PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karadeniz Turu

lunatic
11.Ağustos.2007, 18:29
Arkadaşlar ben 2 hafta izin aldım KAradenize doğru yola çıkacağım yarın. İnşallah yağmura yaşa denkgelmeden kapağı Trabzona kadar atarım orda arkadaşla buluşup biraz gezicem dönüşte de geze geze gelicem. Okan telefonunu aldım yolum düşerse seni işyerinden bulurum. İşine (msn ve rr.net mesajlarına yani) engel olmayacak kadar bi görüşürüz. Buradan çıkıp en kestirme Trabzona nerden gidilir bir tavsiyeniz varsa alıyım. Esas geziyi dönüşte yapıcam tabii kah kıyı şeridi bpoyunca kah yaylalara çıkarak. Direk çorumdan samsuna çıkıp kıyıdan mı gideyim yoksa başka kısa bir güzergah varmıdır? Şİmdi bana kim cevap verecek ki herkes Yalova'da.

okan
11.Ağustos.2007, 18:44
AHMET DOSTUM. HOŞGELESİN YAVV..

SEN ŞİMDİ TRABZONA GİDECEKSEN MUHAKKAK SAMSUNDAN GEÇECEKSİN...
BAŞKA GÜZERGAH KULLANMANA GEREK YOK... DİĞER GÜZERGAHLAR SENİN İÇİN RİSKLİ OLABİLİR....
SAHİL YOLU KOMPLE DUBLE YOL OLDU... SADECE HAVZADAN SONRA Bİ KISIM YERLERDE YOL YAPIM ÇALIŞMALARI VAR.. ONLARDA SANA ENGEL OLMAYACAK KADAR .....

HADİ YOLUN AÇIK OLSUN .... ALLAH KAZA BELA VERMESİN..... 8)

inci
11.Ağustos.2007, 19:20
Arkadaşlar ben 2 hafta izin aldım KAradenize doğru yola çıkacağım yarın. İnşallah yağmura yaşa denkgelmeden kapağı Trabzona kadar atarım orda arkadaşla buluşup biraz gezicem dönüşte de geze geze gelicem. Okan telefonunu aldım yolum düşerse seni işyerinden bulurum. İşine (msn ve rr.net mesajlarına yani) engel olmayacak kadar bi görüşürüz. Buradan çıkıp en kestirme Trabzona nerden gidilir bir tavsiyeniz varsa alıyım. Esas geziyi dönüşte yapıcam tabii kah kıyı şeridi bpoyunca kah yaylalara çıkarak. Direk çorumdan samsuna çıkıp kıyıdan mı gideyim yoksa başka kısa bir güzergah varmıdır? Şİmdi bana kim cevap verecek ki herkes Yalova'da.

Motosikletle mi gideceksiniz :o :o :o
Güle güle gidin ,ALLAH kaza vermesin

altug
11.Ağustos.2007, 19:22
sevgili ahmet

hayırlı yolculuklar.

malum orduluyum, oralarda başın sıkışırsa ara.

lunatic
11.Ağustos.2007, 20:37
He wallah. Adımın hakkını vereyim bir çılgınlık edeyim dedim. Malum bu aralar Ankaradaki motorlarda elektrik kesme problemi hasıl oldu. Dağbaşında olsa n'aparım diye aklıma geldi. Dedim bir deneyim. Demek Karadenize çıkan bütün yollar Samsundan geçer. Desene Samsun bir nevi yol geçen hanı. Hehehehe. Altuğ sen ünye tarafında mısın fatsa tarafından mısın. Hani ona göre başım sıkışırsa bileyim sonra yamuk olmasın.

Deli çerkes
11.Ağustos.2007, 20:47
Yolunuz açık olsun , Kazasız belasız bir yolculuk olmasını diliyorum

Kino
11.Ağustos.2007, 23:49
ahmet allah yolunu acık etsin tekerine taş değmesin

inşallah sağ salim gider ve dönersin.

gördüğün göreceğin tüm dostlara selamlar söyle Mersin den 8) :cheesy:

gençer
12.Ağustos.2007, 00:24
Buradan çıkıp en kestirme Trabzona nerden gidilir bir tavsiyeniz varsa alıyım. Esas geziyi dönüşte yapıcam tabii kah kıyı şeridi bpoyunca kah yaylalara çıkarak. Direk çorumdan samsuna çıkıp kıyıdan mı gideyim yoksa başka kısa bir güzergah varmıdır?.

4.5 sene trabzonda bulunan biri olarak bu süre içerisinde o yolları 15-20 kez gidip geldim. tabii bunların %90 ı otobüslen oldu. ama birseferinde trabzondan istanbula dönüş yoluydu hususi otomuzla yola cıkmadan önce aldık elimize haritayı ve harita üzerinde en kısa gözüken yolu tespit ettik. giresundan yukarı dağların arasından geçip şebinkarahisardan çıktık ama bide bize sor::))) hayatımızın hatasını yapmışız meğer.. kilomutre haritada daha kısa gözüksede o dağlık yollar hem bozuk hem çok virajlı hemde çoban köpeklerinden başka hiçbir allahın kulu yoktu.. ve samsun yoluna göre çooook daha uzun sürdü yolculuk..

