PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Custom Choppers !!

yeaks
10.Ağustos.2007, 01:27
arkadaşlar mecidiyeköyden geçerken böyle bi yere rastladım acaip iyi motorlar yapıyorlar herifler ve bir türk firması işte adresi

http://www.ttcustomchoppers.com/index_tr.html

bunlarda yaptıkları motorların resimleri
http://upload2.postimage.org/199067/Untitled_1.jpg (http://upload2.postimage.org/199067/photo_hosting.html)
http://upload2.postimage.org/199075/2.jpg (http://upload2.postimage.org/199075/photo_hosting.html)
http://upload2.postimage.org/199083/3.jpg (http://upload2.postimage.org/199083/photo_hosting.html)
http://upload2.postimage.org/199092/6.jpg (http://upload2.postimage.org/199092/photo_hosting.html)
http://upload2.postimage.org/199101/7.jpg (http://upload2.postimage.org/199101/photo_hosting.html)
http://upload2.postimage.org/199105/12.jpg (http://upload2.postimage.org/199105/photo_hosting.html)http://upload2.postimage.org/199112/15.jpg (http://upload2.postimage.org/199112/photo_hosting.html)
buda bisikletleri :D
http://upload2.postimage.org/199120/17.jpg (http://upload2.postimage.org/199120/photo_hosting.html)

verildiyse kusuruma bakmayın...

ozzymania
10.Ağustos.2007, 01:51
orayı herkes bilir.toplama parçalarla chooper yapıyorlar 20000 € dan başlıyor fiyatları.

yeaks
10.Ağustos.2007, 01:51
ağzım açık kaldı napiyim......

gecee
10.Ağustos.2007, 12:27
ağzım açık kaldı napiyim......

yeaks kardeşim sen fuardaki yaptığı motoru görmemişsin ya cok şey kacırmışsın ...

al bak istersen.

http://img341.imageshack.us/img341/5548/p1040064pi9yv1.jpg
http://img341.imageshack.us/img341/7766/resim048yw5os3.jpg
http://img341.imageshack.us/img341/4325/resim050sa8xy7.jpg

ozzymania
10.Ağustos.2007, 12:48
eğer param olursa ve oranın sahibi de belki bir gün müşteriler ile adam gibi ilgilenmeyi düşünürse bir ihtimal almayı düşünürüm.

mistersamet
10.Ağustos.2007, 12:51
BURADA HERŞEY SÜPER :cheesy: BEA

Deli çerkes
10.Ağustos.2007, 13:39
Çok haklısınız Ozzy , adamlar kendilerini dünyanın 8 harikası gibi görüyorlar , zamanında bir brosür istemiştim ilk söyledikleri fiyatların 45.000 YTL den başladığı , yani alacak maddi gücünüz yoksa uğraştırmayın brosürle gibisinden bir yaklaşımları var. ayrıca madem kişiye özel üretim var. halk geneline daha düşük fiyatlı ve daha basit tasarımlı ve daha düşük motor hacimli motorsikletler yapsalar daha mantıklı olacak , tabii elbette her gelir grubundaki müşterilere satış yapmak isterlerse.

Amerikada kişiye özel motor talebinid ne kadar bilemem ancak türkiyede bu fiyatlar varken sayı elbette çok azınlıktadır.

ozzymania
10.Ağustos.2007, 13:52
zaten onlar motor satamıyorlarki aksessuardan para kazanıyorlar.Ben oraya bir arkadaşımla motor almak için gitmiştim.Zaten istanbula gelmeden önce beni arayıp "abi orada beğendiğim bir model var onu almaya geliyorum beni oraya götür" şeklindeydi konuşmamız.Oradaki sorumlu kişi hani şu bıyıklı olan sanki bizi yoldan geçipte oraya giren birisi olarak gördü sanırım bizi, bayağı ilgisiz davrandı.Arkadaşımla o an birbirimize bakışlarımız "burdan bir cacık olmaz abi" şeklindeydi.Nitekim ordan çıkıp efsane motora gittik 1,5 saatlik bir ilginin sonunda (Sanırım efsanede'ki arkadaşın adı hakandı) benim arkadas tam hatırlamıyorum modeli ama ya Dyna idi ya da sportser'in bir modelini aldı.Peşin para aldı ki gönlü chooperlerda olmasına rağmen ve customchooper'dan almak için gelmesine rağmen.
Yani sen türkiyenin en iyi modellerini, en sağlam motorlarını, en afilli gösterişli görünümleri, üretsende satıcı kafası omadıktan sonra sadece sergilemekle yetinirsin.

