PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ucuz yırttım......

yeaks
19.Ağustos.2007, 01:43
abilerim ablalarım bundan 3 saat önce ümraniyeden akrabamı evine bırakmak için yola çıktım giderken çok iyi gittik
20 dakkada ayazağaya vardık... geri dönerken köprüye gişelere yaklaşırken birden motor sarsıldı ve tekere bişi olduğunu farkettim motorun dengesi bozuldu zor toparladım kenara çektim bayağı bi inceledim bişi göremedim
tekrar çalıştırdım ve gişelere doğru yaklaştım ama giderken motor 8 çiziyordu gişeye geldim paramı verdim kalkış yaparken motordan bişiyler fırladı :mrgreen: daha doğrusu arka tekerden bişiler fırladı gişenin önünde kaldım motora gaz veriyorum gitmiyo ite ite 2 gişenin ortasına bariyerlerin önüne çektim. yürüyerek gişeye geldim 4 parça plastik ve birde silindir gibi bir demir buldum topladım hepsini motorun yanına geldim motora bir baktım saplamanın yarısı dışarı çıkmış zincir falan hepsi çıkmış kendim yapamiycağımı anladım benim ustam cemal ustayo aradım sağolsun geldi sigarasını yaktı girişti motora... kaskımı motorun altına koyduk kriko görevi yapsın diye
ümraniyeden 5 liraya aldığım ayarlı anahtar olmasaydı bitmiştim... o ayarlı anahtarla tekeri takozları falan herşeyi taktı motorun orta bi yerinden saplamaya uyacak bi cıvata çıkarıp taktı sağ salim evime döndüm benden bi ton dua aldı allah razı olsun cemal ustadan beni ordan kurtardı... ama tekerin çıkmasının sebebi gazi motor diye düşünüyorum en son gazi motora o ringli zincir taktırdım ve balatamı değiştirttim heralde iyi sıkamadılar tekeri..... :oops: :? düşündüğüm... ya ben son hız giderken o teker çıksaydı........

yenikoylu_ua
19.Ağustos.2007, 02:02
geçmiş olsün kardeşim ücüz atlatmışsın ya daha süratliyken olsaydı allah korüsün tekrar geçmiş olsün

Ü ler için ozür noktasızı basmıyodü

Deli çerkes
19.Ağustos.2007, 02:06
Geçmiş olsun Yunus Emre , verilmiş sadakan varmış son sürat giderken başına gelmemesi çok büyük şans , belki teknik servisin hatalı montajıdır belkide başka nedendendir bilemem ancak Bu anlattıklarından sonra Teknik servislere iş yaptırırken başında dikilmek şart oldu. zaten motojunior mehmet usta'ya Röne parkta yaptığım tekliftende olumlu sonuç aldım. birazda olsa bu motoru sökmeyi takmayı anlamak lazım. işin ucunda dağ başında veya ücra yerde yolda kalıp teknik servis bulamamak da var

chatinchaglar
19.Ağustos.2007, 02:43
Büyük geçmiş olsun kardeşim.

ÇeLeBi MuRaT
19.Ağustos.2007, 03:11
Geçmiş olsun yunus emre..

handojoe
19.Ağustos.2007, 03:23
çok geçmiş olsun genç kardeşim...

hando

okan
19.Ağustos.2007, 09:54
yunus emre .. çok büyük geçmiş olsun... gerçekten ciddi bi kaza atlatmışsın....bu başına gelen olay zincirine ve dişli sistemine hasar bırakmış olbilir.. bi de onları gözden geçir...başka bi yerde başına bi iş açmasın...

MEHMETONUR
19.Ağustos.2007, 11:39
Büyük geçmiş olsun YEAKS. Ben de Gazi motor'dan aldım ve aslında söyleyebileceğim çok şey var ama burada olmaz artık toplantılara gelebilirsem orada anlatırım.

yeaks
19.Ağustos.2007, 11:59
herkese teşekkür ederim saolun abilerim... okan abim zincir dedi de bu benim eski zincirde de o ring li zincirde de motor rolantide giderken yada kompresörle yokuş aşşağı inerken zincirden çat çat çat ses geliyo bu sesi çözemedim ya :?

ARZUM
19.Ağustos.2007, 13:37
geçmiş olsun kardeşim...

yeaks
19.Ağustos.2007, 13:51
saol arzum teşekkür ederim

xerline
19.Ağustos.2007, 13:54
Çok geçmiş olsun kardeşim Allah korumuş.

yeaks
19.Ağustos.2007, 13:58
saol xerline kardeşim... cemal usta olmasaydı kalmıştım orda kontür de bitti alacak yerde yoktu :?

