PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung GV 650

ekinokssky
28.Mart.2016, 00:40
Arkadaşlar herkese tekrar merhaba, hyosung gv 650 arıyorum 2007-2008 model civarında. Belki forumda satan ya da tanıdığında olan varsa görüşebiliriz.
Bu arada motor hakkında bir kaç bilgi sahibi oldum ama özellikle kullanan arkadaşım varsa motor hakkında bilgilerinden faydalanmak isterim.
Motoruma kavuştuktan sonra eğer müsaade olursa istanbul grubu ile tanışmak ve birlikte sürüş yapmak istiyorum. Hepinize sevgiler ve selamlar,tekeriniz düz bassın.

aidikurt
28.Mart.2016, 00:44
ekrem kardeşimiz var
eecho nicki

FouL
28.Mart.2016, 00:49
Yalçın abicim motoru almadanda bulusmalara bekleriz motoru alincada suruslerede katilirsin.. Güzel makina şimdiden hayırlı olsun diyelim : )

ekinokssky
28.Mart.2016, 00:50
Yarın bir görüşeyim arkadaşla, iş dolayısıyla yatmam lazım hem gece rahatsız etmiyeyim.
Yardımınız için teşekkür ederim 8)

CELİL
28.Mart.2016, 00:53
Gv 650 lerde statör ve konjektör yakma sorunu var

ekinokssky
28.Mart.2016, 01:01
Gv 650 lerde statör ve konjektör yakma sorunu var

Teşekkür ederim başkanım. Kronik sorunlar içinde bahsediyorlar bundan haklısınız, bir kaç yerde sürekli bahsedilmiş. Zaten distribütör sorunları filan da var ama yapcak fazla da bişey yok. Gönül isterki japon olsun, olmadı regalin yüksek CC si çıksın, ilki henüz erken ikincisinide henüz çıkaramadılar bildiğim kadarıyla. Belki bir sonraki seçimim yamaha,honda veya suzuki olabilir, şimdilik yavaş yavaş yükselteyim.
Keşke regalin 500-600 cc ve üzeri olsaydı...

Lethe
28.Mart.2016, 01:36
Ankarada çok yakın bi abim de var gv 650.. yüksek devirlerde arada bi gaz yememe devirden düşme problemi var..vites küçültunce düzeliyor..Bu sıkıntı haricinde çok şık ve güzel motor.. şimdiden hayırlı uğurlu olsun.. Motoru almadan bi yüksek devirde denememizi tavsiye ederim..

ekinokssky
28.Mart.2016, 09:24
Ankarada çok yakın bi abim de var gv 650.. yüksek devirlerde arada bi gaz yememe devirden düşme problemi var..vites küçültunce düzeliyor..Bu sıkıntı haricinde çok şık ve güzel motor.. şimdiden hayırlı uğurlu olsun.. Motoru almadan bi yüksek devirde denememizi tavsiye ederim..
Eğer halledilebilecek bir sıkıntıysa sorun değil de, ama tamiri mümkün değil ve sürekliliği varsa büyük bi soru işareti.
bu bilgi için teşekkür ederim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BLUEBORAN
01.Ağustos.2016, 11:18
merhaba
bir firsat ortaya cikti. 250 mctyi gv650 ile takas yapabilirim. gv650 kayistan zincirliye cevrilmis, lastikler yenilenmis, buji, yag, filtre bakimlari yapilmis. daha once ben takas teklifi sunmustum. kabul edilmemisti. dun gv650nin de oldugu gruba tesaduf bi mct gelmis ve hep beraber otoban, dag, bayir 300 kmden fazla gezmisler. mct hic gruptan kopmamis ve sikinti cikarmamis. bunun uzerine bu sefer adam bana ulasti ve takas isterseniz tekrar konusalim dedi.

simdi; gv650 alinir mi? alinirsa nelere nasil dikkat edeyim? ne yapmam gerekir. selamlar.

CELİL
01.Ağustos.2016, 11:27
Merhaba Koray GV 650 benim çok beğendiğim ama almaya cesaret edemediğim bir makina sebebi kronik statör ve konjektör arızasını sürekli yapması parçasının kısıtlı ve çok pahalı olması ustasının pek olmayışı ama benim çok sağlam ustam var makinayı bir şekilde yürütürüm dersen olabilir karar senin kolay gelsin 8)

BLUEBORAN
01.Ağustos.2016, 12:44
Celil bey tesekkurler ilginiz icin. stator ve konjektor arizasini forumlarda ben de okudum. kawasaki en 500un statoru ile cozum bulunuyormus. Adana ve Mersinde 2-3 tane gv 250 var. bir de motorun sahibi ile yuzyuze de gorustugum zaman soracagim. sen bakimi nerede nasil yaptiriyorsun? diye. motorun sahibi ile gorusunceye kadar ne kadar bilgi sahibi olabilirsem kendimi o kadar rahat hissederim diye dusunuyorum. son olarak; spyder dan sonra benim de en begendim model bakalim ne olacak? hayirlisi. tekrar cok tesekkurler. selamlar.

aycanblmts
01.Ağustos.2016, 13:06
hyosung dan uzak durun abi.

BLUEBORAN
01.Ağustos.2016, 13:16
evet aycanbltms gibi soyleyen arkadaslar da azimsanmayacak kadar cok. ama mctyi elden cikarma firsati dogdugu icin biraz daha uzerine dusuyorum. bakalim ne olacak?

BLUEBORAN
01.Ağustos.2016, 22:31
motora baktim
malesef ellenmedik, oynanmadik yeri kalmamis. blok acilmis. motor disarida kalmis hor kullanilmis, paslanmalar mevcuttu. bi de abimiz orjinalinde mavi renk olan motoru siyaha boyatmis ruhsata isletmemis. bu yuzden tesekkur ettik ayrildik. benim macit onun yaninda 0 km gibi duruyodu. neyse arayisa devam.