inci
10.Ağustos.2007, 13:55
zaten onlar için çok çok satmak değil ki amaç...,bir tane yapıp satacak, parasını alacak koyacak cebe ,taksit yok, vade yok,temiz iş , takılıyorlar işte kendilerince haksız da değiller,param olsa ben de yaptırırım hiç düşünmeden

ozzymania
10.Ağustos.2007, 13:59
inci hocam senin zaten bir tane chooperin var.Her ne kadar zamanında seni üzdüyse'de ama bu adamların yaptığı motorlar her ne kadar isteğe görede olsa 1500 cc'den asağı değil.Ben korkarım oyle bir canavarın sırtına binmeye :) depikler mepikler sonra nal iziyle dolaşırız :P

inci
10.Ağustos.2007, 14:02
benim ki oyuncak ....
1500 olsun nolcak ki ....önemli olan dengeyi kurabilmek...ben bunu çoktan hallettim...bu iş cesaret işi .ben herzaman cesur olmakla övünürüm,bazen cahilce de olsa ...bu dünya ve insanlar bunu istiyorlar....

doğan
10.Ağustos.2007, 14:54
ben bu custom chopper mağazasının çok yakınında oturuyorum. bi gün 4-5 tanesini arkaarkaya trafiğe çıkardılar. çıkan sesi tarif edemiyorum. tüm trafik durdu zaten. herkes ne olduğunu anlamaya çalışıyordu.

inci
10.Ağustos.2007, 15:05
ben bu custom chopper mağazasının çok yakınında oturuyorum. bi gün 4-5 tanesini arkaarkaya trafiğe çıkardılar. çıkan sesi tarif edemiyorum. tüm trafik durdu zaten. herkes ne olduğunu anlamaya çalışıyordu. :duvar: :duvar:

handojoe
10.Ağustos.2007, 15:05
zaten onlar motor satamıyorlarki aksessuardan para kazanıyorlar.Ben oraya bir arkadaşımla motor almak için gitmiştim.Zaten istanbula gelmeden önce beni arayıp "abi orada beğendiğim bir model var onu almaya geliyorum beni oraya götür" şeklindeydi konuşmamız.Oradaki sorumlu kişi hani şu bıyıklı olan sanki bizi yoldan geçipte oraya giren birisi olarak gördü sanırım bizi, bayağı ilgisiz davrandı.Arkadaşımla o an birbirimize bakışlarımız "burdan bir cacık olmaz abi" şeklindeydi.Nitekim ordan çıkıp efsane motora gittik 1,5 saatlik bir ilginin sonunda (Sanırım efsanede'ki arkadaşın adı hakandı) benim arkadas tam hatırlamıyorum modeli ama ya Dyna idi ya da sportser'in bir modelini aldı.Peşin para aldı ki gönlü chooperlerda olmasına rağmen ve customchooper'dan almak için gelmesine rağmen.
Yani sen türkiyenin en iyi modellerini, en sağlam motorlarını, en afilli gösterişli görünümleri, üretsende satıcı kafası omadıktan sonra sadece sergilemekle yetinirsin.

o adamlar motorcu, BÜFECİ yada MAHALLE esnafı değil ki size perşembe pazarı ağzı yapsın...

onlar adamın motora bakışından anlar motorcu olduğunu sizde bir ışık görememiş olabilirler.

o adamlarla iki kelime konuşmak istemem doğrusu kendi payıma.

paramda olsa dükkanlarına girip o motoru almam.

çünkü kendi paramla kendimi aşağılamam.

onların beni küçümsemeleri haklarıdır, bunu yaparlar yada yapmazlar ama yapsalar bile alınıp darılmam. bunu hak ettiğimi düşünürüm.

hando_________

inci
10.Ağustos.2007, 15:08
haklısın HANDO "cuğum ama bir deyim vardır bilirisn "köprüden geçene kadar..........dayı diyeceksin" ...başak zaman değil ama bu motorsiklete sahip olmayı gerçektan isterim o zaman bu orman hayvanlarına şehir hayvanı gibi davranabilirim....;)

doğan
10.Ağustos.2007, 15:12
ben bundan 1-2 sene önce o mağazaya girdim. mağazanın een uzak köşesinde heryeri dövmeli bi amca oturuyordu. meğer air brush sanatçısıymışş. ben motorlara bakıyorum. biyandanda biri gelirde buyrun falan der diye bekliyorum. adamın umrunda değil valla. hiç kafayı bile kaldırmadı. ama ben inatla gittim yanına . dedim ki abi bu air brushh kaçtan başlıyo. fiyatları ne. o da bi depoya yaptığını gösterdi. bu 2000 ytl dedi. bende hımm çok güselmiş deyip uzaklaştım ordan :(

handojoe
10.Ağustos.2007, 15:16
BAZI İNSANLAR GÖRÜYORUM İLK OTOMOBİLLERİ WV PASSAT, GEÇERKEN HERYERE VE HERKESE SÜRTÜYOR...

BAZI İNSANLAR GÖRÜYORUM SON OTOMOBİLLERİ BMV X5, AMA GEÇERKEN HİÇSİR YERE DEĞMİYOR VE KİMSE GÖRMÜYOR...

BU MOTORLARI ALACAK PARAM OLSA BİLE ONLARA BİNECEK KÜLTÜRÜM YOK...

hando____________

inci
10.Ağustos.2007, 15:21
canım benim herkes doğarken bu motorların kültürü ile doğmuyo merak etme,....ayrıca sen tam da bu motorlar için varsın gibi 8) :cheesy: ....çok yakıştırıyorum bunların üzerine seni 8) 8) ...bunlar amerikan chopper, sen de bir sherriff gibisin ,iki kere bindin mi olur bu iş .... bizimkide şeye benzedi ...zenginin malı züğürtün çenesini yormaya...hay ALLAHIM YAAA..... :P :mrgreen: :P :P

cemcem
10.Ağustos.2007, 15:27
BAZI İNSANLAR GÖRÜYORUM İLK OTOMOBİLLERİ WV PASSAT, GEÇERKEN HERYERE VE HERKESE SÜRTÜYOR...

BAZI İNSANLAR GÖRÜYORUM SON OTOMOBİLLERİ BMV X5, AMA GEÇERKEN HİÇSİR YERE DEĞMİYOR VE KİMSE GÖRMÜYOR...

Hando, su ana kadar forumlarda okudugum en guzel yazi ve en guzel cevap bu...
Seni tebrik etmek istiyorum ama bunun hic bir anlami olmadigini biliyorum senin icin, var ol!

handojoe
10.Ağustos.2007, 15:28
ben bundan 1-2 sene önce o mağazaya girdim. mağazanın een uzak köşesinde heryeri dövmeli bi amca oturuyordu. meğer air brush sanatçısıymışş. ben motorlara bakıyorum. biyandanda biri gelirde buyrun falan der diye bekliyorum. adamın umrunda değil valla. hiç kafayı bile kaldırmadı. ama ben inatla gittim yanına . dedim ki abi bu air brushh kaçtan başlıyo. fiyatları ne. o da bi depoya yaptığını gösterdi. bu 2000 ytl dedi. bende hımm çok güselmiş deyip uzaklaştım ordan :(

İŞTE YANLIŞI BURDA YAPIYORSUNUZ...

o bir sanatçı ama İSMAİL YK gibi değil...

onlar hayatı en az 3 kez baştan yaşamış insanlar...

sen ona bir bakkal muamelesi yapmışsın, fiyat sormuşsun.

o adama fiyat sorulur mu yahu...

herşeyden kendini soyutlayan bu adamın seninle hiçbir ortak yanı yok unutma

ve hiçbir konuda senin gibi düşünmüyor.

idealleri için yaşayan bir adam o, o seni görmüyor

bu tarz adamları anlamak zor onu yaşamak lazım...

hando__________

Deli çerkes
10.Ağustos.2007, 15:54

hando____________

Vallahi Hando , Bence Sendeki kültüre uyabilecek motor yapabilecek kabiliyette adam yok.