Engin
19.Ağustos.2007, 14:59
Kardeş çok geçmiş olsun.

xerline
19.Ağustos.2007, 15:41
saol xerline kardeşim... cemal usta olmasaydı kalmıştım orda kontür de bitti alacak yerde yoktu :?

Kardeşim kontor derdi olursa ödemeli yapabilirsin hiç birşey yapamassak en azından ulaşacağın kişinin sana ulaşmasını sağlarız.

atakanbatu
19.Ağustos.2007, 15:47
büyük geçmiş olsun kardeşim. allah c.c korumuş.

sancezz
19.Ağustos.2007, 16:37
dostum cok gecmısler olsun ama yola cıkmadan once sagına soluna bak motorun elınle vıdaları kontrl et suratlıyken basına gelseydı allah korusun.. :idea:

gidikurt
19.Ağustos.2007, 16:51
Yola çıkmadan önce motoru kontrol etmek lazım daha dikkatli olmanı tavsiye ederim.Ucuz kurtulmuşsun geçmiş olsun.

yeaks
19.Ağustos.2007, 18:47
ya herkese ödemeli yapıyorum kimsede kontür yokki cevap versinler :mrgreen: en az avealı 5 kişiyi ödemeli aramışımdır herkese tekrar teşekkür ederim

MaRaNtZz
19.Ağustos.2007, 18:56
Büyük geçmiş olsun dostum.Şükür sana bişey olmamış...

ozzymania
19.Ağustos.2007, 19:06
Geçmiş olsun Yunus Emre ucuz atlatmışsın.Otobanın ortasında başına gelmesşnş bile düşünemiyorum.
Şimdi bu durumda yetersiz ve ilgisiz servis konusumu ortaya çıkıyor.

cuneyt
19.Ağustos.2007, 19:47
Ciddi bir problemden çooook ama çok ucuz yırtmışsın. Allah korumuş gerçekten. Geçmiş olsun. Artık servislere ne demeli bilmiyorum....

tufan
19.Ağustos.2007, 22:59
geçmiş olsun yeaks kardeşim aman dikkat et

yeaks
19.Ağustos.2007, 23:12
gerçekten çok büyük bi problem cüneyt abim acaipte kalabalıktı köprü hızlı giderken olmadı allaha şükür....

handojoe
20.Ağustos.2007, 01:12
herkese teşekkür ederim saolun abilerim... okan abim zincir dedi de bu benim eski zincirde de o ring li zincirde de motor rolantide giderken yada kompresörle yokuş aşşağı inerken zincirden çat çat çat ses geliyo bu sesi çözemedim ya :?

zincirin boldur aynı şeyi motor boşta ikende yapar gazı kesincede yapar. viteste iken gerilir ağılıkolunca da gerilir sen onu ayarlat zincirin gevşek

hando

BULL
20.Ağustos.2007, 01:48
geçmiş olsun Yeaks kardeşim...

emrahss
20.Ağustos.2007, 09:16
Geçmiş olsun bilader, büyük tehlike harbiden.

altug
20.Ağustos.2007, 10:37
geçmiş olsun. allah korumuş.

infinitedreams
20.Ağustos.2007, 11:36
Geçmiş olsun dostum. Sadaka belaları defeder...

Servis konusunda ağır bir itham var yalnız. Yanlış anlama beni ama bu iş 'sanırım'la olmaz. Eğer eminsen biz de kızalım adı geçen servise... ama sorun başka bir şeyse kul hakkıdır bu, maazallah.

yasinsubay
20.Ağustos.2007, 13:19
cok gecmis olsun allah korumus

jashuaa
20.Ağustos.2007, 13:25
çok çok geçmiş olsun dostum.

doğan
20.Ağustos.2007, 13:39
geçmiş olsun çok ucuz atlatmışsın. şansın varmış

yeaks
20.Ağustos.2007, 16:18
valla servis hakkında kesin bişiy söyleyemiycem ama balataları değiştirip zinciri taktıklarının ertesi günü oldu bu olay günahlarınıda almayalım belki vibrasyondan gevşemiştir :?

doğan
20.Ağustos.2007, 16:49
servisten çıkıp ertesi gün böyle bişey yaşanması ilginç. bu kadar ciddi bir sorun acaba serviste farkedilememişmi?

cuneyt
21.Ağustos.2007, 06:29
Bence servisini değiştir. Şu bir hafta içinde motordaki sorunlar ile açtığın başlık sayısına bakarsak bu servisten sana pek hayır gelmediği aşikar.

