PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyetçi geldi haniiiiim...

dudu
07.Ağustos.2007, 12:05
Arkadaşlar aşağıdaki yazı bir forumdan alınmış, bana maille geldi. Kaynağını bilmiyorum ama gerçekmiş. İzinsiz kullandığımı düşünürse kendileri, şimdiden özür dilerim.

Cumartesi günü direksiyon sınavına girdim ve başımdan geçenleri paylaşmak istedim...

sınav kağıdımda 09:00 yazıyordu.. Biraz hassas olduğum için saat 08.00 da orada oldum... Sınav yerini buldum... Rahatladım ve kahvaltı yapmak icin yakın bir yere gittim. Sonra 08.45 de sınav yerine gittim. ne gelen var ne giden.. Kursu aradım. Bana sınav 10.00 da dedi... Peki dedim bekledim... Saat 10.00 oldu bu sefer sınava girecekler geldi ama sınav yapacaklar ortada yok... Neyse uzatmayım saat 11:00 da 4 kişi geldi. Sınava gelenleri 2 gruba ayırdılar ve sınav başladı. herhalde şaka dedim.. Bir gruptaki sınav yapanlar adamlara bakmadan resmen puan veriyor... Sınava giren ve hayatında ilk defa orada motora binen ve motor üzerinde zor duran biri şansına düşmeden 100 metre gitti diye ehliyete hak kazandı. kendi kendime bu kadar kazalar olurken nasıl bu kadar kolay veriliyor ehliyet diye düşündüm.. işin komik yani sıra bana geldi. Benim grubuma bakan adam daha komikti. motoru durdurun dedi. Durdurdum. Sonra çalıştırın dedi. çalıştırdım. Boşa aldınız mı dedi. yok dedim bu otomatik.. olsun dedi.. Nasıl yani dedim. Debrijay ve vites yok ki dedim peki dedi neyse söylediği hareketlerin hepsini yaptım. motoru orta sehpa yere değmesine 3 mm kalana kadar yatırdım (hızlı ol dedi diye) geldim.. Bana tekrar yapın ama daha hızlı yapın dedi. Bundan daha hızlısı olmaz ama deniyim dedim. ve aynı şekilde yaptım. Tamam dedi simdi U dönüşü yapın dedi... Yaptım... Simdi O dönüşü yapın dedi... .o ne dedim... olduğun yerde dön dedi.. tek tekerde yapayım mı dedim.. güldük ve geçtim.. 97 puan ile... Kursum ise 3 puanın motoru çalıştırırken boşa almadığım için kesildiğini söyledi... Ağlayacaktım sinirden... Bu memleketin hali ne olacak boyleee

okan
07.Ağustos.2007, 13:12
bu kadarda olmaz yaniii... biras abartı olabilir diye düşünüyorum.... :mrgreen:

inci
07.Ağustos.2007, 13:24
sürücü belgesi snavaları herzaman 11:00 da başlar ,ben yıllardır görev yapıyorum bu sınavlarda ,hep böyle olur,bize de 09 derler ama 11 e kadar beklerizzz...
sınavı yapan eleman kesinlike motordan bi haber ...durum böle olunca puanlamayı da kafasına göre yapmış...:)

yeaks
07.Ağustos.2007, 13:48
abi otomatik olayına çok güldüm ya gerçekmi bu acaba ?

ÇeLeBi MuRaT
07.Ağustos.2007, 14:10
Bende ehliyet alırken dudunun anlattığı gibi oldu.Koca koca makinelerle gelen adamlar hondanın çok ufak bir motoru var şu pizzacıların kullandığından ondan sürdürdüler gülimmi ağliyimmi cidden bu kadar basit olmamalı bence...Cidden eğitim şart yoksa daha çok insanın canı yanacaktır.

okan
07.Ağustos.2007, 14:18
Banada istop et çalıştır demişlerdi .. istop ettim çalışmamıştı skutır...soora kursun sahipleri ayakla tangır tungur vura vura çalıştırmışlardı....la tam bi safsata yaa...hey güzel ülkem ne zaman düzelecen.... :mrgreen:

yenikoylu_ua
07.Ağustos.2007, 14:58
Ben göremicem ben göremicem :duvar: :duvar: :duvar: :duvar: :duvar: :duvar:

talkie
07.Ağustos.2007, 14:59
Ben sınav yerine Raptorumla gitmiştim.Malum küçük yer ehliyet filan soran yok.Sınavı yapacak olan kişi kaskı ve motoru görünce sen sürmesen de olur aslında ama formalite gereği 10 metre git gel dedi ve ehliyetimi aldım.Olayın bir diğer trajikomik yanı ise sınavda bize not veren hocanın scooterin ön arka freni bilmemesi idi(bu arada belirteyim gözetmen sınav yerine bu scooterla gelmişti).Motora yabancı olan bir kişiye sağ taraftaki arka fren dediği için eleman biz müdahele edene kalmadan yola çıkıp u dönüşü yaparken sağdaki freni sıktığı için düşmüş ve hocaya sinirlenmişti.

dudu
07.Ağustos.2007, 15:05
Bunlar benim başımdan geçmedi, gerçek olup olmadığını bilmiyorum. Sadece çok güldüm, paylaşmak istedim. Gerçi 2002 de ben ehliyeti alırken de durum bundan çok da farklı değildi ya neyse :)
Bana da külüstür bi scooter verdiler. Tam sınavın ortasında otomatik bi alet olmasına rağmen stop etti alet :) Tekme tokat çalıştırdım neyse ki. Aslında daha önce hiç motora da binmemiştim, iyi becermişim yine ayakla filan çalıştırmayı :)

moonchild
07.Ağustos.2007, 15:06
Aslında polis köprü girişinde falan motorcu çevirmesin hiç! Bu direksiyon sınavları kaç kere yapılıyo bir senede? Sadece o günlerde mesai yapsınlar! Öyle büyük ceza keserler ki! Yahu insanlar dalga geçer gibi motoruyla gidiyo ehliyet sınavına! Çekicen oraya bi ekip arabası, oh mis!!

Benim de direksiyon sınavım esnasında yandaki parkurda bi arkadaş saçmaladı, parkurun sonunda okulun bahçe duvarının dibine çekilmiş ehliyetsiz motorcu arkadaşların motorlarına daldı! Dehşet verici bi görüntüydü işin aslı! Ama bi o kadar da ironikti! O kadar çok güldüm ki millet beni linç ediyodu nerdeyse!!

gecee
07.Ağustos.2007, 15:17
ülkemizde malesef boyle ...
gerek araba gerek motor ehliyeti para karşılında alıyor fakat tecrübe, deneyim, ustalık trafikte gelişiyoo ..

Arkadaşım bu arada sen yine şanlısın ..en azından bakmışlar bişey demişler ..
benim girdiğim sınavda kim nerden nereye gidiyo belli değildi ..
gidiyosun sonra biri geciyo önunden duruyosun , biri sana yol veriyo falan ...

RoS
07.Ağustos.2007, 16:18
bu ayın 11 inde de benim direksiyon sınavım var bakalım bizim sınavda neler olacak :)

Deli çerkes
07.Ağustos.2007, 16:57
Bnede geçen cumartesi girdim direksiyon sınavına , Cendere - Kemerburgaz yolunda akan trafiğin içinde yapıldı sınav. o ylu bilen bilir ağır yük kamyonları geçer devamlı , 50 metre kadar gidip sola dönüp , 3 kukadan dolaşmamız istendi. sınav görevlisi kaskımı çıkartmamı istedi ( başkasının yerine sınava girenler içinmiş) tekrar takıp 50 metre gittim , durup sola sinyal verip döndüm. motorun sinyali arızalı , takılı kalıyor ne yaptıysam sinyali kapatamadım. 90 puanla geçtim ama o 10 puanı neye göre kırdıklarını açıklamadılar.

Kursta genç arkadaşlarıma hep verdiğim bir öğüt vardı. Hayatımız sınavlarla şekilleniyor. Öss , Oks , Kpss gibi bu tür sınavlarda çoğunlukla 4 yanlış bir doğruyu götürken , trafikte bir yanlış herşeyinizi götürür. dikkatli olalım arkadaşlar

yenikoylu_ua
07.Ağustos.2007, 17:35
Kursta genç arkadaşlarıma hep verdiğim bir öğüt vardı. Hayatımız sınavlarla şekilleniyor. Öss , Oks , Kpss gibi bu tür sınavlarda çoğunlukla 4 yanlış bir doğruyu götürken , trafikte bir yanlış herşeyinizi götürür. dikkatli olalım arkadaşlar

Evet bunu hem bizim hem dört teker kullananların biyerlerine kazıması gerekiyor
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: