PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza ***

iakyurek
07.Ağustos.2007, 12:58
Bugün kü hürriyette manşette var. Araç sürücüsü alkollüymüş. Yav tutamıyorum kendimi taşla sopayla dövesim geldi yeter beeeee

İzmir-Çeşme otobanı Limontepe kavşağı yakınlarında meydana gelen trafik kazasında, bir otomobilin aynı yönde seyreden motosiklete çarpması sonucu 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Şiddetli çarpışmanın etkisiyle 30 metre sürüklenen motosiklette bulunan ve Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri oldukları iddia edilen İrem Uygur (20) ile Yaşar Mete Oymaklı (26) şarampole uçarak feci şekilde can verdi. Otomobilde bulunan ESHOT'tan emekli Baki Yasin de olay yerinde yaşamını yitirdi.
Kaza dün akşam saat 21.30 sıralarında Çeşme otobanı Uzundere Kavşağı yakınlarında meydana geldi. İzmir'den Aydın istikametine gitmekte olan Mimin İdu (33) yönetimindeki 35 DNZ 71 plakalı otomobil, dikkatsizlik sonucu aynı yönde seyreden 35 DPD 66 plakalı motosiklete arkadan çarptı. Otomobil, çarpmanın etkisiyle sürücü denetiminden çıkarak takla atarken motosiklet yaklaşık 30 metre sürüklendikten sonra yol kenarındaki bariyerlere çarparak hurda yığınına dönüştü.
Motosiklette bulunan İrem Uygur ile Yaşar Mete Oymaklı şarampole yuvarlanarak feci şekilede yaşamlarını yitirdi. Otomobilde bulunan ESHOT'tan emekli Baki Yasin olay yerinde hayatını kaybederken, otomobil sürücüsü Mimin İdu (33) ile araç içinde bulunan Edip Diricanoğlu (34), İrfan Karagöz (54) ve Salih Çadak (32) yaralandı. Yaralılardan Mimin İdu ile Edip Dirincanoğlu Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, İrfan Karagöz ile Salih Çadak ise Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.
Kaza ile ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

altug
07.Ağustos.2007, 13:01
Çok acı bir durum. allah rahmet eylesin.

alkollü araç kullananlara para cezası değil ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS cezası verilmeli.

okan
07.Ağustos.2007, 13:10
hay allah yine kaza haberi yavv....her gün yenileri ekleniyor....allah rahmet eylesin....

altuğa bende katılıyorum.. daha öncede yazmıştım.. bunun cezası adam öldürmeye teşebbüs olmalı .... :twisted:

inci
07.Ağustos.2007, 13:28
ayyyy ayyyy ya off bu ne yaa ,
ne diyeceğimi ,yazacağımı şaşırdım ...ALLAH sabır versin ailelerine bu nasıl bir acıdır ...kendilerine de ALLAH rahmet etsin ....:(

xerline
07.Ağustos.2007, 13:32
Allah'tan rahmet ailelerinede sabır versin... genc yasta kaybedilenlerin acısı daha buyuk oluyor.
kimbilir ailesinin ne hayalleri vardı. Okul bitecek yuksek makamlara geleceklerdi hatta o çift evlenecekti... Annesi ne umutlarla çeyizini hazırlamıstı...
Ama ..... adamın teki 2 kadeh atım diye raikkonen zannedip basıyor ve ailelerin hayatını karartıyor.
Ben teyze kızımı trafik kazasında kaybettim, hiç haber vermeden teyzeme her gittigimde her zaman sanki yuzunu yeni yıkamıs havluya silmemişçesine ıslak buluyorum, gozleri mosmor, eniştemde aynı durumda, obur teyze kizim depresyonda konusmuyor yemek yemiyor ve evli ufacık bir oglu var daha bir cok sey ... ve bu durum butun ailelerde aşşagı yukarı aynı...
soylemek istediğim bu kisiler sadece bir kişiyi yada bir aileyi öldürmüyor, bir cok aileyi mahfediyorlar...
sonra mı sonrada senin benim gibi dolasıyorlar mahkemede yalan soyluyorlar ama sonuçta senin bindiğin metroya binip senin yürüdüğün yollarda yürüyor ve senden benden daha cok eğleniyorlar. :(

ÇeLeBi MuRaT
07.Ağustos.2007, 14:12
Allah rahmet eylesin genç genç insanlar ölüyor.En çok üzüldüğüm tarafı bu... :(

gecee
07.Ağustos.2007, 15:24
bu haberleri hep duyduk duymaya da devam edeceğiz ...
İnsanların bu şekilde hayata veda etmesi can yakıcı ...
toplum olarak yaşam standartlarımız, maddi imkanlarımız, kültür seviyemiz yükselmediği sürece de hep duyacağız ...
allah rahmet eylesin ... hayatını kaybedenlerin ailesine allah sabır versin ...

yenikoylu_ua
07.Ağustos.2007, 15:32
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Alkollu araç kullanmanın cezasını yap 10.000 ytl bak bunların bitanesi trafiğe çıkıyomu bidaha araçlarıda bağlıcan ceza ödendi makbuzu gelmeden çözmicen 1 ayda süre vericen ödemedimi bi açıkarttırma yap tahsilatı devam araç karşılamıyomu tut yakasından at 5 yıl içeri kafadan bi iki kişi yanar ama en azından caydırıcı olur kimse çıkmaz diğer taraftada suçsuz günahsız insanlar ölmez

gidikurt
07.Ağustos.2007, 17:34
Çok üzücü bir durum allah vefat edenlerin yerini cennet eylesin.
Ailelerinede baş sağlığı diliyorum.

xerline
07.Ağustos.2007, 17:53
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Alkollu araç kullanmanın cezasını yap 10.000 ytl bak bunların bitanesi trafiğe çıkıyomu bidaha araçlarıda bağlıcan ceza ödendi makbuzu gelmeden çözmicen 1 ayda süre vericen ödemedimi bi açıkarttırma yap tahsilatı devam araç karşılamıyomu tut yakasından at 5 yıl içeri kafadan bi iki kişi yanar ama en azından caydırıcı olur kimse çıkmaz diğer taraftada suçsuz günahsız insanlar ölmez
Bu hiç olmamasından daha iyi ama arkadasında soylediği gibi egitim ve kültür seviyesi yükselmeden olmaz zaten böyle bir ceza olduğunda da yine hukuk züğürte işler, zeginler parayı öder yerine de adam bulur 5 yıl yatırır garibim günahsızımı ailene bakıcam sana da para vericem diye :(
Canımız yanmaya devam eder ama katılyorum ki oranı düşürür.
Bunları gördük adaletin nasıl işlediğini canım TÜRKİYE'mde hepimiz biliyoruz .

korsan_bey
07.Ağustos.2007, 19:13
madem ki alkol aldın niye yola çıkarsın be adam yazık diilmi şimdi sana da kazaya sebep olduğun insanlara da yazık günahtır ya...

lunatic
07.Ağustos.2007, 20:12
Bu, alkollü motor kullananların da kulağına küpe olmalı bence...

deep-impact
07.Ağustos.2007, 20:59
bu olayı duymuştum şimdide kanal d'de gördüm ya arkadaşlar ölen arkadaşlar üniversite son sınıf öğrencisi böyle insanlar kolay yetişmiyor ama malesef geride kalana bakın kendini bilmez serserinin birisi umarım adalet gereken cezayı en kısa sürede unutamayacağı şekilde verir bu alkollü serserinin. Ölen arkadaşlara allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun.

sancezz
07.Ağustos.2007, 21:39
bu olayı duymuştum şimdide kanal d'de gördüm ya arkadaşlar ölen arkadaşlar üniversite son sınıf öğrencisi böyle insanlar kolay yetişmiyor ama malesef geride kalana bakın kendini bilmez serserinin birisi umarım adalet gereken cezayı en kısa sürede unutamayacağı şekilde verir bu alkollü serserinin. Ölen arkadaşlara allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun.
ABI UZUNTUMDE INAN BU O KADAR CABALAYIP BU DUNYADA ADAM OLMAK ISTEYEN PIRLANTA GIBI INSANLAR VAR VE MILLETIMIZE FAYDALI OLACAK BU GENCLER MILLETIMIZE ZARARDAN BASKA HICBIRSY VERMEYEN ASALAK GIBI YASAYAN BU VARLIK YUZUNDEN HAYATLARINI KAYBEDIYOR NE DIYELIM ALKLAH RAHMET EYELSIN SENINDE ASALAK ALLAH VERMISTIR ZATEN BELANI :idea: :idea: :idea: :x :x :x :x