Ayrıca en son cevabına katılmıyorum, o dükkan bir satış mağazası. O Air Brush ustası kendi mekanında kendisini istediği kadar soyutlasın , ancak yeteneğine para verecek insanları sorularından dolayı ,soyutlamaya kalkarsa aç kalır, o usta idealleri için yaşayabilir ancak bu yaşamını sürdürebilmesi içinde mutlaka paraya ihtiyaç duyacaktır. bu yüzden geçim kaynağı olan müşterisini görmek ve bilgilendirmek zorundadır. bu tarz adamları anlamak için de onun gibi yaşamak zorunda kalmak istemem , neticede motor kaportasında bir ayrıntıyı yapan bi usta , yapılan işi küçümsememekle beraber motorda olmazsa olmaz bir ayrıntı değil bana göre Air brush , o boya tarzı olmasada motor gider. Bu da benim düşüncem Sevgili Hando katılmayabilirsiniz. ancak bir ürün alacaksan soru sormak ve fiyatını öğrenmek en tabii hakkım .Alsamda almasamda cevap beklerim. cevap gelmezse onlarda beni müşteri olarak çok beklerler.

ozzymania
10.Ağustos.2007, 16:00

o adamlar motorcu, BÜFECİ yada MAHALLE esnafı değil ki size perşembe pazarı ağzı yapsın...

onlar adamın motora bakışından anlar motorcu olduğunu sizde bir ışık görememiş olabilirler.

o adamlarla iki kelime konuşmak istemem doğrusu kendi payıma.

paramda olsa dükkanlarına girip o motoru almam.

çünkü kendi paramla kendimi aşağılamam.

onların beni küçümsemeleri haklarıdır, bunu yaparlar yada yapmazlar ama yapsalar bile alınıp darılmam. bunu hak ettiğimi düşünürüm.

hando_________

hando bu adamların duvarında da vergi tabelası var bakkal Rıza'nın da.Bu adamlarda vergi ödüyorlar. Kırtasiyeci Mehmet'de.Bu adamlar da bu vergileri satış yaparak kazanıyor bütün esnaflarda.Biz bu adamla 30 dk harley konusunda konustuk ve adam konuşamadı.
Ben efsane Motora gittim sadece tek bir motorun üzerine oturdum ve adam benim motorcu olmadığımı anladı.
Hangisi daha motorcu hangisi daha iyi ben biliyorum.

Kimse ne beni nede seni aşağlıyamaz.Orası bir sergi değil ego tatmin mekanı değil. orası motorsiklet satış ve aksessuar firması.Parası olan alır olamayan uzaktan bakar.Ama kimse kimseyi aşağlıyamaz.

+++++++++++++++

Yıllardır bir motorsiklet kültürü sürüş teknikleri sürüş kuralları diye konuşulup gidiyor.Herkes bunu yayalım bilmeyenlere öğretelim yaygınlaştıralım diye söylemler yapıyor.
Her ay neredeyse etkinlikler gösteriler ve basın açıklamaları yapılıyor.
Motorsiklet kültürü yayılacakki toplumdaki araç sahipleri'nin motorsiklete bakış açısı değişecek.Onlarıda kendiler ile eş görecekler hacmine ebadına bakmadan.Motorsiklet sürücüleri bu kültüre, kurallara uyacaklarki motorsiklet kazaları olmayacak.

Bir motorsiklet firması sahibi bu kültürü yaymak zorundadır.Çünkü o bir motorcudur.Elinde imkan vadır.Ha motorcu değilmi sadece bir patronmu ozaman yine yapmak zorunda.Yapacak ki dükkanına müşteri gelsin.Müşteri gelsinki dükkanı dolu gözüksün.Dükkanı dolsunki 5 dk'lık bir diyalog ona milyarlarca lira harcasa yapamayacağı bir reklam olarak geri dönsün.

handojoe
10.Ağustos.2007, 16:01

hando____________

Vallahi Hando , Bence sendeki kültüre uyabilecek motor yapabilecek kabiliyette adam yok.

