PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyale su kaçtı çalışmıyor.

talkie
18.Ağustos.2007, 23:02
Arkadaşlar bugün ilk defa basınçlı makina ile motosikletimi yıkattım.Keşke yıkatmaz olaydım.Sanırım sinyalin flaşörünün olduğu bölgeye su kaçmış.Sinyali yaktığım zaman yanıp sönmek yerine sürekli yanık kalıyor ve buzzerdan da kesik kesik yerine sürekli bir dıtttttttttttt sesi geliyor.Sinyalin devresi(sanırım flaşör)nerede ve ne yapabilirim?Yardımlarınızı bekliyorum.

okan
19.Ağustos.2007, 00:22
akünün olduğu tarafta ...o kapagı açınca görürsün zaten.. yenisiyle değiştir.. çok pahalı bişi diil zaten.. ayrıca sesli olanlarıda var.. ben onlardan taktım.. açık kalmıyo en azından sesini duyunca kapatıyosun....

talkie
19.Ağustos.2007, 13:14
O.K belki kuruyunca düzelmiştir.Olmazsa değiştiricem benimki zaten sesli olanlardandı...

ÇeLeBi MuRaT
19.Ağustos.2007, 19:58
Kurudğu zaman düzeliyor dostum.Tasalanma..

emrahss
20.Ağustos.2007, 09:25
akünün olduğu tarafta ...o kapagı açınca görürsün zaten.. yenisiyle değiştir.. çok pahalı bişi diil zaten.. ayrıca sesli olanlarıda var.. ben onlardan taktım.. açık kalmıyo en azından sesini duyunca kapatıyosun....

Seninkinin orjinali sesli değil miydi? Benimki orjinal sesli, diğer motorcu arkadaşlar gıcık oluyor.

okan
20.Ağustos.2007, 09:29
hakkatten gomtanım sesi çok gıcık ... ama çok açık unutuyodum bölle sesli olması o anlamda faydalı oldu....

Aksu
20.Ağustos.2007, 15:47
Evet sesli olması iyi, o gürültüde duyulması iyi oluyor. Işıklarda bir aracın yanına durunca dıt dıt diğer sürücüler dönüp bakıyo ne o yanımıza asfalt temizleme aracı mı geldi diye.
İnsanın kulağına su kaçınca ne yapıyoruz, su kaçan taraf kulağımızı yere doğru eğerek zıplıyoruz sonra su ılık ılık akıyor kulak açılıyor. Şimdi senin motoru öyle zıplatsak sinyal açılırmı acaba.

ozzymania
20.Ağustos.2007, 17:37
Seninkinin orjinali sesli değil miydi? Benimki orjinal sesli, diğer motorcu arkadaşlar gıcık oluyor.

Aslında gıcık olmuyorlar kıskanıyorlar. :D
Benim bir kaç arkadaş baktı bayağı hoşlarına gitti sinyallerin sesli olması.Bizimkilerde bile yok bunda var acayip işe yarar bu diye söylediler.
Sonuçta sinyalin açık unutulmasıda bir tehlike.

lordskeldan
20.Ağustos.2007, 17:51
bende de aynı şey sürekli oluyor
kuruyunca çalışmaya devam ediyor :P

okan
20.Ağustos.2007, 19:38
Evet sesli olması iyi, o gürültüde duyulması iyi oluyor. Işıklarda bir aracın yanına durunca dıt dıt diğer sürücüler dönüp bakıyo ne o yanımıza asfalt temizleme aracı mı geldi diye.
İnsanın kulağına su kaçınca ne yapıyoruz, su kaçan taraf kulağımızı yere doğru eğerek zıplıyoruz sonra su ılık ılık akıyor kulak açılıyor. Şimdi senin motoru öyle zıplatsak sinyal açılırmı acaba.baba formundasın yine .. espiriler havalarda uçuyo valla....ehehehhee...... :mrgreen:

Kino
20.Ağustos.2007, 23:01
AKSU babasız olmaz bu forum tabii havasında oldumu yaklaşmıyacan aksu babanın yanına

yürü be aksu baba kim tutar seni benim aklımada pamuklu çöpler gelmişti ama zıplamak daha değişik fikir 8) 8)

cuneyt
21.Ağustos.2007, 06:27
AKSU babasız olmaz bu forum tabii havasında oldumu yaklaşmıyacan aksu babanın yanına

yürü be aksu baba kim tutar seni benim aklımada pamuklu çöpler gelmişti ama zıplamak daha değişik fikir 8) 8)

Hatta yassı bir taş alıp kulağımıza dayadıktan sonra ikinci bir taşla onu tıklatmak da farklı bir çözüm. Tabi bunu motora nasıl uygularız orası ayrı :D

Sinyallerin sesi hem gıcık edici hem de gerekli. Güneşli havalarda sinyalin yanıp yanmadığı çok farkedilmiyor(Sürücü tarafından). O yüzden biplemesi iyi ama kırmızı ışıkta durunca milletin bakmasına dayanamıyorum :(