PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (Yeaks) Motosikletimle ilgili problemler Yardım Lütfen.

yeaks
19.Ağustos.2007, 14:11
abilerim benim birkaç sorunum var onları paylaşmak istiyorum belki çözüm buluruz diye

1.si zincirden sesler geliyor bi yere vuruyo ama bunu hızlı giderken falan yapmıyo rolantide giderken yokuş aşşağı kompresörde inerken vuruyo biyerlere ses yapıyo beni sinir ediyo...

2.si radyatörüm delinmiş su kaçırıyo sanayiye götürdüm lehim yaptılar falan su kaçırmamaya başladı ama dün tekrar aynı yerden su gelmeye başladı galiba lehim tutmuyo yeni bi radyatörün fiyatı nedir ??? ve bu fanlar neden bende açılmıyor ???

3. sü bu on taraftan km saatinin olduğu yerden belli bi devirde zırıldama geliyo onuda çözemedim :(:(:(

4.sü bilinen bişiy olduğu için pek önemsemiyorum egsozlar acayip zırıldıyo onları değiştiricem zaten
bana yardım edebilcek biri varmı ?

carvalho
19.Ağustos.2007, 16:50
Yeaks, sorunları keşfettiğine göre servise götürmen tek çözüm ...
HAni bunu ben de düşünebilirim tabii ki diyorsundur ama emin ol tek çözüm bu.

Zincir sesi benden de geliyordu, düşük devirlerde çat çaaat diye sesler geliyordu. Zincir bol olduğunda ortaya çıkan ses bu. 30 sn süren zincir ayarıyla (servis yaptı) ses soluk kesildi. Kolay iş...

Fanların açılmadığından emin misin?

Radyatör uzmanı Okan'dır. Bence ondan cevap bekle...

Kolay gelsin...

Birkan
19.Ağustos.2007, 18:35
abilerim benim birkaç sorunum var onları paylaşmak istiyorum belki çözüm buluruz diye

1.si zincirden sesler geliyor bi yere vuruyo ama bunu hızlı giderken falan yapmıyo rolantide giderken yokuş aşşağı kompresörde inerken vuruyo biyerlere ses yapıyo beni sinir ediyo...

2.si radyatörüm delinmiş su kaçırıyo sanayiye götürdüm lehim yaptılar falan su kaçırmamaya başladı ama dün tekrar aynı yerden su gelmeye başladı galiba lehim tutmuyo yeni bi radyatörün fiyatı nedir ??? ve bu fanlar neden bende açılmıyor ???

3. sü bu on taraftan km saatinin olduğu yerden belli bi devirde zırıldama geliyo onuda çözemedim :(:(:(

4.sü bilinen bişiy olduğu için pek önemsemiyorum egsozlar acayip zırıldıyo onları değiştiricem zaten

1. zincir bol olduğu için rolantide aşağı daha fazla sarkar. bi sebep bu olabilir. 2.si motoru şasiye bağlayan civata yerinden çıkmış olup zincire değiyo olabilir. Bu ciddi bi sorundur motorda titreşim olur ve sanki egsozlar dağılmış gibi ses verir. Bu civataların yeri karburatörün altındadır. Birini debriyaj telinin hemen yanında diğeri ise daha aşağıdadır bunu görebilmek için eğilip bak

2. Radyatörü lehim demişsin. Sağlam bi oksijen kaynağı yaprırısan ki sanırım bundan bahsediyosun sorunu çözer bence

3. km saatinin ve farın civatalarını bi sık belki düzelir

4. şimdi gerçekten egsozların dağılmış olabilir yada 1. maddede anlattığım durumda olabilir. Sen civatalar yerinde ise bile bunları motor soğukken bi sık. Yanlız uğraştırıyor. alttakini sıkman için zincir tarafındaki krom kaplı kapağı sökmen gerekiyo

Sorunlarını çözdükten sonra bi açıklama getirirsen bizede faydalı olur.

yeaks
19.Ağustos.2007, 18:45
sağolun abilerim okan abim senden de radyatöre bi çözüm bekliyorum.....

ozzymania
19.Ağustos.2007, 18:59

1- Bilmiyorum
2-Dıştan kaynak değilde içten kaynak görevi gören tozlar var.Onlardan kullanırsan çok daha iyi sonuç veriyor.Ama yinede değiştirmek istersen el yapımı bizimkilerden daha iyi ve bire bir uyan radyasörleri 100-150 YTL'ye yapıyorlar.
3-Km saatinin yanındaki km kolu gevşemiş olabilir ama yinede bütün vidalarını teker teker sık.Üst camın yerine oturduğundan emin ol.
4-Ekzosuda ne yapıcağın zaten belli.