Ayrıca en son cevabına katılmıyorum, o dükkan bir satıuş mağazası o Air Brush ustası kendi mekanında kendisini istediği kadar soyutlasın , ancak yeteneğine para verecek insanları soyutlamaya kalkarsa aç kalır, o usta idealleri için yaşayabilir ancak bu yaşamını sürdürebilmesi içinde mutlaka paraya ihtiyaç duyacaktır. bu yüzde müşterisini görmek ve bilgilendirmek zorundadır. bu tarz adamları anlamak için de onun gibi yaşamak zorunda kalmak istemem , neticede motorda bir ayrıntıyı yapan bi usta o olmasada motor gider. Bu da benim düşüncem Sevgili Hando katılmayabilirsiniz. ancak bir ürün alacaksan soru sormak ve fiyatını öğrenmek en tabii hakkım

söylediklerin çok doğru haklısın...

bu tarzda bir motora binmek isteyen birinin pek parayla sorunu olmasa gerek...

eminim ki böyle bir motor siparişi veren birinin konuşurken hiç bahsetmeyeceği birşey varsa o da paradır.

ben bu motorları yapan biri olsam, yapmayacağım birşey varsa oda pazarlıktır...

benimle pazarlığa girenide dükkandan kovarım ve motoruda satmam.

BU MOTORLARIN PAZARLIĞI OLUR MU YAHU...

olaya birde bu yönden bakmak lazım...

HANDO______________-

Deli çerkes
10.Ağustos.2007, 16:53
Aslında yanı şeyleri söylüyoruz ancak anlaşamıyoruz.

Demek istediğim bizler o magazadaki motorlara kabahat bulmuyoruz , kötülemiyoruz. neticede hepsi eşi benzeri olmayan ürünler , bizim tepkimiz ister alsın ister almasın mağazadaki görevlilerin o mağazaya gelenlere yaptığı yaklaşım biçimi , davranış tarzı. bırakın o mazağazanın air Brush ustasını dünya şampiyonu air brush ustası olsun elbet bu işin maliyetini sorarım. bana cevap vermeye bile tenezzül etmeyen ustada ne yapar yapsın ne kadar usta olursa olsun , zerre kadar umrumda olmaz. çünkü yarın öbürgün arıza veya başka modifiyeler için aynı yerde aynı muameleye uğrayacaksam , alacağım varsada almam.

carvalho
10.Ağustos.2007, 17:07
Bende mi bir arıza var bilmiyorum, bu custom'lar bana hiç de öyle üzerine felsefe yapılası makineler gibi gelmiyor. Tamam el emeği göz nuru ama ekonomide her metanın ve her emeğin ekonomik karşılığı vardır, bunların da öyle. Parayı bastıran makinenin pahalısını alır. Alır da chopper ruhunu hangi parayla satın alacaksın.

Bir de her zaman söylediğim gibi benim için iki teker ruhu yaptığın yol, asfalta akıttığın ter, yolda karşılaştığın tanımadık ikitekercilere verdiğin selam, motorunla göz göze gelmek ona sevgiyle bakmak, yol yaparken onu okşamak, ne bileyim işte...

Altımdaki makinanın custom olması, bana sadece sürüş konforu verir. Başkalarının bakışlarının üzerimde olması asla umurumda olmaz.

Kedi ciğer meselesi de değil bu...

yenikoylu_ua
10.Ağustos.2007, 21:56
Selçuk abi kredi kartınada taksit yaparlarmı acaba :P :P

Abi gel biz şu Samsun işini görüşelim custom muztom bizi bozar toplıyalım bi 35-40 kişi Müslüm baba danda bi otobüs kiralarız ver elini Samsun nedersun topram