1.5 senedir gitmedim ama şu sıralar duyduğum kadarıyla sahil şeridi hemen hemen bitmiş gibi bişeymiş.. düzergahın sahil olsun aradabir güzel yaylalara çıkar inersin.. ama nolur bizim yaptığımızı yapma belirli bir kilometre gittikten sonra insan 'bukadar yol geldim gerimi dönücem' deyip birde sahil yoluna geri de dönmüyor ..tabi sonra pişman oluyor ama.. sahil en iyisi..

iyi yolculuklar dilerim..

lunatic
12.Ağustos.2007, 02:17
TAmamdır ben de sahilden gideceğim inşallah. Makinada 8 poz kaldı. sonunda onları da bitireceim. bir rulo daha bitiririm herhalde. İnternet kafe bulursam arada yazarım. Duyduğuma göre okan da işyerini internet cafe olarak kullanıyormuş. Atarım artık ordan size bir mesaj hehehe. Şimdi uyusam iyi olucak galiba. sabaha yol uzun. Samsun öncesi bi gecelerim. Sonra da Trabzon. 3 günde vearırım diyordum ama 2 güne sığdıracağım galiba. (sabah kalkabilirsem tabii). Kendinize iyi bakın. Görüşmek üzewre. Gördüklerime de selamınızı söylerim.

ÇeLeBi MuRaT
12.Ağustos.2007, 02:45
Yolun açık olsun kardeş.Dikkat et,kendine mukayit ol bolbol o güzelim karadenizin yeşil doğasını çek resimleri görmek isteriz..

emrahss
12.Ağustos.2007, 14:10
Yolun bahtın açık olsun Ahmet dostum. Allah kaza bela vermesin.

zafer szn 55
12.Ağustos.2007, 22:04
:oops: karadeniz geciş yoluna(samsun a) şimdiden hoş geldin :cheesy: inşallah okanın yanına ugradıgın zaman tanışırız :alkis: yolun açık olsun :cheesy: :cheesy:

jashuaa
14.Ağustos.2007, 17:59
aslında çetinle bizde bi karadeniz turu düşünüyoz ama bu motorlarla nasıl olcak bilmem :shock: :shock:

thoraman
14.Ağustos.2007, 18:14
bu motorla ayada gidilir dostum çekinme hiç bas git bakımlarını güzelce yaptır...yanınada seni yolda bırakmayacak ufak tefek yedek parçalarla (buji, debriyaj teli,lastik tamir zamazingoları v.s) alet edevatını al istediğin yere git..yalnız sana tavsiyem orjinal radyatörü al sanayiye git bi arabadan çıkma veya başka bi radyatör bul orjinali gibi kestir biçtir yaptır radyatör patlama sorunuda olmaz o zaman....tak 5'e yasla 90'a istediğin yere git ondan sonra..

jashuaa
14.Ağustos.2007, 18:17
doğru söylüyosun aslında sonuçta ben motoru alalı bir yıl oldu ve akü şarj sorunu haricinde bir problemle karşılaşmadım ama arkadaşların başına gelenleri duyunca çekiniyorum napimm.

thoraman
14.Ağustos.2007, 18:21
tabiiki başına bişeyler gelecek işte bunlar seni harbi motorcu yapan tatlı anılar ve tecrübeler olarak hafızalarda yerini alacak..

RoS
14.Ağustos.2007, 23:07
abi gel gel samsuna gelmişken sinopada gel ama hafta sonu asla gelme sinopa ben pek olmuorum hafta sonu sinopta hafta içi buyur gel beklerim bende :)

okan
18.Ağustos.2007, 13:59
AHAN BU LUNATİC AHMETDEN HABER YOK YAVVV.. MERAK ETTİM.. ADAMIN CEP TELEFONU BİLE YOKMUŞ... NASSI Bİ ADAM BU YAA....BANADA UURIICAKTI UURAMADI.... SAMSUNUMU BULAMADI ACEP... :mrgreen:
BU ZAMANDA CEP TELEFONU KULLANMAYAN BİRİSİYLE İLK DEFA KARŞILAŞIYOM... NE GÜSSEL TAM FREE TAKILIYO... :mrgreen: :mrgreen:

okan
22.Ağustos.2007, 16:02
lunatic ahmetin izi bulundu arkadaşlar... ahan da yanımda şu anda...
http://upload2.postimage.org/388928/LUNATA_COKAN.jpg (http://upload2.postimage.org/388928/photo_hosting.html)
ahanda bu da evi... pardon motoru... :mrgreen:
http://upload2.postimage.org/388945/luNATA_CMOTOR.jpg (http://upload2.postimage.org/388945/photo_hosting.html)
şu anda yol maceralarını dinlemekteyim.. çok maceralı bi yolculuğu olmuşş... o zaten dönüşte sizi bol bol resimledirecektir..

carvalho
22.Ağustos.2007, 16:12
Oh maşallah, sağ salim Samsun...

Okan, senin mekan da tekke gibi oldu :)

handojoe
22.Ağustos.2007, 16:16
YAŞA AHMET... GEZEN GEZENE VALLAHİ HELAL OLSUN GİTTİĞİNİZ YOLLAR SİZE...

maceraları bekliyorum dört gözle...

hando...

speedygonzales
22.Ağustos.2007, 16:24
BUDUR ! BU ! BU ! BU ! :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

ozzymania
22.Ağustos.2007, 16:29
Lunatic karadenizin yollarında yaptı mücadelesini havasını suyunu taddı, artık bir 5 yıl gençleşmiştir.
Darısı bizim başımıza...

yenikoylu_ua
22.Ağustos.2007, 16:32
Helal ya ondan tırsıyom bundan tırsıyom şundanda tırsıyom dedin Türkiye turuna çıktın biz tırsmıyozda noluyo ekranın karşısında pinekliyoz :( :( Birileri senide durdursun :oops:

ozzymania
22.Ağustos.2007, 17:45
Demekki tırsınca yapılıyormuş bu tür geziler.
Bende tırsıyorum acaba bir ege akdeniz gezisimi yapsam.

moonchild
22.Ağustos.2007, 18:03
Valla helal olsun! Diyecek başka bişey yok! Allah kazasız belasız arızasız dertsiz tasasız gidip gelmek nasip etsin inşallah!!!

gecee
22.Ağustos.2007, 18:14
devam yola... helal olsun walla ne diyim ...
tekerine taş değmesin yolun hep acık olsun .....
geldiğinde anlat da biraz acemi tırsan arkadaşlarımız hem ders alsın hem cesaret alsın 8)

okan
22.Ağustos.2007, 18:19
SOORA SOHBET MUHABBET ARASINDA DEDİKİ MOTORDAN SESLER GELİYO... DEDİM HEMEN AÇALIM BENİM ANAHTARLARI ALYANLARI FELAN SIKALIM NE KADAR VİDA VARSA...
http://upload2.postimage.org/391173/FotoA_raf_0181.jpg (http://upload2.postimage.org/391173/photo_hosting.html)

SOORA GİYİNDİ KUŞANDI... VE ÖNÜNDE ESKORT OLARAK SAMSUN ÇIKIŞINA KADAR ÇIKARDIM....
http://upload2.postimage.org/391196/FotoA_raf_0182.jpg (http://upload2.postimage.org/391196/photo_hosting.html)

TAM KALKIŞ YAPTIĞINDA ASFALTI AĞLATTIĞI ANDA FOTO ÇEKECEEDİM ... HAFIZA DOLU YAZDI MAKİNA...NEYSE O GAZLA ŞU ANDA BAFRAYI GEÇMİŞ SİNOP YOLUNA DOĞRU UZANMIŞDIR VINNN DİYE...

sancezz
22.Ağustos.2007, 21:52
yaaa yetmedı 1 hafta allahım bana bo :P :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: l para bol zaman ver

infinitedreams
22.Ağustos.2007, 22:16
Eminim her şey mükemmel gidiyordur...

Yolu yok, uzamam lazım benim de bir yerlere.
Aslında süper bir rotamkız vardı bir arkadaşla. Sabahın köründe, daha gün doğmadan yola çıkıp akşam olmadan soluğu Adıyaman'da alacaktık. 3 gün içinde Malatya ve Elazığı da gezip dallandırılmış bir rotayla 3 günde de geri dönecektik. Arkadaşın CBF600'üne ayak uydurabilmek için ödünç bir DL bile bulmuştum kendime... ama tarihlerimiz uyuşmadı bir türlü ):

Millet gezilerini anlatır, ben suya düşen hayallerimi.
Yok yok... ille de gitmeliyim. Yol beni çağırıyor.

Eylül'ün 1'inden 9'una kadarki sürede bana "hadi" diyecek biri var mı acaba?

okan
23.Ağustos.2007, 11:56
LUNATİC şu anda sinopta başka bi arkadaşımızın yanında....adamın telefonu olmadığı için duman işaretiyle haberleşiyoruz... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sitemizin üyelerinden bıçkın delikanlı serhat ın (ROS) yanında şu anda...ordan çıktıktan soorada ayancık türkeli inebolu üzerinden ankara ya geçecek ...

allah kaza bela vermesin ahmetim yolun açık olsun.....

Aksu
23.Ağustos.2007, 12:06
Ahmet olum arada bir tel ile arasana, Samsun a soruyoruz Okan Lunatic geldimi diye Okan da bize soruyor geldimi diye. Dün de Rommel ile görüştüm ne oldu Ahmet geldi mi o da bana diyor geldimi gelseydi anahtarını alırdı dedi. Ahmet in evdeki çiçekleri Rommel suluyor da.

yenikoylu_ua
23.Ağustos.2007, 12:12
Ahmet abi duyuyonmu Rommel senin evde çiçek suluyomuş.Bir zamanlar Kamer Genç te çiçek sulardı

ozzymania
23.Ağustos.2007, 12:34
lunatic'den kıskandım bende ege gezisi yapmaya karar verdim. :D

altug
23.Ağustos.2007, 12:39
Ahmet olum arada bir tel ile arasana, Samsun a soruyoruz Okan Lunatic geldimi diye Okan da bize soruyor geldimi diye. Dün de Rommel ile görüştüm ne oldu Ahmet geldi mi o da bana diyor geldimi gelseydi anahtarını alırdı dedi. Ahmet in evdeki çiçekleri Rommel suluyor da.

