PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorları neden farketmiyorlar

Legend of universe
01.Haziran.2016, 22:54
Arkadaşlar bodrumda çok sık yaşadığım bir sorun trafikte araba kamyon vs. Motorsikletleri neden adam yerine koymaz mesela adam beni göre göre sollamaya çıkıyor kaç defa ezilmekten son anda kurtuldum buna nasıl bir çözüm bulunabilir

Siyah Adam
01.Haziran.2016, 23:09
Buna çözüm bulunabilmesi için empati yeteneğinin olması lazım ki bizim milletimizde afedersiniz ama bu az. Ben çıksam o bir şekilde manevra yapar kurtarır diyorlar ama bilmiyorlar ki o makinenin üstünde ani manevraların ne kadar zor oldugunu.

alibaba07
01.Haziran.2016, 23:20
Motosikleti farketmeme olayı dünyanın her yerinde aynı. Kendisinin ve ailesinin canını bile önemsemeyen bir kişi başkası mı önemseyecek. Deli gibi araç kullanıp bunu marifet sayan çok insan var.

Toprakege
01.Haziran.2016, 23:29
Mılletımız fazla duyarsız bu konuda . Benım yaptıgım bunlardan kacınmak ıcın , serıdı her zaman ortalayıp gıdıyorum

AMZ35
02.Haziran.2016, 00:05
Bu Bodrum'a degil ulkemize has bi durum sanirim :) yapmaniz gereken kendinizi fark ettirecek seyler kullanin. Mesela led sis farlari alin. Reflektorlu giysiler giyin veya kucuk bacak bantlari kullanin. Bir de haksiz oldugunu bildiginiz halde ustelemeyin zira onun en ufak hatasi yaralanmamizla sonuclanabilir. Hatta belki daha kotusu. Egitimlere de katilin bu konuda yapilmasi gerekenleri cok iyi anlatan insanlar ogretmenler var. Guvende hissetmenizi sagliyor bu tarz egitimler. Saygilar.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YYB
02.Haziran.2016, 00:38
Merhaba
Fark ediyorlarsa bile sonunu düşünmeden Nasıl olsa durmak zorundalar diye kayıtsız kalıyorlar
Ama motorlarında vergi verdiğini ve onlarındı bir taşıt olduğunu unutuyorlar

ereneren
02.Haziran.2016, 01:10
aslında farketmeme değil saygısızlık

YYB
02.Haziran.2016, 01:17
Haklısın aslında saygıdan yoksun ve duyarsız bir toplum var ne yazıkki

Rednexi
02.Haziran.2016, 02:02
Motosikletim olmadan öncede hep aynalarımı kontrol eder(arabada iken) sıkışık trafik olursa motorun geçiceği kadar mesafe bırakmaya çalışmışımdır,aslında işin aslı bu duyarlılık meselesi,her millet böylemi bilmiyorum ancak bizim milletimiz sadece kendini düşünüyor,beni farkedip yol verenlerede camları acıksa sözlü bir şekilde teşekkür ediyorum,teşekkür edince mutlu oluyorum onlarda mutlu oluyor görüyorum,insanlığın ölmediğini görmediğini,motorların üstünde bir robot değilde onlar gibi bir insan olduğunu onlara tekrar tekrar hatırlatıyorum,farkedilme çözümlerine gelirsek,Egzoz kesinlik ile 1.sırada 2.sırada ise tren kornası düşünüyorum :)

Oguz
02.Haziran.2016, 03:43
Tamamen ülkemizin duyarsız ve eğitimsiz yetişmesinden kaynaklanıyor. Malesef milletimizi eğitmekten başka çaremiz yok gibi görünüyor.

coni-blaze55
02.Haziran.2016, 03:57
kimileri eksozları açtırıyor kimileride kornasını büyütüyor mantıklı :)

gabriel cash
02.Haziran.2016, 10:07
gün içerisinde aktif olarak hem araba hem de motosiklet kullanan birisi olarak söylüyorum ki; her iki tarafta da empati eksikliği var. biz motorcularda da maalesef suç bulunmakta (buna ben de dahilim) motosiklet olmanın avantajını kullanarak aralardan dikkatsizce geçişler yapıyoruz, hatta zaman zaman yayalara ayrılmış kaldırıma çıktığımız bile oluyor. yani işimize geldiğinde "ben de vasıtayım, beni de vasıtadan sayın" deyip de bir vasıtaya yakışmayacak hareketlerde bulunmak araç sürücülerinde tepkiye neden oluyor.

birçok araç sürücüsü dikkatsiz olarak araç kullanmaya ek olarak bir de motorculara tepkili olarak araç kullanıyor. özellikle beyaz şahin, 34 plaka beyaz fluence, fiesta gibi şirket araçları ve özellikle de birkaç kez başıma gelen arkasında osmanlı tuğrası bulunan doblo araçlar maalesef hem çok dikkatsiz hem de sanki motorculara özel bir kinleri varmış gibi kullanıyor.

aslında çözüm basit; trafikte saygı duyulmasını istiyorsak saygı duymalıyız ama aynı zamanda da sert durmalıyız.

Rednexi
02.Haziran.2016, 11:42
Oğuz a katılıyorum.

Tugay Güreşen
02.Haziran.2016, 16:39
Benim yaptığım olabildiğince korna ile uyarmak tabi abartmayacak şekilde küçük uyarılar onun haricinde egsoz sesim biraz farkındalık yaratıyor sanırım şu ana kadar tek sıkıntım İzmirin o saygılımı saygılımı saygılı dolmuş soförleri... 1 yolcu fazla alıp 2 lira fazla kazanmak için senin hayatını hiçe sayıyorlar..

eNkaZw
02.Haziran.2016, 17:33
ona bi çözüm bulmak mümkün değil. çok değil daha dün arkadan çarptı herifin teki. bi de camı açmış küfrediyo. hem suçlu hemde güçlü. üzerimize sürmelerini kökünden engelleyemiyoruz şuan belki ama üzerimize sürdüklerinde başlarına neler gelebileceği hakkında ufak bi spoiler verebiliriz :p (Patara Kütere) :)

MUSTAFA48
02.Haziran.2016, 22:22
tamamıyle oguz kardeşim dogru olanı soylemıs adam yola sagına soluna bakmadan cıkıyor ya benım altımda motorsıklet var araba kullanan rahat durabılır ama benım en kucuk hatamda yerde suruklebılecegımı bılmıyor ben gerekırse sözlude elımden geldıkce nazıkce uyarıyorum uyarmayada devam edıcem

Legend of universe
03.Haziran.2016, 02:25
Ben özellikle trafikte tüm araçlara saygı duymaya çalışıorum ki yavaş gittiiğim zamanlarda beni sollamaları için yol veriyorum bende hem araba hem motor kullanıcısıyım karşılıklı saygı olması zorunlu bence kesinlikle bende şeridi ortalayarak kullanıyorum çok araba sen motoraikletsin diye gece uzunları bile kapatmıyor karşıdan gelirken bende buna istinaden çok güçlü bir sis farı kullanıyorum açtığımda karşıdaki kör oluyor bunuda sadece saygı duymayana belki anlar diye yapıyorum

denizintruder
03.Haziran.2016, 02:40
Karma karisik bir ulkeyiz egitim farklari duzgun olan hic bir seyimiz yok araba suruculeri diger arabalara da saygi duymuyor ki.. Egitmeden olmaz ama once kafalari egitmek lazim matematik turkce ogrenilir

sefaesen
03.Haziran.2016, 05:29
Mılletımız fazla duyarsız bu konuda . Benım yaptıgım bunlardan kacınmak ıcın , serıdı her zaman ortalayıp gıdıyorum

Bu konuda çok daha tecrübeliler vardır ama bana öyle geliyo ki ortadan gitmenin de farklı riskleri var. Önünde herhangi bi durum yaşandığı zaman manevra şansın daha azalır diye tahmin ediyorum.

gabriel cash
04.Haziran.2016, 12:36
aşağıdaki linkten motorculara verilen bazen haklı, bazen haksız tepkileri okuyabilirsiniz.

https://eksisozluk.com/motosiklet-suruculerine-duyulan-antipatinin-sebebi--4851952?a=nice

sefaesen
06.Haziran.2016, 16:43
Büyük coğunluğu haklı yazılanların. Yani kaldırımda gitmeler (yapmadım diyemem :( ) arabalardan beklenen saygıyı yayalara göstermemeler (bunu diğer madde harici yapmadım yani sonuçta kaldırımı kullanmak da bana göre saygısızlık yayalara karşı) neyse. Bundan sonra yapmamaya özen göstericem ayrıca.. Konuya devam edeyim her şeye tamam ama. Yayaların kaldırımda yürürken zaman zaman önüne araba cıkıveriyo park etmiş bir araba. %99 yerde motosiklet parkı yokken kaldırıma motosiklet park etmeye vurgulamalarını pek anlayamadım. Yani çok yer varmış da biz kasti olarak kaldırıma park ediyormuşuzcasına olmuş. Ama diğer konularda kesinlikle haklılar.. Araba kullanırkenki düşüncelerimi okudum yani bi anlamda..

AmatörÇiftTeker