MEHMETONUR
19.Ağustos.2007, 21:38
Zırıltı için ön frenin ve debriyaj telinin somunları da gevşemiş;ve hatta tel boyunca aşağıya kaymış olabilir bana olmuştu bulana kadar canım çıktı.

okan
19.Ağustos.2007, 22:28
sağolun abilerim okan abim senden de radyatöre bi çözüm bekliyorum.....radyatörünü çöpe at .. git yenisini al.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

şaka yavv..
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

önce bi radyatör ustasına git... deki bu radyatör zırt pırt deliniyo.. bunun esneme yapmaması için bi formül varmı de.. eğer yok derse beni ara.... ben izah ediim ona...ben yaptırdım o işi, şimdi uuuraşıyom yinede delinmiyo...

ahan şimdi ustayı aradım yazımı bitirmeden .. dediki...kelepçeleme yapsın dedi... 2 veya 3 yerinden.. şöyle düşün hani plastik kelepçeler varya.. işte onlar gibi metal şerit şeklinde radyatörü birkaç yerinden sıkacak...
radyatörlerimizin patlama sebebi de basınç halinde genleşerek şişmesi ve o şişme esnasında peteklerin aralarındaki lehimlerin çatlamasıdır...

5 lira yatır hesabıma.. kontör parası.. hade kolay gessin... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

yeaks
19.Ağustos.2007, 22:54
sağolun abilerim şu sınavlarım bitsin uygulamaya geçicem hepsini :mrgreen:

yeaks
20.Ağustos.2007, 17:11
bir sorunum daha var bugün motorum hararet yaptı ama ne gösterge ışığı yandı ne fanlar çalıştı sorun ne :?

ozzymania
20.Ağustos.2007, 17:18
bir sorunum daha var bugün motorum hararet yaptı ama ne gösterge ışığı yandı ne fanlar çalıştı sorun ne :?

Müşür bozulmuş olabilir mi?

carvalho
20.Ağustos.2007, 18:16
Ben cevap vereyim, olabilir...

okan
20.Ağustos.2007, 18:41
Bu çocuunda hiç derdi bitmiyoki yavv....hararet muşürün bozulmuştur.. hata sen o motoru denize at gitsin bence... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ozzymania
20.Ağustos.2007, 20:54
Hakikatten yeaks sana nazarmı değdi bir anda problemler ortaya çıktı.Bence sen bi nazarlık sayısını filan arttır.

yeaks
20.Ağustos.2007, 21:56
ya lanet olsun ya keşke bu siteden alsaydım şu motoru :?:? radyatör delinmiştiya su bitti motorda motor hararet yaptı 80 den yukarı çıkmıyo kendimi zor benzinciye attım suyu bi koydum koymamla buharlaşması bir oldu sonra hemeen radyatörcüye değiştirttim radyatörü yenisiyle 100 ytl bayıldım :mrgreen: bide yuasa akü aldım sizce nası yuasa aküler ?? birde bu ikinci aküyü takanlar nereye takıyorlar ??

aidikurt
20.Ağustos.2007, 22:09
yusaa akü gayet iyidir ikinix aku olayına gelince daha takan duymadım sen nerden duydun?

yeaks
20.Ağustos.2007, 22:15
ya sahibinden. com da motoru almadan önce ilanlara bakarken 2. akü takıldı falan yazıyodu da ordan aklımda kaldı peki şimdi bende 2 sis lambası var bide ufak havalı korna var sis lambaları el feneri lambası gibi onlardan 2 tane daha taktırmayı düşünüyorum çok mu yüklenmiş olurum aküye yoksa yuasa iyidir takiyim mi ?

aidikurt
20.Ağustos.2007, 22:19
abicim eger 2 tane daha sis taktıracaksan 15 lık ampul taktır ama sadece goruntuye yarar onune gormeye degıl
kornada taktırabılırsın ama daha fazla bısey taktırma daha ayrıntılı sana bir bulusmada anlatırım kardeşim.

