PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çin motorlarına Herkes Kötü Gözle Bakıyor Ama İYİKİ ÇİN MOTORLARI PİYASAYA GİRDİ

tt06
13.Ağustos.2007, 17:10
Çoğu Kişi gibi Bende çin mallarına kuşkuyla bakarım . Ama motosiklet konusunda çin motorlarının piyasaya girmesi çok iyi oldu bence . Çünkü Birincisi motosiklet almak isteyen herkes bişekilde kendi bütçesine uygun motorları alabildi. Buna Bağlı olarak da trafikte kullanılan motor sayısı arttı. Heme hemen her ilde 12 ay trafikte motor var . Buda Motor Kültürünün yerleşmesi ve motosikletlerin kendini kabul ettirmesi olarak güzel bir durum. Son olarak da marka motorları fiyat yönünden terbiye etti ( Düşük cc motorlar ve scooterları ). Tabii çin motorlarının Marka motorlara da faydası oldu . Şöyle ki 250 cc Çin grubu motor kullanan birisi motorunu değiştirmek istediğinde tekrar 250 cc bir motor almaz . 400-600 cc motora binmek ister bu da marka motor demektir. Yani Motosiklete binmek isteyen herkes motora binebilmiş oldu.

Şimdi bence kalite konusunda çinlinin bir kabahati yok adamlar ne kadar para o kadar köfte mantığına göre iş yağıyorlar.
Çinden İthalat Yapan Bir abim ded ki kimle yaparsan yap çinliyle pazarlık yapma dedi. Çünkü Gidiyosun Orada 1000 $ 'lık bir motor beğeniyosun onu pazarlıkla 600 $ ' a düşürüyosun ve pazarlık yaptığını zannediyorsun Ama iş öyle değil Çinli 1000$ 'lık Motordan 400 $ 'ını kurtarana kadar malzme kalitesini düşürüyorKullanması gereken malzeme Kromsa hurda dan çıkma çelik kullanıyor.

Bizim RR ' ların Maşallahı var almak isteyip de çin motoru diye şüphe edenler varsa ; Bu motoru getirenler çinliyle pek pazarlık yapmadı :mrgreen: :cheesy:

talkie
13.Ağustos.2007, 17:48
Sonuna dek katılıyorum.Raptor ve benzeri motorlar piyasada olmasaydı bir çok insan cruiser motora ancak rüyasında binebilirdi.Elbette çekik gözlülerin kalite konusunda hiçbir kabahati yok.Sony v.b bir çok tanınmış ve kaliteli marka kendi ürünlerini ucuz iş gücü sebebiyle çinde yaptırıyor.

yeaks
13.Ağustos.2007, 17:55
abilerim tamada bazen öyle motorlar oluyoki giderken altında ikiye ayrılacakmış gibi oluyo kaza riskleride artıyo tamam herkes motor sahibi oldu ama bence pek güvenli değil.... bu en dandik çin mallarını kastediyorum ama........

tt06
13.Ağustos.2007, 18:18
Yeaks İşte o motorları biliyorum ucuz olsun diye en adi malzemeden yapılmış motorlar

thoraman
13.Ağustos.2007, 18:23
arkadaşlar bu sabah 8:30 istanbul mecidiyeköyden çıktım 3 kere sigara molası verdim ankara eryamana 13:45 de geldim motorlarımız güzel.. motoruna iyi bakan sorunsuz uzun süre keyifle biner..

handojoe
13.Ağustos.2007, 23:53
sanki YAMAHA ve HONDA nerde yapılıyor...

BİLEN SÖYLESİN...

Jedaykin
14.Ağustos.2007, 00:02
çok haklısın. aynı şekilde düşünüyorum. çin malları olmazsa bu ülkede motor kullanımı belli bir kitlenin tekelinde kalırdı. motosiklet kullanıcılarını sorunları da imkanı yok çözümlenmezdi. tamam çok kalitesizler var ama 900 liraya güvenli sorunsuz bir motor alınmayacağını insanların düşünüp ona göre karar vermesi gerekir. kötü örnekler yüzünden bütün çin markalarını kötülemek yanlış. burda ve başka sitelerde de daha önce bahsetmiştim. tamam belki çin malları çok güvenli değil ancak insanlar motor sahibi oldukça bilgi sahibi olacaklar fikir sahibi olacaklar ve motor kullanıcılarının sorunlara azalmaya başlayacak. bunu da çin malları başaracak. yoksa yamaha gibi markalar tok satıcı durumunda ybr 250'yi neredeyse 10.000 liraya sürdü adamlar piyasaya. kısacası çinlilere dua etmek gerek.

tt06
15.Ağustos.2007, 20:16
sanki YAMAHA ve HONDA nerde yapılıyor...