Ya mehmet abi , şu benim kampanyayı tekrar gündememi getirsek,

Arkadaşlar hadi bakalım hayrına lunatic ahmet kardeşimize bir telefon kartı ve digital fotoğraf makinası . :cheesy: :cheesy: :cheesy:

okan
23.Ağustos.2007, 12:51
Bİ DE YENİ Bİ MAKARMA TENCERESİ ALALIM....EHEHEHEHEE....

Aksu
23.Ağustos.2007, 13:14

Ya mehmet abi , şu benim kampanyayı tekrar gündememi getirsek,

Arkadaşlar hadi bakalım hayrına lunatic ahmet kardeşimize bir telefon kartı ve digital fotoğraf makinası . :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Altuğ biz ona bir tane sadece Alo diyen bir cep telefonu ve Turkcell hat alalım. Dijital makina da olur ekinde ama onu da kendi alsın. Şimdi memurlara bir çuval da zam verecekler, kredi kartına taksit yapsın diyecem de Ahmet de kredi kartı da yok. Adam hakiki motorcu tam özgürlüğü yaşıyor. Ne kart ne telefon ne evde hanım derdi çoluk çocuk hiçbir derdi yok. Maşallah. Biz şimdi Ahmet e telefon almakla iyilik mi yapacağız onu da düşünmek lazım.
Fotoğraf makinsı vardı onda dedesinden kalma bir çakar almaz, herif taaaaaaaa Kapıdağ dan beri çekiyo çekiyo bitiremiyodu şu 36 poz u. Ama bu sefer bitirmiştir. 2-3 ay sonra onları bir şekilde sitede basar, her geziye 3-5 poz yeter değilmi.
Okan makrna değilde üçlü sefer tasları olur ya ondan alalım, birinde makarna birinde çorba birinde de salata yapar. Tüpü ocağı çakmağı herşeyi var zaten.
Dokunmayın Ahmetime yaw nw istiyonuz adamdan içimizdeki en kral motorculardan biri de o. Yalanmı icraat ortada.

lunatic
24.Ağustos.2007, 21:53
Eveeet arkadaşlar. 3250km sonunda eve geldim. Ama tahmin edersinizki fii tarihinden kalma resimlerle dolu bir 36 pozu bastırmam, ayrıca yeni aldığım ve 18 pozu kalmış diğerini de bitirmem sonra bunları scan edip buraya koymam lazım. 31 Ağustosta izin alırsam 30-31-1-2 tam 4 günüm olucan. Konya üzerinden bir Alanya yaparsam kalan 18 poz da biter ozaman bütün resimleri ve hikayeyi burda göreceksiniz. Peşim resimleri gördünüz nasıl da sırıtıyorsunuz ama. Kısaca alet motor olarak taş gibi. Valla girip çıkmadık yayla yolu bırakmadım banamısın demedi. Sadece hararet müşürü bozuldu. Arka koruma demirlerini tutan vidalardan biri düştü ve neticede diğer vidanın olduğu yerde çatlamalar oldu. Arka sinyali tutan demirlerden biri kırıldı. Kaynak yaptırdım gene kırıldı. Destek gittiği için diğer taraftaki çanta eğilerek sinyal demirinin tekere sürtünmesine ve yanakta biraz aşınmaya sebep oldu. Bugün Çankırı da kaynak yaptırmak için durduğumda farkettim. Allahtan erken farkettik. Yoksa Ankaraya gelene kadar arka teker ve dolayısıyla ben sizlere ömür olabilirdik. Fan müşiri de arada bir takılıp fanları su soğukken de çalıştırır oldu. Çankırıda çalışıyordu ama evde farkettim arka sağ sinyal çalışmaz olmuş. Lamba gitti herhalde (ya da kaynakta zarar gördü). Daha önce Rommel le söktüğümüz deponun vidasının altındaki lastiği takmayaı unutunca Okanın sayesinde tesbit ettiğimiz sesin sebebi de oluşmuş oldu. Yağı daha pırıl pırıl. Zincirini 2 kez hafif gerdik. Başka da motorla ilgili bir sorun yaşamadım. Özellikle Ankaradan 3 kişinin başına elektrik kesmesi gelince çantaya nekadar alet varsa elektrikle ilgili (gazlı havya, lehim, makaron, tel, multimetre) edevat varsa doldurdum. Yedek bujiler aldım. Ancak gerek olmadı. Üzerindekiler çıkma bujiydi ama bir nanik yapmadılar(acilen lazımdı ve Kuruçayırlı da dahil etrafta yoktu ve Kuruçayırlı bu çıkmaları vermişti) . Motorla ilgili önemli olmayan problemler bunlar. Yolculukla ilgili resim ve hikayeleri yakında... Çoook yakında alıcaksınız. (3 vakte kadar). Uzun yola çıkmak isteyip de güvenemeyen arkadaşlar çıkın... Tabi bu biraz kısmet işi ama biraz alet edavat alın ve düşün yollara. Ben ne ıssız yerler gezdim. Başıma bişi gelse 3 ay sora bulurlardı. Ama tırsmadım. (tamam birçok şeyden tırstığımı söyledim ama yol yapmaktan tırstığımı söylemedim ki). Alete gazı ver havayı ver, elektriğk de olsun çalışıyor yani. Atlayın saatte 80 le zevk ala ala gidin. Sadece A noktasından B noktasına gitmeyi düşünmeyin geze geze etrafa baka baka gidin daha çok eğlenirsiniz. Devamı 3 vakte kadar.....

