PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : muhteşem kanuni cruiser

tufan
13.Ağustos.2007, 01:02
arkadaşlar 12 ağustos günü bir ğiknik düzenledik.motora izin çıkmayınca arabalarla gittik.yemeğimizi yedik nargilemizi de yaktık püfür püfür çekerken bizim ilçeden bir abi de aramıza katıldı.sakaryanın pamukova ilçesinin dağlarında irili ufaklı çok sayıda yaylalar var ve yolları da %70 güzel.ve hep birbirlerine orman içi yollardan geçişler var hava missss gibi ve manzara çok güzel.dediğim gibi cahit abi bize katıldı kanuni siyle.neyse yarım saat kadar sonra ben anahtarı aldım ve kısa bir yayla turu atayım dedim.aldım kanuni yi marş motoru arızalı 2 de vurdurup çalıştırdım çıktım tura 1 km oldu olmadı stop etii.bayır aşşağı sal babam sal çalışmaz.en sonunda bayır da bitti.öküz yatağı denilen yayladan kaymakam suyu denilen yaylaya kadar saldım aşşağı ama yok.neyse motoru bıraktım yaya vaziyette geri döndüm.cahit abiyle tekrar geldik ben itiyorum o vurduruyor abi çalışmadı yaaaaa.tekrar geri gidip arabayı aldım bağladık motoru vurdur Allah vurdur yooooook.bujileri değiştirdik yine yok.sağ elcik kısmındaki stop düğmesinden şüphelendik onu söküp düz bağladık elektrik çarpıyor ama motora elektrik vermiyor herhalde.olmadı bütün çabalar buhar oldu gitti.neyse yine arabayla çekip yaylaya geri döndük.hava neredeyse kararacak.o önden motoru saldı yayladan aşşağı biz araba ile takip.7-8 km oldu olmadı köyün köpekleri saldırmazmı motora.bir tanesi tam sağ topuğundan bir dişini geçirmiş azıcık haydaaaaa.neyse aşşağıdaki köye indik.tekrar arabaya bağlayıp pamukova ya kadar çektik ve motoru dükkana bıraktık.abi 2 aydır gece gündüz RR hayali kurarken başıma gelen bu olay beni buz gibi yaptı yaaaaaa.bir de millet çin mallarına çamur atar durur.yahu kanuni ye yerli diye biniyonuz.eeee ne oldu şimdi.

ozzymania
13.Ağustos.2007, 01:08
Kanunide yerli malı değilki.Oda parçalarını çinden getiriyor burada montajını yapıyor.
Sen milletin çamut atmasına bakma onlar zaten herseyi biliyor.
Geçmiş olsun yinede bu olay seni soğutmasın.

Deli çerkes
13.Ağustos.2007, 02:08
Sevgili Tufan , Ozzymania nınde belirttiği gibi Çin mallerına laf söyleyenlere motor konusunda teknik bilgilerinide sorarsanız , şunu görürsünüz. herkez önyargılı yaklaşıyor .bu sözleri söyleyenlerin motor mekaniği hakkında en ufak fikirleri yok. ve kendileri ne türlü bir motor almışsa o dünyanın 8. harikası diğerleri teneke yığını.

İster Kanuni olsun İster Halley Davidson , hor kullanıldığı vakit veya bakımları zamanında yapılmadığı vakit ikisinide yolda kalacaktır. kanunin sadece adı yerlidir. tüm firmalar gibi imalatı ucuza getirebilmek için imalat çinde yapılmaktadır. Bizler RR servislerinden sızlanırken Kanuni servisleri akla hayale gelmedik kullanıcı hataları uydurup , kanuni sahiplerini iyice çileden çıkartmaktadır. Yola çıktığınızda altındakinin bir tank olduğunu zannetmeyin. mekanik alettir. en ufak bir parçası bozulduğunda sorun çıkartır. dolayısıyla fazla moraliniz bozulmasın.

handojoe
13.Ağustos.2007, 02:46
ŞU ÇİN MALLARINDAN NE İSTENİYOR HİÇ ANLAMADIM...

KÖTÜDE OLSALAR ADAMLAR YAPMIŞ VE ÜLKEMİZE İHRAÇ EDİP BİR KATMA DEĞER YARATMIŞ. BİZDE ZATEN NE GÖRÜYORSAK ALEMİN ELİNDE HEMEN İSTİYORUZ. KULLANMA KILAVUZUNUN GEREKSİZLİĞİNİ DE HİÇ ÖĞRETEMEDİK BU ÜRETİCİ FİRMALARA.ONLARDA OLMASA NERDE BULACAĞIZ BU KADAR MOTORCUYU BİR ARADA

ÇİNLİLER OLMASA hando NERDEN BİNECEKTİ ATA ____________

ÇeLeBi MuRaT
13.Ağustos.2007, 14:29
Hocam kanunin üretim tesisi tuzla tepeören mevkiinde banada yakın biryer yerli malı ile alakası yok KURALKAN parçaları konteynırlarla getirtiriyor ve montajı burada oluyor aklını çelmesin.Ucuz etin yahnisi iyi olmaz.Regal bir nebze bence kanuni vs vs çin malı motorların içinde en iyisi..Ama illa sağlamlık diyosan JAPAN...

xerline
13.Ağustos.2007, 14:42
Geçmiş olsun arkadasım.Köpek ısırıgı kotudur bilirim

yenikoylu_ua
13.Ağustos.2007, 14:56
Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur bu her şeyde aynıdır