PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kullandığınız Ekipmanlar Hakkında

Bursa_Erkan
03.Haziran.2016, 10:04
Arkadaşlar uzun bir dönem kararsızlık sürecinden sonra A2 ehliyete başvurdum.
Motorumu almadan önce ekipmanlarımı alma arefesindeyim şu an araştırıyorum.

Sizlerden mennun olduğunuz ve kullandığınız Kask marka modeli - Dört mevsim mont - Korumalı Bot marka yazmanızı rica ediyorum.

Google amcadan araştır diyen çıkmaz umarım.:) Şimdiden teşekkürler8)

denizintruder
03.Haziran.2016, 10:42
Erkan abi saygılar sevgiler, mutlaka bu konuyla ilgili forumda konuşulmuştur fakat ben sana şu bu marka demeden " mont ve kask " konularında bir şey söylemek istiyorum. benim piyasayı incelediğim kadarıyla 500-600 Türk lirası üstündeki mont ve kasklar kaliteli fakat altındakiler belki aynı işlevi görseler de onlar kadar konforlu ya da sağlam değiller. Bu bir genel bakış açısı olabilir. Korumalı bot olarak ben ital markalardan çok yerli malı olan YDS markasının diablo modelinin uzun botunu tercih ettim. Biraz ilk başlarda rahatsız gelebilir ama sonra açılınca gayet rahat bir bot. Hem goretex hem de rakiplerinden 150 tl filan daha ucuz. Ayrıca benim bu kendi görüşüm motosiklet ekipmanının 4 mevsimi olduğuna inanmıyorum. Yani motosiklet montu bazında bence yaz ve kışlık farklı olmalı en azından.

YYB
03.Haziran.2016, 10:44
Merhaba,
Ben Hudson deri korumalı mont aldım mevsimlik çok memnunum.

YYB
03.Haziran.2016, 10:47
Ayrıca önceliğini koruma ve kıyafetlere vermen doğru bir karar tebrikler

WOLF
03.Haziran.2016, 10:49
mont alırken 1 kere alayım 4 mevsim giyerim diye düşünme. yazın yazlık kışın kışlık almanı tavsiye ederim. yazın kışlık montlar tam bir işkence olur. bu arada denizintruder a katılıyorum. iyi birşey tam korumalı almak istersen elini biraz cüzdanına atacaksın.

YYB
03.Haziran.2016, 11:10
Korumalı ve kevler kaplı kot almanı öneririm dizlik kullanmaktan motor kullanırken daha rahat kardeşim

Bursa_Erkan
03.Haziran.2016, 11:15
Yds yerli markamıza öncelik verelim o zaman aldığın botu inceleyeceğim çok teşekkür ederim...
Mont olayınıda uyarılarınız netıcesınde hem yazlık hem kışlık olarak değerlendıreceğim.

Kaskı kapalı alıcam kullandıklarınızı ve mennun olduklarını yazarsanız ilk önce onları tercih edicem...

Marka ve model yazmak forumda yasak olduğu içinmi belirtmiyosunuz ???

denizintruder
03.Haziran.2016, 11:47
Yds yerli markamıza öncelik verelim o zaman aldığın botu inceleyeceğim çok teşekkür ederim...
Mont olayınıda uyarılarınız netıcesınde hem yazlık hem kışlık olarak değerlendıreceğim.

Kaskı kapalı alıcam kullandıklarınızı ve mennun olduklarını yazarsanız ilk önce onları tercih edicem...

Marka ve model yazmak forumda yasak olduğu içinmi belirtmiyosunuz ???

Erkan abi marka model de yazayım sana :)
Ben kapalı kask olarak shoei xr1100 kullanıyorum kız arkadaşım shoei gt-air kullanıyor valla gayet memnunuz. Bunun dışında ben sana benim mantığımda kullanılabilecek kask markalarını yazayım istersen;
Arai
Shoei
Schubert
Agv
Nolan
Shark
Bell
Hjc

Abi şu anda aklıma gelen güzel kask markaları bunlar. Ülkemizde bir çok insanın kullandığı ls2 diye bir marka var ki ben de bir hata yapıp açık kaskını aldım ki sana da tavsiye edebilirler fakat ben hiç bir şekilde önermiyorum millet ucuz ve kaliteli sanıyor ama bence sadece ucuz.

