PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekipman mı platin mi?

karakalem
24.Ocak.2016, 19:10
Raptorriders Kardeşlerim hepinize selam olsun.
Bildiğin üzere evime 20 metre mesafede ciddi bir kaza geçirdim. Kazada benim hatam olmamasına karşın, aldığım eğitim gereği " Motorcu kazaya karışıyorsa suçlu motorcudur." prensibini benimsediğim için büyük pişmanlık ve sinir kapladı beni arabanın önünde yerde otururken. Herşeyin farkındaydım. Kaskım vardı ama, bakkala gidiyorum zaten diyerek takmamıştım. Çok şükür ki kafama darbe almadım. Korumalı botum yoktu, param olmadığı için bot almayı zaten düşünmüyordum. Daha doğrusu bota ayıracak param yoktu. Çok sağlam askeri postalım vardı. Ama hiç bir işe yaramadı, ona rağmen topuğum ve bileğim kırıldı.Şimdi ise ayak bileğimde 3 tane platin ve miller var. Choppercıyız, yelekliyiz, anarşistiz, aykırıyız, kimilerimiz ise yenilmez. Ekipman ne ki, bana birşey olmaz. Çoğumuzun içinden geçtiği gibi benimde içimde amatörce bu düşünceler vardı. Ama kim ne derse desin, ben burda size romanda yazsam insan başına gelmeden anlamıyor. Benim hatam umarım hepiniz birşeyler çıkarırsınız kardeşlerim.

Beni tedavi eden doktor şansıma Motorcu çıktı, ve ilk dediği " Korumalı botun olsaydı bileğin ve topuğun kırılmazdı. " ben daha da sinirlendim ve pişman oldum. Ama hiç şikayet etmedim, tanrıya derdimden yakınmadım. Çünkü suçlu bendim, ve buna yüzüm yoktu.

Koruyucu bot önemli kardeşlerim, biriniz bile bunu okuduktan sonra bot almaya karar verirse ne mutlu bana.

Bu süreçte yanımda olan Raptorriders izmir kardeşlerime, tbaylan,ufuküzgün,ibrahimyılmaz,furkanc,toprak,bar ısinal,okan ve yoldaşım Betül ' e sonsuz minnettarım.

Sonuç olarak bir buçuk iki ay yataktayım, dovahkiin inimden uzaktayım. Ben çok pişmanım kardeşlerim.

http://i.hizliresim.com/pBMPYn.jpg (http://hizliresim.com/pBMPYn)
http://i.hizliresim.com/jVrn3G.jpg (http://hizliresim.com/jVrn3G)
http://i.hizliresim.com/A58JLp.jpg (http://hizliresim.com/A58JLp)

FouL
24.Ocak.2016, 19:20
Burak çok büyük geçmiş olsun.. Tez zamanda iyileşmeni diliyorum..
Kesinlikle haklisin abicim sözlerinin üzerine başka bisey eklemeye gerek duymuyorum..

2_rock
24.Ocak.2016, 20:07
Kardeşim çok geçmiş olsun.çok acil şifalar diliyorum. Umarım en yakın zamanda eski sağlığına kavuşursun. Buda bizlere ders olsun ekipman için. Kardeşim bir şeye ihtiyacın olursa bir telefon kadar uzaktayım çekinme.

Ömer
24.Ocak.2016, 20:30
Tekrar geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

ibrahimyılmaz
24.Ocak.2016, 20:33
Kardeşlerin en yakışıklısı yanındayız tabi bu herkese ders olacak nitelikte olayın yaşanması çok çok üzücü demekki uzak yakın demeden tam ekipmanla dolasilacak çok acik ve net.. Neyin nerede olacağı belli olmuyor işte çok çok geçmiş olsun tekrar tekrar.. Seni seviyorum kardeşim benim..

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bypale
24.Ocak.2016, 20:36
Senin doktora nasılki sesin çıkmadı. Bende bişey diyemiyorum. Çok büyük geçmiş olsun kardeşim

wildworld
24.Ocak.2016, 20:44
Çok geçmiş olsun şanslısın ki kafana bir darbe almamışsın umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşursun

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aidikurt
24.Ocak.2016, 20:50
Burak Kardeşim Tekrar geçmiş olsun. İlk ve son kazan olur inşallah.

BAYBULUT
24.Ocak.2016, 21:02
allah şifa versin büyük geçmiş olsun...