BİLEN SÖYLESİN...

Yamaha ve honda; bazı modelleri dışında çoğu modelini çinde üretiyor. Tabii kendi kalite standartlarında ve kendi mühendisleri gözetiminde

cemcem
15.Ağustos.2007, 22:12
Çin'de ucuz malzeme fiyatlari oldukca dusuruyor ama fiyatlarin esas ucuz olmasinin sebebi is gucunun ucuz olmasi. Krom her yerde kromdur celik te her yerde celiktir homda yamaha gibi japon motosikletler ayni kaliteli malzemeyi kullanarak neden cin de uretiyorlar saniyorsunuz, is gucu o kadar ucuz ki malzemeden calmaya gerek kalmiyor. Ha ama son kullanici bunu bilmedigi icin ayni kaliteyi yine ayni parayi odeyerek almaya devam ediyor bu sayede japon markalar ceplerini daha da cok dolduruyorlar...

jashuaa
15.Ağustos.2007, 23:11
çinin gözünü seveyim ben yaa gözleri pek küçük ama olsun :mrgreen: :mrgreen:

ykonu
17.Ağustos.2007, 12:26
yamaha ve honda'nın 600 cc ye kadar olan tüm modelleri çinde üretilmekte.tabiiki bu markaların kalitesine göre üretilmekte fakat ne olursa olsun kalite düştü.yanlız 600 cc ve üzeri motorlarda kaliteden ödün vermek istemiyorlar ve markalarını yanlızca belli bir kesim müşterinin gözünde değer kaybına uğratmıyorlar.kendi deneyimime dayanarak bir örnek vermek gerekirse geçen sene almış olduğum yamah xmax 250 'min ilk hafta benzin otomatiği,3. hafta immobilizeri(ve bu beni yolda bıraktı) 2 ay kadar sonra radyatörü su akıtmaya başladı ve 4 ay kadar sonra immobilizer problemini tekrar ettiğini üzülerek söyleyebilirim.bu motorun şu an değeri 11600 ytl fakat aldığım sonuca bakın.yanlız honda ne olursa olsun yine biraz daha iyi çünkü bu arada honda innova 125 yarı otomatik marka bir motorum daha oldu ve plastik aksamlarındaki ses dışında hiçbir proplemle karşılaşmadım.eğer tekrar sıfır motosiklet alacak olsam hondamı yamahamı deseler muhakkak honda derim.regale gelince bu 100 lüğün şirinliğine ve farklı tarzına ben kandım sakın ha siz kanmayın,onu iade edip bir büyüğünü aldım birazdaha iyi gibi.temiz binildiği müddetçe çok güzel bir yol arkadaşı olacağa benziyor

xerline
17.Ağustos.2007, 14:09
Allah razı olsun çinlilerden ne diyelim onlar calısıyo biz biniyoruz :mrgreen: . Bu sayede motor sahibi olamayacaklar bile motor sahibi oluyor. Trafikte ne kadar cogalırsak diğer araclarda bize o kadar alısır. Belki cipler e5 te giderken fren yapmadan once aynaya bile bakarlar. :roll: (mesafenizi koruyun çünkü ciplerde her bir fren sistemi var.)
Valla daha eksoz larımın nikelajı bile sararmadı iyiliğinden mi ben fazla yuklenmiyorum ondan mı? Yok yok regal iyi :mrgreen:

tt06
25.Ağustos.2007, 21:22
jeep lere ve kadın şförlere dikkat kadınlar daha tehlikeli
trafikte bu gün dar bir yoldan tam önü bana geleek şekilde bir bayan durdu benim karşıdan geldiğimi gördüğü halde gözümün içine baka baka kapsını bir açtı nasıl kaçtığıma hala hayret ediyorum ordan kaçtım ama iş bitmedi ordan kaçmak iin en sağa geçtim tekrar şeridime geçen kadar zaten çok yakın olan bir kavşağa geldim ordan bir tempra acı fren yaptı bana vurmamak için bana el kol hareketleriyle epy bir sövdü heralde ama benim suçum olmadığını bilmiyor tabii .
Kadın görünümlü yaratık
Bide el kol hareketleri yapıp hem özür diliyor hemde ne o kadar yakından geçiyosun gibisinden bişeyler anlatıyor. Gerizekalı kendisi ters şeride karşı araba parkettiğinin farkında değil
Bazen insanın gözü neden dönüyor adam öldürme noktasına geliyor anlayabiliyorum bayan mayan demeden dümdüz gideyim dedim ama yaa sabır deyip yoluma gittim İstisnalar dışında bayanlar çok kötü araba kullanıyor . Bence onlara ayrı bir yol yapmak lazım orda kullansınlar araçlarını hala bile sinirden elim titriyor.

