PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konu Bütünlüğü

carvalho
14.Ağustos.2007, 12:40
Arkadaşlar, forumda bence konu bütünlüğü konusunda sıkıntı yaşıyoruz.
İyi kötü bir konu başlığı açılıyor ve konu istemeyerek de olsa karşılıklı muhabbete dönüşüyor.
Muhakkak ki bu karşılıklı samimiyetten kaynaklanıyor ama konuların %95'inde bunların olması forumun niteliğini düşürüyor.

Ricam, konu bütünlüğünün bozulmamasına mümkün mertebe dikkat edilmesi yönünde olacaktır.

Bunun için çok az bile olsa bir çaba yeterli

Sitemizde kuralların olmaması çok değerli bir ayrıcalık ama bu serbestilik iç disiplin sağlama konusunda hepimize otokontrol sorumluluğu yüklüyor.

Daha nitelikli konu başlıkları açıp daha yüksek enerjiyle konuları işlemeliyiz bence. Bu durumda asılan mesajların sayısı değil niteliği önem kazanacaktır.

MEHMETONUR
14.Ağustos.2007, 12:48
Kesinlikle katılıyorum. Bunu ben de tespit ettim ama çok kıdemli olmadığımdan doğal olarak böyle bir başlık açamazdım.
Aslında bahsedildiği gibi iyi niyetten ve samimiyetten kaynaklanıyor ama konu gerçekten dağılmış oluyor.

yeaks
14.Ağustos.2007, 12:58
peki nerde sohbet edeceğiz??

gidikurt
14.Ağustos.2007, 12:58
Arkadaşlar, forumda bence konu bütünlüğü konusunda sıkıntı yaşıyoruz.
İyi kötü bir konu başlığı açılıyor ve konu istemeyerek de olsa karşılıklı muhabbete dönüşüyor.
Muhakkak ki bu karşılıklı samimiyetten kaynaklanıyor ama konuların %95'inde bunların olması forumun niteliğini düşürüyor.

Ricam, konu bütünlüğünün bozulmamasına mümkün mertebe dikkat edilmesi yönünde olacaktır.

Bunun için çok az bile olsa bir çaba yeterli

Sitemizde kuralların olmaması çok değerli bir ayrıcalık ama bu serbestilik iç disiplin sağlama konusunda hepimize otokontrol sorumluluğu yüklüyor.

Daha nitelikli konu başlıkları açıp daha yüksek enerjiyle konuları işlemeliyiz bence. Bu durumda asılan mesajların sayısı değil niteliği önem kazanacaktır.

sonuna kadar katılıyorum ekliycek başka şey yok............

carvalho
14.Ağustos.2007, 13:03

Haftalık buluşmalarımızda, MSN'de, olmadı geyik muhabbetleri diye bir bölüm var hangi konuda muhabbet etmek istiyorsan edebilirsin orada...

emrahkucukgirgin
14.Ağustos.2007, 13:07
Katılıyorum. Hemen hemen tamamı başlıktan alakasız devam ediyor... Bak Okan kızmış bir şeye neye kzımmış bulmana imkan yok...

yeaks
14.Ağustos.2007, 13:07
bak abim bu iyi fikir işte..... bende katılıyorum söylediklerine

iakyurek
14.Ağustos.2007, 13:15
+ 1000000000

cemcem
14.Ağustos.2007, 13:15
Ben katilmiyorum, baaane muhalefetim iste. Deniz Baykal bilem benim yanimda ayran budalasi kalir muhalefetim arkadas varmi otesi tey tey tey...

cuneyt
14.Ağustos.2007, 14:55
Bu sağlamak çok kolay değil. Birisi konu ile ilgili bir örnek verdiğinde bunu komik bulan veya bununla ilgili ama biraz geyiğe kaçabilecek bir şey bilen varsa o kişinin iletisinin altına yazacaktır doğal olarak. Sonrasında önceki kişi bu kişiye cevap verecek ve bu iş geyiğe dönecektir.

Bu olmasın diye "sen gelsene bir geyik bölümüne" diye yazmak gerekir ki tembellikten başka bir yere yeni bir başlık açmaya yanaşılmayacaktır.

