PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RR250 ve Suzuki Marauder 800 Takası

ozzymania
19.Ağustos.2007, 23:40
Bügün bir arkadaşım 1,5 sene önce 1996 yada 1997 model Suzuki marauder 800 aldığını ama hem motor korkusu, hemde binmek istemediğinden motorun öylece 1,5 yıldır garajda yattığını söyledi.

Bende gırgırına ozaman seninki ile benimkini takas edelim dedim ve gayet ciddi bir şekilde olur dedi.Motoru değişmiş şu anda 50 km de.Ve benden üstüne paraada istemiyecek sanırım ne yapmam gerektiğini bilmiyorum acaba takas etsemmi yoksa o motorunu sattırıp ona bi RR'mi aldırsam.

Bu konuda sizin fikirleriniz, önerileriniz, düşünceleriniz nedir??

yeaks
19.Ağustos.2007, 23:59
ben motora bak incele kullan ve değiştir derim....

thoraman
20.Ağustos.2007, 00:00
hemen takas hemen :twisted:

handojoe
20.Ağustos.2007, 00:15
bence bir 20 km sür motoru ve iyice bir incele bir ustaya göster. 1,5 yıl yatmış motor eğer uygun koşullarda muhafaza edilmemişse küflenmiştir tepeden tırnağa bakım ister. masraflı olabilir iyice düşün araştır ondan sonra karar ver astarı yüzünden pahalı olmasın...

hando

yeaks
20.Ağustos.2007, 00:20
işte motorumuz bu........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://upload2.postimage.org/346990/pnw_vrvrscdx_int_c18_stw_w1280.jpg (http://upload2.postimage.org/346990/photo_hosting.html)

PARDON Bİ YANLIŞLIK OLDU :mrgreen:

BUuuUUu !!

http://upload2.postimage.org/346953/suzukimarauder800.jpg (http://upload2.postimage.org/346953/photo_hosting.html)

gecee
20.Ağustos.2007, 11:10
ozmani kacırma kardeşim ....
sen al ben sürmeyi öğretirim hatta süremezsen ben sürerim :D

ozzymania
20.Ağustos.2007, 11:11

sen fites dişilisi zararlısısın.Olmaz ben sana bisikletimi bile vermem pida :P :P :P onuda kırarsın.

gecee
20.Ağustos.2007, 11:13

sen fites dişilisi zararlısısın.Olmaz ben sana bisikletimi bile vermem pida :P :P :P onuda kırarsın.

cok pis kırarım bıhhhh deye sıktınmı tozumu okuyamazsın ... 8)

carvalho
20.Ağustos.2007, 11:13
Ozzy, kaçırma derim.

Takas yapmayacaksan arkadaşına 2006 model gıcır gıcır class ile takas yapmasını tavsiye et. 7500 km'de, mekanik arızası olmayan bir makine...

Bilmem anlatabilmiyor muyum???

infinitedreams
20.Ağustos.2007, 11:20
Boşver, inan değiştiğine değmez. Seni kazıklamaya çalışıyor... numarasını bana ver sen onun :)

ilkerkoparal
20.Ağustos.2007, 11:22
abi ben herzaman işe olumsuz yönüyle yaklaşır olasılıklara bakarım motoru neden değişmiş, değişimin sonucu ve sıkıntıları nelerdir. aklı olan biri hiç regalle suzuki marunderi değişmez hemde hiç para almadan. attan inip eşşeğe binecek ve para almayacak. ozyy dostum anlamıyorsan iyi bir ustaya hatta yetkili servise gösterip okey almadan aceleci davranma derim sadece o an için gidiyor olması iyi olduğunu göstermez. ucuz maliyetli geçici ve basit çözümlerle giderilmiş olan bir arıza çok kısa zamanda başına iş açabilir. sonuçta bizim motorlarımız gözü kapalı vazgeçilebilecek motorlar değil. dikkatli ol derim.

gecee
20.Ağustos.2007, 11:37
dedemle aynı yaşıt motora güzelim RR ı iki dakkada sattınız gitti ...
Ayıp ayıp ... :!:

carvalho
20.Ağustos.2007, 11:39

Henüz satamadık yav :x :mrgreen: :P :? :D

ozzymania
20.Ağustos.2007, 11:40
2006 Model intruder'ler bile serviste aylarca parça beklerken bunun kadar eski bir modelin parçasının bulunmayacağını farkındayım.
Bakalım hala düşünüyorum.

gecee
20.Ağustos.2007, 11:51

Henüz satamadık yav :x :mrgreen: :P :? :D

fazer alalım fazer :cheesy:

carvalho
20.Ağustos.2007, 11:53
Feyzır genç işi, tam senlik Denizcim. Bize ağır abi lazım. Mesela intruder, shadow, dragstar

Gerçi GSX 750F de fena gitmezdi aslında...

infinitedreams
20.Ağustos.2007, 12:18
Fazer mı?
Seni bilmem ama ben oyuncakları pek sevmem. Carvalho'nun dediği gibi, motor dediğin ağır olmalı.. bi duruşu olmalı.
Bak yukarda ne güzel yazıyor Shadow diye. Hazır sıfır fiyatları bu kadar düşmüşken. Değil mi Selçuk'um?