getto
10.Eylül.2007, 13:06
jeep lere ve kadın şförlere dikkat kadınlar daha tehlikeli
trafikte bu gün dar bir yoldan tam önü bana geleek şekilde bir bayan durdu benim karşıdan geldiğimi gördüğü halde gözümün içine baka baka kapsını bir açtı nasıl kaçtığıma hala hayret ediyorum ordan kaçtım ama iş bitmedi ordan kaçmak iin en sağa geçtim tekrar şeridime geçen kadar zaten çok yakın olan bir kavşağa geldim ordan bir tempra acı fren yaptı bana vurmamak için bana el kol hareketleriyle epy bir sövdü heralde ama benim suçum olmadığını bilmiyor tabii .
Kadın görünümlü yaratık
Bide el kol hareketleri yapıp hem özür diliyor hemde ne o kadar yakından geçiyosun gibisinden bişeyler anlatıyor. Gerizekalı kendisi ters şeride karşı araba parkettiğinin farkında değil
Bazen insanın gözü neden dönüyor adam öldürme noktasına geliyor anlayabiliyorum bayan mayan demeden dümdüz gideyim dedim ama yaa sabır deyip yoluma gittim İstisnalar dışında bayanlar çok kötü araba kullanıyor . Bence onlara ayrı bir yol yapmak lazım orda kullansınlar araçlarını hala bile sinirden elim titriyor.

büyük geçmiş olsun

aslanburclu
10.Eylül.2007, 19:48
arkadaşlar bu sabah 8:30 istanbul mecidiyeköyden çıktım 3 kere sigara molası verdim ankara eryamana 13:45 de geldim motorlarımız güzel.. motoruna iyi bakan sorunsuz uzun süre keyifle biner..

ya kardeş eryamanda ne işin var .. bi yaz hele

thoraman
10.Eylül.2007, 20:11
ailem eryamanda yaşıyor yaşar abi onları ziyarete gitmiştim hatta sonra mersin yaptım falan ama şimdi döndüm istanbuldayım:)

sancezz
10.Eylül.2007, 22:16
abilerim tamada bazen öyle motorlar oluyoki giderken altında ikiye ayrılacakmış gibi oluyo kaza riskleride artıyo tamam herkes motor sahibi oldu ama bence pek güvenli değil.... bu en dandik çin mallarını kastediyorum ama........ evet dostlar bazı markaların ucuz anlasma yaparak getırdıgı hurdalar kendı ulkelerıne bıle zarar verıyor cın motorunun eskıden ne kadardı bılınmez guvenırlıgı ama su zamanda kımsenın guvenmedıgı kesın MONDI-AL AMA SAKIN ALMA :P :P :P :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

aslanburclu
10.Eylül.2007, 23:34
ailem eryamanda yaşıyor yaşar abi onları ziyarete gitmiştim hatta sonra mersin yaptım falan ama şimdi döndüm istanbuldayım:)

cevabın için sağol eryaman deyince bende önümüzdeki aylarda gidecem satın almak için uygun bi ev arayacamda....

getto
11.Eylül.2007, 11:16
motoru aldığım bayi ile konustum, adam babamın eskiş öğrencisi ve bana dediki, ''k onurcum yabancı değilsin, ben geçen hafta fabrikaya gittim, çin mallarını kötü yapan ithalatçı firmalardır, şimdi ben adama desem ki parçadan malzemden çal adam da ona göre yapar, ben ona iyisini yap desemde ona göre yapar, yani biz istedikten sora adam eniyisini yapar zaten '' yani ben pek motordan alamam açıkcası bu adamın yalancısıyım

tt06
11.Eylül.2007, 17:43

cevabın için sağol eryaman deyince bende önümüzdeki aylarda gidecem satın almak için uygun bi ev arayacamda....
yaşar agabey etimesgut tarafı olursa orda inşaattan gir derim 60-80 bin arası

Getto kardeş teşekkür ederim eğer motorun üzerindeysen bayan şferlerle mümkün olduğu kadar yan yana gitme ne yapacakları belli olmuyor

berker
15.Eylül.2007, 21:22

eryaman tarafından alırsan daha karlı olur çünkü metro yapımı bittiğinde eryamandaki evlerin değeri artacağı için elinden çıkarması kolay olur.bir de kc group güzel evler yaptı,eski eryaman değil artık :))
---
vallahi çinliler öyle oldu ki sanki bütün ürünlerin tekeli onlara ait..ki ne güzel çoğu şeyde onlar yapıyo ucuz yapıyo zaten öyle kazanıyolar ama bilemeceğim motorundan pişman olan var mıdır :| :idea: