PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DD150-E2 arıyorum ( istanbul )

WolkHan
23.Mart.2016, 03:57
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır bütçe dostu, hoş görünümlü, mümkün olduğunca sorunsuz bir motosiklet arayışındayım. Geldiğim nokta ise regal raptor 'un dd150-e2 modeli. Özellikle beyaz olan oldukça hoşuma gitti görsel olarak.

Bolca gezen, kamp yapan, uzun mesafeleri ( 100-200 km ) bisiklet ile kat eden birisiyim. Motosikleti de yine çoğunlukla hafta sonları gezmek ve hafta içi ev-iş arasını (10km) gidip gelmek için kullanacağım.

Daha önce ise motosiklet tecrübem olmadı, ilk motosikletim olacak bu yüzden başlangıçta ufak problemler bile benim için büyük problem haline gelebilir.

Bunları göz önüne aldığımızda 2.el bir dd150-e2 almak istesem doğru bir tercih mi yapmış olurum ?

250cc yerine 150cc tercih etmemdeki en büyük etken başlangıç motoru olacak olması ve bütçeme daha çok uyacak olması.

Son olarak düğündüğüm model için 2. elde dikkat etmem hususlar nelerdir, temiz olanını almak için ayırmam gereken bütçe, bu motorun hakkı için aralık nedir sizce ?

Şimdiden teşekkürler.

Mustafa Gözgen
23.Mart.2016, 07:54
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır bütçe dostu, hoş görünümlü, mümkün olduğunca sorunsuz bir motosiklet arayışındayım. Geldiğim nokta ise regal raptor 'un dd150-e2 modeli. Özellikle beyaz olan oldukça hoşuma gitti görsel olarak.

Bolca gezen, kamp yapan, uzun mesafeleri ( 100-200 km ) bisiklet ile kat eden birisiyim. Motosikleti de yine çoğunlukla hafta sonları gezmek ve hafta içi ev-iş arasını (10km) gidip gelmek için kullanacağım.

Daha önce ise motosiklet tecrübem olmadı, ilk motosikletim olacak bu yüzden başlangıçta ufak problemler bile benim için büyük problem haline gelebilir.

Bunları göz önüne aldığımızda 2.el bir dd150-e2 almak istesem doğru bir tercih mi yapmış olurum ?

250cc yerine 150cc tercih etmemdeki en büyük etken başlangıç motoru olacak olması ve bütçeme daha çok uyacak olması.

Son olarak düğündüğüm model için 2. elde dikkat etmem hususlar nelerdir, temiz olanını almak için ayırmam gereken bütçe, bu motorun hakkı için aralık nedir sizce ?

Şimdiden teşekkürler.

Hosgeldiniz oncelikle ben mustafa
Bir tanisma basligi altinda kendinizi tanitirsaniz seviniriz
Ekipte 150 lik kullanan abilerimiz var bilgilerini paylasacaklardir
Ayrica istanbulda her iki yakada da guzel ekipler var gorunce yazarlar size
Bildigim kadariyla 150 lik konforlu bi makine ama tek silindir oldugu icin titresim problemi var yuksek hizlarda piyasasi da 5000₺ civarında

Rednexi
23.Mart.2016, 11:32
valla titreşim var yok değil ama hiç rahatsız edici değil bende var şu ana kadar bitek benzin bittiği için sorun yaşadım 4.000 km bakımını kendim yaptım 5.000 de yetkili servise gideçeğim garanti için normalde 2.000 km bir yağ 1000 km de yaptım :D

centaur
23.Mart.2016, 16:45
Öncelikle hoşgeldin Volkan.. Mustafa'nın dediği gibi forumdaki tanışma bölümünden kendini tanıtırsan mutlu oluruz.
Bütçen 250 cc lik RR ler için müsait değilse diğer markaların 150 ccleri arasında alabileceğin en güzel motor RR 150 cc dir kanaatimce.. Bisikletle uzun mesafeleri katedebilen biri olarak sürüş hususunda çok zorlanacağını sanmıyorum zira keyifli bir sürüşü vardır, vibrasyon bir miktar yorar lakin alışırsın,gül ve diken misali gibi düşün :) İstanbul RR Teşkilatı muhakkak ki yardımcı olacak,fikir verecek,tavsiyede bulunacaktır. Beşiktaş'ta Ali Ustamız var, almak istediğin motorla birlikte gidersin,kendisi RR konusunda Prof.tur... Bütçeni ayarlarken öncelikle ekipmanı da düşünüp ayarla. Yeni yada eski sürücü ol farketmez ekipman bizim gibi iki teker sevdalıları için hayati önem arz ediyor,unutma,iki tekerde kaporta sensin. Alacağın motorun vergi,muayene ,ekipman ve bakım gibi önemli hususları da göz önüne alırsak 6000 gibi bir rakamı düşünmeli ve cebinde hazır tutmalısın.