okan
25.Ağustos.2007, 00:02
yavvv ahmetim lunatiğim..
hani seni sinop yol ayrımına kadar eskort halinde çıkarmıştım ya hatırladınmı bi alt geçidin altında durup ordan hade sana ii yolculuklar demiştim...
hıh işte ..
şimdi orda ölle bi yol yok...
sele gitti...
bi geldin tam geldin olm yaa...
arkandan bütün samsun ağladı....sel oldu taştı... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

bizim sinoplu bitirim ros u da bulmuşun.. sana daha karada ölüm yok...
cebine koy benzin paranı her sene atla gel karadenize..
yanlız bi daa gelmende karadenize geçerken uğra sayende bizde kaçar biras gezeriz..
tabii hızına yetişebilirsek.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
asfaltı ağlattın beaaa.... o ne kalkıştı ölle .... :mrgreen: :mrgreen:

RoS
25.Ağustos.2007, 00:33
abi valla varya tam kıl payı kurtuldun sinoptan gittin ertesi gunu yağmur burda da yağmaya basladı hemde felaketti dedim ucuz kurtuldu bu :) abi valla bak gene beklerim artık ne zaman gelirsen nasıldı ada etrafı gezdinmi dolastınmı :) bi de su resimleri atmaya basla bi bos vakltinde :)

okan
25.Ağustos.2007, 00:39
36 poz dolsun da seneye atar inşallah....

RoS
25.Ağustos.2007, 00:43
Valla darısı benim basımada biraz zor okan abi sanada anlattımya samsunda bende biraz istiyorum sole doğu karadenizi gezmek sende gezersin gezersin diordun yasım daha genc elbet gezerim bir gun inşallah :)

sancezz
25.Ağustos.2007, 01:08
yagmurdan bahsetmeyın hala nemlıyım :P :P :mrgreen: :mrgreen:

RoS
25.Ağustos.2007, 01:10
oldu bitti artık bassetmeyiz ama bu gece gene yağacak gibi ya da yarın sabah falan öle görünüor hava tahminlerimde biraz iyyimdir :)

lunatic
26.Ağustos.2007, 10:30
Yaw okan o koca yol nasıl yok olur. Tabiii o ne kalkıştı öyle ki asvaltın ağlamasına gökler dayanmadı ağladı sonuç da bu tabiii. Ros adayı (anladığım kadarıyla benim burun dediğime siz ada diyorsunuz) gezdim. Ama nerde olduğumu anlayana kadar bi hal oldum. Sağda deniz gidiyorum solda deniz arkada deniz. Güneş farklı yerde. Hatta sana göstereyim doğru yerden mi gitmişim acaba diye resim bile çektim bi yerden. Sonra Radarı görünce doğru yerde olduğumu anladım. Manzara süperdi. Tabiii rüzgar da öyle. Kafamı düz tutamıyordum. Hep denize bakacak şekilde dönderiyordu kaskı. İstesen de istemesen de manzaraya baktırıyordu yani.Millet de kamp yerinde ben doğu karadenizdeki yağmurlardan bahsederken "bizim günahımız ne! Bize niye yağmur yağmıyo" diye serzenişte bulunuyorlardı. Eh artık doymuşlardır yağmura. Gidip şu filimleri bastırayım da sonra okan konuyu kitlemesin. Hatta resimsiz hikayesiz gezi mi olur len der siler bilem.

okan
26.Ağustos.2007, 12:57
ahan da siliyom topiğini... :mrgreen: :mrgreen: bu ne yavvv.. bimilyon yaşıma girdim hala bi lunatic resmi göremedim.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

samsunun çıkışında yatıp da gerimi döndün yoksam...karadeniz felan görmemişin sen belli... :mrgreen: :mrgreen:

RoS
26.Ağustos.2007, 18:26
valla ahmet abi sen benim dediğim yoldan gitmişsin gusel ve radarı gorduysen ada orası yarım ada zaten 3 tarafın denizle kaplıdır senin dediğin burun geride kalıyor sinop girişinden sola donecektin tabela falan gormedinmi hiç sinopa girerken :) bi de ben sana ne dediydim parkta otururken nukler santral yapıorlar dediydim bende sonra dedimki buraya yani o senin cıktığın yere adaya ruzgar santrali yapsalar daha iyiydi falan filan konustuyduk haksızmıyım abi orası öle eserken ve burası her zaman esen bi yer :) ama geldin ettin çok mutlu oldum gene beklerim tabi :) OKAN ABİ BU AHMET ABİ Bİ DE 1 GUN ONCESİNDEN GELMİŞ SİNOPA YORGUN OLDUĞUNDAN ERTESİ SABAH ARADI BENİ :):)

gelişim sürücü kursu
28.Ağustos.2007, 17:05
ahmet kardeşşş...
seninle kreter gölünde karşılaştık.. bende cbf 600 vardı, arkadaşlarımda fazerrr..
sen gittikten sonra çok güldük...
bu adam bizimle konuşurken bu sıcağa rağmen neden gözlüğünü ve kaskını çıkarmadı diyeeeee :cheesy:

lunatic
28.Ağustos.2007, 20:13
Abi ben de sen ila gölü görecem diye yoluna devam ettikten sonra çok güldüm. Nasıl değdimi? Arkandan gelen iki kişiyi caydırabildim. Fotoları bir sonraki ruloda. Sırf okadar yolu bi aşağı bi yukarı bu göl (?) için teptiğimi göstermek için. Hava ne sıcaktı ki ben tişörtle üşüyordum bile. Siz full giysi tabii bunalırsınız.
http://upload2.postimage.org/492738/tara0003.jpg (http://upload2.postimage.org/492738/photo_hosting.html)
Bu Çal mağrasından (Trabzon) bir görüntü.

http://upload2.postimage.org/492751/tara0004.jpg (http://upload2.postimage.org/492751/photo_hosting.html)
Hehehe Hopa da bir plaj.
http://upload2.postimage.org/492777/tara0005.jpg (http://upload2.postimage.org/492777/photo_hosting.html)
Aynı Plaj
http://upload2.postimage.org/492820/tara0006.jpg (http://upload2.postimage.org/492820/photo_hosting.html)
25Km kötü bir yayla yolundan yağmur çamur ve sis sonrası varılan Cimilli (ya da benzer bir isim) yaylasında ertesi sabah. Çamasır ipindeki iç çamaşırları nerelerime kadar ıslandığımı söylüyor zaten (benim karakaçmazım çamaşır direği yapılmasına biraz alındı galiba)
http://upload2.postimage.org/492860/tara0007.jpg (http://upload2.postimage.org/492860/photo_hosting.html)
Uzungölden devam edip sol taraftaki yayla işaretlerini takip edince sislerin ardından sonunda buraya ulaşabildim. Anzer yaylasına inmeden (!) önceki en yüksek nokta (2500m civarı)
http://upload2.postimage.org/492903/tara0008.jpg (http://upload2.postimage.org/492903/photo_hosting.html)
Bööle yerlerde inanın resim çekmeye çekiniyorum. BAkıyorsunuz muhteşem bir manzara. Makinanın vizöründen bakıyorsunuz minnacık bir kısmı. Manzaraya insan haksızlık ettiğini düşünüyor. Gitsin millet or,ijinalini görsün diyor içinden
http://upload2.postimage.org/492948/tara0010.jpg (http://upload2.postimage.org/492948/photo_hosting.html)
Yürrü be karakaçmazım seninle bulutların üstünde bile gideriz. Kim tutar bizi....
Just the two of us...
we can make it if we try
Just the two of us...
Builging castles in the sky..
Just the two of us...
You and I.
http://upload2.postimage.org/492978/Trabzon_Ak_abat_K_fte.jpg (http://upload2.postimage.org/492978/photo_hosting.html)
Trabzon Körfez de akçabat köfte. Adam ne kadar getirelim 1 250 yeter mi. Ben de diyorum Ula bu adamlar Kayserilileri de geçmişler 1 ile 1.5 porsiyon arasına bir de 1.25 porsiyon koymuşlar. Meğer Kilo ile satıyorlarmış. Allah Allah.
Yarın arkadaşın Diji ile çektikleri fotoğraflar gelecek. Tüm hikayeyi de orada anlatırım. 3 vakte kadar da diğer rulo..

Aksu
29.Ağustos.2007, 12:43
Ahmet maşallah helal olsun sana.
Çok güzel yerler, sen keşif gezisi yapmış ol seneye esaslı bir gezi yapacağız inşallah.

ozzymania
29.Ağustos.2007, 12:47
Resimler süper.Çok güzel Devamını bekliyorum 3 vakte kadar.

infinitedreams
29.Ağustos.2007, 13:00
Saygı duyuyorum, ayakta alkışlıyorum. Her zaman sürecek kadar sağlıklı olursun umarım... bunu iyi yapıyorsun çünkü.