Birkan
10.Ağustos.2007, 22:28
Hando kardeş sen naptın ya. Bence kendini aşağılamışsın. Seni bilmem ama adam chopper yapıyo diye, orasında burasında dövme var diye, kimseyi sallamıyo kendi hayatına bakıyo diye ben o adama benden üstün gözüyle bakmam. Arıca kesinlikle kimse böyle davranılmayı haketmez. Motor kullansın yada kullanmasın. Bu tarz davranışlar saygısızlıktır. Bence sağlam karakterli insanlar böyle davranmazlar. Ayrıca motorunu kendim üretiyorum diye yalan söyliyen adamlar bunlar.

peace3001
10.Ağustos.2007, 22:34
selam herkese...Bu bahsettiğiniz mekanı bende geçenlerde yolumun üzerinde olduğu için bir uğrayayım dedim her motorcu hayranı gibi. Fakat inanın belki bende bazı bilmiyen arkadaşlar gibi tongaya düşecektim.Yani oradaki arkadaşların tavırları,konuşmaları hiçte müşteri-satıcı ilişkisi değilde kasap-kedi muhabbeti gibi geldi.neredeyse bir pisst yemediğimiz kalacaktı ki Allahtan yardımıma 2 tane Amerikan Tekxas tarzlı kişiler geldiki yırttık paçayı.Ben bu arkadaşları daha önceden T.V.den seyretmiştim ve o mağazanın sahibi olan kişi Amerikada yaşayan ve oradada bu motorlardan yapan bir kişi.Hatta o kırmızı olan motoru kim nekadar verirse versin satmam demişti.Kendisine özel yapmış.Ve fiyat olarakta 20-25,000 $ arası gibi laflar etmişti.Dünyanın da bir numaralı chopperını yapmış ve ödül almış bu konuda.Belki bilirsiniz Yarı çapsız ve göbeksiz jantlarıyla harika bir aletti... Yani adam olayı aştığı için belki bu gibi tavırlar sergileyebilir fakat tabiki yinede yapmamı gereken bir olay diye düşünüyorum... Sevgiler

Birkan
10.Ağustos.2007, 22:36

hando____________

Vallahi Hando , Bence sendeki kültüre uyabilecek motor yapabilecek kabiliyette adam yok.

Ayrıca en son cevabına katılmıyorum, o dükkan bir satıuş mağazası o Air Brush ustası kendi mekanında kendisini istediği kadar soyutlasın , ancak yeteneğine para verecek insanları soyutlamaya kalkarsa aç kalır, o usta idealleri için yaşayabilir ancak bu yaşamını sürdürebilmesi içinde mutlaka paraya ihtiyaç duyacaktır. bu yüzde müşterisini görmek ve bilgilendirmek zorundadır. bu tarz adamları anlamak için de onun gibi yaşamak zorunda kalmak istemem , neticede motorda bir ayrıntıyı yapan bi usta o olmasada motor gider. Bu da benim düşüncem Sevgili Hando katılmayabilirsiniz. ancak bir ürün alacaksan soru sormak ve fiyatını öğrenmek en tabii hakkım

söylediklerin çok doğru haklısın...

bu tarzda bir motora binmek isteyen birinin pek parayla sorunu olmasa gerek...

eminim ki böyle bir motor siparişi veren birinin konuşurken hiç bahsetmeyeceği birşey varsa o da paradır.

ben bu motorları yapan biri olsam, yapmayacağım birşey varsa oda pazarlıktır...

benimle pazarlığa girenide dükkandan kovarım ve motoruda satmam.

BU MOTORLARIN PAZARLIĞI OLUR MU YAHU...

olaya birde bu yönden bakmak lazım...

HANDO______________-

Dostum bu makineleri yapmak öyle göründüğü kadar zor bişey değil. Sen ne yparsın bilmem ama ben makina mühendisiyim. Bu işleride iyi bilirim. Adamları ilah yapmışsın yahu. Maddi durumum yerinde olsa, babam zengin olsa bende hemen bu işe girer zevk için uğraşırdım ama sen saçmalamışsın ya

handojoe
11.Ağustos.2007, 00:12
Hando kardeş sen naptın ya. Bence kendini aşağılamışsın. Seni bilmem ama adam chopper yapıyo diye, orasında burasında dövme var diye, kimseyi sallamıyo kendi hayatına bakıyo diye ben o adama benden üstün gözüyle bakmam. Arıca kesinlikle kimse böyle davranılmayı haketmez. Motor kullansın yada kullanmasın. Bu tarz davranışlar saygısızlıktır. Bence sağlam karakterli insanlar böyle davranmazlar. Ayrıca motorunu kendim üretiyorum diye yalan söyliyen adamlar bunlar.