WolkHan
23.Mart.2016, 17:28
Yanıtlar için teşekkür ederim arkadaşlar, daha evvel bir motosiklet tecrübem olmadığı için titreşim konusunda ne kadar rahatsız eder, hangi seviye titreşim çok titreşim olarak kabul edilir hiç fikrim yok.

Ekipman konusunu ciddiye alıyorum, ekipmanlar için ayrıca bir bütçe ayırdım ( 2.500 TL civarı )

Bu motorun 0 km olanı bayide 5.500-6.000 TL civarında. İkinci eli için 4.000 TL üzeri bir rakamın fazla olduğunu düşünüyorum, yanılıyorsam düzeltin lütfen.

Sahibinden üzerinde 3.500 TL civarında olanlarını gördüm fakat çok da emin olamıyorum, kimisinin km si de zaten yüksek. ( 30-40 bin civarı )

Son olarak bu motoru 1-2 yıl kullanıp satıp biraz daha güçlü birşeyler alma niyetindeyim, bu yüzden hem uygun fiyatlı hemde ikinci el bakıyorum umarım yanlış yolda değilimdir.

tbaylan
23.Mart.2016, 17:55
Volkan aramıza hoşgeldin. Forumda ve yollarda aktif olman dileği ile. Umarım gönlündeki makineye kısa sürede kavuşursun. İstanbul'daki haftalık toplantılarımıza katılırsan oradaki arkadaşlardan aklına takılan tüm soruların cevaplarını elde edebilirsini Gayet keyifli ortamımız var; tavsiye ederim8)

Gel gelelim senin sorularına. Öncelikli olarak ben tercihimi her zaman güvenlikten yana kullandığım için koruyucu ekipman konusunda ayırdığın bütçe için seni tebrik ediyorum. Çok sevdiğim bir abimin sözünü aktaracağım sana "Önlem; istikrar varsa önemlidir!"

Ve benim de her zaman sıklıkla kullandığım bir cümle ise malesef tüm sorunlarımızın kaynağı çoğu zaman maddi olabiliyor. 150 cc tercih etmendeki sebebi anlayabiliyorum fakat boy/kilo orantısını iyi ayarlamak lazım. Makine altında çok sırıtabilir uzun boylu isen. Ayrıca artçılı kullanım yapacaksan makinenin çekişinde sıkıntı yaşayabilirsin.

Tüm bunların haricinde Regal Raptor her zaman diğer Çin malı makinelere oranla kendini ve kalitesini kanıtlamış bir markadır. Yani bu; şu demek oluyor. Bunun üstüne alacağın makine Japon markalardan biri olabilir8) Kaldığımız yere dönecek olursak Regal Raptor parça ve bakım maliyetleri konusunda makuldür. Üzmez, zorlamaz. Hele bir de makineye bakarsan asla seni yolda bırakmaz.

Eğer ki konu gerçekten bütçe değil de başlangıç motorum 150 cc olsun diyorsan bence hiç bulaşma. Çek altına beyaz bir Daytona(250 cc) bak keyfine. 4000 TL verdikten sonra 2-3 bin TL daha vererek sağlıklı bir seçim yapmış olursun. Bahsettiğin kilometreler çok fazla ve o kilometredeki makineyi satın almak seni üzücü sebeplerle sonuçlandırabilir.