RoS
29.Ağustos.2007, 13:19
abi süpersin valla yaws su diğer resimleride koyuverde onlara bakayım cok gusel valla sırf anneme inat gösteriorum bunları :) yok motorla o kadar yola gidilirmi yok bilmem ne yapılırmı delimisiniz siz dior :) işte gör resimleri bak yapılıyor dedim valla süper :)

inci
29.Ağustos.2007, 13:24
resimleri daha geç bekliyorduk ama iyi oldu ....fakat ben izi daha yaşlı sanıyordum şaşırdım vallaaa....
gezi için tebrik ederim gerçekten çok güzel ,ragal raptorun gurur tablosu...

speedygonzales
29.Ağustos.2007, 14:40
Ahmet abi seni fena severdim bilirsin ama artık sevmiyorummmmmm !
Çünkü;
1. benden fazla gezeni,
2. içeni,
3. eğleneni
4. yol yapanı,
5. yanlız takılanını,
6.gidemediğim yerlere gideni... SEVMEMMMMMMMMMMMMMMM !

AMA YİNE DE "BÜYÜKSÜN" !!!!!!!!!

SANA TEK CÜMLE YETER ; "DEVE YAVAŞ GİDER , HEP GİDER !"

lunatic
29.Ağustos.2007, 15:25
Seni biraz daga gıcık edeyim bari.

http://upload2.postimage.org/505853/DSC00334_1.jpg (http://upload2.postimage.org/505853/photo_hosting.html)
Araklı (Trabzon) da fındık toplarken

http://upload2.postimage.org/505872/DSC00346_1.jpg (http://upload2.postimage.org/505872/photo_hosting.html)
Topladıklarımı taşırken

http://upload2.postimage.org/505890/DSC00385_1.jpg (http://upload2.postimage.org/505890/photo_hosting.html)
Çal mağrasına giderken

http://upload2.postimage.org/505907/DSC00412_1.jpg (http://upload2.postimage.org/505907/photo_hosting.html)

Mağara adamı
http://upload2.postimage.org/505932/DSC00475_1.jpg (http://upload2.postimage.org/505932/photo_hosting.html)
Toplanan fındıkları gece yemek şey yani korumak için sergi başına çadır kurduk.
http://upload2.postimage.org/505952/DSC00479_1.jpg (http://upload2.postimage.org/505952/photo_hosting.html)
Akşam sefası

http://upload2.postimage.org/505969/DSC00486_1.jpg (http://upload2.postimage.org/505969/photo_hosting.html)
Görmemişin fındığı olmuş çekmiş zulufunu koparmış (bir demetine diyorlar galiba zulufdu)

http://upload2.postimage.org/505991/DSC00490_1.jpg (http://upload2.postimage.org/505991/photo_hosting.html)
İyi eş nasıl olur başlığına atacaktım bunu ama neyse
http://upload2.postimage.org/506024/DSC00582_1.jpg (http://upload2.postimage.org/506024/photo_hosting.html)
Yusuf elinde rafting (hikayesi daha sonra) Gördüğünüz gibi benim kaska küreğe yeleğe ihtiyacım yok.

http://upload2.postimage.org/506056/DSC00585_1.jpg (http://upload2.postimage.org/506056/photo_hosting.html)
Yusuf elinden Fındıklıya 6 saatte gelişimizden bir kesit. Beni arkadan takip ederek ışık tutan arkadaşı Işıklar kesilince geri dönüşümde bu şekilde buldum. Allahtan o taşlara ben çarpmadım.

RoS
29.Ağustos.2007, 15:31
Sen işini hakketen iyi biliorsun ahmet abi tam fındık zamanı gittin yani trabzona falan biliordun demi fındık zamanı olduğunu :) süpersin gene daha vardır sende resimler kaç tane daha kaldı yolla onlarıda :)

inci
29.Ağustos.2007, 15:35
şimdi taze fınıkta getirmişsinizdir

RoS
29.Ağustos.2007, 15:36
vala ben sinopa geldiğinde fındık falan göremedim bilmiorum baska bi yeremi sakladı naptı :)

lunatic
29.Ağustos.2007, 18:07
Hehehe. Taze fındık da aldım kuru da. Ancak çantada yer olmadığı için Sinoptaki kamp yerinde yeşil kabuklarını ayırdım gece bir sürü uğraştım. Sonra da çantanın diplerine yerleştirdim ki yolda kimse otlanmasın. Hehehe. Ahan da şimdi afiyetle yiyorum. :P Yaşı bitti azıcık kurutulmuşuna devam hehehe.

