PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal egzosu hk

guguk
15.Ağustos.2007, 19:22
Arkadaşlar bende yakın zamanda kısmetse regal alıcam ama merak ettiğim bir konu var sahibinden.com a baktığımda birçok regalin egzosu aynı yerden kesik bazılarının ağzı kapalı acaba bunlar 2 modelmi üretildi. mesela 2005 olanların ağzı kapalı 2006 olanlarının egzosu farklı ve kesik gibi yoksa herkes kendisimi kestirdi. Eğer herkes kendisi kestirdiyce herkes aynı yerden aynı şekilde kestirmiş biraz ilgincime gitti :D

ÇeLeBi MuRaT
15.Ağustos.2007, 19:25
Yok dostum regal ilk türkiyeye geldiği zaman kesik eksoz değildi.Daha sonra gelen partilerde eksozlar kesik olarak gelmeye başladı misal 2005 modellerin bazılarında kesik vardır.Daha sonrakilerin hepsi kesik eksoz..

guguk
15.Ağustos.2007, 19:28
Anladım çünkü bazı ilanlarda 2006-2007 diye ilan vermişler ama egzosları kapalı kesik değil ozaman bu bilgi yalnış dimi egzosu kesikse 2006 modeldir diyebiliriz yani. Hızlı cevap için teşekkürler.

thoraman
15.Ağustos.2007, 19:29
2007 de tekrar eski eksozlara geri döndüler çünkü kesik olanlar problemli iç yapraklar kopuyor zamanla ve müthiş zırıltı yapıyor..

guguk
15.Ağustos.2007, 19:33
Verdiğin bilgiler için teşekkürler ben zaten 2. el alıcam 2007 model bulamayacağım için muhtemelen 2006 model olucak ozaman kesik egzos olmasına dikkat etmem geriyor demekki.

ÇeLeBi MuRaT
15.Ağustos.2007, 19:33
Önemli değil kardeşim benden sana tavsiye kesik eksoz kullanma arkadaş açıklamasını yapmış belli bir süre sonra içinde kopmalar meydana geliyor vede çok yakıyor.Çiğ gaz direk dışarı atıldığı için ekonmik olmuyor..İlla ses istersen sana kalmış birşey susturucuları sökebilirsin..

cemcem
15.Ağustos.2007, 21:24
alakasi bile yok dostum, benim egzoslar hem kesik hem de susturuculari sokuldu, ne yakitta bir sorun yasiyorum ne de bir zirilti sesi var, ful depodan rezerv dahil bitimine kadar toplam 385km yol yaptim bu km leri diger tip egzos sahiperi bile goremiyor belkide, yani emin olmadiginiz seyler hakkinda kesin yorum yapmayin lutfen ve insanlari yanlis yonlendirmeyin...

madend
15.Ağustos.2007, 21:30
benimde izlenimlerim tüp egzostlarım daha problemsiz olduğundan yanadır.

thoraman
15.Ağustos.2007, 21:42
alakasi bile yok dostum, benim egzoslar hem kesik hem de susturuculari sokuldu, ne yakitta bir sorun yasiyorum ne de bir zirilti sesi var, ful depodan rezerv dahil bitimine kadar toplam 385km yol yaptim bu km leri diger tip egzos sahiperi bile goremiyor belkide, yani emin olmadiginiz seyler hakkinda kesin yorum yapmayin lutfen ve insanlari yanlis yonlendirmeyin...
cemcem arkadaşım senin egzoslar şansına problemsiz çıkmış olabilir ama genel olarak kesik tip egzoslarda bu zırıltı problemi var..yakıt konusu ise susturucularla alakalı olduğu kadar kullanım şekli ve karbüratörlerle alakalı demekki sen optimum devirlerde kullanıyorsun motorunu az yakıyor..susturucuların sökülmeside yakıt sarfiyatını arttırıyor kesinlikle ama abartı bişey değil..dediğim gibi kesik tip egzoslarda asıl problem zırıltı..

cemcem
15.Ağustos.2007, 22:06
hakli olabilirsin Melih ama biliyorsun regallerde birbirini tutmuyor bazi arkadaslar elektrik problemlerinden yakiniyor bazilari radyatorden bazilari karburatorden ama sanssizliklardan olusan bu problemleri butun regallerde de oluyormus gibi gostermemek gerekir.Belki bu zirilti hikayesi bir iki motorda olmustur bu da onlarin sanssizligi derim ben. Ayrica yakit konusunda da evet ben motoru surekli maksimum devirde kullanmam motorun omrunden calmaya hic niyetim yok :)

jashuaa
15.Ağustos.2007, 23:57
bendede kesik eksoz var üstelik susturucuları tamamen söktürdüm gürül gürül ötüyo şimdi :mrgreen:
ama benim sorunumda eksozun üstünde acaip lekeler oluştu hem artçı yanıkları hemde ısınmadan oluşan deformasyon bunun için ne tavsiye edersiniz temizleme için??

thoraman
16.Ağustos.2007, 00:02
ısınmadan dolayı sararmalar için nikelaja vermekten başka çare yok fakat lekeler var diyorsan tiner v.s ile silerek çıkarabilirsin..ayrıca metal yüzeyler için pastalar mevcut yanlış hatırlamıyorsam polisanın bir ürünü vardı bende leke çıkarma ve parlatma açısından çok iyidi bulabilirsem tam adını yazarım..

Engin
16.Ağustos.2007, 00:07
Arkadaşlar benim bildiğim, 2 tip regal var,
1. Uzun eksozlu olanlar, ilk çıkan regal raptor.
2. Kesik eksozlu ve karbiratörü değişik regal raptor.

Kesik eksozlu alırsan karbiratör diğerine göre daha iyi, bende 2. el aldım RR i , alırken özellikle kesik eksozlu seçtim. Servisi kesik eksozluyu tavsiye etmişti. Şu ana kadar sorun yaşamadım. Inşallah bundan sonrada yaşamam.

Yeni model varken eski modeli alma derim. 2. elde fiyat pek farketmiyor.

emrahss
16.Ağustos.2007, 11:24

Cem, rezervi de kullanarak mı 385 km yaptın? Tam anlamadım da. Nasıl ayarladın ya, yolda kalmadın mı? :D

yenikoylu_ua
16.Ağustos.2007, 11:36
Ya bu motorlar bu kadar fark edermi ya 280 ila 300 arası muhakkak açıyorum rezerveyi geri kalanda bi 30-40 yapsa hiç 385 leri bulamadım

iakyurek
16.Ağustos.2007, 11:41
2007 Model Regalimi ilk aldığımda tüp egzos vardı. içindeki kurumlar serviste dağılınca değiştirildi.
Kesik ve susturucusuz egzos takıldı. Sesi oldukça iyi, yakıt içinse değişen bişey olmadı. kimi zaman 290 da rezerve geçiyorum kimi zaman 250 lerde. Kullanımla alakalı bir durum.

ÇeLeBi MuRaT
16.Ağustos.2007, 12:03
Valla cemcem 385 km yol yaptıysan süper cidden.Benim motor kesik eksoz değildi hatta susturucuları sökme gibi şansımda yoktu sabit susturuculu eksozlarda var.Bunu altan motorda tamer ustaya bizzat sordum bana dediği şu oldu kesik susturucuları sökülmüş eksozlarda silindirlerden çıkan çiğ gaz direk dışarı atılır çekiş artar ama yakıt fazlalaşır.Senin motor o kadar yol yaptıysa maşallah ne diyim..

MotoJunior
16.Ağustos.2007, 13:51
kubi kardeş o senden kaynaklanıyo bence

emrahss
16.Ağustos.2007, 14:17
Ben 345te filan açıyorum rezervi, sanırım denemedim ama 380 gibi yapar herhalde.

Kino
16.Ağustos.2007, 15:44
arkadaşlar benim 0 km aldığım raptor Kesik egsozdu daha 500 km yapmadan egsoz içi döküldü ve garanti kapsamında değiştirildi. yerine tüp gibi olanlar geldi ilk önce ben itiraz ettim ama servis abi bu egsozlar daha iyi randımanlı falan dedi ve onları takdık yani kesik ten tüp egsoz a gectim bu sayede.

Ayrıca bizim modelde 2 egsozu birbirine baglıyan alta bir boru vardı ve ilker dostumun da yaptığı gibi o boruyu iptal ettik egsozlar yeni modellerdeki gibi birbirinden bağımsız oldu.

Ayrıca egsozun agzından 2 tane susturucu cıkarttım ses de gümbür gümbür oldu tor tor tor tor raptor diye calışıyor
şimdi ee az bişide yakıt farkediyor olacak o kadar

şimdi depoyu dolduruyorsun MESELA istanbulda 36 ytl ye doluyor Mersinde 32 ytl ankarada 35 ytl izmirde 33 ytl,

yani şimdi neye bakacaz allahaşkına KM ne yakıyor??? ya şimdi adobe ile aynı benzini yakabilirmisiniz ki.:mrgreen: ışıklarda ara gazı falan vercen dimi yani.

bunu hesaplamak için at yarışlarındaki gibi , jokey kilosu , atın agırlıkları ve aynı güzergahta aynı saatte yol yapmak gerekli 3 kuruş fazla 5 kuruş eksik ( gerçi muhabbet olsun diye soruluyor biliyorum da)
boşverin bunları RAPTOR unuzdan keyif alın :D :D

jashuaa
16.Ağustos.2007, 15:50
kino babaya kesinlikle katılıyorum.
motordan keyif alın arkadaşlar boşverin hesap yapmayı.
mesela ben motoru aldığımdan beri hiç ölçmedim ne kadar yakıyo ne kadar gidiyo :P
bir ara arabada yapıyodum bu hesapları ama onun içindende çıkamadım bi 650 gidiyodu bi 550de kalıyodu sonrada vazgeçtim ışık yandımı basıyorum benzini deponun gözüne :mrgreen:

cemcem
16.Ağustos.2007, 15:56
Cem, rezervi de kullanarak mı 385 km yaptın? Tam anlamadım da. Nasıl ayarladın ya, yolda kalmadın mı? :D

Abi bizim arkadas yanlislikla rezerve almis depo fullken ben de farketmemisim, baktim km 380 oldu len dedim noluyo bu motora bir de bakayim ki depo zaten coktan rezerve alinmis pendikte ferbottan indim ki 3-5 km gittim motor durdu bende 100-150 metre yuruyup bi benzinciden bidonla benzin aldim :D yolda kaldim anlayacaginiz... ama yine de 385 km gittim bi depoyla

cuneyt
16.Ağustos.2007, 17:03
Ayrıca egsozun agzından 2 tane susturucu cıkarttım ses de gümbür gümbür oldu tor tor tor tor raptor diye calışıyor
şimdi ee az bişide yakıt farkediyor olacak o kadar

Abicim, ben de egsozları açsam mı diye düşünüyorum. Benimki 2005 model tüp egsozlardan. Zırıltı vb. problem yok ama açıkcası az birşey gürültü yapmasını istiyorum.

1) susturucuları nasıl çıkardınız? bir tür levye gibi bir şeyle kırıp çekerek mi ya da illa kesip biçmek mi gerekiyor?
2) Egsozun ucunun kesilmesi gerekiyor mu 2006 modellerdeki gibi?
3) 2 susturucu çıkarmak zırıltı veya sonradan içinin dökülmesine sebep olabilir mi?

Teşekkürler...

Kino
19.Ağustos.2007, 22:04
arkadaşlar

cüneyt egsozla ilgili bilgiler burada da var zırıltı diye hatta orada ayrı bir link daha verdim ilker dostumuzun başlığı bunlarada bir bakarsanız fikir edinmiş olabilirsiniz

http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=1359

8) 8) 8) 8)

cuneyt
20.Ağustos.2007, 03:43
Teşekkür ederim Kino Baba...

Elim erince hemen yapacağım. Bu arada nette dahi aramama rağmen bizim motorların kullanma klavuzunun bir kopyasını bulamadım. Motoru ikinci el aldığım için klavuz yok.

Elinde elektronik bir kopyası olan varsa bana gönderebilir mi? Veya normal baskılı kitapçığını bir ara fotokopi çekmem için bana verebilir mi?

Tekrar teşekkürler...

emrahss
20.Ağustos.2007, 09:07

Abi bizim arkadas yanlislikla rezerve almis depo fullken ben de farketmemisim, baktim km 380 oldu len dedim noluyo bu motora bir de bakayim ki depo zaten coktan rezerve alinmis pendikte ferbottan indim ki 3-5 km gittim motor durdu bende 100-150 metre yuruyup bi benzinciden bidonla benzin aldim :D yolda kaldim anlayacaginiz... ama yine de 385 km gittim bi depoyla

Anladım şimdi, dediğim gibi benimkiyle üç aşağı beş yukarı aynı gibi. Tabii o kadar hiç denemedim, rezerve hiç geçmedim.