carvalho
20.Ağustos.2007, 12:23
Infinitim Nihatım, şu anda Shadow için aportta bekleyen benim tanıdığım en az 5 raptordaş var. Cukkayı denkleştirince beraber gider 5 tane sardırır, ağır ağır takılırız...

gecee
20.Ağustos.2007, 12:26
Feyzır genç işi, tam senlik Denizcim. Bize ağır abi lazım. Mesela intruder, shadow, dragstar

Gerçi GSX 750F de fena gitmezdi aslında...

güçlü ve kıvrak makine istiyorum ondan...hani bilmem genc işimidir falan ama...
ama kesinlikle haklı olduğun bi konu varki dediğin makineler süper ...
ilerde benimde tekrar döneceğim motorlardan bi kacı ...
ama şuan biraz daha seri makine istiyorum ...gencim dimi ben galiba :cheesy:

Fazer mı?
Seni bilmem ama ben oyuncakları pek sevmem. Carvalho'nun dediği gibi, motor dediğin ağır olmalı.. bi duruşu olmalı.
Bak yukarda ne güzel yazıyor Shadow diye. Hazır sıfır fiyatları bu kadar düşmüşken. Değil mi Selçuk'um?

infinitedreams her ağır makine her kişiye gitmez amaa ...
üstünde oyuncak gibi durmak da var ...
yalovada gördük ne makineler geldi ...
ama onlar için biraz yaşam tarzı, birazda ağırlığın olması gerekiyo ...

agresus
20.Ağustos.2007, 12:44
deniziiimmm... seneye inşallah yan yana süreriz fazerlarımızı... shadow, dragstar... bunlar ağır makineler... beni aşar... belki gsx 750f belki... o da çok yakıyo... iidir fazer...

yenikoylu_ua
20.Ağustos.2007, 16:01
Sürün bakalım bizide anarsınız arada gaz açarken

ozzymania
20.Ağustos.2007, 16:29
Ya siz bırakın gaz açmayı filan bana fikir akıl verin ne yapayım ?

gecee
20.Ağustos.2007, 16:30
deniziiimmm... seneye inşallah yan yana süreriz fazerlarımızı... shadow, dragstar... bunlar ağır makineler... beni aşar... belki gsx 750f belki... o da çok yakıyo... iidir fazer...

ah be agresusum abim sen bu işi biliyosun ...
Bunlar yaşlı ihtiyar demi ... 8)

Ya siz bırakın gaz açmayı filan bana fikir akıl verin ne yapayım ?

yaw ozanım ikinci el makine alırken dikkat edilecek şeyleri arkdaşlar yazmış bi güzel..
ozellikle ilkerim gardaşım yazmış işte...
kafana yatar ve için rahat alacaksa hiç durma ...

yenikoylu_ua
20.Ağustos.2007, 16:31
Kardeşim tamamıyla sana kalmış artıları eksileri bi kefeye koy hangisi ağır basıyosa o tarafa salla oltayı

doğan
20.Ağustos.2007, 16:48
ozzy senin bu arkadaş ya motordan hiç anlamıyor ve fiyatları hakkında bilgisi yok. yada motorda bi sorun var. ben derimki yetkili servise göster. sanırım korlas en iyi anlayan firma. bir sorunu yoksa hiç durma.

ozzymania
20.Ağustos.2007, 17:04
ozzy senin bu arkadaş ya motordan hiç anlamıyor ve fiyatları hakkında bilgisi yok. yada motorda bi sorun var. ben derimki yetkili servise göster. sanırım korlas en iyi anlayan firma. bir sorunu yoksa hiç durma.

Birinin borcuna karşılıkmı ne almış hem motordan da anlamıyor ama anlamıyor diyede al gülüm ver gülüm yapmam olmaz yakışmaz.Sonuçta biri bir gün bi laf eder sonra ismim lekelenir.

yenikoylu_ua
20.Ağustos.2007, 17:11
Abicim o zaman iş basit aklına yatıyosa gider dersinki kardeşim takasa varım ama fazla bişi veremem ama senin motor benimkinden pahalı al gülüm ver gülüm seni kazıklamak istemem öcce araştır sona gel konuşalım uyarsa değişiriz

xerline
20.Ağustos.2007, 17:38
Abicim o zaman iş basit aklına yatıyosa gider dersinki kardeşim takasa varım ama fazla bişi veremem ama senin motor benimkinden pahalı al gülüm ver gülüm seni kazıklamak istemem öcce araştır sona gel konuşalım uyarsa değişiriz
yenikoylunun de dediği gibi yapman en dogrusu ama nasılsa binmiyor ve anlamıyormus bence kabul eder. Yatacagına sen bin bence yazık motora :| Buarada motoru ustune almısmı oda önemli tabi.

okan
20.Ağustos.2007, 20:02
bi regal daha versen adama yine yazık etmiş olursun.... :mrgreen:

yeaks
20.Ağustos.2007, 21:59
ya niye takas yapıyosunuz adam senin verdiğin motoruda garajına atıp binmiycek o zaman :mrgreen: abi uyanık ol maruderi de al regal de kalsın ikisinede binersin :mrgreen: