PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN etkinliği

Jedaykin
10.Ağustos.2007, 11:23
Arkadaşlar motosiklet.net'de gördüm bu olayı. İstanbulda olmadığım için benim katılma şansım yok ama ilgilenen olabilir diye düşündüm.
-------------------------------------------------------------------------------

MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN
11.08.2007 saat 11:00'da Kadıköy İskele Meydanı

EMOK tarafında organize edilen Motosikletlerin Fark Edilmesi adına yapılacak etkinlik bilgileri aşağıdadır.

Saygılar

Son zamanlarda sıkça yaşanan motosiklet kazalarına ve bu kazalar sonucu ortaya çıkan ciddi yaralanma ve ölümlere kamuoyunun dikkatini çekmek, yol kaplamaları ile yol kenarlarındaki bariyerlerin riskleri, meydana gelen kazalar ve kaza sonrası etkileri üzerine kamuoyunu bilgilendirmek ve bu nedenle yakın zamanda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anmak için saat 11.00'da Kadıköy İskele Meydanında buluşuyoruz.

Etkinlik için saat 11.00'da Kadıköy İskele Meydanında buluşularak motosikletler park edilecek, hazırlıklar yapılacak, basın ve kamuoyu duyurusunun okunması ve basın bilgilendirilmesi ile son bulacaktır.

Etkinlik amacı:

Son zamanlarda sıkça yaşanan motosiklet kazalarına ve bu kazalar sonucu ortaya çıkan ciddi yaralanma ve ölümlere kamuoyunun dikkatini çekmek,
yol kaplamaları ile yol kenarlarındaki bariyerlerin riskleri, meydana gelen kazalar ve kaza sonrası etkileri üzerine kamuoyunu bilgilendirmek ve bu nedenle yakın zamanda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anmaktır.

Etkinlik kuralları:

*** Etkinlik için EMOK tarafından gerekli izin alınmıştır ve kanunun öngördüğü çerçevede gerçekleşecektir.
*** Etkinlik alanına ulaşım için, buluşma yerleri tesbit edilmemiş ve toplu sürüş planlanmamıştır. Katılımcılar, bireysel olarak gelebilecekleri gibi, kendi aralarında gurup oluşturup topluca alana gelebilirler. Bu esnada trafiği tehlikeye düşürmemeye azami dikkat ediniz.
***Etkinliğe her gurup, kendi flamaları ile katılabilir. Yakın zamanda kaybettiğimiz arkadaşlarımızın resim ve posterlerini taşıyabilir.
***Etkinlik esnasında, görevlilerin uyarılarına mutlaka uyunuz. Sizin için hazırlanmış Motoparka motorunuzu, bir düzen içinde park ediniz.Bu konuda görevliler size yardımcı olacaktır.
***Görevliler, güvenlik tedbirleri alacak olsa da, kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olunuz.
***Etkinlik esnasında, bize yakışmayan davranışlardan kaçınınız. Aykırı hareket eden arkadaşlarımız uyarılacak, israrı sonucunda da resmi güvenlik görevlilerce kanuni işlem yapılacaktır.
***Etkinlik sonrasında toplu sürüş için izin alınmamış olup, düzen ve sükünet içinde dağılınacaktır.

inci
10.Ağustos.2007, 13:11
bu yazıyı ben " bariyer kazaları........." topiğinde yazmıştım ama düşmüş ...

gidikurt
10.Ağustos.2007, 13:19
:)

handojoe
10.Ağustos.2007, 14:44
HER GÜN KAZA TOPİKLERİNE ÇILGINLAR GİBİ GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİ YAZAN ARKADAŞLAR...

NEDENSE BU TOPİKTE SUSPUŞ OLMUŞ... SABAHTAN BERİ SADECE 33 REYTİNG YAPMIŞ OLAN BU TOPİĞİ MEDERATÖRLÖR KAPATSIN GEREKSİZ

ÇÜNKÜ,

İZMİRLİ DOSTUMU JAKAYDİN BRAVO GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDEKİNİ TAA İZMİR DEN GÖRDÜĞÜN İÇİN

İNCİ VE GÜLÇİN HANIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

BUNDAN SONRA DAHA SERT ESECEK BATIDAN GELEN RÜZGARLAR... hando___________

inci
10.Ağustos.2007, 14:51
biz de sana teşekkür ederiz ,sen çok duyarlısın önemli konularda ,

handojoe
10.Ağustos.2007, 15:54
KENDİLERİNİ FARK ETMEYEN MOTORCULARI BAŞKALARI NİYE VE NEDEN FARK ETSİN...

hando________

Jedaykin
11.Ağustos.2007, 03:33
hando daha önemli bir olay var. insanlar gezmeye gidecekler festivale. ne işleri var motorcu ölümlerini önlemek için yapılacak bir etkinlikte. böyle gereksiz şeylerle vakit kaybedilir mi festival varken.

Kino
11.Ağustos.2007, 04:21
KENDİLERİNİ FARK ETMEYEN MOTORCULARI BAŞKALARI NİYE VE NEDEN FARK ETSİN...

hando________

hando sana katılıyorum " niye farketsinler ki.."

bu başlık içinde jedaykine teşekkürler

kaldera
11.Ağustos.2007, 11:04
yada şöyle birşeyler yapılırsa doğru olabilirmi acaba, uygulamada sorun çıkarırmı.

Gökhan Demirhan arkadaş mail grubuna atmış. Çok güzel bir öneri ve bir an evvel hayata geçirmekte fayda var. Sizlerinde buna eklemek istediğiniz önerileriniz varsa bekliyoruz. Ayrıca üye olduğunuz diğer motosiklet sitelerinde de aynı başlıkla duyurursanız bu çalışma yurt genelinede ulaşmış olur.

Merhaba arkadaslar,

Haftasonu Istanbul'daki motosiklet kazasinda hayatini kaybeden Dr. Omer Uzma icin hepimiz cok uzulduk. Bu memlekette az bulunan degerli insanlardandi. Malesef boyle bir haber ne ilk, ne de son. Ulkemizin yollari, trafigi, ve suruculerinin durumu malum...

Uzulmek ve uzuntumuzu birbirimizle paylasmaktan ote birseyler yapmamizin vakti geldi. Halkimizin bu konularda bilinclenmesini saglamak icin tembelligi birakip calismamiz gerekiyor. Benim ilk aklima gelen, hepimizin katkida bulunabilecegi bir calismayi sizlerle paylasmak istiyorum.

Otomobil, ticari arac, kamyonet, minibus vs. gibi yollari paylastigimiz diger araclarin on camlarina birakabilecegimiz bir sayfalik bir uyari notu hazirlayalim. "Sevgili otomobil surucusu," diye baslayan ve "Motosiklet kullanicilari..." imzasiyla biten bir not. Bizlerin de bir cani, hem de cok kirilgan bir cani oldugunu carpici bir sekilde hatirlatan, trafikte motosikletlere daha cok dikkat edilmesi ile ilgili notlar olan, motosikletler ve suruculeri ile ilgili bilgiler veren, ne bileyim, bir otomobil surucusunu mumkun oldugunca motosikletlerle ilgili olarak bilgilendiren ve uyaran bir not olsun. Fazla uzun olmayan, kolay okunabilir ve akilda kalici olsun. Bu notu hepimiz fotokopi ile veya cikti alarak cogaltalim ve her gordugumuz otomobilin sileceginin altina birakalim. Hatta bu islerle ugrasan arkadaslarimiz varsa cok daha profesyonelce hazirlanip matbaada basilabilir. Eminim herkes maddi olarak seve seve katkida bulunacaktir. Bin otomobile biraksak, bunlarin yuz tanesi okusa, bunlarin on tanesi aklinda tutsa ve bunlarin bir tanesi bir kavsakta bu notu hatirlayip dursa, motosiklet geliyor mu diye donup bir daha baksa ve bir arkadasimizin hayati kurtulsa, bu bizim icin paha bicilemez bir kazanc olmaz mi?

Ornegin soyle seyler yazabiliriz:

"Motosikletler kucuk olduklari icin olduklarindan daha uzakta gorunebilirler."
"Motosikletler fren yapmadan da gaz keserek ve vites kuculterek aniden yavaslayabilirler."
"Motosikletler kolayca baska bir aracin arkasinda kaybolabilir, veya kor noktanizda kalabilirler. Donmeden veya serit degistirmeden once bir kez de motosikletliler icin bakin."
"Motosikleti bir arac olarak degil, bir insan olarak dusunun."
"Bizim kaportamiz kendi bedenimiz."
"Yagmurda motosikletlilerin gorusu, manevra ve fren yetenegi sizden cok daha fazla azalir, daha dikkatli olun."
"Sizin kaportanizdaki bir cizik bizim icin olum demek olabilir."
"Uzerimizdeki korumalar nedeniyle sicak havada beklemek bizim icin cok zordur. Lutfen yogun trafikte gecebilecegimiz bir yer acin."
"Her zaman bir kez de motosiklet var mi diye bakin."
"Motosiklet surucusu de acemi olabilir, lutfen SIKI$TIRMAYIN. Sonuclari bizim icin cok aci olabilir."
"Motosikletlerin sinyali otomatik kapanmaz, surucu acik unutmus olabilir."

sizlerde belki birşeyler ekleyebilirsiniz
önemli kavşaklarda ışıklarda bir kaç motor park edip bu yazılı mesajları araç sürücülerine bizat elden vermek olabilir mesala..

infinitedreams
11.Ağustos.2007, 11:48
hando daha önemli bir olay var. insanlar gezmeye gidecekler festivale. ne işleri var motorcu ölümlerini önlemek için yapılacak bir etkinlikte. böyle gereksiz şeylerle vakit kaybedilir mi festival varken.O etkinliği yapanlar da iyice düşünüp taşınmışlar, "hazır millet Yalova'dayken toplanalım... aşırı kalabalık olmadan 40-50 kişiyle bitirelim bu işi" demişler. Zekice.

Eğer bir o gün bir Regal buluşması olsa anlardım... ya da "ikiteker" pikniği, "motogezgin" turu, "earlyriders" karting turnuvası vs.
Ama o gün tarihi çok daha önceden planlanmış ve ülke çapında katılımın sağlanacağı bir festival var. Ve sen tutup bu eylemi tam da o güne denk getiriyorsun... hadi sadece Yalova'ya gitmeyenlere hitap edeceksin... e o zaman neden bunu birçok kişinin çalıştığı bir gün ve saate koyuyorsun. Olacak iş mi? Al işte... yazılana göre 10 dakika sonra gösterileri başlıyor ve iş bilgisayarımdan mesaj yazıyorum.

Ayrıca o festivale gelen bir iki tv kamerasının katılımcıların burnuna burnuna soktuğu mikrofonlar sayesinde inanın bana bu adı geçen eylemden çok daha fazla ses getirilebilir.

inci
12.Ağustos.2007, 03:12
bu gün bir kaç tv kanalında yer aldı bu etkinlik, ama show tv çok detaylı,uzun bir haber yapmıştı ...bir nebzede olsa sesimizi duyurduk galiba ,:)