PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba

ktx
27.Şubat.2007, 21:53
Arkadaslar, dostlar, birbirinden haberli-habersiz olanlar,uzakta olanlar yakinda olanlar,kicinin dibinde olup arkadasini aramayanlar, cok bilenler, az bilenler, cok bildigi halde konusmayanlar ve de en onemlisi kullandigi aletin kiymetini bilmeyenler merhaba,
Ben ki hayatinda bir kere bile motor kulanmamis, hatta beceremedigi icin kullanamamis biri olarak, taaa Kanadalardan forumunuzu takip etmekteyim. Carvalho kardesin buyuk gayretleri ile forumunuza transfer oldum, inanin tek kurus almadan, tamamen gorev aski ile yaptim bu olayi, kiymetini bilin Carvalho nun.
Simdi diyeceksiniz ne "ne alaka". Valla ben de bilmiyorum ne alaka oldugunu. Hic bilmeyip cok biliyo ayaklarina da yatmak isterdim ama o da yok.Agzim acik ve sulanmis bir halde motorlariniza bakmakla yetiniyorum.Herbiniriz canavar gibi aletler yapmissiniz helal olsun valla en diyeyim.Simdi "Ne isin var burada" diyeceksiniz onun da farkindayim o zaman hemen diyeyim.
Ben ki Kanada nin guzel havalarinda ( su an yaklasik -15 ve biz sicaktan dolayi mutluyuz) motora binemeyen, utanmadan ve sikilmadan bir de Izmir in vazgecilmez ve vazgecilince "ben salagim ne halt etmeye geldim buraya" dedirten havalarini birakip buraya gelen, zavalli , sefil,caresiz,hayatinda gordugu en iyi iki tekerlek bahcesinde karlarin altinda duran-markasini bilmedigi bir bisiklet olan arkadasiniz, sizinle tanismak istedim.

Vesselam.

Bu mail sadece tanismak ve selamlasmak icin yazilmistir. Bu ulkede yasayan sahislarin, ucuncu ve hatta dorduncu sahis olanlarin ve dahi kanada hukumetinin bu maille alakasi yoktur, var diyen de halt etmistir deseniz de kimse onemsemez.

aslanburclu
27.Şubat.2007, 22:01
aramıza hoş geldinde seni kim gönderdi ta oralara güzel kardeşim ne işin var gavur ellerde .

hadi allah kurtarsın diyelim ... ha tamam konu tamamen duygusalsa allah kolaylık versin.

hadi bida hoşgeldin istanbuldan bir isteğın veya ihtiyacın olursa eyvallah elimizden ne gelirse burdayım.

agresus
27.Şubat.2007, 22:35
Du bi nefes al yaw.. aziz nesin tiplemesi gibi nerden çıktın.. hoş geldin sefa geldin.. ii ettin de niye gittin..?..bi annat.. annat ama tane tane.. rahat rahat..

mes
27.Şubat.2007, 22:47
arkadaşım güzel mektubuna Bodrum'dan sıcacık bir resimle cevap vermek istedim.Aramıza hoş geldin.Umarım kalıcı olursun :Dhttp://img129.imageshack.us/img129/5052/dsci0047ao2.jpg

okan
28.Şubat.2007, 00:58
gurbetlik zor be arkadaşım... taaa kanadada ne işin var buralarda ekmekmi yoktu sana yazık yaa...
mes dostum sende adamı hüngür hüngür ağlatmakmı istiyon koymuşun canım bodrumun resmini bi de önüne raptorunu ... ktx - 15 den bahsediyo bizim motorlar çalışmaz heralde o kadar soğuklarda..
sana allah kolaylık versin arkadaş buralardan bütün türk vatandaşlarımıza selamlar... :tr: :+1:

aidikurt
28.Şubat.2007, 01:34
kanadaya selamlar kardeşim
türkiyeye gelince haber verde sana bir tur attıralım regal camiası olarak

carvalho
28.Şubat.2007, 11:04
Vay vay vay kimler gelmiş...