Ferhat BASTEM
24.Ocak.2016, 21:07
Burak kardeşim tekrar çok geçmiş olsun.

Polyannacılık oynamak değil niyetim. Ama sen de biliyorsundur ki daha kötüsü de olabilirdi, Allah korusun. Şu an hissettiğin duygular seni ümitsizliğe sokmasın. Aksine, kötü bir şekilde edindiğin dersi unutmamana ve bizleri uyarmana vesile oldu bu hisler. Yazdıklarını okuyana kadar korumalı botlara baktığımda her seferinde "gerek yok yea" diyerek vazgeçen beni önümüzdeki sezon için bir bot edinmeye ikna etti.

Uyarın ve tavsiyen için teşekkür eder, acil şifalar dilerim...

CELİL
24.Ocak.2016, 21:17
Burak tekrar çok geçmiş olsun İnşallah kısa sürede sağlığına kuvuşursun Allah beterinden korusun bu son kazan olsun inşallah nazar

Ekrem Özdemir
24.Ocak.2016, 22:06
Burak kardeşim tekrardan çok geçmiş olsun. Bende yaz-kış timberland bot ile motora biner ve ayağımı korur lan bu ne olacak ki spor ayakkabıdan daha dayanıklı en azından derdim ki. Kazın ayağı öyle değilmiş anlamış olduk.
Yazdıkların illaki bizlere ve sana ders niteliğinde, hayat herşeyi tecrübe edip öğrenebilecek kadar uzun değil yaşanmışlıklardan ders çıkartmak gerekir.
Bu fuarda ilk bakacağım şey korumalı bottur. Allah beterinden sakınsın. En kısa sürede seni aramızda görmek istiyoruz haberin olsun. 8)

Peder
25.Ocak.2016, 00:56
Şahsen durumumu düzelttiğim gibi almayı düşünüyorum. Tek eksiğim korumalı bottu. Harley Davidson bot var ya sağlamdır bişey olmaz korur diye düşünüyordum kendimi avutuyordum daha doğrusu. boşuna dememişler bir müsibet bin nasihatten iyidir diye. ufacık bir kazada bile platine kadar varıyorsa olay demek ki neymiş bot önemliymiş alınmalıymış.

Tekrardan geçmiş olsun bu arada kardeşim, en kısa sürede sağlığına kavuşman ve tekerinin her daim düz basması dileğiyle..

Fatal
25.Ocak.2016, 09:15
Büyük geçmiş olsun allah beterinden saklasın kardeşim ekipmanın önemini çok açık bir şekilde anlatmış oldun ama keşke bu musibetler olmadan anlasakda kullansak tekrar geçmiş olsun elimden gelen birşey varsa her zaman buradayım

CaNeR
25.Ocak.2016, 10:40
Kardeşim çok geçmiş olsun bunada şükür daha kötü olabilirdi allah beterinden korusun en yakın zamanda seni ayakta görmek dileğiyle 8)

Nıka Kelevic
25.Ocak.2016, 15:50
Tekrar geçmiş olsun.
Çoğumuz gibi bende bot, korumalı pantolon kullanmama hatasındayım. Fuarda tamamlayacağım kesin olarak. Kasksız otoparktan hiç çıkmadım, sizde çıkmayın :)

pacasi_camurlu
25.Ocak.2016, 17:39
geçmiş olsun tez zamanda iyileşmen dileğiyle

Barisinal
26.Ocak.2016, 00:22
Kardeşim gülerkende ağlarkende yanındayız.. Keşke böyle bir örnek yaşanmasaydı.. Evet bizlere bir örnektir bu ama cok kötü bir örnek oldu umarım bu sekilde ornekler olmaz birdaha ailemiz icerisinde. Çok şükür ki sağlıklısın ve kalıcı bir sıkıntın yok. Kardeşlerin yanında birsey istedigin zaman seslenmen yeterli <3

Ozan
26.Ocak.2016, 01:07
buyuk gecmis olsun...daha buyuk sorunlu bi kazada olabilirdi neyseki iisin..sayende korumali bot almaya karar verenlerden biriyim.acil sifalar

Nymphe
26.Ocak.2016, 03:05
Kesinlikle bana ders oldu bu kaza. Ekipmanım tam olmadan bundan sonra asla binmem motora.
Tekrar geçmiş olsun Burakcım...

