişehir dediğin gibi bu koşullarda ve forum üyelerinin dağılımına bakılırsa orta nokta gibi gözüküyor.
Festivalden yararlanmakta mantıklı gibi gözüküyor.
Daha çok zaman var merak etmeyin.Ortak bir paydada buluşur karar veririz.
Zorunluluğa gelirse bu yola gönül verdik o yüzden gönüllü katılım olmasından yanayım.Bize zorunluluktan gelen adam değil içinden gelerek gönül veren kardeşlere ihtiyacımız var.
Kış geldi sıkıntıdan ne yapacağımızı şaşırdık :) Beyin fırtınası yapıyoruz . :)

Alper başkan. Anladıkki hemfikiriz. İzindeyiz ozaman. :alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis:: alkis::alkis:

FouL
14.Ocak.2016, 00:11
10. yil serefine alper başkani festivalde ortaya alir bi güzel islariz : ) nice 10. yillara diye : )))

Trkr
14.Ocak.2016, 10:21
eskişehir bu yıl festival yapacak mı ?

2_rock
14.Ocak.2016, 11:15
En son Yozgat ta buluscaz gibi 8)

Bahadır
14.Ocak.2016, 11:20
eskişehir bu yıl festival yapacak mı ?

12-14 Ağustos 2016 Eskişehir Tepebaşı Musaözü Motofest

http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php?t=10809&highlight=festival
8)

FouL
14.Ocak.2016, 11:24
ramazan ayina denk gelmiyodur umarim

8)

Trkr
14.Ocak.2016, 11:25

8)

geçen sene de yapıyolardı, sonra iptal ettiler

Bahadır
14.Ocak.2016, 12:01
ramazan ayina denk gelmiyodur umarim

Ramazan ayı haziranın başında8)

geçen sene de yapıyolardı, sonra iptal ettiler

Geçen sene iptal olmadı.Recep abi gitmiş hatta 8)

Trkr
14.Ocak.2016, 12:23
http://i.hizliresim.com/MLv16a.jpg (http://hizliresim.com/MLv16a)
Ramazan ayı haziranın başında8)

Geçen sene iptal olmadı.Recep abi gitmiş hatta 8)

Crixus
14.Ocak.2016, 12:23
Aynen öyle ride to live live to ride

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2_rock
14.Ocak.2016, 12:55
Olay git gide Eskişehire doğru gidiyor. Heralde Eskişehir'e toplanıp sarmaş dolaş olacagiz. ::::::

penguennoktanet
14.Ocak.2016, 13:08
Biliyorum genel kanı bir festivale dahil olma yönünde ama bir diğer alternatifde karadeniz tarafında bir yaylada vs de yapabiliriz.

Kişisel olarak motorsiklet festivallerine katılmayı tercih etmiyorum. Bu sene bir 100. yıl nedeni ile çanakkale'ye katılmayı planlamıştım, o da "törenlerin iptal edilmesi" nedeni ile yapılmadı.

Sadece RR ailesinin yapacağı bir kutlama/etkinliğe katılım festivale oranla daha az olacaktır sanırım. Ama rutin festivallere katılmayı düşünmezken RR etkinliğini kesinlikle düşünürüm.

Tabiki benimki sadece kendi bakış açımdan (neden karadeniz yaylası dedim sanıyorsunuz :) ).

Kolay gelsin.