Şimdi abi yukarıdaki grupta arai shoei schubert markalarının 1200tlinin altında kapalı kaskları yok. Geri kalan markaların 3bin tlye kaskı olmakla birlikte 700-800 tlye de var ki bunları da değerlendirebilirsin.

denizintruder
03.Haziran.2016, 11:51
Hele ki kız arkadaşımın kullandığı shoei gt air modeli inanılmaz sessiz bir kask. Arai ve shoei kask markaları japon firmalar ve dedelerinden beri kask yapıyorlar bu yüzden hem pahalı hem de çok ama çok kaliteliler.

Bu arada " Icon" diye bir amerikan malı var bu da kaliteli kasklar sınıfına giriyor şimdi aklıma geldi.

YYB
03.Haziran.2016, 11:52
Motorumuz ne olursa olsun kaskın kapalı olmasında fayda var kardeşim

denizintruder
03.Haziran.2016, 11:54
Aralarındaki farklar da abi, dış kabuğunun materyali ve kalitesi, köpüğünün kalitesi, iç pedlerinin rahatlığı ve kalitesi vb kriterler fiyatında etkili oluyor.

denizintruder
03.Haziran.2016, 12:05
Bu arada "ls2" için bir paragraf açalım. Bu siyah kapalı bir kaskı var ls2 ff394 diye bir model, bu Snell kask standartı kurumundan onay alan kasklardan bir tanesi ki çoğumuz shark testini biliriz ama snell kurumu çok daha prestijlidir. Firma ucuz fiyata iyi kask yaptığını iddaa ediyor ve bu fiyatlara rakiplerinden çok daha iyisini verdiği için kabul ediliyor ve avrupanın en hızlı büyüyen kask firması konumuna ama ben yine de yeterli görmüyorum sadece bilgi vermek istedim.

denizintruder
03.Haziran.2016, 12:06
Galiba bu ff394 çene açılır kask bunu da ekleyeyim :)

Bursa_Erkan
03.Haziran.2016, 12:06
yorumlarınız için teşekkür ederim kaska ayırdığım bütçe 700-800 tl bu fiyat aralığında kaliteli ve sağlam bir kask bulabılırım umarım...
deniz kullandığın yazlık ve kışlık montu yazarmısın ve korumalı kot pantolunun ?

tbaylan
03.Haziran.2016, 12:38
Nolan N64 Kask- İtalyan kalitesini anlatmaya gerek yok sanırım. Kendini kanıtlamış bir marka.

Scoyco Eldiven(Hem yazlığı hem kışlığı) Gayet rahat kullanımı var. Telefon kullanımına da müsaade ediyor. Kışlık olanı ipek astarlı.

Markasını bilmediğim korumalı bot- Kalitesini bilemem ama ilk kazamda ayak parmaklarımı kırmama engel olmuştur. Her türlü tavsiye olunur.

Hudson Robocop Korumalı mont- Anlatmaya gerek yok sanırım? Bununla da aynı şekilde geçenlerde yaptığım kazada omzumun kırılmasının önüne geçmiş bulundum. Ama Hudson'dan önce Donor marka tekstil montum vardı. Ondan da memnundum8)

Korumalı pantolon- Korumalı pantolonum yok fakat İzmir Teşkilatı'ndan Toprak Onur kardeşimin Hudson marka korumalı deri pantolonunu denedim. Kışın hem sıcak tutuyor, hemde koruma oranı gerçekten çok iyi8)

Bursa_Erkan
03.Haziran.2016, 13:13
tuğrul söylediklerini listeme hemen not alıyorum...
İşlerinin yoğunluğu nedenıyle whatshapa bakamıyosun bılıyorum...
Tel açmak ıstemıyorum gün içersinde müsait olmuyorsun...
En son telde konuştuğumuz konunun netleşmesini beklicem ona göre motor tercihimi yapıcam...
Bu aralar fazla darlayabılırım senı kusura bakma Bursada senın gibi birisi yok 8)

denizintruder
03.Haziran.2016, 14:51
Erkan abi ben dainese d dry tempest takimini kullanıyorum kislik olarak mont pantolon takim bunlar. Yazlik montum file mont var rev'it marka fakaf sadece sehir icinde ya da kisa mesafede kullaniyorum uzun yolda file usutebilir gunes giderse. Yazlik pantolon olarak tech90nin yazlik kotlarina bakabilirsin hem turk mali hem ucuz hem cok kaliteli

denizintruder
03.Haziran.2016, 14:52
yorumlarınız için teşekkür ederim kaska ayırdığım bütçe 700-800 tl bu fiyat aralığında kaliteli ve sağlam bir kask bulabılırım umarım...
deniz kullandığın yazlık ve kışlık montu yazarmısın ve korumalı kot pantolunun ?

