PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FARBA far modifiyesi

Fatal
20.Şubat.2016, 12:43
Arkadaşlar daha öncede yapıldığı gibi bende yaptım ve çok güzel oldu biraz uğraştırıyor tam sığmıyor ama far çerçevesini ayarlayınca düzgün oturuyor
Olay şu toroslardaki farba marka çanağı metal gerçek camdan far
Fiyatı 20 tl
Not: farba farda park lambası deliği yok ben deldim koyayım diye çok dar olduğu için farın içi iptal ettim parksızda güzel oldu bence

Özellikle bende motorsiklet değilde otomobil xenonu aldım iyi aydınlatsın diye 1 xenon balastı ve kalitelisinden 8000k lik 1 ampül 85 tl ye aldım ve kendim montajladım
Birde yedek 30000k lik deli mavi aldım şimdilik onu takdım uzun yola çıkarken 8000 lik beyazı takacağım kısacası farın görüntüsü takılmış hali ve gece yol gösterme performansı bu şekilde
Umarım açıklayıcı olur ve beğenirsiniz gece çok güzel ve morumsu mavi aydınlatıyor :Rockn Roll::Rockn Roll::Rockn Roll::Rockn Roll:

http://s30.postimg.org/99p4oz7bl/20160219_173455.jpg

http://s30.postimg.org/s5ut8t975/20160219_173504.jpg

http://s30.postimg.org/644iyropd/20160219_173731.jpg

http://s30.postimg.org/qfbs7bro1/20160219_192534.jpg

http://s30.postimg.org/n23jkly35/20160219_193238.jpg

http://s30.postimg.org/5sn2m089d/20160219_193244.jpg

http://s30.postimg.org/yd1lv8fkh/20160219_193310.jpg

Buda gece yol gösterme ve uzun kısa videosu

https://www.youtube.com/watch?v=CoHhfZgUCek

ereneren
20.Şubat.2016, 12:53
baya iyi olmus kardeşim bizim farlar sıkıntılı toros farı iyi çözüm anlasılan :)

CELİL
20.Şubat.2016, 13:01
Mustafa Emeğine sağlık güzel olmuş güle güle kullan 8)

UğurOrhon
20.Şubat.2016, 13:06
Bi tane de bana şart anlaşılan, ışıksız dağ yollarında orjinal uzunlar da pek kâr etmiyor çünkü. Emeğine sağlık :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fatal
20.Şubat.2016, 13:07
baya iyi olmus kardeşim bizim farlar sıkıntılı toros farı iyi çözüm anlasılan :)

Biraz uğraştırıyo far tası dar ama muhakkak sonunda oluyo hem görüntüsü kötü değil hemde yolu iyi aydınlatıyo 8)

Fatal
20.Şubat.2016, 13:08
Mustafa Emeğine sağlık güzel olmuş güle güle kullan 8)

Teşekkürler celil abi :cheesy:

Fatal
20.Şubat.2016, 13:09
Bi tane de bana şart anlaşılan, ışıksız dağ yollarında orjinal uzunlar da pek kâr etmiyor çünkü. Emeğine sağlık :)

Valla kesinlikle tavsiye ederim basit ve etkili çözüm

UğurOrhon
20.Şubat.2016, 13:12
Valla kesinlikle tavsiye ederim basit ve etkili çözüm
İlk fırsatta yapacağım. Anlatım için teşekkürler :)

2_rock
20.Şubat.2016, 13:19
Mustafa hayırlı olsun kardeşim eline sağlık şekil olmuş. Senide göremiyoruz aldın motoru yoksun ortalıkta. Arada gir foruma özletme kendini

Fatal
20.Şubat.2016, 13:24
Mustafa hayırlı olsun kardeşim eline sağlık şekil olmuş. Senide göremiyoruz aldın motoru yoksun ortalıkta. Arada gir foruma özletme kendini

Sağol aldoracım bu günlerde aşırı derecede arıza var 1 2 aydır pc başına geçemiyorum dünde izinliydim hastaneye falan gittim kalan vakitte hemen sanayiye koştum bunları yapyı şu andada malzeme gelicek 1 saat boşluğum vardı hemen telefondan yükledim sizlerle paylaştım bi toparlasam işlerimi gene aktif olarak takılıcam ama şimdilik böyleyim mecburen :artiz:8)

nickziki
20.Şubat.2016, 14:15
Eline sağlık güle güle kullan. Bu far bizimkilerden büyük mü? Ben de led var aydınlatmasından memnunum ama farı büyütmek istiyorum. Normalde 16 cm fln çapı dıştan.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peder
20.Şubat.2016, 14:27
emeğine sağlık ışıl ışıl olmuş

Fatal
20.Şubat.2016, 16:01
Eline sağlık güle güle kullan. Bu far bizimkilerden büyük mü? Ben de led var aydınlatmasından memnunum ama farı büyütmek istiyorum. Normalde 16 cm fln çapı dıştan.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ölçü olarak bilmem ama hemen hemen aynı xenon ampulü arabalara göre olduğu için tam sığmıyor içine yoksa sıkıntısız sorunsuz gıcır gıcır 8)

Fatal
20.Şubat.2016, 16:02
emeğine sağlık ışıl ışıl olmuş

Teşekkürler 8)

2_rock
20.Şubat.2016, 21:06
Eksik etme bizi paylaşımlarını bekliyoruz .