2_rock
14.Ocak.2016, 13:43
Genelde bir festival ve organizasyon için planlar bin önceki sene yapılır ve bunun üstüne bir kurul oluşturulup yapılacak ve alınacak şeylerin listesi ve görevlendirilecek kişilerin listesi yapılır. Bunun ardından bütçe ve sponsor işleri çözüldüğü takdirde işlemler başlar ilk önce yapılacak zaman ve yer belirlenmeli bunun hiç bir zaman garantisi olmuyor çünkü Festivalden 3 gün önce yer sahibi yada belediye faklı birşey söyleyebiliyor yada fazla para isteye biliyor. Yapılacak olan festival veya organizasyondan belediyenin haberi ve izni olması gerekiyor. Reklamlar ve ilanlar en az 6-7 ay öncesinden internet ve çeşitli reklam kaynakları ile ilan edilmeli ki katılımcı ve motorcular hazırlıklarını maddi ve manevi durumlarını ayarlayabilsinler. İyi reklam bu işin püf noktasıdır. Ne kadar reklam o kadar katılımcı demektir. Müzik sistemi için en baştan konuşulup fiyat alınmalı en uygun fiyat aldığınız yere aylar öncesinden kapora verilerek konu bitirilmesi çünkü genelde yaz aylarında fiyatlar düğün dernek konser nedenleri ile artıyor ve kiralık sistem sıkıntısı yaşanıyor. Müzik sistemi ile birlikte hemen müzik yapacak gruplar ayarlanması ve 3 gün için en az 15 20 grup olmalıdır. Yoksa yetmiyor. Gelecek grupların anlaşmaları Festivalden sonra veya sahne aldıklarında sonra ödemeli olmalıdır hem işin garantisi hemde girişlerde gelen parayla ödeme yapılabilmesi için festival maliyetini düşürür.
Eğer Festivalden en az festival maliyetini çıkarmak için yemek alkol ve hediyelik eşya vb gibi çadırları fesivil bünyesinde bulundurmali ve bundan para kazanmalidir yoksa zarar edecektir bu kar amaçlı değil festivalin parasını çıkarmak ve festivalin devamlılığını getirmek amaçlı bir çalışmadır. Yiyecek ve icecekten satış yapılması için festival alanı şehirden uzakta bi kasaba veya deniz göl nehir kenarı gibi seçilmelidir. Elektrik olması kaydı ile jeneratör pahalıya gelecektir. Bunun dışında çok detaylı ve kapsamlı bilgilerde var güvenlik alkol kontrolü odun ve çöpün temini birsuru şey var.saymakla bitmez 10 sayfa yazı olur.
Demem o ki bu işleri bilen ve bu işlerin ha diyince olamayacağını bilincinde olan biri olarak bence 10. Yılımızı bir festival bünyesinde yapmak mantıklı ve sağlıklı olacaktir. Tabiki bu kendi festivalimizi yapma konusu kulağa hoş geliyor bence 11. Sene için hazırlıklar ve görüşmeler yapılıp bir sonraki sene icin bir festival denemesi yapılabilir diye düşünüyorum.

Bahadır
14.Ocak.2016, 15:27
O yüzden festival değil, RR Türkiye buluşması yaparsak bütün zahmetten kurtuluruz.Ha ne olur; kendi grubumuz içerisinde enstrüman çalmasını bilenler çıkıp, grup halinde veya bireysel olarak birşeyler tıngırdatabilir8):Rockn Roll:

2_rock
14.Ocak.2016, 15:54
Bence de güzel olurda bunun için çok fazla iş gerekiyor materyal falan o yüzden diyorum yoksa ben dünden raziyim

Trkr
14.Ocak.2016, 17:39
O yüzden festival değil, RR Türkiye buluşması yaparsak bütün zahmetten kurtuluruz.Ha ne olur; kendi grubumuz içerisinde enstrüman çalmasını bilenler çıkıp, grup halinde veya bireysel olarak birşeyler tıngırdatabilir8):Rockn Roll:

RR TÜRKİYE BULUŞMASI

harika bence :Rockn Roll::artiz:8):::::

CELİL
14.Ocak.2016, 17:44
Festival düzenlemek için resmi makamlardan izin almak gerekiyor ve bunun içinde resmi klüp olmak gerekiyor bu işler çok sıkıntılı ve bütçe olayı bizi aşar o yüzden en mantıklısı eskişehir festivalde tüm şehirdeki ekiplerin buluşması 8)

2_rock
14.Ocak.2016, 17:52
Festival düzenlemek için resmi makamlardan izin almak gerekiyor ve bunun içinde resmi klüp olmak gerekiyor bu işler çok sıkıntılı ve bütçe olayı bizi aşar o yüzden en mantıklısı eskişehir festivalde tüm şehirdeki ekiplerin buluşması 8)

Celil abi katılıyorum. En uygunu suanlik Eskişehir gibi duruyor başka şehir olsada fark etmez aslında ama ortak nokta kısmında orası ideal gibi duruyor.

Bypale
14.Ocak.2016, 18:31

Demekki neymiş. Büyük sözü dinliycekmişiz. :::::::::::cheesy::cheesy:

eNkaZw
14.Ocak.2016, 19:54
abi çok iyi fikir ya. Eskişehir kısmı da on numara. hep gitmek, gezmek istemişimdir. orta nokta bence de Eskişehir olmalı. Ama ayrı gayrı gitmek olmaz tabi :) mesela istanbuldaki herkes bi ortak noktada buluşup öyle yola koyulsa efsane olur otobanı kapatırız valla :D

2_rock
14.Ocak.2016, 20:21
Sanki gelecek hafta yola cikicam Eskişehir için yine heyecan dorukta. Yolda bi yerde festival alanına gitmeden buluşuruz. Hep birlikte gireriz festival alanına

Trkr
18.Ocak.2016, 12:45
bu konuyuda üstlere alayımda arada kaynamasın :)

batebay
18.Ocak.2016, 12:50
Eskisehir festivali ne zaman peki abiler

Dehşet-ül vahşet [emoji6]

Bypale
18.Ocak.2016, 12:57
Eskisehir festivali ne zaman peki abiler

12-14 Ağustos*2016*Eskişehir Tepebaşı Musaözü Motofest

2_rock
18.Ocak.2016, 13:49
Eski şehir için biryerde buluşup toplu halde mi feste giriş yapsak daha güzel durmaz mi?