En basiti özellikle problemler ve sorunlar kısmı içinde o konuyla ilgili bir tecrübesi, testi, denemesi, tespiti veya yönlendirmesi olmayan birinin bir şey yazmaması olabilir. Bu başlık dışında geyiği önlemek bana zor gözüküyor.

carvalho
14.Ağustos.2007, 15:05
Bu sağlamak çok kolay değil. Birisi konu ile ilgili bir örnek verdiğinde bunu komik bulan veya bununla ilgili ama biraz geyiğe kaçabilecek bir şey bilen varsa o kişinin iletisinin altına yazacaktır doğal olarak. Sonrasında önceki kişi bu kişiye cevap verecek ve bu iş geyiğe dönecektir.

Bu olmasın diye "sen gelsene bir geyik bölümüne" diye yazmak gerekir ki tembellikten başka bir yere yeni bir başlık açmaya yanaşılmayacaktır.

En basiti özellikle problemler ve sorunlar kısmı içinde o konuyla ilgili bir tecrübesi, testi, denemesi, tespiti veya yönlendirmesi olmayan birinin bir şey yazmaması olabilir. Bu başlık dışında geyiği önlemek bana zor gözüküyor.

Kimse geyik yapmasın demiyoruz zaten. Konu bütünlüğü bozulmayacak şekilde geyik de yapılır şaka da. Ama bir konu akıp giderken "abi bu hafta sonu seni göremedik yav, nerelerdeydin" dendiği an konu kendi dinamiğinden uzaklaşıyor. Bundan kaçınmanın neresi zor anlamadım.

"Sen gelsene geyik bölümüne" yerine çok geyiği gelmişse telefonla arar geyiğini yapıp rahatlar olur biter...

Chat sitesi değil burası...

cemcem
14.Ağustos.2007, 15:37
Saka bir yana ben de katiliyorum

handojoe
14.Ağustos.2007, 15:45

KİŞİSEL MESAJLARDAN HABERLEŞEBİLİRSİNİZ ARKADAŞLAR...

AMA BİR ÇAT TOPİĞİDE AÇILABİLİR MESELA...

ozzymania
14.Ağustos.2007, 16:05
forumun altında bır chat odası var sanırsam hala çalışıyor.
Orası kullanılabilir.

yenikoylu_ua
14.Ağustos.2007, 16:21
Arkadaşlar tamamıyla haklısınız ama bunları konuşarak burda halledebiliriz ama daha sonra yeni gelenlere nasıl aktarırızı önemli bence artık kurallar bölümünün dolması gerektiğine inanıyorum çünkü gelen kişiler hatalı bişeyler yapınca ortalık karışıyo ondan sonra herkez üzülüyo ama oda haklı bakıyo kurallar bölümü boş ama dolu olsa herkez kendini ona göre ayarlar veya yetkililer bişileri sildiği zaman veya olaya müdahale ettiği zaman şuna dayanarak diyebilir ilerde kafalarına göre yapıyorlar suçlamalarındanda kurtulmuş olurlar.Aksi halde biz ve yeni katılacak arkadaşlarımız burda motorumuzdan gezilerden bahsedeceğimize hep bu tartışmalarla dolu topiklerde konuşucaz

ozzymania
14.Ağustos.2007, 16:24
konu bütünlüğünden çok birde başlık açmaya bir standart gelse.Bence gecen__hafta___bilmemne---bulusması___ gibi bir başlık hiç hoş olmuyor zannımca.

carvalho
14.Ağustos.2007, 16:26
Arkadaşlar tamamıyla haklısınız ama bunları konuşarak burda halledebiliriz ama daha sonra yeni gelenlere nasıl aktarırızı önemli bence artık kurallar bölümünün dolması gerektiğine inanıyorum çünkü gelen kişiler hatalı bişeyler yapınca ortalık karışıyo ondan sonra herkez üzülüyo ama oda haklı bakıyo kurallar bölümü boş ama dolu olsa herkez kendini ona göre ayarlar veya yetkililer bişileri sildiği zaman veya olaya müdahale ettiği zaman şuna dayanarak diyebilir ilerde kafalarına göre yapıyorlar suçlamalarındanda kurtulmuş olurlar.Aksi halde biz ve yeni katılacak arkadaşlarımız burda motorumuzdan gezilerden bahsedeceğimize hep bu tartışmalarla dolu topiklerde konuşucaz

Kubilay, bence siteye üye olmak isteyen bir arkadaş önce belli bir süre sitenin takipçisi olup sonra üye oluyordur. Bu süre de sitenin dinamiğini anlamaya yeter de artar bile. Şifresini aldıktan sonra da yazılı iletişim kuracağı arkadaşların bilgilerini fan club vasıtasıyla öğrenip nerede durması gerektiğini idrak eder.