Fatal
20.Şubat.2016, 22:36
Ne demek elimden geldiğince 8)

Bahadır
21.Şubat.2016, 01:29
Benim bildiğim araba zenonlarının gücü yüksek.Regallere 35 watttan fazla takarsan aküden yer 8)

selmankaya
21.Şubat.2016, 02:23
Çok güzel, far tasının çapının kaç cm olması gerekiyor biliyor musun?

Fatal
21.Şubat.2016, 12:20
Benim bildiğim araba zenonlarının gücü yüksek.Regallere 35 watttan fazla takarsan aküden yer 8)

Xenonlar 35w dır zaten ilk yandığında anlık 5 amper çeker max. 1 dk içinde ısınınca yani 3.1 amperde yanmaya devam eder xenonun özelliği 12v 35w elektrik harcayarak 23500v üretip xenon gazlı lambayı yakmak balastın içinde ateşleyici ve gerilim yükseltici var o yüzden düşük harcamayla yüksek güç üretiyor
Not: Bu bilgiler biryerden alıntı değildir deneyimlerin üzerine bizzat kendi bilgilerim dir 8):Rockn Roll::Rockn Roll::Rockn Roll:

Fatal
21.Şubat.2016, 12:24
Çok güzel, far tasının çapının kaç cm olması gerekiyor biliyor musun?

Hiç ölçmedim kardeşim oto parçacısına renault toros farı ver diyosun ama H4 uzun kısa diye belirtin yanlış olmasın farba marka 20 tl ye alıyosun ama xenon ampulünun arkası uzun olduğundan sıfıra sıfır oturuyor far çerçevesini oturtarak sıkıyorsun tutuyo çok hafif bir gevşeklik kalıyo ondada far düşmez korkmayın sonuçta birebir uyması mümkün değil diğer yandan kablo tesisatı uygun değil kesip biçme gerekiyor elektrikden anlamıyorsanız kendiniz yapmayın xenon takmayı düşünenlerde depoyu sökün balastı altına şaseye sabitleyin en rahat ve mantıklı yer orası çünkü8)

Bypale
21.Şubat.2016, 12:47
Mustafa emeğine sağlık.8) Bu işlemi sende yapmış oldun. Çok maliyetsiz ve başarılı bi paylaşım. Fardaki ufak tefek gevşeklik için fartasının içinde farın yaslandığı bi çember var. Ona 3mm kalınlığında kauçuk parçalar yapıştır ( ben radyatör hortumu kesip yapıştırmıştım) o boşlukta kapanmış olur. Hiç oynama olmaz. Depo altına balastı koyarkende her ihtimale karşı balastı yalıtkan bi malzemeyle muhafaza etmek çok faydalıdır8)

Not: bu konu zaten vardı. Karmaşaya engel olmak için. Aynı işlemi farklı başlıklardan değilde açılmış başlıktan dewam etmek daha faydalı olur. 8)

Fatal
21.Şubat.2016, 12:51
Mustafa emeğine sağlık.8) Bu işlemi sende yapmış oldun. Çok maliyetsiz ve başarılı bi paylaşım. Fardaki ufak tefek gevşeklik için fartasının içinde farın yaslandığı bi çember var. Ona 3mm kalınlığında kauçuk parçalar yapıştır ( ben radyatör hortumu kesip yapıştırmıştım) o boşlukta kapanmış olur. Hiç oynama olmaz. Depo altına balastı koyarkende her ihtimale karşı balastı yalıtkan bi malzemeyle muhafaza etmek çok faydalıdır8)

Not: bu konu zaten vardı. Karmaşaya engel olmak için. Aynı işlemi farklı başlıklardan değilde açılmış başlıktan dewam etmek daha faydalı olur. 8)

Benim fardaki boşluk belli belirsiz olduğu için uğraşmadım
Yalıtkan malzemeye sarmak aklıma gelmedi valla sadece ses yapmasın diye plastik sünger sıkıştırdım gayet rahat :cheesy:

Bi dahaki uygulamalarda altına devam ettiririz konuyu 8)

Bypale
21.Şubat.2016, 12:58
Benim fardaki boşluk belli belirsiz olduğu için uğraşmadım
Yalıtkan malzemeye sarmak aklıma gelmedi valla sadece ses yapmasın diye plastik sünger sıkıştırdım gayet rahat :cheesy:

Bi dahaki uygulamalarda altına devam ettiririz konuyu 8)

Plastik kelepçeyle sabitleseydin keşke. Balastın çıkış kuvveti fazla olduğundan allah korusun. Kötü hadiselere maruz kalma. Ve çarpmasıda çok fena oluyo. Yaşanmış tespittir:)

Fatal
21.Şubat.2016, 13:12
Plastik kelepçeyle sabitleseydin keşke. Balastın çıkış kuvveti fazla olduğundan allah korusun. Kötü hadiselere maruz kalma. Ve çarpmasıda çok fena oluyo. Yaşanmış tespittir:)

Zaten elektrik tesisatında bant nasıl gerekliyse cırt kelepcede o kadar lazım :cheesy: bende kullandım iyi sabitledim yerine ne olur ne olmaz diye köpük tarzı plastik sünger sıkıştırdım

Ve çok iyi biliyorum balast nasıl elektrik üretir ne kadar ve nasıl çarpar dedim ya 23000v pekde iyi gelmiyo insana 8) merak iyi değildir yedim biliyorum voltajı mesleğim elektrik elektronik :p:p:p