PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gebze'den aldığım motorun Hikayesi :)

DarkMacros
22.Mart.2016, 15:42
Merhaba;

Hemen anlatmaya başlıyorum:)

1 haftalık görüşme sonrasında, motoru krediye göre almaya karar verdim. En uygun krediyi vakıf bank verdi gittim kredi çektim. Benim ehliyet'im de hala dosya halinde. Öğleden sonra izin aldığım işyerinden saat 3'e kadar kredi işlemleri sürdü. Ardından trafik şubeye gittim. Bir baktım ki artık randevu alınıp gidiliyor, istenen evrak ve fiyatlar değişiyormuş. Oradaki bir polis ablamız yardımcı oldu sağolsun, gittim biometrik fotoğraf çektirttim(15 TL) ardından halk bankasında bekleme krizi eşliğinde 260 TL yatırıp tekrar şubeye döndüm. Polis ablamız randevu istemeden işlemlerimi bitirdi.
Perşembe günü akşamına biletimi aldım. Gebze'ye direk otobüs girmiyormuş. Sabah beni E'5 bağlantısında o soğukta indirdiler. Bir yerde kahvaltı yaptıktan sonra, motoru satan arkadaşım geldi beni aldı. Tanıdığı bir kahveye gittik. Birkaç resim çektim, arkadaşlarıma yolladım. Motoru denemek istediğimi ve boş bir yere götürmesini istedim, saat 7.00!! Neyse ben birkaç gürültülü turun ardından motordan memnun kaldım ve geri dönmeye başladık. Bir polis arabası bizi takip etti ve durdurdu. Meğer tur attığımız yer Emniyet Genel Müdürünün evinin önüymüş. Bizim motorun da egzozu kesik olduğu için başını şişirmişiz sabah sabah. Motoru bağladılar :) Ben indim arkadaş arkada polis ekipleri önde motoru götürdüler. 1-2 Saat sonra Ceza makbuzu ile geldi arkadaş. Egzozu yaptırttı cezayı ödedi ve motoru çıkarttı. Bankaya gittik saat 14'de. 15:30 a kadar sıra bekledikten sonra nihayet parayı çekebildik. Motoru uzağa parketmiştik. Notere girdik parayı verdim, motoru getirmesini istedim. Kalktık birlikte gittik. Gelirken anahtarı düşürmüşüz. Üstünden de araba geçmiş. Neyse onuda bulduk satışı tamamladık. :) Arkadaşın işi çıktı beni Gebze meydanda bıraktı. Otogarı Navigasyon ile dura kalka buldum. Bu seferde Otobüs arama telaşesi başladı saat 17:00. Bir tane fırlama diye tabir ettiğimiz abilerden biri gel ben işini hallederim deyip peşinde sürüklemeye başladı beni. Çingene ayısı gibi nereye çekerse gidiyorum. Ardından bir otobüs geldi ama bagajı küçük. Tuttuk ıkına ıkına içine yerleştirmeye başladık. Tabi yan yatırmadan imkanı yok sığmaz. Azıcık yan yatırmaya kalmadı alt tahliye hortumu boşaltmaya başladı benzini. Market yok olanda da sadece 0.50'lik su şişesi var. Otobüsten geri indirdik. Oturdum kara kara düşünüyorum. Götürtecek araç bulamadım. Açtım Sİri'yi Siri moralim çok bozuk bana bir kamyon bul motorumu izmire götüreyim dedim:). Gebze nakliyatın telefonu bu Önder diye cavap verdi:hastayız: Aradım. 200TL ye hem seni hem motoru götürüm ancak indirip bindirirken forklift kirala dedi. Tamam derken o sırada bizim fırlama abimiz ben seni 180'e sen dahil göndereceğim hiç anlaşma kamyonla dedi. ikilemde kaldım zira ikiside hemen yanıt bekliyor. Düşünmeden direk otobüse tamam dedim. Ama saatini sormayı akıl etmedim. Bir baktım saat 21:00 da otobüs. Eğer oda olmazsa orada kalacağım. İçimi afakanlar basıyor endişe ile bir sağa bir sola dönüyorum. Benzinin bir kısmını oradan bulduğum bir litrelik şişeye boşalttım. Saat 22:30 da otobüs geldi. Travego ve uzun olan bagajı benim için ayırtmışlar:cry: Nazikçe motoru koyduk çamaşır ipiyle de deli bağlar gibi bağladım. Bindim otobüse ancak Otobüs bir sağ bir sol bir sağ yaptıkça aklım gidiyor bagaj açılacak motor Fırlayacak yola diye. Feribotta durduk direk bagajı açtım. Baktım hareket etmemiş. Ne olur ne olmaz vitese de taktım:soru? Sabah 05:00 İzmir'de indim. Benzini doldurdum. Bir yağmur başladı o sırada. Hiç bir kıyafetim yok motor tecrübem de yok. Gözümü kararttım 30 KM yolu vücudumda iğne ucu kadar kuru yer kalmayıncaya kadar getirttim. Eve kendimi attım. Ama bu seferde motoru kapıda bıraktım diye gözüme uyku girmiyor. Saat 09:00 Olur olmaz gidip Bisiklet kilidi aldım. :) apartmanın bahçesine kilitledim.
Nihayet bitti :):Rockn Roll::)