Bunu yapmayan kişi zaten forum kurallarını da okumaz okusa da anlamaz, anlasa da uygulamaz...

Hem kurallar yazılı olunca atlanan hususlar da olur çokça. Kolay değil ki tüzük hazırlamak.

Bence bu dönemdeki tartışmalar oldukça sağlıklı. Sitenin ömrü 1 seneyi bulacak neredeyse, böyle ince ayarlar olması gayet doğal.

handojoe
14.Ağustos.2007, 16:28
EN GÜZEL KIZLAR ÇAT ODASINDA AYRICA BONUS KAZANABİLİR, ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARABİLİR, SİTİRESİNİZİ ODA KAPISININ DIŞINDA BIRAKABİLİRSİNİZ....

gidikurt
14.Ağustos.2007, 16:29
hando aramızda kalsın :) bu arada dikkatimi çekti konu dışı geyik muhabbetlerini hep sen açıyorsun anlaşılan canın çok sıkılıyo bu aralar arkadaşım :) :) :)

burada ciddi konular konuşuluyor sen geyiğini açtığın topik te sürdür benden söylemesi :)

handojoe
14.Ağustos.2007, 16:33
başka topikler sıkıyor beni motosiklet hakkında birşey duymak ve bilmek istemiyorum ben motorcuyu tanımak istiyorum...

hani nerdeler motorcular yok apiş...

ama motosikletçi dolu

YANİ KISACA ÖZETLERSEK...

MOTORCUDAN ÇOK MOTOSİKLETÇİ OLUYORUZ,,,

gidikurt
14.Ağustos.2007, 16:35
:) :) :) çok güldürüyosun beni valla ozaman sen şu bulduğun çat odasında bekle milleti olmazmı gelirler belki :)

emrahss
14.Ağustos.2007, 17:10
konu bütünlüğünden çok birde başlık açmaya bir standart gelse.Bence gecen__hafta___bilmemne---bulusması___ gibi bir başlık hiç hoş olmuyor zannımca.

Amma zaman olmuş ben bu başlığı açalı..

http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=183

ozzymania
14.Ağustos.2007, 17:14

yok bu şekilde demiyorum ben.Başlıkların çoğu artık dikkat çekmek amacı ile ____ ----- /// \\\ işaretleri konuluyor.Bence buda bütünlüğü bozuyor.Daha bir kaç ay önce türkçe ingilizce kelime tartışması vardı.Neden imla ve yazım kuralları başlıklarda uygulanmasın?? bence uygulanmalı.Madem düzgün türkçeden yana herkes, ozaman başlıklarıda daha derli toplu olsun.

handojoe
14.Ağustos.2007, 17:24

yok bu şekilde demiyorum ben.Başlıkların çoğu artık dikkat çekmek amacı ile ____ ----- /// \\\ işaretleri konuluyor.Bence buda bütünlüğü bozuyor.Daha bir kaç ay önce türkçe ingilizce kelime tartışması vardı.Neden imla ve yazım kuralları başlıklarda uygulanmasın?? bence uygulanmalı.Madem düzgün türkçeden yana herkes, ozaman başlıklarıda daha derli toplu olsun.

YAŞASIN ÖZİ DEN BANA BİR TAŞ GELDİ DİNLEYİN ŞİMDİ_________

ÇOK SEVGİLİ DOSTLARIM________

HANDO ŞEKİLLERDEN VE KELİMELERDEN KENDİNCE İMZASINI ATIYOR________

BEN BUNU VE YAPTIM________

SİZDE BAŞKA BİRŞEY DÜŞÜNÜN VE YAPIN_________

NERESİ HOŞ DURMUYOR ÇİZGİMİN_________

SİZ PÜSKÜLLERİ MOTORA TAKARSINIZ_______

BEN PANTOLONUMA DİKERİM_________

HER MOTORCU BİR KOVBOYDUR________

SİZ FARK ETMEZSİNİZ BELKİ AMA_________

BEN BUNU YAŞARIM_________

hando __________________________________________________ _____________________________....,,,,..,,,)(&%$^"!*

ozzymania
14.Ağustos.2007, 18:01
Hando ben sevdiğim insanlara taş atmam.Söylerim.
Sen direk üzerine alınmış olabilirsin eyvallah hiç sorun değil ama daha bir kaç ay öncesine kadar türkçe ingilizce isim kullanımı konusunda tartışmalar yaşandı.Sonuçta sen kendince imzanı atıyor olabilirsin.Ozaman bende bundan sonra açacağım başlıklarda kullanıcagım harflerin arasına !'^+%%&&/()()=?][{½$#$#£>£> işaretlerini koyarsam bir başkasıda yarı ingilizce yarı fransızca az biraz türkçe kelimeler kullanarak açsa çorba olmazmı ortalık.
Ben forum kullanmayı bu sitede öğrenmedim.Teknik olarakda yazı karakterlerinin dışında karakter kullanımı bazı başlıklarda sorunlara yol açabilir.Bugun olmasa belki yarın.
Sonuçta bazı şeylerin belirli bir konsepti kuralı olmalı.

