PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorunu sevenlerin dikkatine

Fatal
01.Haziran.2016, 13:29
Arkadaşlar geçen günlerde can sıkıntısından motorumun sağını solunu kurcalıyordum birde ne göreyim
Bizim daytonaların kontağının tam arkasındaki boşlukta radyatör ve motorun birleşim yerinin tam üstünde şasenin içinde yani kablolar ve soketler var gizlenmiş olarak bunları çıkardım ve hemen hemen hepsi oksitlenmiş elektriksel hiç bir problemim yok ama bu soketlere önlem almazsam ilerde başıma kötü olayların geleceğini iyi biliyorum bunları tek tek söküp WD40 ile yağlayıp geri taktım ve oturttum malum hepimiz motorlarımızı yıkıyoruz ve bu olay sokerlerde biriken suyu ve kireçi okside döndürüyor bende size tavsiye hemen söküp temizleyin yoksa daha büyük dertler açabilir başımıza
Not : bu işlemleri yaparken fotoğraf çekedim malum ellerim komple wd40 ile yıkanmıştı bir tavsiye daha aşağı havlu yada bez serin wd40 egzoza radyatöre veya motora gelirse motor ısındığında yanık kokusu gelebilir ve yanık wd40 tütme yapabilir korkabilirsiniz :):):)

İyi temizlemeler kolay gelsin 8)8)

Peder
01.Haziran.2016, 14:23
Faydalı bir paylaşım olmuş, teşekkürler

alibaba07
01.Haziran.2016, 20:10
oldukça yararlı bir paylaşım. teşekkürler

o soketlerin olduğu yere yıkamadan önce sıvı gress sıkarsak uzun süre koruyacaktır. Benim olta makinalarına sıktığım sıvı gress 3-4 kez suyla yıkasam bile kolay kolay kaybolmuyor.

Fatal
02.Haziran.2016, 08:26
oldukça yararlı bir paylaşım. teşekkürler

o soketlerin olduğu yere yıkamadan önce sıvı gress sıkarsak uzun süre koruyacaktır. Benim olta makinalarına sıktığım sıvı gress 3-4 kez suyla yıkasam bile kolay kolay kaybolmuyor.

Olabilir ama wd40 bence daha hayırlı gibi geliyo :Rockn Roll:

YYB
02.Haziran.2016, 09:37
Faydalı bilgi oksitlenmeler beklenmedik arızalara sebep olabiliyor teşekkürler