:oops: bir dakika bu motorları yapmak o kadar zor değil ha... tamam öyle olsun...

daha şurda yeni yeni motosiklete biniyoruz... çin malları olmasa onuda göreceğimiz yok ya... neyse

her zaman "burası türkiye" değip hayıflandığımız memleketimizde bu işi en az OCC CHOPPERS kadar iyi yapan insanlarımız var gurur duymalıyız

ama biz eleştirip onların esnaflığını tartışıyoruz. kendinizi onların yerine koyun neler hissedersiniz. bence biraz şımarmak hakları.

motor sürerken hissettiğiniz duyguları bir düşünün yada bir yerden geçerken ve de durduğunuzda insanların size hayran hayran baktığını düşünün.

BİRKAN DOSTUM...

eleştirmek biz türk insanın yapabildiği en iyi şey (tv programlarına bak maç programlarına bak) eleştirmek. söz gümüş oluyor.

ortaya birşey koymaya gelince bir proje yada birşey tık yok ve hemen sükut altın oluveriyor.

makina mühendisiyim diyorsun peki tamam. BABAM ZENGİN OLSA DİYORSUN PARAM OLSA DİYORSUN TAMAM.

O ZAMAN BİR PROJE ÇİZ YAPMASAN BİLE BUDA MI PARAYLA HADİ BİR SİSY BAR TASARLA, YADA AYNA,

CEK CAKLAR ESKİ SEÇİM SLOGANLARINDA KALDI ARTIK. SON SEÇİMDEN DERS ÇIKARMAK LAZIM.

MOTOR ZOR İŞTİR ARKADAŞLAR CİVATAYI SÖKEN BİLİR DENEYİN GÖRÜN HELE YALAMA OLDUMU OFFF.

BANA İNANMAZSANIZ MOTOJUİNYOR USTAYA SORUN BUNU EN İYİ O BİLİR.

BIRAKIN AYNAYI SİSY BARI 30CM LİK BİR DEMİR KESİN VE AYNI EBADA MİLİMETRİK KAYNATIN BAKALIM.

BEN ÜRETEN İNSANA SAYGI DUYARIM. KENDİM HİÇBİRŞEY ÜRETMEDİĞİM İÇİN.

bu adamlar sanatçı...

VE UNUTMAYIN...

SANATÇI DÜŞÜNÜR, HAYAL KURAR. BİLİM ADAMLARI O HAYALİ GERÇEK YAPMAYA ÇALIŞIR.

BU SÖZ CANIM UZUN SAÇLIM (MURAT KEKİLLİ) YE AİTTİR, VAR OLSUN.

hando_________

Birkan
11.Ağustos.2007, 09:18

:oops: bir dakika bu motorları yapmak o kadar zor değil ha... tamam öyle olsun...

daha şurda yeni yeni motosiklete biniyoruz... çin malları olmasa onuda göreceğimiz yok ya... neyse

her zaman "burası türkiye" değip hayıflandığımız memleketimizde bu işi en az OCC CHOPPERS kadar iyi yapan insanlarımız var gurur duymalıyız

ama biz eleştirip onların esnaflığını tartışıyoruz. kendinizi onların yerine koyun neler hissedersiniz. bence biraz şımarmak hakları.

motor sürerken hissettiğiniz duyguları bir düşünün yada bir yerden geçerken ve de durduğunuzda insanların size hayran hayran baktığını düşünün.

BİRKAN DOSTUM...

eleştirmek biz türk insanın yapabildiği en iyi şey (tv programlarına bak maç programlarına bak) eleştirmek. söz gümüş oluyor.

ortaya birşey koymaya gelince bir proje yada birşey tık yok ve hemen sükut altın oluveriyor.

makina mühendisiyim diyorsun peki tamam. BABAM ZENGİN OLSA DİYORSUN PARAM OLSA DİYORSUN TAMAM.