RoS
29.Ağustos.2007, 18:09
afiet olsun ne diyeyim :):)

altug
29.Ağustos.2007, 18:16
sevgili ahmet ,

söyleyeceğim tek şey , süpersin ....

bu arada gözünü seveyim bir telefon al , çok merak ettik seni.

lunatic
29.Ağustos.2007, 19:13
Bunun bir çözümü var. Ben kendime bir telefon alırım siz de bana bir Nikkon D80 alırsınız bi daha ömür billah merakta kalmazsınız. Nasıl ama? Hem resimleri de anında alırsınız. Size ceple bile gönderirim yoldan. :P

ÇeLeBi MuRaT
29.Ağustos.2007, 20:36
çok güzel tek kelime...

okan
30.Ağustos.2007, 00:10
Ahmetim lunatiğim.. valla helal olsun sana kardeşim... harbi gezmişsin yanii..
işyerimde bana heyecanla yaşadıklarını anlatırken bu resimleri az çok gözümde canlandırmıştım..
seneye hep beraber çıkarız oralara inşallah... 8)

RoS
08.Eylül.2007, 02:09
abi biras daha atsana su resimlerden yoksa bu kadarmı resimler daha atmayacakmısın okan abinin dediği gibi seneye atacaksın galiba :)

deep-impact
08.Eylül.2007, 13:30
Abi vallaha helal olsun herkesin yapmak isteyipte yapamadığını hakkı ile yapmışsın seni tebrik ederim fotoğrafların devamını beklerim.

sancezz
08.Eylül.2007, 16:52
yaa abıcım senınle gelmek vardı ızın yokkı bıze sen yedek olucak herseyın cıft cıft yanında gotur hayırlı yolculuklar :D

lunatic
04.Haziran.2008, 14:04
Veee sonunda kalan resimler
http://img178.imageshack.us/my.php?image=karadeniz001ew3.jpg
http://img178.imageshack.us/my.php?image=karadeniz002ps7.jpg
http://img178.imageshack.us/my.php?image=karadeniz003ng6.jpg
http://img178.imageshack.us/my.php?image=karadeniz004tb3.jpg

lunatic
04.Haziran.2008, 14:12
Bu da devamı.....
http://img363.imageshack.us/my.php?image=karadeniz005xn0.jpg
http://img363.imageshack.us/my.php?image=karadeniz006dw8.jpg
http://img363.imageshack.us/my.php?image=karadeniz007dk5.jpg
http://img363.imageshack.us/my.php?image=karadeniz008wu2.jpg

altug
04.Haziran.2008, 14:15
Ahmet seni döve döve cep telefonu ve dijital makina sahibi yapacağız gibime geliyor.

Aksu
04.Haziran.2008, 14:16
Ahmet geçen sene konuşuyorduk Karadeniz turu diye ama küllendi gitti. Senin bu son resimler tekrar alevlendirir umarım.

Haydin 13-18 Temmuz Karadeniz turu için uygun bir zaman.

carvalho
04.Haziran.2008, 14:20
Ben de kendi programımı planlamıştım ama yalan oldu gibi... Ağva'dan kopup Batı Karadeniz boyunca yol yapıp Samsun, sonrası Artvin'e kadar. Temmuz benim için imkansız ama belki Ağustos düşünebilirim, olmazsa Eylül. Allah büyük.

En az iki haftalık izinle tabii...

Tayfun
05.Haziran.2008, 01:34
Ben yakında bir topik açacam beni bekleyin .........

haluka28
05.Haziran.2008, 10:23
Gezi Muhteşem Olmuş Ahmet Seni Tebrik Ederim.

ZATEN DÜŞÜNÜYORDUM ŞİMDİ GAZA GELDİM. Arkadaşlar Ben Ayvaliktan Hemen çikip Karadeniz Yapmayi Hem De Taaa Artvine Kadar Düşünüyorum. Varmi Benimle Gelecek. üstelik çok Sicak Olmadan Gitmek Lazim.

Tayfun
05.Haziran.2008, 11:40
Gezi Muhteşem Olmuş Ahmet Seni Tebrik Ederim.

ZATEN DÜŞÜNÜYORDUM ŞİMDİ GAZA GELDİM. Arkadaşlar Ben Ayvaliktan Hemen çikip Karadeniz Yapmayi Hem De Taaa Artvine Kadar Düşünüyorum. Varmi Benimle Gelecek. üstelik çok Sicak Olmadan Gitmek Lazim.

Haluk abi acele etme, bi koordinasyon yapıp konuşlaım sonra, benim bu sene içinde büyük bir tur planım var ama yola karar veremedim hala, seçeneğim çok :mrgreen:

X__utku__X
05.Haziran.2008, 12:02
vay bee güzelim karadeniz.çok özledim oraları yaa:(.eğer karadeniz gezisi ağustos sonu eylül başı gibi olursa bende gelmek sizlerle tanışmak isterim.off ya geçen sene bu vakit teknede olta sallıyodum şimdi çölün ortasında patlamak üzereyim.orduu seni çookk özledim ya.:(

lunatic
05.Haziran.2008, 12:34
Karadeniz için acele etmeyin derim. Şu yağmurlar biraz azalsın. Yoksa tadını çıkaramazsınız. Eylül de geç olabilir. Birkaç resim geriye bakarsanız çadırla raptorum arasında asılı çamaşırlardan nereme kadar ıslandığımı anlarsınız. :) Temmuz-ağustos iyidir. Çok sıcak olmaz zaten o yayla senin bu yayla benim gezeceksiniz. Şeerde işiniz olmaz pek. Okan da karadenizli olarak tavsiyelerini verecektir elbet. Üç vakte kadar......