PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hepimizin Korkulu Rüyası Köpekler :)

ckaraca
17.Şubat.2016, 15:52
Bu günde, hepimizin korkulu rüyası köpeklerle aramızda geçen diyalogdan bahsedeyim…

Oturduğum sitenin girişinde yaklaşık 1-2km lik bir yol ve yolun tam yarısında bir güvenlik kulübesi ve tantanlar var. Güvenliğin çevresinde de yaklaşık 10 adet cüsseli köpek :) benim gibi köpek fobisini 20 yılda yenebilmiş biri için bu gerçekten çok sıkıntılı…

Bu durumu çözebilmek için bir sürü mail, bir sürü telefon konuşması yaptım, cebime biber gazı koydum, çok yaklaşırsa tekme atarım diye kafanda kuruyorum, ancak sonunda pes ettim. ve ne mi yaptım. :)

Bir laf var “Bükemediğin bileği öpeceksin.” Ben de aynen öyle yaptım. Bir paket sosis aldım, birer parmak kalınlığında doğradım ve güvenliğin oraya yavaş yavaş yanaştım. Bu köpeklerle en iyi anlaşan kim dedim, sağolsun güvenliğin biriside hemen yanıma geldi. Köpeklerden birinin bana saldırdığını ısırılmak veya düşürülmekten korktuğumu onlarla barış yapmaya geldiğimi ilettim. Birlikte bütün hepsini besledik. Emin olun bana saldıran anaları utancından 20m den fazla gelmedi davete… :)

Artık rahat ve huzurluyum. Motor kullanmayı ve hayvanları seviyorum. Belki birilerinin de böyle sorunu vardır ve yaklaşımı değiştirmek işine yarar :)

Kalın sağlıcakla…

FouL
17.Şubat.2016, 16:10
Güzel fikir hikâyede güzel tesekkurler paylaştığını icin

Coctailozer
17.Şubat.2016, 16:50
Evet onları beslemek güzel bi yöntem. Ben korkmam köpeklerden. Baktım iri cüsseli bi hayvanat geliyorsa istifimi bozmadan devam ederim. Hatta kızgın gözlerle bakarım bağırırım. Köpekler korkan birini cidden anlıyor ve daha çok üzerine geliyor. Ayrıca normal hızımızda giderken daha çok hızlanırsak onları daha çok koştururuz. Ben yavaşlarım biraz yavaşlayınca onlarda tehlikeli olabileceğimizi sezip yavaşlıyor sonra biraz hızlanıp tekrsr yavaşlıyorum ve oradan uzaklaşıyorum :D

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bypale
17.Şubat.2016, 17:21
Açkan sen sen değilsin diye bi slogan vardı. Tabi bu köpekler için geçerli. :cheesy:Her seferinde sosisle gelmiyeceğin için. Yinede dikkatli ol. Hız kesme tecrübesini bende yaşadım. Hızı düşür. Minimum hızla syret. Çok koşmuyolar ozaman. Ama ısırmaması konusunda matematiksel bi sonuç yok şuana kadar. 8)

FurkanC.
17.Şubat.2016, 17:23
Abi iyi güzel düşünmüşsünde her seferinde sosis mi taşıycaz geçenlerde beni de ısırdı tam ısırmak deyelimde sıyıttırdı durduğum için şehir içi olduğundan kaçma şansım yoktu hele bizim kampüsteki köpekler bildiğin avına yaklaşan aslan gibi geliyolar tek çare kaçabiliyosan kaçmak yoksa durcan ben başka seçenek göremiyorum çünkü ne zaman nerden çıkcakları hiç belli olmuyor

ckaraca
17.Şubat.2016, 17:26
Açkan sen sen değilsin diye bi slogan vardı. Tabi bu köpekler için geçerli. :cheesy:Her seferinde sosisle gelmiyeceğin için. Yinede dikkatli ol. Hız kesme tecrübesini bende yaşadım. Hızı düşür. Minimum hızla syret. Çok koşmuyolar ozaman. Ama ısırmaması konusunda matematiksel bi sonuç yok şuana kadar. 8)