KTX (nam-ı diğer serkan) kardeşim, hoş geldin sefalar getirdin bizlere...
Gerçi daha demin konuştuk ama o başka bu başka...

Burası sadece Regal sahiplerinin değil, motosiklete gönül veren tüm dostların bir araya geldiği bir oluşum olduğundan ve sıkı sıkı kurallarla adamı boğmadığından rahat ol. Tüm arkadaşlar misafirperverdir. Sıkıldıkça, özledikçe, sebep olmaksızın yaz, katıl paylaşımımıza.

Arkadaşlar, Serkan kardeşim benim can dostumdur. Kendisine motordan bahsettiğimin ertesi günü (ki hayatında benim gibi motosiklet kavramıyla bu yaşında tanışmıştır) bana satın almaya karar verdiği Suzuki Maruder fotoğrafı yolladı "alayım mı ne dersin" diye... Bu derece kanı kaynar bu olay için ama Kanada iklim olarak da pek motor kullanımına uygun değil anladığım kadarıyla...

Zor vazgeçirdik :)

Serkan kardeşim, yoğun katılımını bekleriz.

Ailene hürmetler, çocuklarının yanaklarından öperim...

ÇeLeBi MuRaT
28.Şubat.2007, 11:28
KTX hoş geldin aramıza..Motosiklet kanada iklimine göre değilse sende kar motoru bin hocam...Motosiklet bir tutkudur... :mrgreen:

ilkerkoparal
28.Şubat.2007, 12:15
ktx'im gurbetçim Allah sana orada zorluklara karşı dayanma gücü versin. memlektine dönerde İstanbula gelirsen söz motorumla seni tüm istanbulu gezdirip boğazda rakı balık olayına beraber gidicez. Sanmaki unutulmuş, 2. şahıs, yada azınlık değilsiniz. Siler bizi dış dünyaya en güzel tanıtan insanlarsınız. Örflerimizi adetlerimizi, insanlığımızı misafirperverliğimizi, ve yardım severliğimizi anlatan büyük sorumluluk taşıyan önemli insanlarsınız. Türkiyeden sizlere kucak dolusu sevgiler saygılar. Kalbimiz sizlerle Allaha emanet olun...

okan
28.Şubat.2007, 14:14
rakı balık demesen iidi yaa ..canım çekti şimdi...

yasinsubay
28.Şubat.2007, 14:55
adamı aglatacaksınız simdi yahu bu kadar da olurmu :D

aidikurt
28.Şubat.2007, 14:57
bogaz+rakı+balık ayrılmaz üçlü :)

agresus
28.Şubat.2007, 23:23
Yaaa.. adminim napyon yaa... adamın canı çekçek gurbet ellerde...hadi rakı buldun hadi balığıda kokmadan gönderdin... boğazı ne edicez... Mazallah bi yanı şişecek çocuğun... :mrgreen:

GOKHAN
28.Şubat.2007, 23:54
Yaaa.. adminim napyon yaa... adamın canı çekçek gurbet ellerde...hadi rakı buldun hadi balığıda kokmadan gönderdin... boğazı ne edicez... Mazallah bi yanı şişecek çocuğun... :mrgreen:
ben yardımcı olıyım suraya giriverin arkadaşlar http://www.rakisever.com/index.html

okan
28.Şubat.2007, 23:58
valla sizin yüzünüzden bu akşam rakı balık yaptımda ööle geldim eve günahı boynunuza.. :wink:

turlabo
01.Mart.2007, 00:42
bir yiğit gurbete gitse gör başına neler gelir ........
izmirden sevgiler aramıza hoş geldin

agresus
01.Mart.2007, 01:27
valla sizin yüzünüzden bu akşam rakı balık yaptımda ööle geldim eve günahı boynunuza.. :wink:

ba ba baa.. ulee gitmiş keyf etmişsin maşşallah lafımız yok... ama külfeti niye bize??... :mrgreen:

GOKHAN
01.Mart.2007, 02:34
ben yardımcı olıyım suraya giriverin arkadaşlar http://www.rakisever.com/index.html
gramofonu tıklayın çok güzel :D :cheesy:

ÇeLeBi MuRaT
01.Mart.2007, 10:36
Boğazı nerden buldun okan...eksik yapmışsın

okan
01.Mart.2007, 11:42
boğaz olmasada bi tarafımız deniz ...iyi gidiyo valla denize karşı.. :cheesy:

ktx
01.Mart.2007, 14:09
Selam arkadaslar,
ikitekerlekli ve ustelik motoru olan bir alete binmememize ragmen , bu kadar samimi mesajlar beni mutlu etti sagolasiniz.
Oncelikle bana bunu firsati tanimis olmasindan , beni bu guzel insanlarla tanistirmis olmasindan
Carvalho kardesime, ilk mailden itibaren sicak bir sekilde karsilama yapan moderator Aidikurt a ve degerli saz arkadaslarina tesekkurlerimi bir borc bilirim. Borcumu su anda odemis bulunuyorum, alacak verecek kalmadi...
Buralara geldik, geldik gelmesine de her gelen gibi aklimizda birgun donmek var. Boyle mesaj gruplari.dostlar ,arkadaslar, maillesmeler bi sekilde oraya bagli kalmamizi sagliyor.
. Buraya gelme meselesi uzun hem de cok uzun hikaye.Oralara geldisigimizde geyik esnasinda anlatir beraber guleriz insallah. Bogaz/motosiklet/muhabbet ucgeni her daim burnuzmuzda tutuyor. E biz de ozledik Fethipasa ya cikmayi, Istiklal de yurumeyi ne bileyim Arnavutkoyde gezmeyi ve hatta Bogaz trafiginde surunmeyi. Buralar, yasam standardi denen nesne yonunden iyi guzel de ben ne yapayim cevre duzenlemesini eger cevre Istanbul icinde degilse. Dedim ya takildik kaldik, biraz da zor doneriz gibi gorunuyor kisa vadede. Ama bu demek degilki sizden aldigimiz sozleri unutmaniza sebep olacak. Cok beklersiniz. Gezi sozu verenlerden gezi, yemek/muhabbet sozu verenlerden yemek ve muhabbet isteriz.Su ana kadar kimse sozvermedi ama geldigimizde bir motorsiklet hediye eden olursa hayir da demeyiz. Her turlu teklife acigim eski model bir java dan 2007 transalp e kadar hepsine varim, ama gonul tabii ki bir Raptor alip sizlerle takilmayi tercih etmekte.
Benim sizin bilgilerinizle, ayni jargonda konusacak kadar seviyem yok.Zaten gecenlerde Carvalho nun bir mesajini okurken "rake açısı çok geniş" seklinde bir tabir okudum. Aklima gelen sey "ula cocugu biraktik, cok bozmus ,dagitmis kendini" seklinde idi. Sonra dedim ki ula dur bu Rake denilen seyin Roka ile alakasi olmasa gerek.(Roka icin Bkz:Izmirli arkadaslar) Bi internete bakayim dedim, baktim bi de ne goreyim "bkz:kastor acisi". Tabii ki dogal oalrak tepkim, sana da roke acina da kastor acina da Carvalho na da....Neyse hic utanmadan, bisey ogrenecekmis gibi devam ettim. "motosikletlerde ön maşanın yere olan açısına denir. (Not: Bisikletlerde RAKE'in anlamı farklıdır)" Aha yardi beni arkadas simdi. Masa nin ne oldugunu bilmedigime mi yanayim, bildigim tek sey olan bisikletin uzerinde rake denen bilmedigim seyin olmasina mi yanayim yoksa o kadar zaman oturdugumuz alette rake diye bisey varmis haberimiz olmamasina mi yanayim. Is bi kere iddiaya bindi ya devam ettik biz de ne yapalim."RAKE'in ufak olması ön ve arka tekerlek arasındaki mesafeyi kısaltır, RAKE'in büyük olması ise uzatır" Aha bunu anladim. Hernekadar Rake nin ne oldugunu tam olarak cikartamamis olsam da tekerlek yakin-tekerlekler uzak, buraya kadar ok. Sonra "Büyük RAKE'li motosikletlerin gidonunun düz durası vardır" ,Ula ben bu gidon denen seyi bi yerden hatirliyorum, aynisi bisiklettede avrdi dedim. Baktim, benim bisikletin kar kaplamis alt kisminin uzerinde bi boynuz var. Tamam dedim ben bu olayi cozdum. Rake=Gidon. Derkeeeeeeeeen "Aynı şekilde otomobillerdede direksiyonun dönüşten sonra kendini toparlamasını sağlar" .Baba simdi yardin beni. Benim arabada da mi avr bu aletten? Ula nereseinde, kim koymus, ne zaman koymus bana niye soylememisler. Simdi erkeklik yapip disari cikmak, arabanin altini ustune getirmek, o Rake denen seyi bulup sonra ..... yapmak var ,var ama bu delikanlaiigi yaparken ben diyeyim -15 sen de -25 te buzdan heykel haline gelmek te var, esen ruzgar Izmirin meletemi degilki yellenme hissi versin, kesiyor meret, iliklerine kadar isliyor, islmesi bir tarafa seninle akraba oluyro ve bir daha da terketmiyor. Hasili ben cozumu Rake yi Carvalho ile olan mutlu beraberliklerinde birakmakta buldum.
Diyecegim odur ki arkadaslar, benden oyle hidrolik eksilmesi neden olur, 140 ile giderken artci ziplarmi, ziplarsa ucarmi, kadikoyde ziplatsam erenkoy den toplarmiyim, kurusafulyenin icine pastirmami gider sucukmu problemlerinize katilim falan beklemeyin. Sizi takoip edecem, siz gezdikce ben gezmis olacam, siz muhabbet ettikce ben takilmis olacam. Ama arada bir de maillerimi eksik etmem meraklanmayin.
Onemli not: Mes kardesim, senin yaptigin ismi simdi brader. Biz burda geberiyoz oranin ozlemi ile, sen bize Turkiyenin, hem de Bodrumun, hem de Ege Denizinin hem de motorunun resmini yolluyosun. Dusmez kalkmaz bir Allah, elbet sana da iskence yapan bulunur. Benim yeni uye olarak ilk teklifim, bu arkadasin motorunun elinden alinmasi, hergun degisik mekanlarda cekilmis yuksek cozunurlukte resimlerinin PPt formati ve arkasinda Haluk Levent muzigi esliginde maillenmesi, butun gezilere davet edilip gezi grubunu arkadan bir anadol kamyonet ile takip etmesi bu da yetmezse Kanadaya benim yanima gonderilmesisidir.