Tabii önce bu problemini adam akıllı gidersinler...

argon
23.Ağustos.2007, 02:15
sevgili yeaks arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun.
senin zinciri değiştirdikten birkaçgün sonra radyatöründen su kaçıyor diye bana geldiğinde neden bu olayı bana anlatmadın? Benim başıma böyle birşey gelse aynı ustaya değil motorumu elletmek, başına ekşirdim. zincirinden gelen sesin zincir altı takozunun eskidiği için geldiğini, bir daha gelişinde birşeyler ayarlıyacağımı söylediğimi hatırlıyorum. zincir sesinden ötürü bir işgüzar motorunu ellemiş olmasın? Birde bu tekerlek somunları saclıdır. yani anahtarla açılmadan kolay kolay gevşemez. ayrıca lastik dönüş yönü somun dişi yönünün tersine döner. Kimse motorunu ellemedi ise ve sorumlunun ben olduğuma inanıyorsan bu sebepten yaptığın tüm masrafları sana ödemeye hazırım. Tekrar misafirim olursan makinana detaylı temizlikte yaptırırım istemezsen bakım ve tamirle ilgili hiçbirşey yapmam. Yok ben emin değilim diyorsan bu konuşmalar bence yanlış. çünki ben o civatayı yeteri kadar sıktığımdan eminim çünki o işlemi bizzat ben yaptım. ama atladığım bir nokta varsa hakkını hela et.

sizlere en büyük tavsiyem bir işlem yaptıracağınız zaman çalışanın yanında sürekli saate bakıp ne zaman biter usta demeyin. yapılan işlemi bizzat takip edin. aceleye getirmeyin.

Ayrıca:

sayın mehmetonur.
Anlatmak istediğinin ne olduğunu çok merak ettim. Seni bir motor alırken gördüm Aksesuarlarda kesene en uygun olanlardan gösterip iskontoda yaptım. motordada yeterli iskonto yaptım. buraya kadar bir sorun yok sanırım.benim işyerime geldiğinde hiçbir konuda bilgin yoktu başkasının eline düşsen seni çok kötü kazıklardı ben bunuda yapmadım. buradada sorun yok. ha kornan bozulmuştu garantiden değiştirmedim. sorun buysa ithalatçı bunu karşılamıyor istersen onuda cebimden ben karşılarım. bana bir anlatırmısın anlatacakların neydi?

Tüm site üyelerine saygılarımla,
Gazi Motor Ertuğrul Murat Kazmanlı

yeaks
23.Ağustos.2007, 12:18
ya mesajımda da yazdım zaten günahlarını almayalım diye sizden sonra kimse motoru ellemedi nasıl olduğunu bende çözemedim zaten radyatörüde değiştirdim saolasın ama artık dedğin gibi daha dikkatli davranıcam servisler konusunda... sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer hesabı... bu arada hakkım helal olsun tabikide iyiki ben hızlı giderken çıkmadı o teker.

altug
23.Ağustos.2007, 12:36
senin zinciri değiştirdikten birkaçgün sonra radyatöründen su kaçıyor diye bana geldiğinde neden bu olayı bana anlatmadın? Benim başıma böyle birşey gelse aynı ustaya değil motorumu elletmek, başına ekşirdim. zincirinden gelen sesin zincir altı takozunun eskidiği için geldiğini, bir daha gelişinde birşeyler ayarlıyacağımı söylediğimi hatırlıyorum. zincir sesinden ötürü bir işgüzar motorunu ellemiş olmasın? Birde bu tekerlek somunları saclıdır. yani anahtarla açılmadan kolay kolay gevşemez. ayrıca lastik dönüş yönü somun dişi yönünün tersine döner. Kimse motorunu ellemedi ise ve sorumlunun ben olduğuma inanıyorsan bu sebepten yaptığın tüm masrafları sana ödemeye hazırım. Tekrar misafirim olursan makinana detaylı temizlikte yaptırırım istemezsen bakım ve tamirle ilgili hiçbirşey yapmam. Yok ben emin değilim diyorsan bu konuşmalar bence yanlış. çünki ben o civatayı yeteri kadar sıktığımdan eminim çünki o işlemi bizzat ben yaptım. ama atladığım bir nokta varsa hakkını hela et.

sizlere en büyük tavsiyem bir işlem yaptıracağınız zaman çalışanın yanında sürekli saate bakıp ne zaman biter usta demeyin. yapılan işlemi bizzat takip edin. aceleye getirmeyin.

Ayrıca:

sayın mehmetonur.
Anlatmak istediğinin ne olduğunu çok merak ettim. Seni bir motor alırken gördüm Aksesuarlarda kesene en uygun olanlardan gösterip iskontoda yaptım. motordada yeterli iskonto yaptım. buraya kadar bir sorun yok sanırım.benim işyerime geldiğinde hiçbir konuda bilgin yoktu başkasının eline düşsen seni çok kötü kazıklardı ben bunuda yapmadım. buradada sorun yok. ha kornan bozulmuştu garantiden değiştirmedim. sorun buysa ithalatçı bunu karşılamıyor istersen onuda cebimden ben karşılarım. bana bir anlatırmısın anlatacakların neydi?

Sizi tanımıyorum ama yaklaşımınız çok hoşuma gitti. Sonuçta işinize sahip çıkıp arkasında durduğunuz hissediliyor.
Tebrik ederim.:alkis: :alkis::alkis:

yeaks
23.Ağustos.2007, 12:37
altug abim bende sana katılıyorum yani "yok biz yapmadık sen kim oluyosun bizi suçluyosun" gibi yaklaşımlar göremedim bende tebrik ediyorum

infinitedreams
23.Ağustos.2007, 13:44
Ertuğrul Abi yetkili servisten veya motor ustasında önce iyi bir insandır. Kimsenin, kendisiyle ilgili üslup sorunu olmaz.

Yeaks, sen abinin dediği gibi motorunu bi götür kendisine. Beraberce bir bakın bakalım neymiş derdi. Senin de yaklaşımına bakınca sorunsuzca anlaşabileceğinizi düşünüyorum.

MEHMETONUR
23.Ağustos.2007, 19:33

Ayrıca:

sayın mehmetonur.

Ertuğrul Bey (Ertugrul Abi)

''seni motor alırken gördüm demişsin tabi ki motoru karşılıklı iyi niyet göstererek senden aldım.
Öncelikle senin dediğin gibi motor hakkında bir bilgim yoktu ve kazıklamak isteyen hem aksesuarda hem de motor konusunda beni rahatlıkla kazıklayabilirdi. BEN BUNU SİLİNMİŞ OLAN MESAJLARIMDA AYNEN BÖYLE HERKESE SÖYLEDİM.
KİŞİSEL MESAJLARDA DA Gazi motor hakkında yorum isteyenlere yazdım. Umarım silinmeden önce okumuşsundur.

Hatta sizinle ilgili gelen olumsuz yorumlara rağmen ben sizden memnun olduğumu güleryüzün bile yettiğinden bahsettim. Ankette oyumu da olumlu yönde kullandım.

Korna mevzusunda da paranın önemli olmadığını herkesten çok biliyorsundur. Ben bu forumdaki tecrübeli arkadaşlardan servis insiyatifi hakkında yorum istedim. Hatta garanti kapsamında hangi parça var neler var neler yok diye mesajlarım da var. Bana da hak veren çok birey oldu.

Bu forumda sizi yerden yere vuracak;iş akışınızı etkileyecek kötü bir yorum yapmadım.

Kafamda bazı sorular vardı. Öncelikle:

500 km bakımda; zinciri yağlarken 1 şişe zincir yağı ve 1 şişe yağ temizleme spreyi alma zorunluluğu her serviste var mıydı? Ve her servise gelişimde ben bunları size getirip kendi zincirimi buradan mı yağlatacaktım? Senin ustan böyle olması gerektiğini herkese böyle yapıldığını söyledi. Aksi takdirde zincirimi yağlamayacaktı.(Senin bilgin dahilinde mi bilmiyorum o gün yoğundun pek ilgilenemedin).

Ayrıca usta sol kapağın civatasını takmayı unutmuş eve dönerken sol kapağı yoldan topladım.
Ertesi gün motorun altından sol taraftan fazlasıyla yağ kaçağı vardı vidalar gevşekti ben sıktım.
Motorumda sol tarafta bir gürültü ve çiğ benzin atma vardı sen biliyorsun farketmiştin ve dedin ki '' 1000 km de subap ayarı gerekli yaparız''

Ertesi gün motorun vidalarını sıkarken siyah bir hortumun gevşek ve boşta olduğunu fark ettim. Önemsemedim .Sol silindirden arkaya giden devirdaym ya da kompresyon ile ilgili birşeymiş pek bilmiyorum. Ama motoru tek silindire düşürmüş. SENİ SUÇLAMIYORUM YANLIŞ ANLAMA.

Bunları da burada ilk kez yazıyorum.
Kafamda 1 soru işareti daha var onu da özel mesajdan atacağım.

MEHMETONUR
31.Ağustos.2007, 11:33
Ertuğrul Abi anlatacaklarımı çok merak etmiyormuşsun demek ki 1 hafta oldu. özel mesajıma da cevap gelmedi?