yeaks
20.Ağustos.2007, 22:21
tamam bende sadece görüntü istiyorum uzaktan gece bakınca 5 tane ışık gözüksün istiyorum ışığı yansın yeter bana

cuneyt
21.Ağustos.2007, 06:23
İkinci aküyü çantalara koymaktan başka bir çare var mı ki? Ona yer yok. Farklı bir yerde okumuştum sanırım. Elemanın teki akü sorunundan iyice bıkıp büyük bir aküyü arka çantalardan birine koymuştu. Senin dediğin böyle bir şey olmasın?

okan
21.Ağustos.2007, 09:10
tamam bende sadece görüntü istiyorum uzaktan gece bakınca 5 tane ışık gözüksün istiyorum ışığı yansın yeter banabu şekildemi olsun yeaksım yunusun emrem.... :mrgreen:
http://upload2.postimage.org/367911/SA_SLERGECE.jpg (http://upload2.postimage.org/367911/photo_hosting.html)

yeaks
27.Ağustos.2007, 13:19
evet abi aynı bu şekil istiyorum :mrgreen: senin mi bu motor ?

okan
27.Ağustos.2007, 13:41
motoru komple satiim sana.... :mrgreen:

müslüm baba
27.Ağustos.2007, 14:55
Okan kandırma çocuğu senin motor tosyada 2000 metreden aşağı uçmamışmıydı, sonra parçalarını toplayıp yeniden yapmıştık şimdide çocuğa mı kakalıyacaksın, ben bu sitedeyken sen o motoru satamazsın. Nedenmi?

okan
27.Ağustos.2007, 15:38
Okan kandırma çocuğu senin motor tosyada 2000 metreden aşağı uçmamışmıydı, sonra parçalarını toplayıp yeniden yapmıştık şimdide çocuğa mı kakalıyacaksın, ben bu sitedeyken sen o motoru satamazsın. Nedenmi?müslüm baba toplattım ama ben şimdi.. eskisinden de ii oldu....şaseye felan kaynak yaptık çok şaane oldu şimdi.. ellerini bırakınca hemen sola yatıyo... bu yüzden sola virajlarda hiç zorlanmıyom.. hatta görenler şaşırıyo.. adam ellerini bırakmış viraj dönüyo helal olsun diyolar...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: diğer yerlerini zaten koli bantıyla felan bantladık...şu anda çok şaane bi durumda.. :mrgreen: :mrgreen:

yeaks
02.Eylül.2007, 10:52
nası ya okan abi ciddimisiniz siz uçtumu senin motor ?????

sancezz
02.Eylül.2007, 12:04
valla bende merak ettım tosya topıgıne bakıyorum bulamadım :?: :?:

lunatic
02.Eylül.2007, 12:21
Koli bandı size ipucu olmalıydı. Yaw okan benim motor da aynen senin dediğin gibi yapıyo. Elimi bırakınca direk sola yatıyo ve sola dönüşlerde rahat dönüyorum. Sağ biraz zorluyo.

okan
02.Eylül.2007, 13:22
nası ya okan abi ciddimisiniz siz uçtumu senin motor ?????leaaaaa.. havleee.... ördekmisin olm sen yaa.. sakallı ördek..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: gece kabusum benim.....soruları ve sorunları asla bitmeyen bıçkın delikanlım..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

yeaks
02.Eylül.2007, 21:56
:mrgreen: abi bi tek ben değilim sancezz de soruyo bak :mrgreen:

aslanburclu
03.Eylül.2007, 00:57
YA NE BOZULUYOSUNUZ BU ÇOCUKLARA BUNLARIN NE KABAHATİ VAR MELEK BUNLAR MELEK :twisted: :twisted:

ASIL SİZ BUNLARA MOTOR SATANLARI Bİ ELE ALIN ......

VEYA BUNLARI OY BİRLİĞİ VE AİLELERİNİN MUSADESİYLE BİR HAFTALIĞINA BANA VERİN (YEME İÇME YATMA BANA AİT) GERİSİNE KARIŞMAYIN 8) 8) 8) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

zebani
25.Temmuz.2016, 12:11
3. Sorun bende de var :( zırıl zırıl ötyo

CELİL
25.Temmuz.2016, 13:55
3. Sorun bende de var :( zırıl zırıl ötyo

Polat konulara cevap yazarken son mesaj tarihlerine dikkat et son mesaj 2007 senesine ait 8)