Evet 700-800 tl bilinen markalardan guzel bir kapali kask alabilirsiniz.

ereneren
03.Haziran.2016, 14:54
shoei kask kullanıyorum hudson robocop deri mont prosev kışlık korumalı eldiven scoyco yazlık korumalı eldiven revit hercules motosiklet pantolonu prosev dizlik kullanıyorum en kısa zamanda yds diablo motosiklet botu almam lazım o eksik bitek

Peder
03.Haziran.2016, 14:57
Herkes gerekli tavsiyelerde bulunmuş. İlave olarak eklemek istediğim dizlik yerine kevlar pantolon daha mantıklı. Scyco eldivenler içinde en dandik markalardan 1 senede 3 çift eldivenini parçaladım aynı markanın. Parçaladım derken kendi kendine yırtıldı açıldı vs kazayla ilgili değil. Korumalı bot önemli ihmal etmeyin bende olmadığı için ayak bileğim çatladı olsa hiçbişey olmadan atladırdım. kask nolan agv olabilir dediğiniz fiyatlarda. Montu genelde fiyat performans açısından hudsondan tercih ediyorlar deride. tekstil montsa 4 mevsim olanlar işini görebilir. 2 senedir prosev kullanıyorum gayet ideal

YYB
03.Haziran.2016, 15:18
Dostum birde kıyafette görünür olmak önemli

Bursa_Erkan
03.Haziran.2016, 15:52
herkesin gözü üstümde olsun dikkat çekeyim bence bunlar boş işler haklısınız...
Kıyafetlerımı ve kaskımı gece kullanımıda göz önüne alarak değerlendircem...
Yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Kafamda soru işareti bırakmadınız 8)

Oguz
04.Haziran.2016, 02:29
İnşallah ekipmanlar içinde bi fotoğrafını en yakın zamanda görürüz Erkan abi :)

Zorkitmen
04.Haziran.2016, 03:25
Bunun ciddi bir arastirmasini bnde yaptim yapmaya devam ediyorum.eskiden onemsi ayritilardi fakat klasik olsada evet kaporta vucudumuz.oyuzden aman nedir 1000tlye ben set alirim degilde bu senin ve ailenin cani Allahin verdigi cani elinden geldigince hem dikkat ile hem iyi ekipmaan ile kormak farz ^^baazi kardeslerimiz "aman marka olsun" diye aliyor duyuyorum oyle degil siradan bir kask ve kaliteli onayli bir kask arasinda "yaw 2000 e 3000 e bi kaska verilirmi ben dunyayi alirim" diyenler olsa dahi videolari izlemek lazim :) dun bir videoya denk geldim ve cok anlamliydi.ilk basta kask gosteriyor 300 dolar eldiven 100 mont 400 dizlik pantolon vs derken 1500 dolar.adam bunlari cikarmaya basliyor kaski xikarinca beyin 10000 dolar cene kemigi 5000 dolar eldiveni cikariyor el 2000 dolar gibi birike birike astronomik bi rakam hani neyden kacip neyi riske atiyorsun gibi :) shoei olur arai shark markadan ziyade kesinlikle guvenlik testlerinden kac yildiz almis efendim ne bilim cami bugulanmasim diye extra malzemesi yoksa almak kayisina kadar muhim kask isi yani.(yatmadan once bir yazasim gelmis bir yazasim gelmis yani) hayirli aksamlar :D

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bursa_Erkan
04.Haziran.2016, 08:37
İnşallah ekipmanlar içinde bi fotoğrafını en yakın zamanda görürüz Erkan abi :)

Oğuzhan şu an araştırıyorum yavaş yavaş toplucam gerçi forumda ekipmanlarının fotosunu atan ben görmedim ya da denk gelmedim :)