Sicak karsilamaniz icin tekrar tesekkurler.

Vesselam.

agresus
01.Mart.2007, 14:22
Baba büyük adamsın vesselam... beyin göçü dedikleri bu olmalı... Ellerine sağlık.. sayende yarıldım... :cheesy:
Bu arada haklı olma ihtimalin var selçuk konusunda.... hayırlı bi kısmet arıyoruz.. hatta muğlalı arkadşlar iş üstünde bildiğim kadarıyla... :mrgreen:

okan
01.Mart.2007, 16:45
HARBİDEN YAA NASIL YAZDIN BU KADAR YAZIYI... :D OKURKENE YORULDUM VALLA..

emrahss
01.Mart.2007, 17:31
Valla klavyene sağlık, aramıza hoş geldin Serkan.

HuBo
10.Haziran.2016, 12:36
Serkan abi naptın sen gözünü seveyim ilk okumam bunu dedim okuduktan sonrada sardı maşallah bu arada Muğladan kanadayada selamlar :)

CELİL
10.Haziran.2016, 12:45
Serkan abi naptın sen gözünü seveyim ilk okumam bunu dedim okuduktan sonrada sardı maşallah bu arada Muğladan kanadayada selamlar :)

Hulusi eski konuları gereksiz hortlatanlara artık ceza vereceğim :):x