Bende yolumu her defasında kesip ahaaa bizim keriz geliyooo diye beklerler mi merak ediyorum :)

ckaraca
17.Şubat.2016, 17:29
Abi iyi güzel düşünmüşsünde her seferinde sosis mi taşıycaz geçenlerde beni de ısırdı tam ısırmak deyelimde sıyıttırdı durduğum için şehir içi olduğundan kaçma şansım yoktu hele bizim kampüsteki köpekler bildiğin avına yaklaşan aslan gibi geliyolar tek çare kaçabiliyosan kaçmak yoksa durcan ben başka seçenek göremiyorum çünkü ne zaman nerden çıkcakları hiç belli olmuyor

:) valla ben bunlar benim muhitin köpekleri diye böyle bir yol izledim. Normalde "tüüü topuk" derler bizde kaçarım :)

Berkay BEKTAŞ
17.Şubat.2016, 17:29
köpekler insanlar kadar nankör değiller, emin ol bundan sonra sana dokunmazlar hatta seni korurlar çünkü bir kere karınlarını doyurdun onların 8)

Ufuk_
17.Şubat.2016, 17:37
Kampustekiler cidden sıkıntı çimenlerin arasından eğilerek bana doğru harekete geçtiklerini bilirim arabanın bile lastiğini dişliyolar bize neler yaparlar Burak ı ısırmıslıkları bile var.Cenk abinin fikri mantıklı geldi migrosta 1 tl ye dostluk mamaları satılıyo onlardan alıp çantama koyucam.

ckaraca
17.Şubat.2016, 17:40
Kampustekiler cidden sıkıntı çimenlerin arasından eğilerek bana doğru harekete geçtiklerini bilirim arabanın bile lastiğini dişliyolar bize neler yaparlar Burak ı ısırmıslıkları bile var.Cenk abinin fikri mantıklı geldi migrosta 1 tl ye dostluk mamaları satılıyo onlardan alıp çantama koyucam.

3-4TL ye hindi aç bitirler var biraz maliyetli ama onu dene koku çok cazip oluyor onlar için :) 1 paket yetek bence :)

ob1kanobi
17.Şubat.2016, 17:43
Barışınızı tebrik ederim Cenk abi. Sorununu böyle yapıcı bir yöntemle çözdüğün için de seni ayrıca kutlarım. Örnek bir tutum olmuş.

Sent from my iPhone using Tapatalk

karakalem
17.Şubat.2016, 17:48
Cenk abi köpekler konusunda tecrübemi biliyosunuz zaten lakabımdan da belli :D
Kampüste beni ısıran köpeği ertesi gün gittim sevdim. Burda küçükparkta beni ısıran köpeği ise defalarca besledim sevdim ama "o" da ısırdı.. Köpekleri çok seviyorum, bana çoğu zaman insanlardan daha yakınlar ama onlara bu yaptıklarından dolayı kızgın değilim, sadece kırgınım...

Nymphe
17.Şubat.2016, 17:49
Dostluk maması iyi fikir Ufuk ben de taşıyorum hep yanımda. Ofiste de paket paket bulunduruyoruz

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ckaraca
17.Şubat.2016, 17:50
[QUOTE=ob1kanobi;196660]Barışınızı tebrik ederim Cenk abi. Sorununu böyle yapıcı bir yöntemle çözdüğün için de seni ayrıca kutlarım. Örnek bir tutum olmuş.

Sağol, umarım yöntem uzun sürekli ve başarılı olur.

ckaraca
17.Şubat.2016, 17:53
Cenk abi köpekler konusunda tecrübemi biliyosunuz zaten lakabımdan da belli :D
Kampüste beni ısıran köpeği ertesi gün gittim sevdim. Burda küçükparkta beni ısıran köpeği ise defalarca besledim sevdim ama "o" da ısırdı.. Köpekleri çok seviyorum, bana çoğu zaman insanlardan daha yakınlar ama onlara bu yaptıklarından dolayı kızgın değilim, sadece kırgınım...

Sen bu konuda azimlisin. :) ben ısırırsa, köpek korkumun tekrar geri gelmesinden korkuyorum sadece :(

2_rock
17.Şubat.2016, 20:11
Vallahi aslında güzel yol izlemissin köpekler gerçekten o kadar nankör hayvanlar değiller. Yalnız şöyle bir durum var senin bu sosis rüşveti ile imzaladığını barış antlaşması sadece sen oradan yürüyerek geçerken ve onları seversen olabilecek bir durum çünkü senden başka bir sürü motorlu gelip geçeceği için onu anlayamacaklardir. Yinede dikkatli olmanızı öneririm başınıza birşey gelmesin

ibrahimyılmaz
19.Şubat.2016, 03:48
Bence buragi artçı olarak taşımak en mantiklisi köpek gelirse atın buragi zaten o alışık geçen seferihisarda köpeklerin gözü resmen buragi aradı izlediler ve hiç saldırmadilar.. Şaka bi yana ben korkmamama rağmen ( bikere kız arkadaşımı korumak için bogustugumu bilirim) bana bi radyatore patlamıştı bide köpek korkusu olan kişilere hak veririm yanı bence böle olduğunda durun abi ben eğer işlek bi yolda değilsem duruyorum inip kovaliyorum sonra kalan karizmayla geri binip devam ediyorum yoluma:)

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2_rock
19.Şubat.2016, 15:09
Karızma sonrasında hastanede kuduz aşısı ile devam ederse şaşırmam)))

ibrahimyılmaz
19.Şubat.2016, 15:11
Karızma sonrasında hastanede kuduz aşısı ile devam ederse şaşırmam)))
Valla aldora atış serbest varsa yüreği olan köpek gelsin [emoji23] [emoji23] bugüne kadar çıkmadı [emoji41] [emoji41]

karakalem
19.Şubat.2016, 15:13
Bence buragi artçı olarak taşımak en mantiklisi köpek gelirse atın buragi zaten o alışık geçen seferihisarda köpeklerin gözü resmen buragi aradı izlediler ve hiç saldırmadilar.. Şaka bi yana ben korkmamama rağmen ( bikere kız arkadaşımı korumak için bogustugumu bilirim) bana bi radyatore patlamıştı bide köpek korkusu olan kişilere hak veririm yanı bence böle olduğunda durun abi ben eğer işlek bi yolda değilsem duruyorum inip kovaliyorum sonra kalan karizmayla geri binip devam ediyorum yoluma:)

Köpekler kokumu almayınca birşey yapmıyor demek sizede, demek beni rakip olarak görüyorlar :D Şaka bi yana köpek havlıyorsa dur, sevmeye çalış felan ama köpek havlamadan geliyorsa sıkıntı büyük , aç gazı kaç. (Tecrübe ile sabit)

2_rock
19.Şubat.2016, 15:13
Bir ara deneme yapmamız lazım)))))

ibrahimyılmaz
19.Şubat.2016, 15:14
Aslında konu başlığını değiştirmek lazım buragin korkulu rüyası köpekler olmali:)

Peder
19.Şubat.2016, 15:40
Genelde imkanım ve vaktim varsa durup ben bağırarak kovalarım hep işe yaradı.
Fakat siz gazı açtıkça oda açıyor yapışıyor peşinize :cheesy:

ckaraca
19.Şubat.2016, 16:07
Sosisleri verdim akşam yine kovaladı bu defa aramızda tel örgü vardı. Ama azimliyim bu gün tam yanlarında durdum motorla kontağı kapattım konuştum, sonra çalıştırdım gittim :)
Bu arada köpeklerin psikolojik olarak kafalarına yer ediyor. ya biri yavrusuna, arkadaşına çarpıyor (çarpçak gibi oluyor.) o da o sese ve görüntüye takılı kalıyor :) Bu köpeğinde yavruları (3-4 aylık) olduğu için sanırım ben hızlanınca daha çok kızıyor. :)
dediğim gibi azimliyim. :)

ckaraca
19.Şubat.2016, 16:08
Aslında konu başlığını değiştirmek lazım buragin korkulu rüyası köpekler olmali:)

İbrahim iyi fikir Burak artçı olarak düşünülebilir :) buda bir çözüm :)