PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTORDAN DÜŞMEMEK İÇİN___________

handojoe
07.Ağustos.2007, 01:53
arkadaşlar görünen o ki hergün bir iki kaza topiği açılıyor siteye...

bende netice itibarı ile kendi tecrübe ve izlenimlerimi sizlere aktarmak istiyorum.

yüksek müsaadenizle...

MOTORDAN DÜŞMEMEK İÇİN...

1- arka fren sizi durdurmaz yavaşlatır, durmak için ön freni arka fren kullanıldıktan sonra sıkmalısınız.

2- dönerken ön freni sıkmayın. yağışlı ve ıslak zeminde ise ön fren olduğunu dahi unutun. yoksa asvalta yakın olursunuz...

3- sert fren kesinlikle yapmayın.

CRUİSER VE CHOPPER TARZI MOTORLAR...

1- motor hacmi kaç olursa olsun... ani kalkış, anında hızlanma, ani duruş, yüksek sürat ve durmadan uzun km ler yapmayınız. (tarz ve sitile aykırı)

2- chopper (motorcu iseniz) kurallara uyacaksınız. unutmayın! bir felsefesi ve yaşam şekli olan tek motor dalı CHOPPER dır.

TRAFİKTE MOTOR SÜRERKEN...

1- diğer araç sürücülerine gülümseyin. ( bazen işe yarıyor)

2- kırmızı ışıkta beklerken ikide bir ara gazı yapıp sağa sola bakınıp hava atmayın. ( sürücüler tahrik oluyor)

3- araçların sağından geçmeyin çünkü; sürücüler sol aynaya daha çok bakarlar.

4- trafikte yılan gibi ordan oraya arabaların arasından kıvrıla kıvrıla gitmeyin. manevralarınız yumuşak olsun.

5- hiçbir sürücü aynaya baktığında arkadan bir motosiklet gelebileceğini düşünmez. bilinç altında hep bir otomobil yada daha büyük birşey kazınmıştır çünkü.

6- KISKANILIYORUZ... İNSANLARIN HAYALİNİ BİLE KURAMADIĞI ŞEYLERİ BİZLER YAŞIYORUZ. ( tahrik unsuru)

7- farlarımızı gündüzde açalım. farını açmayana ben selam dahi vermem. (fark edilmemiz gerek)

8- motor bir zevk ve keyif aracıdır, iş icabı kullanılmaz. ( hele chopper ve cruiser motorlar) tüpçü ve sucuları bu katagoriye almıyoruz tabii.

9- bir araç gibi saygı görmek istiyorsak bir araç gibi davranmalıyız. arka arkaya iki otomobilin arasında bir otomobil gibi durmalıyız, yan yana iki otomobilin arasında bir kapı açımlık mesafede değil.

10- rahatsız edilmemek için grub sürüşleri tercih edilmelidir. kalabalık her zaman caydırıcıdır.

11- aksesur olarak yarım metrelik bir inşaat demiri bulundurmalı, ve kolay kullanacağımız bir yere monte edilmelidir. kromajlı yada boyalı olması gerekmez. piyasada nispeten bol ve ucuzdur. ÖKÜZLER için gerekli olabilir. ( bazen kelimelerin anlamını yitirdiği ve cümlelerin çirkin kurulduğu anlarda olur)

12- en önemlisi çelik gibi sinirlerimiz ve taşı çatlatan sabrımızdır.

NOT: ÇİĞ KÖFTE VE KEBAB KÜLTÜRÜMÜZ VAR ÇÜNKÜ ONU BİZ YAPTIK VE BİZE AİT. VELAKİN TEKNOLOJİ VE ENDÜSTRİYEL KÜLTÜRÜMÜZ YOK

ÇÜNKÜ ONU BİZ BULMADIK VE YAPMADIK... İŞTE BU TEKNOLOJİYİDE KEBAB KÜLTÜRÜNE UYARLAMAYA ÇALIŞINCA BÖYLE OLUYOR... YOLLAR SALÇA GİBİ KIPKIRMIZI, GÖZLERİMİZ ÇİĞ KÖFTE YOĞURMUŞ GİBİ ACIDAN ISLAK VE AĞLAMAKLI.