O ZAMAN BİR PROJE ÇİZ YAPMASAN BİLE BUDA MI PARAYLA HADİ BİR SİSY BAR TASARLA, YADA AYNA,

CEK CAKLAR ESKİ SEÇİM SLOGANLARINDA KALDI ARTIK. SON SEÇİMDEN DERS ÇIKARMAK LAZIM.

MOTOR ZOR İŞTİR ARKADAŞLAR CİVATAYI SÖKEN BİLİR DENEYİN GÖRÜN HELE YALAMA OLDUMU OFFF.

BANA İNANMAZSANIZ MOTOJUİNYOR USTAYA SORUN BUNU EN İYİ O BİLİR.

BIRAKIN AYNAYI SİSY BARI 30CM LİK BİR DEMİR KESİN VE AYNI EBADA MİLİMETRİK KAYNATIN BAKALIM.

BEN ÜRETEN İNSANA SAYGI DUYARIM. KENDİM HİÇBİRŞEY ÜRETMEDİĞİM İÇİN.

bu adamlar sanatçı...

VE UNUTMAYIN...

SANATÇI DÜŞÜNÜR, HAYAL KURAR. BİLİM ADAMLARI O HAYALİ GERÇEK YAPMAYA ÇALIŞIR.

BU SÖZ CANIM UZUN SAÇLIM (MURAT KEKİLLİ) YE AİTTİR, VAR OLSUN.

hando_________

Dostum burada konu benim bişey yapıp yapmamam değil. OCC chopper'sın bu işi iyi yaptığını nerden biliyosun. Ben kaç tane adam gördüm motor yaptım diye ortaya çıkıp discovery kanalında şasisi çatlayan. İşin senin düşünemeyeceğin kadar teknik ayrıntısı var. Adamlar şasiyi bile hazır alıp monyaj yapıyolar. Yaptıkları tek şey depo ve çamurluk tasarlamak. Dışarıdan size hoş geliyo ama teknik bilgiden uzak atölye çalışmaları bunlar. Ha ayrıca o söylediğin şeyleri ben çoktan yaptım. Elimde kendi tasarımım şasim var. Sisibar alrkalığı projemde elimde. Ama konu burada ben yada başkası değil. "İnsana saygı....."

ozzymania
12.Ağustos.2007, 19:10
abi yalova motofestte adamların bu TT'cilerin orada sergiledikleri bir motora dokundu diye bir adama 4-5 kişi girip suratını dağıtmalarından sonraallah belalarını versin diyorum o motorlarını alsınlarda ....... anlayan anladı.

atakanbatu
12.Ağustos.2007, 19:50
iki gün önce ist.şirinevlerde üç motorsiklet dükkanı vardı ikisinin vitrininden baktım birinin içine girdim ve çıktım.
o anda motorları göz gezdirdim.

o anı yaşamamış saydım.

zaten sanal alemde tüm modelleri görmekte incelemekteyiz.

oyüzden buna sanal alem deriz.
kimse bize alaka ve ilgi göstermez.
ama ükkan lar öğle dğilki.

bir hoşgeldin veya güle güle denmeli.

yoksa hayatta mı sanal.

carvalho
12.Ağustos.2007, 21:29
Selçuk abi kredi kartınada taksit yaparlarmı acaba :P :P

Abi gel biz şu Samsun işini görüşelim custom muztom bizi bozar toplıyalım bi 35-40 kişi Müslüm baba danda bi otobüs kiralarız ver elini Samsun nedersun topram

Haklısın abi. Olmadı Müslüm Baba'dan rica ederiz, bize custom otobüs ayarlar...

HeyBirdy
12.Ağustos.2007, 23:17
discovery channelda yayınlanan orange county choppers süper de ordan motor almak iyi bi cep ister :)
TT custom choppers da egzos modifiyesi için fikir sorulduğunda modelini sorup çin bi motor olduunu öğrenince dalga geçiyorlar. benim motorum yok henüz ama :( fikir edinme açısından sorulunca tepkileri öyle oluyor.
bi de custom chopperlar tek kişilik oluyor yaw ardçı işi deil :D