PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RR Daytona Egzoz Açtırma Hakkında

megisback
15.Mayıs.2016, 12:33
Arkadaşlar, birkaç güne daytona alıyorum inşallah. Egzoz sesi duymak istiyorum bu yüzden alınca açtırmak istiyorum. Egzozu açmaya ne kadar isterler? egzoz açtırmak için önerebileceğiniz istanbul'da biryer var mı ? Önerdiğiniz yer ne kadara açar bilgi verirseniz acil sevinirim :)

Msuner
15.Mayıs.2016, 13:24
Max Vereceğin Para 40tl olsun O kişiden kişiye değişir ama max 40 olması idealdir 10 Lira yada açan olur ama güzel olmaz Bilinene yere Gitmeni tavsiye ederim Antalyada olsaydın yardımcı olurdum iyi forumlar

Fatal
15.Mayıs.2016, 13:36
http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php?t=11130

Linkteki konuya bakarsan kafandaki problem çözülür yalnız sana tavsiyem en altta çizdiğim bi resim var egzoz yapısını gösteren orda en uçtaki kapağı ve ondan sonrakini açtır gerisini elleme zira çok aşırı ses çıkartıyo ben hepsini söktüm sonra içine susturucu gibi bişey yaptım çok rahatsız ediyo çevreyi önce 2 kapak aldır yetmezse sonra aldırırsın 8)8)

Fatal
15.Mayıs.2016, 13:38
Elektrod kaynağı yapan bir arkadaşın varsa elektrodla eritip kalan kısmını eye veya törpüyle düzlersin en ucu kötü görünmesin diye
İçteki kapağı direk eritip alın düzlemeye gerek yok
Ve yaparken elektrodu taktığı maşayı (kıskacı) bantlayın egzoza değerse yüzeyi bozar ve kaynakla erittiğiniz yerin dışında sürekli suyla soğutun iz yapmasın

megisback
15.Mayıs.2016, 14:16
Elektrod kaynağı yapan bir arkadaşın varsa elektrodla eritip kalan kısmını eye veya törpüyle düzlersin en ucu kötü görünmesin diye
İçteki kapağı direk eritip alın düzlemeye gerek yok
Ve yaparken elektrodu taktığı maşayı (kıskacı) bantlayın egzoza değerse yüzeyi bozar ve kaynakla erittiğiniz yerin dışında sürekli suyla soğutun iz yapmasın

peki tahminen ne kadar veririm bunu yaptırmaya? Yadan kendim yapabilir miyim ?

tgypmk
15.Mayıs.2016, 14:30
ben 2 tane susturucu söktürmüştüm 50 lira istedi :)

Draven
15.Mayıs.2016, 15:25
Enes, aslında Mustafa çok güzel anlatmış, hatta linkteki uygulama oldukça detaylı. Buna alternatif olarak sana şunu tavsiye edebilirim, ben egzozların en uç kısmındaki susturucuya 4' er tane delik attırdım matkap ile, çıkan ses eskisine göre çok daha gür oldu. Üstelik kolay bir uygulama olduğu için bir maliyeti de olmadı ;)

Fatal
15.Mayıs.2016, 19:28
peki tahminen ne kadar veririm bunu yaptırmaya? Yadan kendim yapabilir miyim ?

Elektrod kaynağından anlıyorsan motoru çek kenara sök egzozları flanşlardan mengeneye sabitle egzozunu ama kalın bir bez yada havluyla sıkıştır çizilmesin
Elektrod kaynağının amperini yükselt ordaki metal inde zaten en uçtakini erit çok dibe yanaştırma kaynağı ve çok uzun tutmayın ısıdan renk değiştirebilir
İlk kapağın ortasını aldıktan sonra kenarlarını çok yedirmeden orjinal uç şeklini bozmadan EYE veya TÖRPÜYLE düzelt sonra içteki 2. kapağı al ve tak motoruna sesi tatmin edicektir
Ama yetmezse Ondan sonraki kapağıda sökücem dersen hiç tavsiye etmem tam bir küfür mıknatısına dönersin gece saatlerinde sövmeyen kalmaz arkandan dip gazladığında falan yırtıyor ortalığı
Birde regallerde katalizör yok iyice artıyo sesi beni dinle sen 2 kapak al başka elleme derim ben pişmanım içini özel flanş la kapattım geri :p:cheesy::Rockn Roll:8)8)

Linkte kaynağı yaptığım her şekil her an var kaynaktan anlayan bir arkadaşa göster fotoları muhakkak anlar işi

Şimdiden başarılar inşallah kromajı bozmazsınız soğutmayı unutma sürekli su ile hatta hortumu tut üstüne hiç ısınmasın nereye kaynak yapıyosa tam karşısına dışından tut çekme yoksa direk renk değiştirir

Maliyete gelincede kendin sökersin anahtarla rahat taş çatlasın 3 yada 4 elektrod gider yani aslında para tutmuyo bu işlem ama işcilik önemli asıl para o bence :artiz:

Yeterince açıklayıcı olmuşumdur inşallah 8)8)

Fatal
15.Mayıs.2016, 19:31
Enes, aslında Mustafa çok güzel anlatmış, hatta linkteki uygulama oldukça detaylı. Buna alternatif olarak sana şunu tavsiye edebilirim, ben egzozların en uç kısmındaki susturucuya 4' er tane delik attırdım matkap ile, çıkan ses eskisine göre çok daha gür oldu. Üstelik kolay bir uygulama olduğu için bir maliyeti de olmadı ;)

Matkapla delmekde mantıklı ama bence hoş durmuyo boşaltınca daha bi güzel ve tok geliyor ses :cheesy:
Ama zevkler ve renkler tartışılmaz 8):Rockn Roll:

Peder
15.Mayıs.2016, 22:15
Orjinal egzosuna hiç dokunmamak en mantıklı yöntem. Boru seste rolantide güzel olmasına rağmen yüksek devirlerde rahatsız edebilir. En iyi yöntem hafifte olsa susturuculu yeni bir egzos yaptırmak

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2_rock
16.Mayıs.2016, 11:43
50 lira yerine 150 verip bir yerde boru egzoz yaptırmak mantıklı. Muayene giderken orjinalleri takarsın sorunda olmaz