DEĞİŞMEK KOLAY DEĞİL AMA GEREKLİ... BİZ ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPALIM. GERİSİ BİZİM GÖREVİMİZ DEĞİL...

hando yadı...

inci
07.Ağustos.2007, 01:59
çok güzel...paylaşım için çok teşekkürler HANDO 8) 8) 8)

yeaks
07.Ağustos.2007, 02:07
mükemmelsin hando abim paylaşım için saol

thoraman
07.Ağustos.2007, 07:03
NOT: ÇİĞ KÖFTE VE KEBAB KÜLTÜRÜMÜZ VAR ÇÜNKÜ ONU BİZ YAPTIK VE BİZE AİT. VELAKİN TEKNOLOJİ VE ENDÜSTRİYEL KÜLTÜRÜMÜZ YOK

ÇÜNKÜ ONU BİZ BULMADIK VE YAPMADIK... İŞTE BU TEKNOLOJİYİDE KEBAB KÜLTÜRÜNE UYARLAMAYA ÇALIŞINCA BÖYLE OLUYOR... YOLLAR SALÇA GİBİ KIPKIRMIZI, GÖZLERİMİZ ÇİĞ KÖFTE YOĞURMUŞ GİBİ ACIDAN ISLAK VE AĞLAMAKLI.

wahşi batının en hızlı kovboyu aynı zamanda antik yunan filozoflarına hamamda göbek attırır :cheesy: helal hando abi süper betimleme bayıldım :mrgreen:

okan
07.Ağustos.2007, 09:16
hando bu aralar döktürmeye başladın.... çok şair gördüm seni....tebrikler dostum.... 8) 8)

polat
07.Ağustos.2007, 10:23
hando dostumm süperr olmuşşş 8)

yenikoylu_ua
07.Ağustos.2007, 10:34
Söylediklerin tamamı ile doğru kardeşim

altug
07.Ağustos.2007, 10:36
hando eline sağlık.

agresus
07.Ağustos.2007, 10:52
Yahu bu sonda ki betimleme özellikle çok güzel olmuş... sen nası bi insansın sığır çobanım... Eline, gönlüne sağlık....

ÇeLeBi MuRaT
07.Ağustos.2007, 11:37
Harbiden güzel yazmışsın ince ruhlu deli çoban....Allah sığırlarına zeval vermesin atınada...

Deli çerkes
07.Ağustos.2007, 12:19
Usta yine döktürmüş.ağzına ve klavyene sağlık Hando.

handojoe
07.Ağustos.2007, 12:23
Yahu bu sonda ki betimleme özellikle çok güzel olmuş... sen nası bi insansın sığır çobanım... Eline, gönlüne sağlık....

YAHU canlarım

BETİMLEME ne demek.?

lisede edebiyat derslerinden hatırlıyorum ama unuttum...

HANDO sordu...

sihirli_eller
07.Ağustos.2007, 20:18
paylaşım için saol hando

gidikurt
07.Ağustos.2007, 20:22
Hando süper şeyler yazıyorsun eline emeğine sağlık :cheesy:

lunatic
07.Ağustos.2007, 20:23
Walla kapanışı ben de sevdim. Hatta bayıldım. Eline sağlık....

xerline
07.Ağustos.2007, 20:23
Eline sağlık güzel olmus Hando

yeaks
07.Ağustos.2007, 20:25
abim yazıyo yaa

sancezz
07.Ağustos.2007, 21:48
HANDO ABICIM BU BILGILER GERCEKTEN COK YARARLI BU ARADA HAFTAYA KIRKLARELINDEYIM KOYUME GIDIYOM ORDAN EDIRNEYE YANINA GELEBILIRIM SOYLIM :D :D :D :D

handojoe
08.Ağustos.2007, 00:47
HANDO ABICIM BU BILGILER GERCEKTEN COK YARARLI BU ARADA HAFTAYA KIRKLARELINDEYIM KOYUME GIDIYOM ORDAN EDIRNEYE YANINA GELEBILIRIM SOYLIM :D :D :D :D

hoş gelirsin genç adam...

yalnız ben edirne de değil uzunköprü ilçesinde yaşıyorum.

kırklarelinin hangi köyüne geleceksin...

handojoe
10.Ağustos.2007, 01:20

wahşi batının en hızlı kovboyu aynı zamanda antik yunan filozoflarına hamamda göbek attırır :cheesy: helal hando abi süper betimleme bayıldım :mrgreen:

BATI VAHŞİ DEĞİL İKİ YÜZLÜDÜR...

HANDO DA HIZLI DEĞİLDİR...

FİLOZOFLARA GELİNCE ONLARIN GÖBEK ATACAĞINI HİÇ SANMIYORUM...

hando_________