CELİL
22.Mart.2016, 15:56
Önder biraz zorlu bir macera yaşamıssın ama mutlu sona ulaşmıssın bundan sonra tadını çıkarmak kalmış Allah kazasız belasız keyifle kullanmayı nasip etsin nazar 8)

2_rock
22.Mart.2016, 16:10
Kardeşim hayırlı uğurlu olsun. Unutmayacağın bir hikayen olmuş işin güzel yanında aslında burda .çok güzel anlatmışsın çingene ayısı muhabbetine çok güldüm. Aydın merkez doğumlu olduğum için ayı muhabbetini iyi bilirim)))) kazasız belasız kullanman dileğiyle. Forumda ve yollarda aktif olmayı jnutma

Bahadır
22.Mart.2016, 16:46
Büyük sıkıntılar çekmişsin ama tadını çıkarırsın inş. bundan sonra

ob1kanobi
22.Mart.2016, 19:06
Önder sana da ancak böyle bir yol hikayesi yakışırdı :D tekrar hayırlı olsun :D

FouL
22.Mart.2016, 19:12
çok heycanlıydı.. kendim yaşamışım gibi hissettim bian : DDD

ibrahimyılmaz
22.Mart.2016, 19:20
Önder mukemmelsin gerçekten bizimde aklımız sendeydi ayrica Çingene ve ayısı ornegin mükemmeldi :)) kazasız belasız kardeşim ilk toplu surusunude yaptın bundan sonra keyfini cat artık:)

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peder
22.Mart.2016, 19:20
Olaylar olaylar. Valla çok atraksiyonlu bir anı olmuş hayat boyu akılda kalır sanırım :)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ckaraca
22.Mart.2016, 20:03
Çok güldüm :) Süpersin sonunda istediğin makinaya kavuştun. Önümüzde koca bir yaz var, gezilmesi gereken yerler, yapılması gereken yollar var kardeşim, hazırla kendini :)

yenidunya
22.Mart.2016, 22:19
Sağ salim 3 bir motorsiklet macerası bu cuma sinemalarda

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Realferman55
22.Mart.2016, 22:27
Her zaman güzel olan şey zorluklar içerir, bunuda sen sağ salim halletmişsin hayırlı ugurlu olsun allah kaza bela vermesin ;)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UfoGörenMasumÖğrenci
22.Mart.2016, 22:43
Merhaba;

Hemen anlatmaya başlıyorum:)

1 haftalık görüşme sonrasında, motoru krediye göre almaya karar verdim. En uygun krediyi vakıf bank verdi gittim kredi çektim. Benim ehliyet'im de hala dosya halinde. Öğleden sonra izin aldığım işyerinden saat 3'e kadar kredi işlemleri sürdü. Ardından trafik şubeye gittim. Bir baktım ki artık randevu alınıp gidiliyor, istenen evrak ve fiyatlar değişiyormuş. Oradaki bir polis ablamız yardımcı oldu sağolsun, gittim biometrik fotoğraf çektirttim(15 TL) ardından halk bankasında bekleme krizi eşliğinde 260 TL yatırıp tekrar şubeye döndüm. Polis ablamız randevu istemeden işlemlerimi bitirdi.
Perşembe günü akşamına biletimi aldım. Gebze'ye direk otobüs girmiyormuş. Sabah beni E'5 bağlantısında o soğukta indirdiler. Bir yerde kahvaltı yaptıktan sonra, motoru satan arkadaşım geldi beni aldı. Tanıdığı bir kahveye gittik. Birkaç resim çektim, arkadaşlarıma yolladım. Motoru denemek istediğimi ve boş bir yere götürmesini istedim, saat 7.00!! Neyse ben birkaç gürültülü turun ardından motordan memnun kaldım ve geri dönmeye başladık. Bir polis arabası bizi takip etti ve durdurdu. Meğer tur attığımız yer Emniyet Genel Müdürünün evinin önüymüş. Bizim motorun da egzozu kesik olduğu için başını şişirmişiz sabah sabah. Motoru bağladılar :) Ben indim arkadaş arkada polis ekipleri önde motoru götürdüler. 1-2 Saat sonra Ceza makbuzu ile geldi arkadaş. Egzozu yaptırttı cezayı ödedi ve motoru çıkarttı. Bankaya gittik saat 14'de. 15:30 a kadar sıra bekledikten sonra nihayet parayı çekebildik. Motoru uzağa parketmiştik. Notere girdik parayı verdim, motoru getirmesini istedim. Kalktık birlikte gittik. Gelirken anahtarı düşürmüşüz. Üstünden de araba geçmiş. Neyse onuda bulduk satışı tamamladık. :) Arkadaşın işi çıktı beni Gebze meydanda bıraktı. Otogarı Navigasyon ile dura kalka buldum. Bu seferde Otobüs arama telaşesi başladı saat 17:00. Bir tane fırlama diye tabir ettiğimiz abilerden biri gel ben işini hallederim deyip peşinde sürüklemeye başladı beni. Çingene ayısı gibi nereye çekerse gidiyorum. Ardından bir otobüs geldi ama bagajı küçük. Tuttuk ıkına ıkına içine yerleştirmeye başladık. Tabi yan yatırmadan imkanı yok sığmaz. Azıcık yan yatırmaya kalmadı alt tahliye hortumu boşaltmaya başladı benzini. Market yok olanda da sadece 0.50'lik su şişesi var. Otobüsten geri indirdik. Oturdum kara kara düşünüyorum. Götürtecek araç bulamadım. Açtım Sİri'yi Siri moralim çok bozuk bana bir kamyon bul motorumu izmire götüreyim dedim:). Gebze nakliyatın telefonu bu Önder diye cavap verdi:hastayız: Aradım. 200TL ye hem seni hem motoru götürüm ancak indirip bindirirken forklift kirala dedi. Tamam derken o sırada bizim fırlama abimiz ben seni 180'e sen dahil göndereceğim hiç anlaşma kamyonla dedi. ikilemde kaldım zira ikiside hemen yanıt bekliyor. Düşünmeden direk otobüse tamam dedim. Ama saatini sormayı akıl etmedim. Bir baktım saat 21:00 da otobüs. Eğer oda olmazsa orada kalacağım. İçimi afakanlar basıyor endişe ile bir sağa bir sola dönüyorum. Benzinin bir kısmını oradan bulduğum bir litrelik şişeye boşalttım. Saat 22:30 da otobüs geldi. Travego ve uzun olan bagajı benim için ayırtmışlar:cry: Nazikçe motoru koyduk çamaşır ipiyle de deli bağlar gibi bağladım. Bindim otobüse ancak Otobüs bir sağ bir sol bir sağ yaptıkça aklım gidiyor bagaj açılacak motor Fırlayacak yola diye. Feribotta durduk direk bagajı açtım. Baktım hareket etmemiş. Ne olur ne olmaz vitese de taktım:soru? Sabah 05:00 İzmir'de indim. Benzini doldurdum. Bir yağmur başladı o sırada. Hiç bir kıyafetim yok motor tecrübem de yok. Gözümü kararttım 30 KM yolu vücudumda iğne ucu kadar kuru yer kalmayıncaya kadar getirttim. Eve kendimi attım. Ama bu seferde motoru kapıda bıraktım diye gözüme uyku girmiyor. Saat 09:00 Olur olmaz gidip Bisiklet kilidi aldım. :) apartmanın bahçesine kilitledim.
Nihayet bitti :):Rockn Roll::)

Helal olsun hayırlı olsun !! :)))

e.erbaş
23.Mart.2016, 00:02
Kardeşim hayırlı olsun.Heyecan ve endişe ile okudum gerçekten,sonu tatlıya bağlandı ya gerisi önemli değil :)

erhan_
23.Mart.2016, 00:15
Neyseki ciddi bi sıkıntı olmamış, güzel macera olmuş ilk motorun :) valla benim motorumu alışım gayet sıkıcıydı, cumartesi baktım, servise gösterdim, pazartesi satışı aldım, iki günü toplasan 2 saat etmez :utangaç:

Ozan
23.Mart.2016, 01:37
aksiyonu bol bi baslangic olmus ama herseye ragmen mutlu sonla bitmesi en guzeli..bu arada cingene ayisi benzetmen super :cheesy:...hayirli ugurlu olsun. en kisa zamanda fotolarida bekliyoruz

DarkMacros
23.Mart.2016, 11:33
aksiyonu bol bi baslangic olmus ama herseye ragmen mutlu sonla bitmesi en guzeli..bu arada cingene ayisi benzetmen super :cheesy:...hayirli ugurlu olsun. en kisa zamanda fotolarida bekliyoruz

Fotoları koydum dün :)

Okumaya değer bulan herkese teşekkür ederim :)

Ozan
23.Mart.2016, 15:49
Fotolsrini gormustum tabi, fotolarinin devami dielim ozaman :)

centaur
23.Mart.2016, 16:29
Fotoları koydum dün :)

Okumaya değer bulan herkese teşekkür ederim :)

Seninki resmen savaş gibi birşey olmuş :) Her zaman derim bir insan tutkuyla istediği vakit dileğini bir şekilde gerçekleştirir . Sen azmetmişsin ,yılmamışsın. Değil betonu titanyumla güçlendirilmiş çeliği delmişsin :) Emeğine sağlık dostum,tekerin düz bassın ve bir an evvel bir isim ver. Ve bu mücadele çok tutkulu olduğu için bir dişi ismi vermek çok makul olur :)

tbaylan
23.Mart.2016, 16:32
Önder hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Sen de başından beridir bizle birliktesin. Sonunda bu çabalarını aksiyona dönüştürerek bir demir at sahibi oldun. Kazasız belasız nice kilometrelere8)

DarkMacros
29.Mart.2016, 11:33
Bu gün :) Plakayı ve ruhsatı almak için Karşıyaka'ya sürdüm. 8'de gittim 8:30'da açılıyormuş bekledim. Neyse herkesten çok eşyayı masaya bırakıp aldıktan sonra yukarı çıktım. Sıram geldi memur hanımla görüştüm, meğer plakayı da sökmem getirmem gerekiyormuş geri indim aşağıya. Bir baktım öyle bir sıktırmışım ki plakayı elimle sökemedim. Başladım açık yer aramaya biraz ileride bir elektrikçi buldum pense verdi. Söktüm geri gittim kucağımda plaka ile. Çıktım işlemler başladı. Memur hanım döndü bu araç men edilmiş dedi ben şok:shock: nasıl olur noter satışını aldım fln derken git soğukkuyuda trafik şube var orada men'ini açtırt dedi. Gittim :). orada 10 dakika kadar bekledim ve bana fazla ecel teri döktürmeden açtılar. (BURADAN KENDİLERİNE TEŞEKKÜRLER) Geri gittim yukarı çıktım. Ama plakayı unutmuşum aracın üstünde :) geri indim çıktım ama tabi her seferinde havaalanı güvenliği gibi biryerden soyunarak geçip giyiniyorsun. Neyse kısa sürdü işlemler hemen aldım ruhsatı. Aşağıda da plakayı bastırdım. Nihayet rahatladım :)8):Rockn Roll:

alibaba07
29.Mart.2016, 11:46
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.

Hayatın boyunca unutmayacagin güzel bir macera olmuş. Okurken bile gözümde canlandı.
motor alacağım ben de ancak şehir dışı nakliye mevzusu korkutuyor. Otobüs bagajina nasıl ne şekilde siğdi nasıl bindirdiniz belki bende bir İstanbul macerası yasayabilirim :cheesy:

FouL
29.Mart.2016, 12:38
Bu gün :) Plakayı ve ruhsatı almak için Karşıyaka'ya sürdüm. 8'de gittim 8:30'da açılıyormuş bekledim. Neyse herkesten çok eşyayı masaya bırakıp aldıktan sonra yukarı çıktım. Sıram geldi memur hanımla görüştüm, meğer plakayı da sökmem getirmem gerekiyormuş geri indim aşağıya. Bir baktım öyle bir sıktırmışım ki plakayı elimle sökemedim. Başladım açık yer aramaya biraz ileride bir elektrikçi buldum pense verdi. Söktüm geri gittim kucağımda plaka ile. Çıktım işlemler başladı. Memur hanım döndü bu araç men edilmiş dedi ben şok:shock: nasıl olur noter satışını aldım fln derken git soğukkuyuda trafik şube var orada men'ini açtırt dedi. Gittim :). orada 10 dakika kadar bekledim ve bana fazla ecel teri döktürmeden açtılar. (BURADAN KENDİLERİNE TEŞEKKÜRLER) Geri gittim yukarı çıktım. Ama plakayı unutmuşum aracın üstünde :) geri indim çıktım ama tabi her seferinde havaalanı güvenliği gibi biryerden soyunarak geçip giyiniyorsun. Neyse kısa sürdü işlemler hemen aldım ruhsatı. Aşağıda da plakayı bastırdım. Nihayet rahatladım :)8):Rockn Roll:

Önder toplantıda birşeyler ismarlamak lazimki üzerindeki bu talihsizlikler. Sona ersin : )

DarkMacros
29.Mart.2016, 12:47
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.