Ayrıca profil kısmında bir imza bölümü var.
kısaca...

handojoe
14.Ağustos.2007, 18:09
Hando ben sevdiğim insanlara taş atmam.Söylerim.
Sen direk üzerine alınmış olabilirsin eyvallah hiç sorun değil ama daha bir kaç ay öncesine kadar türkçe ingilizce isim kullanımı konusunda tartışmalar yaşandı.Sonuçta sen kendince imzanı atıyor olabilirsin.Ozaman bende bundan sonra açacağım başlıklarda kullanıcagım harflerin arasına !'^+%%&&/()()=?][{½$#$#£>£> işaretlerini koyarsam bir başkasıda yarı ingilizce yarı fransızca az biraz türkçe kelimeler kullanarak açsa çorba olmazmı ortalık.
Ben forum kullanmayı bu sitede öğrenmedim.Teknik olarakda yazı karakterlerinin dışında karakter kullanımı bazı başlıklarda sorunlara yol açabilir.Bugun olmasa belki yarın.
Sonuçta bazı şeylerin belirli bir konsepti kuralı olmalı.

Ayrıca profil kısmında bir imza bölümü var.
kısaca...

burada edebiyat yapmıyoruz ne düzgün türkçesi burda anlaşılmaya ve anlamaya çalışıyoruz.

o kadar düzgün yazacaksak YAVUZ BÜLENT BAKİLER beyfendiyi mederatör yapalım...

ayrıca ingilizce yada fransızca yazan denyolar varsa yazsın sonra otursun yalnızlığına ağlasın...

ben bir lise mezunuyum elimden bu kadar geliyor, hayatta hiçbir şey için kendimi zorlamadım.

onun için bir dikili ağacım yok...

ozzymania
14.Ağustos.2007, 18:32
Hando ben bu konuda ilk mesajımı seni kastederek yazmadım.Yıllardır bir çok foruma yazan birisi olarak kişisel görüşlerimi ortaya yazdım.Madem bazı kurallar uygulamalar yapılcak, bunu kimsenin dikkate almadığını gördüm sorumlu (sorunlu değil) bir insan olarak bende bunu yazayım dedim.Dikkate alınır yada alınmaz.Beni bağlamaz.
Ben ortaya yazdım.Sende ortaya yaz.Beni kişisel düşüncelerinin içine sokup bir çatışmaya çekme.Yazacaklarınıda bana değil sana neden böyle yapıyorsun diyenlere yaz.Senin bu konudaki muhatabın ben değilim çünkü.
Ayrıca o taş lafına fena takıldım.Hiç hoş bir benzetme değil.
Tekrar söylüyorum ben burada hiç kimseye neden bunu böyle yapıyorsun neden şunu şöyle yapıyorsun demedim.Dememde.Haddim dil.

handojoe
15.Ağustos.2007, 00:41
Hando ben bu konuda ilk mesajımı seni kastederek yazmadım.Yıllardır bir çok foruma yazan birisi olarak kişisel görüşlerimi ortaya yazdım.Madem bazı kurallar uygulamalar yapılcak, bunu kimsenin dikkate almadığını gördüm sorumlu (sorunlu değil) bir insan olarak bende bunu yazayım dedim.Dikkate alınır yada alınmaz.Beni bağlamaz.
Ben ortaya yazdım.Sende ortaya yaz.Beni kişisel düşüncelerinin içine sokup bir çatışmaya çekme.Yazacaklarınıda bana değil sana neden böyle yapıyorsun diyenlere yaz.Senin bu konudaki muhatabın ben değilim çünkü.
Ayrıca o taş lafına fena takıldım.Hiç hoş bir benzetme değil.
Tekrar söylüyorum ben burada hiç kimseye neden bunu böyle yapıyorsun neden şunu şöyle yapıyorsun demedim.Dememde.Haddim dil.

BOŞVEEEERR GİTSİN BEYA________