CELİL
18.Ocak.2016, 16:52
Eski şehir için biryerde buluşup toplu halde mi feste giriş yapsak daha güzel durmaz mi?

Şehirler arası zamanı tutturmak çok zor denk gelmez o yüzden festival alanında buluşmak en uygunu 8)

2_rock
18.Ocak.2016, 17:21
Şehirler arası zamanı tutturmak çok zor denk gelmez o yüzden festival alanında buluşmak en uygunu 8)

O zamn orda görüşürüz abi yapcak bisi yok

batebay
18.Ocak.2016, 22:30
Daha cook varmis ya,neyse istanbuldaki abilerle şubatin sonunda gorusucez [emoji123]🏽

aidikurt
18.Ocak.2016, 22:37
Eskişehir musaözünü bizler için çok büyük önemi var. Çünkü il gruplarını ilk buluşturduğumuz sadece bize özel raptorriders'a özel ilk buluşmadır.10 yılın sonra orda kutlanması dahada bir anlamlı olacaktır.

2_rock
19.Ocak.2016, 00:22
o zaman bir nevi mekan ve zaman belli oldu denebilir:hastayız:

ereneren
19.Ocak.2016, 00:24
aynen :) şimiden heycanla bekliyoruz :)

aidikurt
19.Ocak.2016, 01:12
Biraz nostalji yapalım :)
http://upload8.postimage.org/1009327/EE.jpg (http://upload8.postimage.org/1009327/photo_hosting.html)

http://upload8.postimage.org/1009331/EEEE.jpg (http://upload8.postimage.org/1009331/photo_hosting.html)

http://upload8.postimage.org/1009336/MA.jpg (http://upload8.postimage.org/1009336/photo_hosting.html)

http://upload8.postimage.org/1009348/ME.jpg (http://upload8.postimage.org/1009348/photo_hosting.html)

http://upload8.postimage.org/1009357/MED.jpg (http://upload8.postimage.org/1009357/photo_hosting.html)

http://upload8.postimage.org/1009369/MM.jpg (http://upload8.postimage.org/1009369/photo_hosting.html)

2_rock
19.Ocak.2016, 01:14
vayyy abi süpermiş yaaa devamı gelir nostalji kalmaz bence

Peder
19.Ocak.2016, 01:59
Eskişehir musaözünü bizler için çok büyük önemi var. Çünkü il gruplarını ilk buluşturduğumuz sadece bize özel raptorriders'a özel ilk buluşmadır.10 yılın sonra orda kutlanması dahada bir anlamlı olacaktır.

Bu güzel büyümenin böyle özel üye abi ve kardeşlerimle devam etmesi dileğiyle..

Kartpostal arkası yazı gibi oldu bu :cheesy:

frknulas
19.Ocak.2016, 02:10
Bu güzel büyümenin böyle özel üye abi ve kardeşlerimle devam etmesi dileğiyle..

Kartpostal arkası yazı gibi oldu bu :cheesy:
Geldiğin ilk etkinlikti kanka yaz gelsin de sen gor daha neler yapicaz 8)

2_rock
19.Ocak.2016, 02:12
Eskişehire ankaradan akın yapıcaz o zamana kadar büyüceğimiz kesin

Peder
19.Ocak.2016, 03:24
Etkinlikler candır 8) Devamı da gelir umarım sezon bi açılsın da :Rockn Roll:

2_rock
19.Ocak.2016, 11:58
Ankaradaki kardeşlerimizin dikkatine. Eskişehir için ankaradan aynı zamanda teker dönsün hep birlikte gidelim .

Ömer
19.Ocak.2016, 12:18
Biraz nostalji yapalım :)
http://upload8.postimage.org/1009327/EE.jpg (http://upload8.postimage.org/1009327/photo_hosting.html)

http://upload8.postimage.org/1009331/EEEE.jpg (http://upload8.postimage.org/1009331/photo_hosting.html)

http://upload8.postimage.org/1009336/MA.jpg (http://upload8.postimage.org/1009336/photo_hosting.html)

http://upload8.postimage.org/1009348/ME.jpg (http://upload8.postimage.org/1009348/photo_hosting.html)

http://upload8.postimage.org/1009357/MED.jpg (http://upload8.postimage.org/1009357/photo_hosting.html)

http://upload8.postimage.org/1009369/MM.jpg (http://upload8.postimage.org/1009369/photo_hosting.html)

Gaza geldim bu ufak video ekleyeyim :) Eskişehir'e gidiş feribot çıkışı

https://www.youtube.com/watch?v=fpOUhoUrNeo

2_rock
19.Ocak.2016, 14:39
Nerden geçiyorsunuz abi ?