OğuzhanYılmaz
26.Ocak.2016, 12:26
Ya bende cok kararsız kaldım su anda. Harley ağır çizme almıştım zamanında. İnanılmaz topuk ve parmak darbeleri almasına rağmen hala ezilme bile yok. Korumalı botlar bunlardan daha fazla ne kadar korur bilemiyorum. Geçmiş olsun tekrardan.

karakalem
26.Ocak.2016, 14:31
Ya bende cok kararsız kaldım su anda. Harley ağır çizme almıştım zamanında. İnanılmaz topuk ve parmak darbeleri almasına rağmen hala ezilme bile yok. Korumalı botlar bunlardan daha fazla ne kadar korur bilemiyorum. Geçmiş olsun tekrardan.

Benim kullandığım askeri uzun postaldı eski modellerden, senelerdir giyiyordum, ezilme bükülme hiç birşey yoktu. Ama ayağım topuktan ve bilekten kırıldı. Karar senin kardeşim.

Ayrıca botum hâlâ sağlam, sanki hiç kaza yapmamışım gibi çizik bile yok.

Herkese iyi dilekleri için teşekkür ediyorum, RR kardeşlerime ekipmanın önemi konusunda yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

FurkanC.
26.Ocak.2016, 15:32

Kararsız kalınacak ne var anlamadım en basitinden şöyle sorayım burun topuk korudu hadi tamam bilek? Gerçekten korusaydı onca motosiklet botu yerine piyasda harley bot satılırdı

OğuzhanYılmaz
26.Ocak.2016, 15:37
Kararsız kalınacak ne var anlamadım en basitinden şöyle sorayım burun topuk korudu hadi tamam bilek? Gerçekten korusaydı onca motosiklet botu yerine piyasda harley bot satılırdı

Benim kullandığım askeri uzun postaldı eski modellerden, senelerdir giyiyordum, ezilme bükülme hiç birşey yoktu. Ama ayağım topuktan ve bilekten kırıldı. Karar senin kardeşim.

Ayrıca botum hâlâ sağlam, sanki hiç kaza yapmamışım gibi çizik bile yok.

Herkese iyi dilekleri için teşekkür ediyorum, RR kardeşlerime ekipmanın önemi konusunda yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

tamam ula hemen atar yapmayın :) şaka bi yana benim sağ ayak bileği zaten 2 kere çatladı basketbol hayatımı amatör ligde bitirdi. o yüzden de almak lazım. Marka-model maksimum koruma vs. bilenlerin paylaşması iyi olur forumda

Crime
26.Ocak.2016, 15:39
Ben her şu resminizi görüşümde o kadar çok üzülüyorum ki yazın da benim kolum kırıktı 2 ay çektim ki ayak daha beter lavobaya gıtmek ayrı dert yıkanmak ayrı dert çekmeyen bilemez bu konuyu daha öncede konuşmuştuk oysa ki ,oradaki mesajımı tekrar yazıyorum ;

-----------------

http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php?t=10499

Ben katılmıyorum bu teksas bot olayına heleki daytona spider kullananlara koruma demiri dahi yok motor üstüne yattı mi yandan biri dokundu mu o botlar derinize yapışır yada biletinizi kırar .çoğumuzda çanta var sürerken giy botunu isin bitince at çantaya mantigindayim.birde son olarak motorda kaporta sizsiniz 300 lira ayaginizdan değerli olamaz.son olarak fiyatlar saçma bunun sebebi tekstil ürünlerinde uygulanan yüzde yüzelli vergidir.1700 liraya korumalı mont var yani ekipmanları tamamladın mi bir tane 150 lilik regal alınır )

---------
Tekrardan çok geçmiş olsun tekstil ürünlerindeki saçma fiyatlar ne yazık kı bizleri bu hale getiriyor.fakat anlamadıgım bır konu var mesela bu adana antep yarısları dıye mobiletlerde yarısanları ızlıyoruz superman mısalı sayıp sovuyoruz ölüp geberecekler diye kask takın la diye sankı adamların kask alacak paraları varmış gibi zaten o kaskı alacak adam o mobilete binmez demiyoruz :) aynı hesap tum parayı daytonaya spıdera yatırıp ne yazık kı 2 3 lira ekipmana ayırcak butcemız kalmıyor zaten o 2 3 lira olsa cogumuz maruder vulcan gıbı modelllere yonelecek.oncelikle bu zıhnıyetı degıstırmek lazım sekılcılık yapmamak lazım dıyecegım ama ne yazık kı revıt korumalı mont 1500 lira oldugu surece oda zor.