Hayatın boyunca unutmayacagin güzel bir macera olmuş. Okurken bile gözümde canlandı.
motor alacağım ben de ancak şehir dışı nakliye mevzusu korkutuyor. Otobüs bagajina nasıl ne şekilde siğdi nasıl bindirdiniz belki bende bir İstanbul macerası yasayabilirim :cheesy:

:)
Şimdi öncelikle Kesinlikle Travego otobüs bulmalısın. Ayrıca önceden konuş. Sadece şoförle görüşürsen daha kolay ama bazı bu adı sanı duyulmadık firmaların ofisleri de anlaşmayı yapıyor. Benzini boşalt diyeceklerdir. Yanına mutlaka bir kaç tane naylon poşet, bulabilirsen 5 litrelik su şişesi alyan ve anahtar takımı al. Otobüse bindirdiğinde bağlaman gerekebilir Mutlaka sağlam ip al ve kendin bağla bagaja. Otobüs şoförü daha indirimli götürebilir. Muhakkak pazarlık yap. Hatta elinde taşı parayı bak bu son param memlekete götüremeyeceğim buralarda mahvolacağım gibi konuşursan daha da yardımcı olurlar. Metro Kamilkoç anadolu pamukkale bunlara yanaşma almazlar.
Beni Uludağ turizm Akdeniz seyahat Sarıkız seyahat Kabul etti.
Mutlaka Travego olsun otobüs.

DarkMacros
29.Mart.2016, 12:48
Önder toplantıda birşeyler ismarlamak lazimki üzerindeki bu talihsizlikler. Sona ersin : )

Ya baklava götürmüştüm yetişmedi galiba:D Birdahakine dana/düve götüreceğim. Derisinden de yeleğimi yaptırtırım :D:D

Ahmet Ateşler
29.Mart.2016, 13:23
Kardeşim bak bir motor hayatının akışını nasıl değiştirdi alır Almaz başladı maceraların İnşallah hep böyle tatlı son bulur tüm maceraların (bu arada o baklavaya ben yetişemedim utanmadan bide kalanını geri götürmüşün):) kazasız belasız kullanman dileğiyle tekerin hep düz bassın kardeşim

CELİL
29.Mart.2016, 13:58
Önder hem hayırlı olsun hemde geçmiş olsun motoru alırken başlayan maceran bu son işlemle final yaptı inşallah bundan sonrasında keyifle tadını çıkarırsın nazar 8)

2_rock
29.Mart.2016, 14:10
Önder geçmiş olsun demekten başka birşey kalmıyor. Ama sonunda sorun çıkmadan hallettmisin. Bi an surat ifadeni ve hissettiklerini düşündüm de trafikten men dediklerinde 😅😅😅😅😅

Bahadır
29.Mart.2016, 19:45
Benzini poşete koymayın poşet delinir. My Name Is Earl adlı diziden öğrenmiştim.İzleyenler bilir :cheesy:

2_rock
29.Mart.2016, 20:28
Yunus Emre kardesimiz de motoru istanbul dan ankaraya otobüs ile getirecek sanırım bildiğiniz firma falan varsa lütfen yardımcı olursanız sevinirim

BeBeRuhi13
30.Mart.2016, 12:58
Kardeşim motorun hayırlı olsun yaşadığın o kadar maceraya rağmen Allaha kazasız belasız sürmeni nasip etsin :))

Rednexi
30.Mart.2016, 15:11
Zor bir başlangıç ve mutlu son olmuş :)

ob1kanobi
30.Mart.2016, 15:32
Önder tekrar geçmiş olsun, İnşallah beyaz lotus' la maceraların hep böyle eğlenceli seyreder. :D Baklava için de tekrar teşekkür ederiz... Bu arada @Ster Ahmet Abi, ben senin hatta orada bulunamayan herkesin yerine de birer dilim yedim :D