Ve sana en büyük tavsiyem motor satın alırken muhakkak tecrübeli arkadaşlardan yardım iste. Hiçbirşey yapamıyorsan götür bir servise herşeyine baktır. Daha sonradan mağdur olma8)

Sevgiler.

tb

Edit: Ayrıca bisiklet ile yüksek kilometreler katediyormuşsun. Bu hayatı sömürürcesine keyif alıyor ve gezmeyi seviyorsun demektir. Motosiklete başlayınca katettiğin kilometreler katlana katlana devam edecektir. Bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Edit2: İlk defa motosiklet alacaksın ve sigorta maliyetleri çok çılgın rakamlara ulaşabiliyor. Bunun için kesinlikle 1000 TL gibi bir bütçe ayırman hayati önem taşıyor.

2_rock
23.Mart.2016, 18:30
Volkan söylenecek laf kalmamış herkes gerekli açıklamaları yapmış. İnşallah gönlündeki makinaya kavuşursun. Ki motorunu alınca keyfine diyecek yok .hoşgeldin tekrardan

WolkHan
24.Mart.2016, 02:03
Vermiş olduğunuz cevaplar gayet aydınlatıcı oldu teşekkürler arkadaşlar, ilk fırsatta da tanışma bölümünde kendimden bahsederim. İş ve seyahat yoğunluğum bir miktar hafiflediğinde istanbuldaki buluşmalardan birine katılmam epey iyi olur, haklısınız.

Yanıtlarınızdan sonra 150cc konusunda çok da ısrarcı değilim galiba artık, her ne kadar acemilik sebebiyle kafamda soru işaretleri olsa da.

Şöyle bir ilan var sahibinden üzerinde, fotoğraflara bakarak çok bir şey söylemek belki mümkün değil ama bu motor için ne dersiniz ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-temiz-regal-raptor-dd150-e2-sahibinden-279391793/detay

Peder
24.Mart.2016, 03:11
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz diyelim. Arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar. Kişisel tercihim 250-350 cc olurdu. İlerde 150 yetersiz kalabilir. Yeni başlıyor da olsanız 250 cc pek bir zorluk yaşatmayacaktır zamanla alışırsınız. Bir an evvel motorunuza kavuşup forumda etkinlik ve buluşmalarda aramızda yer Almanız dileğiyle :)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CELİL
24.Mart.2016, 22:06
Şöyle bir ilan var sahibinden üzerinde, fotoğraflara bakarak çok bir şey söylemek belki mümkün değil ama bu motor için ne dersiniz ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-temiz-regal-raptor-dd150-e2-sahibinden-279391793/detay

Merhaba Volkan aramıza hoş geldin
Bütçe sorunun yoksa bende 250 cc düşün derim 150cc ile 250cc kullanımında bir fark yok birini kullanan digerinide rahatlıkla kullanır
İlandaki makinaya gelirsek bence temiz bakımlı sıfır ayarında bir makina servise baktırıp sıkıntısı yoksa düşünülebilir 8)

AMZ35
25.Mart.2016, 01:01
Vermiş olduğunuz cevaplar gayet aydınlatıcı oldu teşekkürler arkadaşlar, ilk fırsatta da tanışma bölümünde kendimden bahsederim. İş ve seyahat yoğunluğum bir miktar hafiflediğinde istanbuldaki buluşmalardan birine katılmam epey iyi olur, haklısınız.

Yanıtlarınızdan sonra 150cc konusunda çok da ısrarcı değilim galiba artık, her ne kadar acemilik sebebiyle kafamda soru işaretleri olsa da.

Ekipmana butce ayirma kismi disinda sizinle tamamen ayni dusuncede idim. 150lik kendi kullanim klavuzunda yasan max.agirligi asinca dahi cekis sikintisi yasatmiyor. Dik yokuslarda dahi. Ama kisa bi sure sonra keske 250lik alsaydim dedirtir. Cunku titresim sikintisi 80km hizi asinca basliyor. Ayrica bu titresim zamanla zincir kapagini bile kiriyor. Bizzat yasadim :) Hicbir sekilde masraf cikarmiyor. Sigorta biraz yuksek cikabilir ilk motor oldugu icin. Ozellikle Istanbul gibi bi sehirde.
Ilandaki motorun ucreti fena degil pazarlikla indirebildiginiz kadar indirin. Illa 150lik alacagim diyorsaniz.
Benim tavsiyem de sizinle ayni dusunceleri paylasmis biri olarak 250lik almaniz. Saygilar.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi